ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,026 έως 41,040 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513762

    Μαριε-Prowler,εισαι κι εσυ Μακεδων οπως και εγω.Απο ποιο Νομο εισαι?Εγω απο Νομο Θεσσαλονικης. :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #513763

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #513764

    Καλό μήνα παλικάρια! Χθες το απόγευμα και σήμερα το ξημέρωμα κατάφερα επιτέλους να κάνω τα πρώτα ψαρεματα. Έχει κοκκαλια σε όλα τα μεγεθη και αρκετούς που τα έχουν πάρει χαμπάρι και σπιναρουν ασταμάτητα!!!! Όσον αφορά την έναρξη του κυνηγιου την πάτησα φέτος αφού θα δουλευω. Δεν πειράζει , 49 και σήμερα και 8 ωρες!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #513766

    Καλησπέρα και καλο μηνα σε ολους μας……! :bye:

    Από Καστορια είναι το παλικαρι μας γιατρε………! :good:

    Σημερα πηγα για πρωτη φορα στο σκοπευτηριο του Σχιστου μαζι με ένα καλο φιλαρακι μιας και ειχε μαζωξη εκει ο κυνηγετικος συλογος του Κορωπιου που είναι μελος …….!

    Με τα πολλα με καταφερε να ριξω μια πουλα με την ακατανομαστη καραμπινα του ……….

    μπρρρρρρρ…….( μπινελι γαρ’….)…… λαλακια μου αφου μου το ειχε πει και δεν πηρα την μπερετουλα μου μαζι ….. :negative: ……παρ’ όλ’ αυτά και με κακο συμαχο μου , το τρακ που ειχα σαν αρχαριος πανω στο βατηρα , κι αφου εριχνα με το οπλο του για πρωτη φορα κατι εκανα αφου καταφερα πανω από τα μισα πιατακια ………αν και εχασα κατι αχαστες …………παντος ηταν πολύ καλα και ειπαμε να το κανουμε ξανα και μονοι μας ………!

    Στο τελος της εκδηλωσης και μετα την απονομή των μεταλιων στους πρωτους και καλυτερους σκοπευτες ……..ακολουθησε μια κληρωση , που ολοι τελικα οι συμετεχοντες πηραν κι από ένα αναμνηστικο δωρακι ………!

    Αξιζουν πολλα μπραβο στον ΚΥΝ. Σ. Κορωπιου για την εν λογω εκδηλωση , μιας και με αυτόν τον τροπο καταφέραμε εν μεσω καλοκαιριου να ξεσκουριασουμε λιγο τα αντανακλαστικα μας , καναμε το καλαμπουρακι μας , τα πειραγματα ( παντα καλοπροαιρετα ) πηγεναν και έρχονταν ………ειπιαμε  τον καφε μας….. και το μεσημερακι επιστρεψαμε στα σπιτια μας ……….! :good:  :good:  :good:

    Αυτά τα ωραια από μενα καλο βραδυ σε ολους και μια καλη εβδομαδα να εχουμε…..! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513767

    Σε ευχαριστω για την ενημερωση,Βασιλη-Zabala 213!Aπο Καστορια καταγονταν ο πατερας μου,γιαυτο και ο Α.Σ.Μ. μου ειναι καστοριανος.Ηρθε Χαλκιδικη ο Ζαεφ για μπανιο και μινι-διακοπες και υπεριπταντο 2 ελικοπτερα ολη τη μερα για τη φυλαξη του!!Με ολα αυτα πως να περισσεψουν λεφτα για το Λαο μας? :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #513768

    Καλημέρα,καλή εβδομάδα και καλό μήνα :rose:

    Βασιλάκη βλέπω σου άρεσε το άθλημα εεεεεε εγω έχω να πάω 2 χρόνια να ρίξω καμιά πούλα

    Βλέπεις δεν με αναλαμβάνει ο kapnas125+26 να με προπονήσει για τους ολυμπιακούς αγώνες γιατί λέει είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως χαχαχαχαχαχαχαχα

    βασιλάκη που να πάς να ρίξεις στο σκοπευτηριο της πάρνηθας να δεις τι ωραία που είναι.

    Οσο αφορά αυτά που γίνονται με τους προοδευτικούς αριστερους και με τους ΑΝΕΛ,να ξέρετε πώς συστημική τράπεζα που είχε συμβούλιο τον προηγούμενο μήνα,οι μέτοχοι της περιμένουν εξελίξεις στα πολιτικά δρόμενα αρκετά σύντομα………….

    Για να δούμε λοιπόν :unsure:  :unsure:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #513791

    Καλημέρα (η καληνύχτα – αναλόγως τι ώρα το διαβάζει κανεις) στους λεβέντες.

    Βασιλη κι εγώ σαν Πειραιώτης στο Σχιστο ρίχνω. Βάζουν αν δεν έχει πολυ κόσμο και ένα παιχνιδάκι που δεν υπάρχει τυπικά,  την λεγόμενη φερμα. Ρίχνεται από τον βατήρα του τραπ, ανεπωμιστα,  λίγο πίσω από την μηχανή. Μοιάζει ευκολότερο απ οτι ειναι. Που δεν ειναι δηλαδή …..με κύλινδρο και φυσιγγγι κυνηγετικό σπάνε τα περισσότερα δισκάκια.

    γι αυτό έλεγα για το φόρουμ – κατι τέτοιο για την πάρτη μας, και για να βρισκόμαστε.

    για τα λοιπα μη φοβάστε τίποτα…..μας προσέχουν οι πολιτικοί μας. Από την μεριά της μάνας μου είμαι από το τέρμα θεού σύνορο – Σαμοθράκη. Και της έλεγα μάνα, πάμε να χαιρετίσουμε τα χωράφια, δεν τα βλέπω για πολυ ακόμη…. εκεί θα γίνει η συμφωνία της λαδοξερας….η ξερα που κουτουλιουνται οι δικοί μας ψαράδες με τους Οθωμανούς. Πάντα περήφανα, ε;;;;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #513795

    καλησπέρα σας,

    θα ήθελα ένα τέτοιο μωρό!!!

    Φωτογραφία του Didine Douadi.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #513796

    αλλά και κάτι τέτοιο δεν θα με χάλαγε

    Φωτογραφία του Didine Douadi.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #513797

    Καλησπέρα παλικάρια. Μιχάλη κουκλαρες και τα τρία εργαλεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513802

    Γεια σας κυνηγαραδες!Ακομα 47 μερες μεινανε χωρις κυνηγι,τη 48η μπαμ-μπουμ! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513807

    Γεια σας!Τι γνωμη εχετε για την εξαρση λαθροθηριας τριχωτων,κυριως αγριοχοιρων?Χωρις να εχω φυσικα αποδειξεις,υποπτευομαι οτι μαλλον οι λαθροθηρες ειναι και λαθρεμποροι κρεατος.Αλλιως,οσο και ναναι το αρρωστημενο παθος τους για το κυνηγι,δε νομιζω να ρισκαριζαν τοσα πολλα για την τρελλα τους!Επειτα γιατι κυνηγουν αγριογουρουνα και λαγους,αντι για παραδειγμα να κυνηγουσαν αγριοπαπιες?Προφανως πανε για ”πολλα τα κιλα(κρεατος)-πολλα τα λεφτα!”. Ακομη 46 μερες αναμονης για το κυνηγι μας! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #513808

    Αυτό ακριβος συμβενει γιατρε………!

    Κι όπως ελεγε και ο Σπυρος Παπαδόπουλος……….είναι πολλα τα λεφτα Αρη…………!

    :negative: :negative:  :negative:

    :bye: :bye:  :bye:

    Καλημερες……..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #513810

    Καλημέρα σας Έλληνες και Μακεδόνες  :bye:

    dentist για θύμισε μΕ το όνομά σου να σε προσφωνώ! αν και τώρα μπορεί να αλλάξουμε και τα ονόματα μας μπρε παιδί, να τα κάνουμε Μακεδονικά στην Μακεδονική μας γλώσσα που την αναγνώρισαν οι ” Έλληνες” – τρομάρα τους!!!  :negative:  :negative:  :negative:

    χμμμ… λέω τα αλλάξουμε και τα νικ μας σε Μακεδονικά κι επειδή είμαι μεγαλόκαρδος όπως οι ηγέτες μας θα σας τα αλλάξω ολονών κι ας είστε Έλληνες κι όχι Μακεδόνες!  :wacko:

    το λοιπόν:

    Πραουλερόφσκι εγώ

    Ζ’μπαροφσκι ο dentist (ζ’μπ = δόντι στο βουλγάρικο ιδίωμα α,α,α,α λάθος στην μακεδονική γλώσσα την αναγνωρισμένη από την Ελλάδα)

    Ζαμπαλόφσκι

    Μιτσοβίντσεφ

    Μιχαηλόφκσι 456 ΜΚ

    Ηλιεφσκι

    Μανομπεμβοφσκι

    Τασόφσκι

    Λουκάτσεφσκι

    Ντιγκρουμοφσκι

    Μπενετοφσκι

    :wacko: :wacko:  :wacko:  :wacko:

    με τις υγείες μας και εις ανώτερα  😥

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #513811

    Λεβεντόπαιδα καλημέρα και καλή υπομονή.

    (υπομονή: το πολυτιμότερο και ακριβότερο απόκτημα…..κι αυτό που σώνεται πρώτο!)

    Μάριε, ωραίο το ονοματολόγιο….πολύ καλό….

    τώρα για τα τομαρόπουλα, τους πατέρες του έθνους, άστο να μείνουμε φίλοι που λέει και ποιητής….

    μετά τις δηλώσεις του Πάνου (ένας είναι ο Πάνος), άλλες πρωί – άλλες βράδυ (οπως λέμε ” το πρωί μαθήτρια – το βράδυ καθηγήτρια”), τι να πω…..μάλλον ο χειρότερος με διαφορά….και με τον λαό, και με την εκκλησία, και με την κυβέρνηση και γ@μησε μας μεγάλε…..πάει, έχασε η κωλοτούμπα και το νόημα της πια.

    αυτό που δεν θα μου συγχωρήσω ποτέ, είναι που τον ψήφισα μια και μόνη φορά, για έναν και μόνο λόγο, την δέσμευση του να εξαναγκάσει την ψήφιση νόμου για τον καθορισμό της ισοτιμίας των δανείων συναλλάγματος. όχι για κοφτήρι δηλαδή, για δικαιοσύνη, να πληρώσεις αυτό που πήρες, όχι αυτό που σε βάλανε να υπογράψεις με ψεύτικους όρους τα καλόπαιδα οι τραπεζίτες μας……Τόσο μυαλό θα μου πείς, να πιστέψεις πολιτικό….τόσο μ@λ@κ@ς δηλαδή……

    πίσω όμως έχει η αχλάδα την ουρίτσα για όλους ….και από κεί θα τους μπεί κιόλας η ουρίτσα….από πίσω…..στον δρόμο μπορεί να χοντρύνει κιόλας η ουρίτσα…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,026 έως 41,040 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων