ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,016 έως 39,030 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502695

    Καλημέρα παλικάρια! Μας άλλαξε τα φώτα ο χιονιας. Τώρα άκουσα για τα χωριά της Κύμης ότι έχει και 2 μέτρα. Γιωργη (Geronimo) εκεί στα νότια τι λεει? Κεντρικά που είμαι εγώ όλα θαμμένα στο χιόνι. Νερό δεν έχουμε αλλά πάλι καλά έχουμε ρεύμα ακομη! Καφετζηδες αφήστε τους καφέδες , τσάι με μελι και λιιιιιιιγο κονιάκ έτσι για τη ζεστασιά!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #502696

    Kαλημερα σε ολους τους φιλους :bye: καλημερα Μητσο :bye: εδω που ειμαιεγω το χιονι εφτασε σημερα το πρωι μεχρι την θαλασσα αλλα γυρω στους 5 ποντους, λιγο πιο ψηλα(περιπου 150 μετρα υψομετρο)που εχει ενας φιλος το μαντρι του το χιονι ειναι στους 40 ποντους,τα καβοντοριτικα μεχρι εχθες ειχαν απο μισο μετρο μεχρι και μετρο,εκει που εχω τα μελισσακια ειναι γυρω στους 10 ποντους ,απο Καρυστο και Μαρμαρι θα μαθω σε λιγο γιατι παω στην πολη σε ενα μνημοσυνο……νεοτερα το μεσημερι :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502701

    Καλημερα παιδες….απο το καλοκαιρι που πηγαινα θαλασσα εχει να βραχω τοσο πολυ….μουσκεμα εγινα αλλα χαλαλι!!!!!  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  Απογευματινο δεν παω….σπιτι, τζακι και καφε!!!! Ε ρε γλεντια που ειχαμε σημερα…. ολα κερασμενα απο μενα παιδια σημερα!!!! Και αντι για μπισκοτακι με τον καφε, θα βαλω τσιχλες στα καρβουνα  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502728

    Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους! Ο καφες ειναι ετοιμος, κοπιαστε  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #502739

    καλημέρα παιδάκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502744

    Ρε συ στείλε κατά εδώ την κοπελιά. Έχω και εγώ πολύ χιόνι για να καθαρίσει!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502748

    Μιχαλη το κοριτσι μαδαει και τις τσιχλες? :wacko:  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #502749

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους τά χιόνια εχθές έφτασαν μέχρι την θάλασσα στό σπίτι πιάσαμε τούς 20με25ποντους αλλά το έλιωσε σχετικά γρήγορα καί δέν χρειάστηκε η βοήθεια της κοπέλας :yahoo:  :yahoo: Δυστυχώς σήμερα το πρωί στήν περιοχή μου  κατάλαβα το κόμπλεξ κάποιων συναδέρφων…. Ας μην γράψω περισσότερα γιατί μάς διαβάζουν και……. Μικρά παιδιά B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502751

    Χαιρετω  :bye:  Καφετζου εχουμε…κοριτσι να μας βοηθαει στα χιονια εχουμε… κανενα κοριτσι να πλενει τα πιατα και τα φλυτζανια δεν εχουμε ρε παιδια?  :negative:  Να τριτωσει το καλο οχι τιποτα αλλο  :yahoo:  :yahoo:  Γιωργο ψυχραιμα και ηρεμα φιλε….  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #502753

    Ρε σεις εχω και εγω κατι πουλια για καθαρισμα …………δεν περναει και από δω μερια……..χαχαχαχα :yahoo:  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502763

    Καλημερα αγορια…πολυ κρυο παιδια, πολυ κρυο!!! Παπουσκα  κανε μου ενα τσαι με μελακι και αναψε και το τζακι να ζεσταθουμε λιγακι……κι αν δεν ερθει αλλος στο καφενειο σημερα, ελα καθισε εδω μαζι μου να ζεσταθουμε μαζι  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502764

    Καλημέρα. Αχιλλέα αγόρι μου ωραίο είναι και το κρύο αρκεί βέβαια να έχεις τα μέσα να το αντιμετωπισεις.  Δεν πάμε και για δουλειά αφού λόγω παγετου δεν δουλεύει τίποτα στο εργοστάσιο!!! Εδώ δεν μας έριξε πολύ χιόνι απόψε  (1-2cm) αλλά το έστρωσε στη Χαλκίδα! Καφεδάκι ζεστό και συντήρηση οπλισμού τωρα και μετά γίδα βραστή λεμονατη!!!!!! Πολλοί το σνομπαρουν αλλά εγώ το ψοφαω αυτό το φαγακι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #502765

    Καλημερα σε ολους τους φιλους :bye: σημερα ελιωσε το πιο πολυ χιονι αλλα τα τσιχλοκοτσυφα ακομα κανουν βολτες μεσα στο κτημα!Μητσο το καλυτερο φαγητο τρως σημερα…. θελω και εγω λιγο!!!!! :good:

    Αχιλλεα  την Παπουσκα και τα ματια σου!!! :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502766

    Γιώργο πραγματικά το φαγητό  αυτο τα σπαει! Και όλα τα υλικά του είναι δικά μου φιλε. Μπορεί να κοπιαζουμε λίγο πάρα πάνω αλλά ξέρουμε τι τρώμε και οι γεύσεις απλα δεν συγκρίνονται! Μη λες για τσιχλοκοτσυφα!!! Το στερητικό ειδη κάνει την εμφάνιση του……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #502767

    καλημέρα και καθυστερημένα χρόνια πολλά στους φορουμίτες.

    για το νέο έτος, για τον φωτισμό, και για τους εορτάζοντες.

    (εμένα γιόρταζε ο γέρος και η Χριστίνα μου – η μεγάλη μου).

    μιά που λέμε και τα του καιρού, στον Πειραιά είναι στρωμένο παντού το χιόνι, και μιλάω για παραλία, όχι για τα πέριξ τύπου Νίκαια κλπ, εκεί όσο απομακρύνεσαι από την θάλασσα πολλαίνει και το χιόνι.

    Αυτά. θεού θέλοντος, μετά από μακροχρόνιο ψήσιμο από την παλιά μου παρέα της Κομοτηνής, την Παρασκευή την κάνω για γουρούνια, χήνες, και φάσσες.

    είναι όλα κανονισμένα να χωρέσουν χρονικά, και με βλέπω να κλέβω και την Δευτέρα…

    μπορεί και να χωρέσει και κανένα άλλο κυνήγι, γιατί ως γνωστόν, όταν απέχεις 18 χιλιόμετρα από τα βορειοανατολικά σύνορα, υπάρχουν και πολλά εισαγόμενα προΐόντα.

    το μόνο που με βαραίνει, είναι η μανούρα να ανεβάσεις όπλο – φυσίγγια στο αεροπλάνο και τα πήγαινε έλα στην αστυνομία του αεροδρομίου να τους εξηγήσεις τα αυτονόητα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,016 έως 39,030 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων