ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,481 έως 39,495 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #504719

    Καλημέρα στην παρέα :bye: Μάνο φίλε μου, πάτα λίγο φρένο….. :wacko: όλοι ΟΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ δεκτοί είναι στην παρέα μας :yes: και αριστεροί και δεξιοί….. και προοδευτικοί και συντηρητικοί….. και εθνιστές και διεθνιστές ….. ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ :good: οι κακοί στην φυλακή κι οι πονηροί τα κουβαδάκια τους και σ’ άλλη παραλία :negative: :negative: :negative: Ηλία δίκιο έχεις….. στην Ελλάδα έχουμε μπερδέψει την γραβάτα με το σώβρακο… :wacko: τον εθνικισμό :negative: με τον πατριωτισμό! :good:

    <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    όχι φίλε μου μάριε εγώ δεν το βλέπω έτσι γιατί εμένα μου έβαζαν ταμπέλες πρίν μερικά χρόνια,είτε γιατί είχα στο προφίλ μου την ελληνική σημαία,είτε για αυτά που έγραφα επειδή γουστάρο και αγαπάω την χώρα μου,και για πολλά άλλα που δεν είναι της παρούσης….

    γιαυτό λοιπόν δεν θα πατήσω καθόλου φρένο….ίσα ίσα που δεν ήταν καθόλου καλοπροαίρετοι αλλα τρολάκιδες και είρωνες και όχι μόνο προς εμένα αλλα και σε άλλα παιδιά,βλέπεις είχαν κάνει κατι σαν ”κλίκα” εδω μέσα και την έπεφταν όλοι μαζί σε όποιον κατα την γνώμη τους ”πρόσβαλλε” την αριστερά τους,ή πήγενε κόντρα στα λεγομενά τους……

    πήραν τα ”μέζεα”όμως και πήγαν σε άλλη παραλία…… :yes:  :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #504721

    Μανο σε ποια παραλια πηγαν? Στους διασημους ή στους μαχητες?  :yahoo:  :yahoo:  Σε πειραζω λεβεντη μου!!! Εισαι χρονια στο σαιτ και κατι θα ξερεις παραπανω εσυ… 😉 απλα δεν υπαρχει λογος να ασχολεισαι ρε φιλε γιατι απο προσωπικη εμπειρια, ποτε δεν θα βγαλεις ακρη  :good:  Να ‘σαι καλα και βαλε κανενα ουισκακι να πιουμε να χαλαρωσουμε!!!  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #504723

    <b>…</b>απλα δεν υπαρχει λογος να ασχολεισαι ρε φιλε γιατι απο προσωπικη εμπειρια, ποτε δεν θα βγαλεις ακρη…

    Αχιλλέα, ξέρεις φίλε μου; Εντάξει, το θέμα δεν είναι π.χ. κάποια μάρκα φυσιγγίων ή κάποιο όπλο, που μπορεί να είναι και θέμα κρίσης και να συζητάμε για μήνες. Δεν τίθεται καν σε συζήτηση!

    Καταλαβαίνω βέβαια να δώσεις τόπο στην οργή προσπαθείς και καλά κάνεις, αλλά η Σημαία και η Πίστη είναι πολύ σπουδαίες έννοιες για να συζητηθούν και πολύ περισσότερο για να αμφισβητούνται.

    Μάνο μαζί σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #504727

    Μάνο εδώ μέσα πάντα εκφραζόμασταν ελεύθερα με κοινή λογική και στο πλαίσιο αυτό όλοι οι καλοπροαίρετοι (όπως λέει και ο Μάριος) είναι ευπρόσδεκτοι και ευχάριστοι,

    για τα τρολάκια που λες καλύτερα που πήγαν σε άλλη παραλία γιατί εμείς εδώ δεν δεχόμαστε να μας πατρονάρουν και να μας καθοδηγούν, ειδικά αυτά τα τρολ…. αυτό που μου έκανε πάντως τρομερή εντύπωση είναι ότι τους ακολούθησαν και άτομα που τους έβριζαν,  τους μείωναν ως προσωπικότητες ….  και λέω μπορεί να εξαπατήθηκαν αλλά κάποια στιγμή θα πρεπε να το καταλάβουν και να άλλαζαν συμπεριφορά….

    Καλημέρα σας είπα;

    ε Καλημέρα λοιπόν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #504732
    Ὕμνος εἰς τὴν Ελευθερίαν
    Ποίημα
    (Οι δύο πρώτες στροφές του αποτελούν τον εθνικό ύμνο της Ελληνικής Δημοκρατίας και της Κυπριακής Δημοκρατίας.)
    139-150
    • Ἡ καρδιὰ συχνοσπαράζει.
      Πλὴν τί βλέπω; Σοβαρὰ
      νὰ σωπάσω μὲ προστάζει
      μὲ τὸ δάκτυλο ἡ θεά.
    • Κοιτάει γύρω εἰς τὴν Εὐρώπη
      τρεῖς φορὲς μ’ ἀνησυχιά·
      προσηλώνεται κατόπι
      στὴν Ἑλλάδα, καὶ ἀρχινά
    • «Παλληκάρια μου, οἱ πολέμοι
      γιὰ σας ὅλοι εἶναι χαρά,
      καὶ τὸ γόνα σας δὲν τρέμει
      στοὺς κινδύνους ἐμπροστά.
    • Ἀπ’ ἐσᾶς ἀπομακραίνει
      κάθε δύναμη ἐχθρική,
      ἀλλὰ ἀνίκητη μιὰ μένει
      ποὺ τὲς δάφνες σας μαδεῖ.
    • Μία, ποὺ ὅταν ὠσὰν λύκοι
      ξαναρχόστενε ζεστοί,
      κουρασμένοι ἀπὸ τὴ νίκη,
      ἄχ, τὸ νοῦ σᾶς τυραννεῖ.
    • Ἡ Διχόνοια ποὺ βαστάει
      ἕνα σκῆπτρο ἡ δολερὴ
      καθενὸς χαμογελάει,
      «πάρ’ το», λέγοντας, «καὶ σῦ».
    • Κειο τὸ σκῆπτρο πού σας δείχνει
      ἔχει ἀλήθεια ὡραία θωριά·
      μὴν τὸ πιάστε, γιατί ρίχνει
      εἱσὲ δάκρυα θλιβερά.
    • Ἀπὸ στόμα ὀποῦ φθονάει,
      παλληκάρια, ἂς μὴν πωθεῖ,
      πὼς τὸ χέρι σας κτυπάει
      τοῦ ἀδελφοῦ τὴν κεφαλή.
    • Μὴν εἰποῦν στὸ στοχασμό τους
      τὰ ξένα ἔθνη ἀληθινά:
      «Ἐὰν μισοῦνται ἀνάμεσό τους
      δὲν τοὺς πρέπει ἐλευθεριά».
    • Τέτοια ἀφήστενε φροντίδα·
      ὅλο τὸ αἷμα ὀποῦ χυθεῖ
      γιὰ θρησκεία καὶ γιὰ πατρίδα
      ὅμοιαν ἔχει τὴν τιμή.
    • Στὸ αἷμα αὐτό, ποὺ δὲν πονεῖτε
      γιὰ πατρίδα, γιὰ θρησκειά,
      σᾶς ὁρκίζω, ἀγκαλισθεῖτε
      σὰν ἀδέλφια γκαρδιακά.
    • Πόσο λείπει, στοχασθεῖτε,
      πόσο ἀκόμη νὰ παρθῇ·
      πάντα ἡ νίκη, ἂν ἐνωθῇτε,
      πάντα ἐσᾶς θ’ ἀκολουθεῖ.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #504733

    Η διχόνοια η δολερή……..  :negative:  :negative:  :negative:

     

    Καλημέρα σας και Ειρήνη Ημίν!  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #504735

    την έπεφταν όλοι μαζί σε όποιον κατα την γνώμη τους ”πρόσβαλλε” την αριστερά τους

    δώ μέσα πάντα εκφραζόμασταν ελεύθερα με κοινή λογική

    Η διχόνοια η δολερή

    Δεν περιγράφω άλλο!!!!!!

    :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #504736

    Μην περιγράφεις άλλο Κώστα μόνο τραγούδαααααα  :whistle:  :whistle:  :whistle:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #504751

    :bye: Γεια και χαρα σε ολους τους φιλους :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #504762

    καλημέρα στους φίλους.

    κοντοαρχίζει η έκθεση, να δούμε και κάνα κυνηγομαραφέτι, κάνα φυσιγγάκι, καμιά εκδρομούλα στα μακρινά ή λιγότερο μακρινά για τουφεκίδι, και γενικά για να αρχίσει η κουβέντα, να αρχίσεις να ονειρεύεσαι μέρη και καταστάσεις και η ζωή να συνεχίζεται.

    τέτοια εποχή βρίσκω ότι η πιο ωραία διέξοδος είναι χαλαρό τζίπινγκ να φτάσεις μακριά και ψηλά στο βουνό,  ορειβατικό μποτάκι, ένα μπατόν στο χέρι, κυάλια, και αργό βάδισμα στα αλπικά.

    χαζεύεις τα κουμάσια, σηκώνεις με τα πόδια χωρίς άγχος κανένα λαγό ή κανένα κοπαδάκι, βλέπεις τις σπηλιές, τις σάρες και το πούσι και η ζωή συνεχίζεται.

    αν υπάρχει μαζί και το σχετικό κολατσιό και ένα λουκανικάκι για μια ΠΟΛΥ προσεκτική θράκα πάνω στην κορφή, ακόμη καλύτερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #504765

    Χαιρετω ολα τα καλα παιδια, και αριστερους και δεξιους! :bye:  Αλλο η ιδεολογια του καθενος και αλλο το κυνηγι…. αλλωστε και εμενα η παρεα που παω κυνηγι και ψαρεμα ειναι αριστεροι!!! Κλεινω το θεμα….  καφεδακι με γλυκο θα βαλει κανεις?  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #504771

    Χαιρετω ολα τα καλα παιδια, και αριστερους και δεξιους! :bye: Αλλο η ιδεολογια του καθενος και αλλο το κυνηγι…. αλλωστε και εμενα η παρεα που παω κυνηγι και ψαρεμα ειναι αριστεροι!!! Κλεινω το θεμα…. καφεδακι με γλυκο θα βαλει κανεις? :good:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας! Απο την νησο Κυπρος!!!!

    +1000 :good:

    Γεια χαρα σε ολους τους φιλους :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #504772

    Καλησπέρα καλοπαιδα . :bye:

    Αχιλεα τωρα περασε η ωρα για καφε ….. :scratch: …….κανα τσιπουρακι τωρα θα πηγενε . :good:

    Μανο ( ΒΜW )  o κυβος εριφθει ………παρακαλα να πανε όλα καλα και σε κανα δυμηνο να εχουμε καλα νεα………….το πιασες το υπονοουμενο…;;;;; 😉  😉  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #504774

    Καλησπέρα σε όλη την κυνηγοπαρέα!!!Γιώργο τι Χαμπάρια από το νησί σου φίλε?Τα ζωντανά σου καλά??? :good:  :good:

    Τσιπουράκι ,δεν δίδομεν ,ουζάκι όμως, με λίγη σπαραγγομελέτα  που έφτιαξα για τον κολλητό μου….. :yahoo:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #504776

    Καλημέρα στα παιδιά , καφεδάκι απαιτείτε..

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,481 έως 39,495 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων