benelli beccaccia

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Benelli

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    axixatz75 στις #375891

    Το αντικραδασμικο πελμα που εχει η BENELLI σαν αξεσουαρ κανει δουλεια.Εαν δεν κανω λαθος ειναι gel? Τι λεει ειναι αποτελεσματικο?

    ειναι κουμποτο και στα δυσκολα μπορει να το χασεις οπως εγω!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #452868

    Φίλος έχει το beccaccia & θέλει να τοποθετήσει πέλμα ανάκρουσης περισσότερο “απορροφητικό” από το εργοστασιακό.Υπάρχει κάτι ανάλογο χωρίς επεμβάσεις από οπλουργό κ πολύ υψηλό κόστος ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #452870

    Ημουν και εγω ενθουσιασμενος και ετοιμος να την αγορασω μεχρι που εμαθα πως τα ξυλα της ειναι καπλαμας με φιλμ για να κανει τα νερα.
    Πολυ κριμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    ΝΤΙΝΟΣ στις #459012

    Την έχω 7 χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα, κάνω όλα τα κυνήγια μου, απο τσίχλα μέχρι λαγό και είμαι ευχαριστημένος, φυσίγγια απο 24γρ μέχρι και 56 γρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #466874

    Καλησπερα.
    Τι γνωμη εχετε για την benelli beccaccia για κυνηγι φερμας και περπατητο τσιχλας?
    Και τα ξυλα της ειναι πραγματικα, η καπλαμας ?
    Γιατι ειχα την εντυπωση οτι η benelli δεν εκανε αυτο το ¨κολπακι¨

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #466882

    την εχουν 2 γνωστοι μου , ο ενας ειναι πολυ ευχαριστημενος και ισχυριζεται οτι τα ξυλα τησ ειναι εξαιρετικα (δεν την εχω δει απο κοντα) και ο αλλος την εχει δοκιμασει πολυ λιγο και δεν εχει ολοκληρωμενη αποψη αλλα δεν ειχε καποιο προβλημα. βεβαια εχω διαβασει πολλες φορες οτι παθαινει ζημιες στα ξυλα . παντως για 2.800 νομιζω οτι θα κλωτσαει λιγακι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #466954

    Καλησπερα.
    Τι γνωμη εχετε για την benelli beccaccia για κυνηγι φερμας και περπατητο τσιχλας?
    Και τα ξυλα της ειναι πραγματικα, η καπλαμας ?
    Γιατι ειχα την εντυπωση οτι η benelli δεν εκανε αυτο το ¨κολπακι¨

    Γιωργο breda ευχαριστω για την απαντηση.
    Θελω να μαθω οχι αν ειναι ομορφα αλλα αν ειναι πραγματικο ξυλο.
    Περιμενω απο καποιον κατοχο, η γνωστη, να μου πει αν το οπλο το βγαζει η εταιρια με ψευτικα ξυλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #466970

    καλησπέρα,
    έχω την συγκεκριμένη καραμπίνα και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα
    πρόβλημα με την λειτουργία και τις τουφεκιές της.
    Για τα ξύλα δεν είμα σίγουρός αν είναι καρυδιά όπως αναγράφεται στο site του
    Κύργια αλλά είμαι σίγουρος ότι έχουν φίλμ για να φαίνονται καλύτερα νερά στο ξύλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #466980

    καλησπέρα,
    έχω την συγκεκριμένη καραμπίνα και μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα
    πρόβλημα με την λειτουργία και τις τουφεκιές της.
    Για τα ξύλα δεν είμα σίγουρός αν είναι καρυδιά όπως αναγράφεται στο site του
    Κύργια αλλά είμαι σίγουρος ότι έχουν φίλμ για να φαίνονται καλύτερα νερά στο ξύλο.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σύγχυση της αναίδειας με την ελευθερία ήταν πάντα χαρακτηριστικό των σκλάβων

    </div>

    Ευχαριστω.
    Ξερεις οτι μπορεις να δεις αν εχει πραγματικη καρυδια βγαζοντας το πελμα.
    Αν δεν ειναι ξυλο δεν εχει νερα, ειναι σαν νοβοπαν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    dean52 στις #467609

    ήθελα να την πάρω πριν λίγα χρόνια αλλά ενω επωμίζεται ωραία, αναγκαζόμουν να κρατάω την πάπια πολύ μπροστά(χούφτωνα τη βίδα). Ο οπλουργός μου είπε ότι έχω σχετικά μακρυά χέρια.η αλήθεια είναι οτι το μήκος της πάπιας της είναι σχεδόν το μισό από τα άλλα αυτογεμή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #521918

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

    Θα ήθελα την συμβουλή σας σε έναν προβληματισμό που έχω. Εγώ κυνηγώ ορτύκια και μπεκάτσα με σκυλί φέρμας, με ένα 686 silver pigeon με 67 κάννη. Έχω και μια es100 με 71 κάννη την οποία δεν πολύ χρησιμοποιώ στα κυνήγια φέρμας. Λοιπόν τώρα σκέφτομαι για νέα καραμπίνα και είμαι ανάμεσα στην benelli beccaccia και benelli montefeltro extra light. Δύο φίλοι μου που είχαν την becaccia μου είπαν ότι δεν θα έχω γρήγορη δεύτερη ντουφεκιά, μάλλον λόγω αναπήδησης της κάννης, αφού είναι πολύ ελαφρύ. Εσείς τι με συμβουλεύετε; πάντα σε 12 διαμετρημα και τι κάννη να προτιμήσω 61 ή 66;

    Και κάτι τελευταίο .. Η νέα Supreme που φτιάχνεται; Ιταλία ή Τουρκία ;

     

    Ευχαριστώ πολύ ‼️

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #521921

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θα ήθελα την συμβουλή σας σε έναν προβληματισμό που έχω. Εγώ κυνηγώ ορτύκια και μπεκάτσα με σκυλί φέρμας, με ένα 686 silver pigeon με 67 κάννη. Έχω και μια es100 με 71 κάννη την οποία δεν πολύ χρησιμοποιώ στα κυνήγια φέρμας. Λοιπόν τώρα σκέφτομαι για νέα καραμπίνα και είμαι ανάμεσα στην benelli beccaccia και benelli montefeltro extra light. Δύο φίλοι μου που είχαν την becaccia μου είπαν ότι δεν θα έχω γρήγορη δεύτερη ντουφεκιά, μάλλον λόγω αναπήδησης της κάννης, αφού είναι πολύ ελαφρύ. Εσείς τι με συμβουλεύετε; πάντα σε 12 διαμετρημα και τι κάννη να προτιμήσω 61 ή 66; Και κάτι τελευταίο .. Η νέα Supreme που φτιάχνεται; Ιταλία ή Τουρκία ; Ευχαριστώ πολύ ‼️

    Για τα είδη κυνηγίου που αναφέρεις η κάνη 61 cm μήκος είναι ιδανική.

    Κατά την άποψή μου να αποφύγεις τα όπλα τεχνολογίας αδρανείας.

    Υπάρχουν πάρα πολύ καλά όπλα τεχνολογίας αερίων και μάλιστα σε light έκδοση που

    δεν παρουσιάζουν τα γνωστά <<θέματα >>της αδράνειας.

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #521927

    <p style=”text-align: center;”>Ευχαριστώ για την απάντηση,  αλλά τι εννοείς να αποφύγω την αδράνεια και τα γνωστά “θέματα” της αδρανείας ; Το χω την ES 100 από το 2004,χωρις κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα. Και στα 1000€ καινούριο με προσφορά, νομίζω ότι αξίζει…</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #521930

    <p style=”text-align: center;”>Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τι εννοείς να αποφύγω την αδράνεια και τα γνωστά “θέματα” της αδρανείας ; Το χω την ES 100 από το 2004,χωρις κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα. Και στα 1000€ καινούριο με προσφορά, νομίζω ότι αξίζει…</p>

    Αργή σκανδάλη και κλείστρο,αναπήδηση κάνης,υπερβολικό λάκτισμα,πολλές φορές δεν

    επανοπλίζει στις μπηχτές ντουφεκιές επειδή δεν έγινε καλή επώμιση είναι μερικά από

    τα <<θέματα>> της αδράνειας και μάλιστα πιο έντονα στα ελαφρά όπλα.

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #521939

    <p style=”text-align: center;”>Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τι εννοείς να αποφύγω την αδράνεια και τα γνωστά “θέματα” της αδρανείας ; Το χω την ES 100 από το 2004,χωρις κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα. Και στα 1000€ καινούριο με προσφορά, νομίζω ότι αξίζει…</p>

    Αργή σκανδάλη και κλείστρο,αναπήδηση κάνης,υπερβολικό λάκτισμα,πολλές φορές δεν επανοπλίζει στις μπηχτές ντουφεκιές επειδή δεν έγινε καλή επώμιση είναι μερικά από τα <<θέματα>> της αδράνειας και μάλιστα πιο έντονα στα ελαφρά όπλα. ΛΟΥΚΑΣ.

    Μάλιστα…εντάξει εξέφρασες την γνώμη σου και σε ευχαριστώ.Τώρα για καινούριο και αερίων δεν υπάρχει, στα χρήματα που μπορώ να δώσω.Ενώ τα  όπλα που αναφέρω, είναι μέσα στο μπάτζετ μου.

    Πιο πολύ κλίνω στο Beccaccia supreme cal 12 πάντα και θα εκτιμούσα αν το έχει κανείς φίλος από δω μέσα, να μου πει μια γνώμη και πώς το είδε στο κυνήγι…

    Ευχαριστώ….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων