ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,901 έως 39,915 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507169

    Καλημερα σε ολους σας!!! Καπου θα μαζευτηκαν Μητσο  :yes:  ειναι καρος να πιασουν τον κατηφορο σιγα σιγα….   :good:  φθινοπωρινο το σκηνικο στο χωριο…. θα μας βρεξει οπως δειχνει  :yes:  Ολα ειναι ετοιμα επιτελους και ευχομαι ολοκαρδα καλη χρονια να εχουμε και καλη εναρξη σε ολους παιδια!!!  :good:  :yahoo:  :yahoo:  :heart:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507174

    Τασουλη μη με μπριζωνεις τωρα αδερφε……! :wacko:

    Και πανω που το ειχα παρει αποφαση ότι θα παμε για 3-4 τουφεκιες……..! :scratch:

    Οσο για την ωρα 3&45 ραντεβού με την παρεα στο Γερακα για φορτομα οπλα , μπαλασκες ,  σκυλια και ……..βουρρρρρρρρρρ :yahoo:

    Αντε καλη εναρξη σε ολους ……………και να θυμαστε παντα ότι ……..ΑΞΙΑ ΕΧΕΙ Η ΖΩΗ ΚΙ ΟΧΙ ΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ….! :good:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507175

    Από φυσίγγια πηρα nsi gm3 με 7,50 το πακετο αλλααα…….. ντουφεκια και συχοριο (θεος σχορεστο που λεμε….χαχαχα) :yahoo:

    Ετσι κι αλλιος όπως ειπαμε ειμαστε της…………. πγιότητας…. :yahoo: :yahoo: …όχι της ποσοτητας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507176

    Α και κατι ακομα για οσους κλαιγοντε με το παραμικρο………χαχαχα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #507179

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους τους καλους :bye: καλη εναρξη να εχουν ολοι οσοι πανε αυριο :good:  :good:  :good: εγω περιμενω με πολυ υπομονη και κουραγιο :whistle: μεχρι τις 15/9

    να ειστε ολοι καλα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507180

    Bill με δικανο θα ρίχνεις αύριο;;; καλά τα gm3 της nsi  αλλά λίγο δυνατουτσικα ρε φιλαράκι!!!! Εγώ θα πάρω για τυχόν τρυγονι όσα nsi classica έχω από πέρισυ και για κοράκια tordo 30 7αρι παλι περσινά. Λοιπόν ετοιμάζομαι για γάμο και γλέντι αργοτερα. Στο κυνήγι θα πάω άυπνος αλλα δεν έχει καμία σημασια. Καλή έναρξη σε όλους και εύχομαι ούτε φτερο!!!! Πολύ προσοχή παιδιά γιατί η μέρα είναι από τις δύσκολες αύριο. Πανω απο ολα η ασφάλεια η δικη μας και των γυρω μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #507183

    Καλή χρονιά και καλή σεζόν παληκάρια….  Να έχουμε υγεία να βγενουμε στο βουνό να κάνουμε αυτό που αγαπάμε…. Καλές χελώνες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #507184

    Καλησπέρα αδέρφια. Η χρονιά για εμένα μόλις ξεκίνησε. 1 εκπαιδευτικό πέρδικας βρήκα δύο κοπαδακια το ένα 10 και το άλλο 7 με 8 πουλιά…
    Καλή χρονιά με υγεία σε όλους… Τωρα έχει προβατίνα παιδάκι και παγωμένη μπύρα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507195

    Χαιρετω την παρεα! Νομιζω πως εχω λυσει το καλοκαιρινο μου προβλημα με τα ζωντανα πουλια…. και τα 3 πουλακια σημερα ηταν μπαμ και γυριζαν αναποδα με τον Zabatti…. μου εφυγε και το αγχος πως δεν μου ερχοταν το οπλο αφου και τα 3 πουλια ηταν ενστικτωδως τουφεκιες! Γουρλιτικο θα ελεγα το καινουριο οπλακι  :yahoo:  Βασιλη απο οτι ειδα πηραμε απο 3 πουλακια…. απλα εγω απο τα 3 πηρα το μεγαλυτερο…. πουλι!!! Χαχαχα,  Ε δεν ειναι πιο μεγαλο πουλι η φασσα απο το ορτυκι?  :yahoo:  :yahoo:  Αντε κερναω παγωμενο φραπεδακι…. εφαγα αρκετο ηλιο σημερα στο κεφαλι!  :wacko:  Επιτελους ΚΥΝΗΓΙ ρε παιδια!!!!  :yahoo:   :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #507196

    Καλό και ευλογημένο ξεκίνημα σε όλους τους φίλους.

    λίγα ή πολλά πουλάκια, η ουσία είναι στα υπόλοιπα που σίγουρα γνωρίζουμε όλοι, τουλάχιστον όσοι διαβάζουν αυτές τις σελίδες.

    να πω μια κουβέντα μόνο για τα φυσίγγια και τις τιμές τους, για τις οποίες έγραψαν άλλοι παραπάνω. αν τα 32άρια της προκοπής πάνε 6,50, εγώ με 6,90 παίρνω από Αθήνα τα Lambro speciale 34άρια με γαλλική Α1.

    και έτσι έχω ένα φυσίγγι για κοντά και μακριά, που πάει με νούμερο 8 και κύλινδρο στην μπεκάτσα, στην τσίχλα στο περπατητό και στο ορτύκι, και με μισό στο καρτέρι τσίχλα και τρυγόνι.

    και μια κούτα σε 6 για τα λοιπά.

    Φυσίγγι φαρμάκι, πολύ μαλακό στον ώμο και με πολύ καλές συγκεντρώσεις.

    δεν γράφω από που, για να μην έχουμε στεναχώριες με εμπόρους, όποιος φίλος θέλει του λέω που με π.μ.

    Μάγκες περνάτε καλά, γ@μ@τε και κυνηγάτε, γιατί χανόμαστε….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507198

    Σήμερα το πρωί ήταν πολύ σουρεάλ η έναρξη. Ούτε συνωστισμός ούτε βρισίδι στα καρτερια ούτε εξυπνάκηδες ούτε τιποτα. Τελικά όταν δεν έχει πουλιά βγαίνουμε μόνο οι….ρομαντικοί!!!

    Έτσι είναι Ηλία. Αν και τα 32άρια της προκοπής έχουν γύρω στα 7€. Το lambro A1 πολύ σταθερό φυσιγγι και γλυκό παρ’όλο που είναι 34 γραμμάρια. Έκανα κάτι περπατητα πέρισυ και με 4* ηταν φαρμάκι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507207

    Καλημερα  :bye:  Καφεδακι και φυγαμε για δουλεια  :yes:  Παει και η εναρξη…. Φιλε Μητσο τωρα θα χαλαρωσουν τα πραγματα με την πολυκοσμια, οπως το περιμενουμε εμεις το κυνηγι να αρχισει, ετσι το περιμενουν και οι αλλοι  :yes:  απλα παντα θα υπαρχουν καποιοι που το εχουν στο αιμα τους να κανουν καβγαδες για ενα ποστο! Μακρυα κι αγαπημενοι απο αυτους  :good:  Χιλιες φορες να παω σε περιοχη με σχεδον καθολου κοσμο και ας μεινω παπαγαλος, παρα στους πολλους για 2-3 πουλια παραπανω! Εβαλα καφε…. κοπιαστε!!!!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #507209

    :bye: :bye:

    Καλημέρα στην παρέα.Καλή σαιζόν να έχουμε.Ελπίζω οι εξορμήσεις σας χθες να ήταν καλές.Εγώ περιμένω την έναρξη στις 15/9.Καλά να περνάτε …..από τη βροχερή σήμερα Δίβρη. :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507215

    Καλημέρα σε όλους. Όπως τα λες Αχιλλέα αλλά όταν έρχονται κάτι μπαρμπαδες 7 το πρωί και κάθονται μπροστά σου και τους ζητάς ευγενικά να πάνε πάρα πέρα και η απάντηση είναι μαγκιά και βρισιά πως να μην σου γυρίσει το μάτι;;;;  Γι’αυτό χθες το απόλαυσα και ας μην έκανα μπαμ! Λέων στείλε και κατά εδώ λίγη βροχούλα! Άρχισε να συννεφιαζει και εδω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507246

    Καλημερα μαγκες μου! Κερναω καφεδακι  :good:  και κανω υπομονη μεχρι την Κυριακη μιας και απο 1η Σεμπτεβρη ξεκινανε τα καθημερινα  😥  Εσεις που το δικαιουστε απο τωρα καλα να περνατε και καλες ανταμωσεις!!!  :yes:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,901 έως 39,915 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων