ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΟΙΚΟΛΟΓΟ

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #134076

    Εγώ πάντως όπου σταθώ και όπου βρεθώ δηλώνω ότι είμαι κυνηγός και όποιος προσπαθήσει να μου την πει του απαντώ σε ανάλογο ύφος με το δικό του και πάντα με επιχειρήματα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #374419

    [color=”#8B0000″][font=”Verdana”]Κι όμως φίλε Κώστα!!! ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ!!!!

    Απ' ότι θυμάμαι πριν μερικά χρόνια, ΜΜΕ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ να παίξουν σποτάκι της Δ' ΚΟΣΕ επί πληρωμή!!

    Κι αναρωτιέμαι: αυτό δεν είναι ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ – ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ;;; <_<

    Θα τολμούσε κάποιο ΜΜΕ να αρνηθεί να παίξει σποτάκι κάποιας άλλης κοινωνικής ομάδας ή μειονότητας;[/font][/color]

    ….Εγω παντως με μεγαλη μου χαρα θα εβαζα στο Φύση Τν,να παιζει ενα σποτάκι καποιας κυνηγετικης οργανωσης κ χωρις πληρωμη!!!Αυτο το λεω κ το εννοω!Εδω ειμαι αν καποιος ακουει απο ψηλά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #134084

    Εχω εγώ DVD της Δ ΚΟΣΕ αν θέλεις

    Ο ανορθόγραφος του Άρτεμης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #374440

    Καλημερα

    Σημερα διαβαζοντας την ηλεκτρονικη εκδοση της Ελευθεροτυπιας, επεσα σε ενα δημοσιευμα καποιας εκπαιδευτικου, και στην εμπειρια που ειχε σε ενα βουνο. Σας το παραθετω σαν λινκ, για να το διαβασετε.

    [url=”http://www.enet.gr/?i=animals-farm.el&id=115668″]http://www.enet.gr/?i=animals-farm.el&id=115668[/url]

    Αυτο που εχει ομως εξαιρετικο ενδιαφερον, και με εκανε να γελασω, και να αγανακτησω, ηταν το επομενο αρθρο για το Χριστουγεννιατικο τραπεζι, που εκτος των αλλων προτεινει αγριογουρουνο (ναι, αυτο το ιδιο που η προηγουμενη κυρια αναρωτιονταν γιατι σκοτωνουμε αφου δε πειναει κανεις μας), σολωμο, και γαριδες. Που φυσικα αυτα μπορουμε ανετα να φαμε, γιατι δε τα εχουμε πιασει εμεις ωστε να εχουμε τυψεις για το θανατο τους.

    [url=”http://www.enet.gr/?i=gourmet.el&id=110505″]http://www.enet.gr/?i=gourmet.el&id=110505[/url]

    Να συμπληρώσω στο άρθρο ότι στα βουνά σε χώρες του εξωτερικού απαγορεύεται η πεζοπορία-ορειβασία σε Εθνικούς Δρυμούς ενώ στα υπόλοιπα βουνά απαγορεύεται και εκεί τους μήνες φωλεοποίησης

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #134126

    Να δειτε πως δουλευουν και
    που το πανε το πραγμα.Πριν χρονια στο χωριο μου ειχαμε μια λιμνη που ηταν διπλα στη θαλασσα.Ηταν κυνηγοτοπος,μεχρι που βρεθηκαν καποιοι,
    που αρχισαν, κυνδυνευουμε,να σταματηση το κυνηγι,και τελικα το πετυχαν.Δε περασε μια πενταετια ,και ηρθε θεμα αποξηρανσης,κουνουπια πολλα ,
    μυριζουν τα νερα, κυνδυνος για ασθενειες,για να μη κουραζω τη μπαζωσανε τη λιμνη.Στα χρονια που ηρθαν βρεθηκαν και ιδιοκτησιες,και σημερα ειναι
    ωραιοτατα εξοχικα και καλοκαιρινα μαγαζια.Το ιδιο εχει αρχιση να γινετε και στα βουνα μας ,δεν πατε σε καποια περιοχη που κυνηγαγατε
    περυσι, και το
    βρισκετε φραγμενο,η εκχερσωμενο;Ολα γινονται για το χρημα ,για την μασα …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #374488

    Να δειτε πως δουλευουν και
    που το πανε το πραγμα.Πριν χρονια στο χωριο μου ειχαμε μια λιμνη που ηταν διπλα στη θαλασσα.Ηταν κυνηγοτοπος,μεχρι που βρεθηκαν καποιοι,
    που αρχισαν, κυνδυνευουμε,να σταματηση το κυνηγι,και τελικα το πετυχαν.Δε περασε μια πενταετια ,και ηρθε θεμα αποξηρανσης,κουνουπια πολλα ,
    μυριζουν τα νερα, κυνδυνος για ασθενειες,για να μη κουραζω τη μπαζωσανε τη λιμνη.Στα χρονια που ηρθαν βρεθηκαν και ιδιοκτησιες,και σημερα ειναι
    ωραιοτατα εξοχικα και καλοκαιρινα μαγαζια.Το ιδιο εχει αρχιση να γινετε και στα βουνα μας ,δεν πατε σε καποια περιοχη που κυνηγαγατε
    περυσι, και το
    βρισκετε φραγμενο,η εκχερσωμενο;Ολα γινονται για το χρημα ,για την μασα …..

    Δυστυχώς έτσι είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #374497

    Να δειτε πως δουλευουν και
    που το πανε το πραγμα.Πριν χρονια στο χωριο μου ειχαμε μια λιμνη που ηταν διπλα στη θαλασσα.Ηταν κυνηγοτοπος,μεχρι που βρεθηκαν καποιοι,
    που αρχισαν, κυνδυνευουμε,να σταματηση το κυνηγι,και τελικα το πετυχαν.Δε περασε μια πενταετια ,και ηρθε θεμα αποξηρανσης,κουνουπια πολλα ,
    μυριζουν τα νερα, κυνδυνος για ασθενειες,για να μη κουραζω τη μπαζωσανε τη λιμνη.Στα χρονια που ηρθαν βρεθηκαν και ιδιοκτησιες,και σημερα ειναι
    ωραιοτατα εξοχικα και καλοκαιρινα μαγαζια.Το ιδιο εχει αρχιση να γινετε και στα βουνα μας ,δεν πατε σε καποια περιοχη που κυνηγαγατε
    περυσι, και το
    βρισκετε φραγμενο,η εκχερσωμενο;Ολα γινονται για το χρημα ,για την μασα …..

    Κ ΔΥΣΤΗΧΩΣ….ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ….

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων