ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,886 έως 39,900 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507102

    Πολυ πιθανον! Αμα βλεπουν τις κλωστουλες που ορεξη για τον καφενε!  :yes:  Αυτο με τις πυρκαγιες παλι…. μαλλον επιτηδες το κανουν, δεν εξηγειται αλλιως!  :negative:  και ειναι κριμα…..  🙁  Για τα τρυγονια ολο και κατι θα γλυτωσει….. εγω απο την αλλη θα την βγαλω ολοημερο εκει στις φασσες! Το νερο στο φραγμα ειναι το μονο κοντινο της περιοχης, μετα απο την πρωινη πιεση θα ξεκινησουν να ερθουν για νερο σιγα σιγα. Το καλο ειναι πως υπαρχουν και πουλια που θα ερθουν να κουρνιασουν μεσα στο πυκνο….. θα δειξει! Το μονο αρνητικο της υποθεσης ειναι το ξενυχτι που θα φαω για να παρω καλο ποστο και θα ειμαι σχεδον αυπνος ολο το βραδυ…  :yes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507103

    Από αϋπνία άλλο τίποτα!!! Μέχρι τις 3 θα είμαι σε γάμο φίλου και συναδέλφου. 40 λεπτά επιστροφής , μπανακι για αναζωογόνηση , ετοιμασία εξοπλισμού και καφεδιας δυναμίτη και αναχώρηση για το ραντεβού με την παρέα στα καρτερια!!!!

    Όσο για τις φωτιές το 99% είναι εμπρησμοί και δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπούν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507105

    Μια χαρα! Αρα δεν θα ειμαι ο μονος που θα κυνηγαει αυπνος  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507106

    Καλημερα και Χρονια πολλα για την σημερινη μεγαλη γιορτη! :bye:  Μαρ :yahoo: ιε prowler χρονια πολλα φιλε  :good:  Δροσερο το σημερινο πρωινο με ενα ελαφρυ βοριαδακι και οι μελισσοφαγοι ακουγονται να περνουν…… ελα να αρχισουν σιγα σιγα τα κατεβασματα!!!  :yahoo:  :yahoo:  4 κπψ   :yahoo:  :yahoo:  ψες τα ετοιμασα ολα!!! Οπλα, φυσιγγια, ρουχα, φαναρακια με καινουριες μπαταριες, αρβυλα καλοκαιρινα και η διαθεση μου εχει μπει σε κυνηγετικο mode…. :yahoo: :good: :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507107

    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους που γιορτάζουν σήμερα και ειδικά στον prowler που έχω αδυναμία στο ψευδώνυμό του λόγο του ύμνου των maiden!!!!!!

    Αχιλλέα δεν κρατιεσαι ρε φιλαράκι!!!! Και εδώ δροσιά σήμερα και στο βουνό είχε μαύρα σύννεφα μέχρι πριν από λιγο. Άρχισαν και τα μελισσοφαγια να κατεβαίνουν???? Καλό νέο αυτό , να αρχίσουν να ανακατεύονται όλα σιγά σιγα!!!! Αχιλλέα τα κάρβουνα άναψαν ήδη και αυτή η μέρα προβλέπεται πολυ…..δύσκολη!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #507129

    Oι μισθοί κάτω…οι συντάξεις ακόμη πάρα κάτω… :negative: ..κι όλα τα άλλα πάνω.. :wacko:

    B&P MB 32 classic …….7.80 euro

    B&P F2 classic……………8.00 euro

    B&P Mygra TORTORA……….15.OO euro

    Τρυγονοφύσιγγα του Καραμανίδη …….8.00 euro…….και φυσικά ανάλογες τιμές

    έχουν κι όλες οι υπόλοιπες μάρκες…….ένεκα ο ΜΟΛΥΒΔΟΣ, ο οποίος παρ’ ότι

    βαρύς κι ασήκωτος, πήρε λέει την ανηφόρα και δεν σταματάει με τίποτα, που θα

    έλεγε κι ο μακαρίτης ο ΤΣΙΦΟΡΟΣ…!!!!!!

    Ας ήμαστε όμως όλοι καλά και κάπως θα τα καταφέρουμε.. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #507150

    καλημέρα στους συναγωνιστές.

    ξέρω ότι οι περισσότεροι είστε με τις άδεις στο χέρι και ετοιμάζεστε.

    η παρέα μου έχει χωριστεί και φεύγουν οι μισοί προς βορρά και οι λοιποί προς Στερεά χαμηλά.

    εγώ επιμένω ακόμη θάλασσα και συνεχίζω Κυκλάδες με τα ψαροτούφεκα.

    καλά να περνάτε όλοι και καλή και ασφαλή έναρξη εύχομαι.

    ΥΓ Προ ημερών γνώρισα από τον αδελφό μου ένα Ολλανδό φίλο της οικογένειας του, κυνηγό, και μου έλεγε ότι σε αυτούς απαγορεύονται νούμερα κάτω από 3 και βάρη πάνω από 36 γρ. Και με αυτά κυνηγάνε και τις χήνες. Βέβαια, οι βολές είναι μέχρι τα 25 μέτρα και εννοείται πάνω από ομοιώματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507151

    Kαλημερα στα φιλαράκια ……..τα ζουμπουρλουδικα…….! :bye:  :yahoo:

    Επιστροφη από τα πατρια εδάφη χθες το βραδακι οπου εκτος των αλλων καναμε και την προγραματισμενη αποτοξυνοση από το λαπτοπ……..!

    Τις ευχες μου σε ολους τους εορταζοντες του δεκαπενταυγουστου……….!

    Πηγα και πηρα και την κυν. αδεια και ειμαστε πλεον ετοιμοι για την πρωτη εξωρμηση της Κυριακης………τωρα το τι θα δουμε είναι αξιον  αποριας αφου οι πληροφοριες μας για την κοπαιδα είναι οι χειρότερες των τελευταιων ετων ………!

    Ισως κανω καμια βολτα με την παρεα αυριο να κοψουμε λιγο κινηση……..!

    Ειδομεν…….!

    Αχιλεαααααα …………μια και καμια……..λεγαμε στο στρατό……..! :yahoo:  :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507152

    Που είστε ρε παλικάρια;;;; Bill τα πουλιά την έχουν κάνει σχεδόν από παντού. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Ούτε φτερό τωρα ενώ πριν 30 μέρες ηταν γεμάτος ο τόπος τρυγόνια. Ούτε πιτσουνια δεν έχουν μείνει!!!! Αρα Ηλία άραξε στα νησιά με τα ψαρεματα σου και μην σκας για τα φτερά. Λουκά  τα φυσίγγια θα ανέβουν κι αλλο :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507153

    Χαιρετω την παρεα!!!  :bye:  Τι κανετε μαγκες μου ολα καλα? Απο που να αρχισω και που να τελιωσω…. Ηλια ασε τα ψαρεματα, αρχιζει το κυνηγι φιλε  :yes:  Βασιλη μου πως περασες? Εισαι ετοιμοπολεμος ετσι?  :good:  Μητσο που πηγαν ρε φιλε, χαθηκαν? Με τα τρυγονια τετοιο καιρο ολα ειναι επιφοβα….. κανε αλλη μια αναγνωριση αυριο μπας και παιξει τιποτα!!!  :unsure:  Εγω ηρθα στο χωριο παιδια…. αν και ειχα πει πως θα πηγαινα εκει που ειδα κοντα στα 500 με 600 πουλια, ειχε γινει τοσο πολυς ντορος που ηδη τα πουλια αρχισαν να αλλαζουν συνεχως πορειες, πετουσαν στον θεο και το χειροτερο, ο κοσμος εκει αρχιζαν ηδη να πιανουν ποστα με σκηνες-καρεκλες-καλυφες….. της τρελλης!!!! Δεν ειμαι για τετοια πανυγηρια….   :negative:  Ετσι στο χωριο…. ησυχια…. πηγα και 2 αναγνωρισεις οπου βρηκα καποια πουλια, ετσι 2-3 πουλακια θα τα παρουμε θεου θελοντος!!!  :yes:  Το μονο αρνητικο σημερα ειναι πως εμεινα απο αυτοκινητο, το πηρε ηδη το ρυμουλκο για το σπιτι, ετσι το κυνηγι δεν θα ειναι ολοημερο…  😥  μεχρι το μεσημερι το πολυ….  😥  ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι  :good:  θετικο πνευμα και θα τις μαμησω τις κ@ριολες!!!!  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:   Τουλαχιστον θα δω και το καινουριο οπλακι να σκοτωνει   :yahoo:  :yahoo:  Εκτος κι αν καλλικωνει πτου πτου πτου πτου  :heart:  Τα μακρυα εγιναν κοντα…. κι αμα ερθουν οπως ερχονταν σημερα….  B-)  B-)  B-)  B-)  θα βρουν μπελα μεγαλο  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:   1 μερουλα ρε παιδια!!!!!  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507155

    Oλα καλα φιλαρακι αλλα…….. λιγο γ@μωτο μου…….!

    Ετοιμος εκτος από φυσίγγια που θα τα παρω αυριο…….!

    Μου εφυγε ο κωλος τωρα το απόγευμα για κανα τριωρο εκανα ένα γενικο ρετουσάρισμα στο τρειλερ ……αλλα τωρα είναι κι αυτό ετοιμο…….!

    Κανανε τα φιλαράκια ένα ανιχνευτικο χθες………..αν και λιγα πραματα πιστευω ότι θα την καπνισουμε την κανη για το καλο της σεζον ……….ορτυκακι παντα !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #507161

    Καλημερα σε ολους….

    20 ωρες ακομα

    Βασιλη μπαμ θα κανεις σιγουρα, και μαλιστα αρκετα μπαμ αν ψαξετε καλα !!!!!

    Μήτσο ο Γιαννης εχει 2-3 φυσιγγια σε καλες τιμες…πηρα rio για κανα τρυγονακι  και navaro για ορτυκι…

    Ηλια ανεβασε κανα ροφο να παρουμε ματι

    Λουκα εχεις παει στα πολυ ακριβα.Δεν λεω, παρα πολυ καλα ειναι αλλα…για ψαξου και αλλου

    Οι καθαρα τρυγοναδες για ψαχτειτε λιγο πριν την Τιθορεα

    Αυριο Κωπαιδα μας βλεπω απο τις 4 εκει χαχαχαχα ε Βασιλη ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507164

    Τάσο καλημερα. Γίνεται να μου πεις τιμή για το rio32gr? Το ειχα ριξει πιο παλια και μου αρεσε. Για τα ακριβά φυσίγγια ούτε λόγος φέτος , είναι απλησιαστα. Τα τρυγόνια χαθηκαν απο εδω αλλά τα κορακια θα εχουν θεμα αυριο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #507165

    Rio 32gr μονο σε 8-9  6.70….

    Νavaro 30gr 5.86…μην το υποτιμας αυτο τωρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507168

    Έχω καεί από το τελευταίο πρόπερσι. Όχι μόνο εγώ αλλά και όλοι στην παρεα.Και να φανταστείς το ριχναμε 3 χρονια απο Αυγουστο μεχρι Φλεβαρη και μονο αυτο. Αν προλάβω θα πάρω 2 κουτάκια να ξαναδοκιμασω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,886 έως 39,900 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων