ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,811 έως 39,825 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506619

    Καλο σκ να εχετε αγορια!!! 28 μερες…  ενα Φεβραρης  με λιγα λογια  :yahoo:  Εδω ειναι φουρνος στην κυριολεξια…. τον πυρωνω με ξυλα οξιας και λεμονιας, κατα τις 2 θα μπουν τα κρεατα μεσα και το βραδυ θα τον ανοιξω!!!! Κοπιαστε, τετοιο φαγητο δεν εχει πουθενα!!! Οφτο κλεφτικο- τταβας-πατατες και παγωμενες μπυρες!!!!  :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506632

    Kαλησπερα αλανια !

    Που χαθηκατε ολοι ωρε ;

    Αχιλεα τι εγινε τα κοπάνησες για τα καλα το μεσημερι …….;

    Κανας μεζες δεν εμεινε ρε μπαγασα να πιουμε καμια μπυριτσα που τραβιέται ……….χαχαχα :yahoo:

    Να περνατε ολοι καλα οπου κι αν βρίσκεστε ότι κι αν κανετε…………! :rose:  :heart:

    Ολο και κοντευουμε………! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506633

    Καλημερα και καλη Κυριακη να εχετε ολοι!!! Βασιλη εχει μπολικο ακομα, θα φαω και σημερα εννοειται, κοπιασε! Τελικα χαθηκαν ολοι ε?  :scratch:  Υπομονη και θα ερθουν…. κατσε να κοντοζυγωσουν για τα καλα οι μερες και σιγα σιγα θα επιστρεψουν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506634

    Ουπς,  ξεχασα να δωσω αναφορα 27….  :yahoo:  :yahoo:  δεν ειναι και τοσες πολλες ε?  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506635

    Καλημερα! Μόλις  επέστρεψα από τα μελίσσια που έχω στα ελατα. Τα ετοίμασα για να πάνε στα πεύκα και περπατησα στο δάσος καμια ώρα.  Κυργιαρες σήμερα δεν ειδα και ακόμη και εκεί πάνω η ζέστη ήταν αρκετη. Αχιλλέα έχουμε μερουλες ακομα αλλά περνάνε γρήγορα!!! Είχαμε και μια αναποδιά! 19 Αυγούστου μου εκατσε γάμος πολύ καλού φίλου και συναδέλφου!!!! Οπότε Αχιλλέα και στο καρτερι θα πάω κατευθείαν και άυπνος  (οχι οτι με κολλαει υπνος τη νυχτα πριν την εναρξη) και στο γλέντι πιοτό και μάσα θα περιοριστούν στο ελάχιστο!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506637

    Καλημερα σε ολους και καλη βδομαδα παιδια! Μητσο δεν πειραζει φιλε…. να πας, να περασεις καλα με το φιλαρακι σου που θα ειναι στις χαρες του και καππακι κυνηγι μετα για τις δικες σου χαρες!  :good:  Καφεδακι θα βαλει κανεις? Πηραν αδεια οι κοπελες μεχρι την εναρξη ετσι θα βολευτουμε μονοι….  :yes:  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #506638

    Καλημέρα στην όμορφη παρέαααα  :bye:

    Αχιλλέα καλορίζικο το οπλάκι μόνο που από την χαρά σου μπερδεύτηκες και μας μπέρδεψες κι εμάς τους οπλόφιλους  :unsure:

    τελικά είναι cal 20 ή 28; γιατί cal 26 δεν υπάρχει – εκτός αν εννοείς το μήκος της κάννης σε ιντζες (66 εκ) και Sabatti; http://www.sabatti.it/categoria-prodotto/sovrapposti/

    άντε κατάστημα ψήστε μΕ έναν καφέ σκέτο δηλητήριο να πάνε κάτω τα φαρμάκια, καθότι είμαι στα κάτω μου  :negative:  :negative:  :negative:  😥  😥  😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #506644

    <span id=”fbPhotoSnowliftCaption” class=”fbPhotosPhotoCaption” tabindex=”0″ aria-live=”polite” data-ft=”{"tn":"K"}”><span class=”hasCaption”>Σύμφωνα με κύκλους της εφορίας σ αυτή εδώ την καφετέρια δεν έκοβαν αποδειξεις</span></span>…

    https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20229061_10209447446324813_4177984838162000374_n.jpg?oh=330c7d49502799b9835b88dbff1c6a7c&oe=59F9218E

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506649

    εκτός αν εννοείς το μήκος της κάννης σε ιντζες (66 εκ)

    αυτο εννοω Μαριε μου!!! Ο καφες κερασμενος απο μενα! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #506659

    [άντε κατάστημα ψήστε μΕ έναν καφέ σκέτο δηλητήριο να πάνε κάτω τα φαρμάκια, καθότι είμαι στα κάτω μου :negative: :negative: :negative: 😥 😥 😥[/quote]

    Μάριε, με το θάρρος ή θράσσος του να πω για γνώμη, παρότι δεν γνωριζόμαστε, σου λέω πως ο,τι και να σε βασανίζει, δεν αξίζει. Αλλά, όταν σου λέω δεν αξίζει, δεν αξίζει….

    αυτό που όλοι ξεχνάμε με τα χιλια δυο που βασανίζουν τον καθένα μας είναι ότι, αν δεν φροντίσουμε ΚΑΙ τους εαυτούς μας, δεν θα μας έχουν ούτε οι δικοί μας.

    Αυτό είναι πιο σίγουρο από το ότι τώρα μιλάμε….

    και για να σου πω και μια προσωπική εκδοχή, εγώ έναν χειμώνα τον έβγαλα, επειδή πήρα το φάρμακο που λέγεται κυνήγι, μαζί με όσα πάνε πακέτο (παρέα, όπλα, φυσίγγια, ταξίδι, ταβέρνα, αντίσκηνο, κολατσιό, ορειβασία, σκυλιά και ατέλειωτα ακόμη) στην σωστή δοσολογία.

    το κυνήγι και τα πιτσιρίκια μου με κρατήσανε και είμαι εδώ και γράφω.

    Άρα: υπομονή. Κανάλια έχει πολλά η ζωή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506660

    Ετσααααα……………….Ηλια…..!

    :good: :good:  :good:

    + 10000000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506662

    Τασο κατά που πεφτει αυτή η ………………..καφετερια ρε φιλε…..χαχαχα

    Όχι κατι άλλο………..απλος είναι ειδηλιακο το τοπιο…….! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506663

    Καλημερα και καφε γρηγορα!!! Βασιλη εκλεισε ρε φιλε η καφετερια… ουτε αυτη εκοβε αποδειξεις!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #506665

    καλημέρα σε όλους

    Ηλία έχεις δίκιο ρε φίλε,απο την μια πλευρά είναι έτσι ακριβώς όπως τα λές,απο την άλλη οταν το θέμα είναι οικονομικό και δεν μπωρείς να κάνεις τίποτα;;όταν έρχονται η λογαριασμοί και τους κοιτάς σαν κινέζος;;οταν δεν μπωρείς να πάρεις αυτό το κάτι παραπάνω στο παιδί σου παρα μόνο τα βασικά (φαί και ρούχα),και να κάνεις και το σταυρό σου που μπωρείς να βγάζεις έστω και της βασικές υποχρεώσεις του σπιτιού.

    Αστα…..γαμησέτα λοιπόν,δεν πειράζει που θα πάει θα γυρίσει όμως κάποια στιγμή

    δέν μπωρείς όμως να μην τα σκέφτεσαι φίλε ηλιααα δυστηχώς :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #506670

    καλημέρα στους φίλους του καφενέ.

    Μάριε, απαντάω σε σένα συγκεκριμένα. Η πίκρα δεν είναι μόνο τα βάσανα που τραβάει ο καθένας από εμάς σε επίπεδο οικονομικό και δυσκολιών που ξεκινάνε από τα οικονομικά (τα οποία προβλήματα, ας μη κρυβόμαστε, αργά ή γρήγορα θα μπουκάρουν στην οικογένεια ευρύτερα, από το παράθυρο, όχι ως οικονομικά, αλλά και σε επίπεδο γκρίνιας στο ζευγάρι και τα ρέστα).

    Η πίκρα είναι ότι τα καρ@ιολια που μας ρίξανε στην λούμπα αυτή και πάλι θα ξεφύγουνε ήσυχα και μαλακά….

    άρα, στην επόμενη σαιζόν τριχωτού, να ξέρουμε που είναι τα δράμια για να τα έχουμε πρόχειρα, και για τυχόν πιο κοντινούς και επίπεδους κυνηγότοπους. Ιδίως όταν ξαναδείς το παιδί σου και σκέφτεσαι τα περιορισμένα και βασικά πράγματα που μπορείς να του προσφέρεις.

    Η άλλη πίκρα, είναι ότι μας έχουνε μελετήσει τόσο καλά και μας ξέρουν ακόμη καλύτερα, τι τριχωτά είμαστε, γι’ αυτό και τα πειράματα αυτά γίνονται στην καμπούρα την δική μας, και όχι άλλων….

    γι’ αυτό σου λέω, από ένα εννιάβολο ο καθένας, ίσον 300.000 εννιάβολα.

    κάτι γίνεται…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,811 έως 39,825 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων