ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΥΚΟΙ!!

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 91 έως 101 (από 101 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #143106

    Κύριοι διαχειριστές, τί θα γίνει;

    Δεν είναι δυνατόν να μπαίνει ο κάθε μαλάκας – άσχετος – μη κυνηγός στο φόρουμ και να κάνει τα θέματα σαν τα μούτρα του…

    Ευτυχώς ακόμα δεν έχουν βάλει χέρι στα αμοιγώς κυνηγετικά θέματα που αφορούν όπλα θηράματα και πυρομαχικά. Σε όλα τα υπόλοιπα πετάγονται σαν την τσουτσού για να δημιουργήσουν καυγά.

    Το site κατάντησε χειρότερο από τις μεσημεριανές εκπομπές του Star…

    Νομίζω πως πρέπει να καθαρίσουν λίγο τα θέματα και να γίνουν ΑΜΕΣΑ κάποιες διαγραφές νεόκοπων "μελών".

    Αμάν πια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #143109

    Ο τίτλος του θέματος καλύπτει όλα τα σχόλια : ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΥΚΟΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #143195

    Οταν μιλατε για τον αλλον Μανο εννοειται μηπως εμενα ?
    Γιατι αλλος Μανος στο forum πλεον δεν υπαρχει αλλωστε ειμαι και πολυ αρχαιοτερος .

    Μουστακι εγω δεν εχω αλλα δεν λεει και τπτ αυτο παντελονια μια φορα φοραω και οχι για να μην κρυωνω ετσι….

    και φυσικα δεν ειμαι σπανος με τπτ απο τριχα αλλο τπτ χαχα

    και manoshunter μην μασας τπτ αΝ σε πειραξει κανενας εγω ειμαι εδω τι κοντοχωριανοι ειμαστε ? σε περιμενω στο μαγαζι καποιο απογευμα .
    πολλα περιεργα γινονται στο forum τελευταια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Φωντας στις #143261

    Ευχαριστω τον caveman και οσους μου απαντησαν με επιχειρηματα γιατι κι εγω ηθελα να ακουσω αποψεις.
    ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΡΑΖΟΥΝΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝΕ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΞΑΝΑ ΛΕΩ ΓΙΑ 2Η ΦΟΡΑ
    ΜΟΝΟ ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΖΩΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.
    ΤΕΛΟΣ .
    ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ. ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΩ.
    ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗΣ(εαν υπαρχει στην ελλαδα) ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΩΝ ΟΙΚΟΛΟΓΩΝ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ.

    Οσο για μερικους που τους βρομαω και τα λοιπα υπονοουμενα ,δεν εχω καμια εχθρα μαγκα..ουτε με ξερεις ουτε σε ξερω.αμαν ημουνα οικολογος ουτε διαλογο θα εκανα αφου οπως λες τους ξερεις τοτε σκαμπαζεις τι σοι ειναι.

    Το κυνηγι γιαυτο ειναι δυσκολο πραμα αλλωστε γιατι ερχεσαι σε επαφη με οτι κυκλοφορει στο δασος ειται ειναι πεταλουδα ειται ειναι λυκος ειται νυφιτσα ειται μπαμπουρας.Αμα ειναι οτι σε ενοχλησει την ωρα που στηνεις καρτερι να το ψοφας αγορασε ενα χωραφι με γουρουνια και βάρα τα μονος σου.

    Τα καλοκαιρια επι 3 μηνες παραθεριζω στη Χαλκιδικη εδω και 25 χρονια αφου λοιπον μου λετε κι εσεις τις εμπειριες να σας πω κι εγω μερικες..

    Τη Σιθωνια οποιος τη γνωριζει ξερει και την πανιδα της.Εχει τα πάντα κυριολεκτικά τα πάντα και δεν κανω πλακα.Τουλάχιστον μεχρι το 2001 ειχε αποδεδειγμενα τα πάντα…λειπουν οι αρκουδες λογω υψομετρου και οι λυγκες λογω μαλακυνσης εγκεφάλου.

    Απο 14 χρονων μεχρι και σημερα οι γειτονοι μου βαζανε παγιδα σε τσακάλι κι αλεπου.Ετσι χωρις λογο.Στα ισα μιλαω χωρις λογο.
    Για το χαβαλέ μου λεγανε και μετα τα αφηνανε ελευθερα τραυματισμενα και ψοφαγανε η το παιρνε χαμπαρι ο πατερας και τα τουφεκαγε.

    Μετα μεγαλωνοντας εβρισκαν σοβαροτερες δικιολογιες οτι τους γαμουσανε το μπαχτσε και τις κοτες.
    Περσι εφερα το λυκοσκυλο μου και τους εφαγε 2 κοτες!
    Αχνα δεν εβγαλαν..
    μεχρι τις 4 το πρωι κρασια πινανε και γλεντουσαμε και που τους το πα χέστηκαν.
    Ο μονος λογος που σκοτωνανε το τσακαλι ητανε γιατι μαλλον περναει μοναχικα ο καιρος εκει στο χωριο και βαρεθηκανε να μαζευουνε τα χορτα.

    Τα δαση μας τα γυριζω καθε καλοκαιρι απο τα χαράματα με φωτογραφικες μηχανες και παιρνω δειγματα για τη σχολη μου.Εχω δει αρκετα ζωα αλλα καθε Μαη και λιγοτερα.Αμετρητες φολες και κουφαρια.Ενας κυνηγος που τονε ξερω και ονομαστηκα εχει βαρεσει γουρουνι με τα παιδια του μαζι.Μου λεει να δεις πως σκουζανε και γελαγε.
    Για μενα αυτος ειναι χειροτερος κι απο το γουρουνι.

    Οι συγγενεις μου εχουνε 3 ξενοδοχεια και πολλα δωματια και δε γουσταρουνε να ρισκαρουνε δαγκωμα απο οχαινα σε ξενο.
    Απο μικρο μου λεγανε ''προσεχε εχ φιδια προσεχε εχ φιδια προσεχε εχ φιδια προσεχε εχ φιδια προσεχε εχ φιδια προσεχε εχ φιδια''
    ''αρε και να βγει κανας λυκος να σ'αρπαξ να δεις για ποτε θα ανεβεις παν στο δεντρο''

    ΜΟΥ ζαλιζανε τα αρχιδια γιαυτο και σπουδασα να δω κι εγω με το φτωχο μου μυαλο τι ΣΚΑΤΑ επικυνδυνα ειναι ολα αυτα.

    Και λυκο και τσακαλο και κουναβια ειδα.Τιποτα. ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ.Με πιστολιαζανε…ουτε το φακο δε κοιταγανε λεμε.Ρε τετοια αδιαφορια.

    Μεχρι φαι σκεφτηκα να κρατησω αλλα εκει χεστηκα και το παρατησα το παραδεχομαι.
    Απο φιδια αλλο τιποτα.Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΕΓΩ ΑΥΤΑ…ΑΥΤΑ ΦΟΒΟΝΤΟΥΣΑΝ ΕΜΕΝΑ.
    Κυκλοφορω με αγγιστρο πλεον γιατι εχω δει οχια ειδα 2 φορες.

    Την πρωτη ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ περπαταγα ΜΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ηταν και 15αυγουστος και με σταματαει ΦΑΚΟΣ!στο μισο μετρο με προλαβανε.
    Αλλα δε φταιει το φιδι γιατι ΕΚΕΙ ΧΤΙΣΑΝΕ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΜΕ ΣΤΟ ΧΑΟΣ.
    Λογικο ειναι στο σπιτι ξενου να εισαι παρεισακτος.

    Την αλλη φορα μετα απο βροχη βγηκα εξω βολτα μεσ το δασος …καλη μαλακια κι αυτη.Τα ερπετα μετα τη βροχη κανουν παρτυ.Και παλι ομως ενω με ειδε δε μου επιτεθηκε.

    φιλε μπαμπη δε λεω οτι λες ψεματα τα ζωα ειναι απροβλεπτα ,αλλα δεν ειναι ανθρωποι να καταλαβαινουνε.Εμεις τους σπαμε τα αρχιδια και οχι αυτα σε εμας.

    Σε οσους ορεινους ογκους βρεθηκα οι γυρω ανθρωποι εμπιστευτικα αυτο μου λενε.''Τα τουφεκαμε ολα.Γιατι μας ενοχλουν.''''Τα τουφεκαμε ολα.Γιατι μας ενοχλουν.''

    Μιλαμε για καταστασεις να τους παρακαλάνε να μη βαρανε ζαρκαδι κι ελαφι που στα μερη μας εμειναν καμια 20αρια και να το βαζει ο αλλος μενου στο εστιατορειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ηχογραφημενους ΠΑΠΟΥΔΕΣ τους εχω να μου λενε οτι ο λύγκας πριν 40 χρονια ηταν ο μεγαλυτερος εχθρος των χωρικων!!!!!(Συμπτωματικα με αυτο ασχολουμαι τωρα)

    ΠΟΙΟΣ ο λυγκας???!!!!!!ενα ζωο που δεν εχει ουτε καν φυσικους εχθρους.Κι υστερα λεμε
    -μα πως εξαφανιστηκε.???
    -ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ 2010 ΓΙΑ ΤΟ ΛΥΚΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΥΓΚΑ.

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.
    ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ.
    ΑΛΛΩΣΤΕ ΣΤΟ ΙΝΕΡΝΕΤ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    dines στις #143262

    Απο το παραληρημα φωντα λοιπον δεν πρεπει να ενοχλουμε κανενα αγριο ζωο (ολα μεσα ειναι στο αγριο).
    Απαγορευσεις και απαγορευσεις και απαγορευσεις εξαιτιας του χωριατη και των θειων του.Δυστυχως δε θα γινει αυτο που θελετε γιατι δεν ειναι ολοι σαν το χωριο σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #143294

    Καταλαβε κανενας τι νοημα εχει η περιγραφη επαρχιωτικων συμπεριφορων ?
    Καλως καποιοι οικομπιζνεσμεν απελευθερωνουν λυκομορφα οπου γουσταρουν ?
    Γιατι γραφτηκε το σχολιο δηλαδη ? Γιατι αν πρεπει , να βοηθησουμε ολοι στην αυξηση του πληθυσμου των λυκων με καθε τροπο …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #143310

    Θα συμφωνήσω με τον κάρμα.
    Ο λύκος δεν είναι θηρεύσιμο είδος. Επομένως οι κυνηγοί δεν τον κυνηγάμε.

    Τώρα αν κάνει ζημιές και κάποιοι οι οποίοι υφίστανται αυτές τις ζημιές σκοτώνουν λύκους, μήπως πρέπει η πολιτεία να αναζητήσει το σωστό τρόπο ώστε οι ζημιές αυτές να μην εξοθούν τους ζημιωθέντες στη θανάτωση των λύκων;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ2 στις #143396

    Ο λύκος δεν είναι θηρεύσιμο είδος. Επομένως οι κυνηγοί δεν τον κυνηγάμε.

    Τώρα αν κάνει ζημιές και κάποιοι οι οποίοι υφίστανται αυτές τις ζημιές σκοτώνουν λύκους, πρέπει η πολιτεία να αναζητήσει το σωστό τρόπο ώστε οι ζημιές αυτές να μην εξοθούν τους ζημιωθέντες στη θανάτωση των λύκων!!!!!!

    NOMIZΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ……………..

    ΟΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ CHAT H PM

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #144964

    Δεκάδες επιθέσεις λύκων στην Ήπειρο.

    Λύκοι κατασπαράζουν κοπάδια σε ολόκληρη τη Ήπειρο, με αποτέλεσμα πολλοί κτηνοτρόφοι να βρίσκονται σε απόγνωση. Μόνο στη περιοχή της Παραμυθιάς Θεσπρωτίας κατασπαράχθηκαν από αγέλες λύκων 70 αιγοπρόβατα μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα. Μάλιστα οι λύκοι δεν δείχνουν σημάδια φόβου και επιτίθενται σε κοπάδια ακόμη και μέσα στους στάβλους, έστω και αν υπάρχουν άνθρωποι εκεί.

    Έτσι, ανησυχητικές διαστάσεις λαμβάνουν το τελευταίο διάστημα οι όλο και αυξανόμενες επιθέσεις λύκων, σε κοπάδια αιγοπροβάτων και βοοειδών, στα βουνά της Ηπείρου.
    Αποτέλεσμα αυτών των επιθέσεων, είναι η…

    σημαντική καταστροφή ζωικού κεφαλαίου, ιδίως σε αιγοπρόβατα, που αγγίζει μέχρι και το 3% του συνολικού ζωικού κεφαλαίου στην περιοχή μας. Παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν και οι κτηνοτρόφοι των γειτονικών περιοχών της Βορείου Ηπείρου. Φαίνεται πως οι αγέλες λύκων πηγαινοέρχονται.
    Οι κτηνοτρόφοι καταγγέλλουν ως ηθικούς αυτουργούς για την καταστροφή των περιουσιών τους οικολογικές οργανώσεις.

    Τις κατηγορούν, διότι, όπως υποστηρίζουν, εξαπολύουν λύκους στα βουνά της Ηπείρου. Υποστηρίζουν συγκεκριμένα ότι: «…αν οι κύριοι των οικολογικών οργανώσεων φύλαγαν και εκείνοι ένα κοπάδι πρόβατα και έβλεπαν τη νύχτα ή και τη μέρα ακόμη, να εισορμά μια αγέλη λύκων και να κομματιάζει κάποια από αυτά, θα έκαναν ότι κάνουμε και εμεις»!

    http://epirus-ellas.blogspot.com/2010/05/blog-post_3761.html

    Υ.Γ. Αν οι κύριοι διαχειριστές το θεωρούν άτοπο παρακαλώ να το διαγράψουν ή να το μετακινήσουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    552
    Takis_74 στις #147264

    ΔΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ…… ΛΥΚΑΚΙ!!!
    ΣΤΗΝ ΑΛΜΠΕΡΤΑ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!!! 104 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ….ΜΑΥΡΟΣ ΛΥΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ

    http://img62.imageshack.us/i/blackwolf104kg.jpg/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    panteli1 στις #149291

    και εμεις εχουμε εδω στην χωρα μας
    δειτε ενα

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 91 έως 101 (από 101 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων