ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,046 έως 39,060 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #502871

    καλήν ημέραν άρχοντες…

    Βασίλη, ευχαριστώ για τις ευχές (μην ξεχνάς κυνηγάμε τα ίδια μέρη στο γυνικοχώρι σου)

    σκέπτομαι μήπως, πάνω που πάω να σηκώσω λίγο κεφάλι από το καλοκαίρι (λίγο γαμώ την ατυχία μου, λίγο, όχι πολύ), συνωμοτούν εις βάρος μου και οι πλανήτες; ο ανάδρομος ερμής; άλλο τί;;

    Θυμήθηκε ο Δασάρχης στην Κομοτηνή να απαγορεύσει το κυνήγι, τουλάχιστον μέχρι σήμερα και περιμένω τηλεφώνημα, μπας και αρθεί η απαγόρευση.

    Βέβαια, τα γερόντια φωνάζουν να ανέβω ούτως ή άλλως, για γενικότερο κυνήγι.

    Αλλά να φάω 2.000 χλμ πήγαινε – έλα, και να φύγω άκαπνος, με σκέτο δίποδο κυνήγι, κάπως μου έρχεται.

     

    Αυτά, και ο θεός βοηθός.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502902

    Καλησπέρα σε όλους. Καταστημααααα ένα τσίπουρο περιποιημένο να πάνε τα φαρμάκια κάτω. Πρώτη μέρα στη δουλειά όλα ανάποδα και βλάβες από τον παγο.Επιστροφή στο σπίτι , μπάνιο και ρηλαξ. Τώρα να παει 10 να δούμε το Θρυλο με τη Μπάρτσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #502934

    Καλημέρα πέρα για πέρα  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #502936

    καλημέρα στους συμπολεμιστές.

    ισχύει ότι απαγορεύεται το κυνήγι παντού μέχρι τις 18, ή ράδιο αρβύλα είναι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #502937

    αφήστε, το είδα στην στήλη επικαιρότητα.

    βέβαια, εκεί η υπουργική απόφαση δεν απαγορεύει τίποτα, ζητεί από τους κατά

    τόπους δασάρχες να κάνουν τις απαγορεύσεις, άλλα θέλει προηγούμενη επικοινωνία

    με το δασαρχείου του τόπου που θα πας για κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502938

    Καλημερα αγορια. Με χτυπησε ασχημα η γαστρεντεριτιδα χθες το απογευμα με αποτελεσμα να με παρουν σε ιδιωτικο νοσοκομειο μεχρι τις 12 το βραδυ…ορρους, ενεσεις….πολλη ταλαιπωρια τραβηξα….δοξα το θεο ειμαι καπως καλυτερα τωρα!!! Υπομονη μεχρι τις 18 εσεις και θα ξαναβγειτε στα βουνα…. πιο αγριεμενοι!!!  :heart: Για το θεμα της απαγορευσης τα εχετε πει ολα…. δεν μπορειτε να κανετε και κατι, υπομονη ρε παιδια, υπομονη!!!  :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502940

    περαστικα αχχιλεα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #502958

    περαστικά αχιλλέα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #502959

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους :bye: Αχιλλεα περαστικα σου!απ οτι διαβασα εσενα σε αρπαξε καλα!!!!

    Βαλτε ρε παιδια κανα τσιπουρακι να πιω στην υγεια των “μεγαλων κυνηγων” του φατσοβιβλιου….. και της περιοχης μου :negative: :negative: που εξαιτιας τους εχω παρει το καλαμι και πηγαινω για ψαρεμα :wacko:  :wacko:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502961

    Μανο Γιωργο Σταθη σας ευχαριστω!! Ρυζι και κοτοπουλο θελει κανεις? Το βαρεθηκα….  :wacko:  Οπως καταλαβαινω η ψυχολογια σας ειναι χαλια ε? Και με το δικιο σας, τουλαχιστον αν σας δωσουν παραταση για τις μερες που χασατε κατι γινετε…παλαιψτε το!!!! Αν τους αφησετε οποτε ριχνει χιονι να σας βγαζουν απαγορευσεις και να χανετε μερες….ετσι θα σας κανουν!!! Φοβερα θελουν αυτοι οι γραφιοκρατες, φοβερα!!!  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #502964

    Μία οι υποχρεώσεις, μία κάτι ο καιρός, μία οι ηλίθιοι που δεν σέβονται το θήραμα και εμάς, μία που η ΚΣΕ πιάστηκε στον ύπνο, μία που μας φταίνε όλοι οι μ@λ@κες,

    έρχονται και οι ανόητες απαγορεύσεις …. άντε να κυνηγήσεις!

    ρε βάλε λίγο κόκκινο να πιω γιατί έχω εκνευριστεί….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #502968

    :bye:Καλημέρα σας κύριοι.Περαστικά Αχιλλέα.Το φάρμακο είναι απλό και με αυτό ξεπέρασα την ίωση.Με το που την κατάλαβα B-)  😉   έβαλα στο μπρίκι αγίασμα πρώτης,μια κουταλιά μέλι,ανακάτεμα κι όταν το έβγαλα έριξα και λίγη κανέλα :yahoo: .

    Τώρα για το κυνήγι….τα κακά ήρθαν :negative: τα χειρότερα έρχονται….αν επιβεβαιωθεί η ΕΜΥ για νέες χιονοπτώσεις από Τρίτη.Βασικά το ήξεραν και στο υπουργείο.Οπότε καπάκι νέα απαγόρευση, ανεξαρτήτως αν η χιονοκάλυψη είναι στα Τζουμέρκα κι εδώ μόνο κρύο.Κι η ΚΣΕ μου θυμίζει την κυβέρνηση…..διαφωνεί για να πάει μετά στο υπουργείο να πάρει να εφαρμόσει την απόφαση….(Σόιμπλε-Τσίπρας)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502969

    Καλημερα  :bye:  Καφεδακι θα βαλει κανεις ή να βαλω μονος μου? :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #502970

    Kαλημερα ολη μερα :bye:  :bye: σημερα εχει βολτα στα μελισσακια , μαζεμα ξυλων γιατι τα καψαμε ολα :wacko:  :wacko: και μεσημερακι στο μαντρι του κολλητου μου για καμια παλιο χοιρινη!!! :yahoo:  :yahoo:

    Καλο Σ/Κ σε ολους τους φιλους :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502971

    Καλημέρα και περαστικά στον Αχιλλέα.  Ανοιξιάτικη μέρα σήμερα και ευκαιρία για επίσκεψη στις μέλισσες  αργοτερα όπως λέει και ο Γιώργος.

    ΛΕΩΝ λες αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν όσοι εδώ και αλλού υποστηρίζουν την απαγόρευση. Όταν θα τις τρώνε απανωτές και ολικες κάθε φορά που θα έχει χιόνι κάπου στην Ελλάδα να δούμε τι θα λενε.

    Πάω στα κορίτσια να ηρεμήσω λιγο. Δεν τσιμπάνε κιόλας τωρα οπότε θα χαζέψω ώρα στις κυψέλες!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,046 έως 39,060 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων