ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,071 έως 41,085 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514010

    Τη χρονιά που πέρασε εριξα 2 φυσίγγια διαφορετικά αλλά πολύ καλά και σε αποδόση και σε τιμη. Ρουμελιώτη csb32  και saga sporting.  Τα δεύτερα όταν ήθελα να ξαναπάρω στο τέλος της χρονιάς τα βρήκα 6+€ οπότε ακυρο γιατί το θεώρησα κοροϊδία το επιπλέον ευρώ σε 1 μηνα. Τα πρώτα τα λάτρεψα και θα ξαναπάρω ως το βασικό φυσιγγι μου. Τώρα αυτά τα ανάμεικτα 30άρια  του οscar μου κάνουν κλικ για all around φυσιγγι και θέλω να τα δοκιμασω!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514011

    Μητσο αυτό το φυσίγγι που λες φόρτωσα περσυ. Μου τα έστειλε με την μεταφορική στο Ποτάμι, στις μεταφορικεσ, με πολυ μικρή χρέωση.

    και επειδή πηρα 2000 κομμάτια, στο 9, υποθέτω θα είμαι καλά για όλη τη σαιζόν. Πηρα μαζί και 500 από τα 34αρια σε 6 νούμερο για όλα τα λοιπα θηράματα, όποτε νομίζω οτι δεν θα μπω σε λοιπούς πειρασμούς και δαπάνες.

    το μόνο που λείπει τώρα; θηράματα…..

    σήμερα έδωσα για θεώρηση και την άδεια……

    “ενας μηνας έμεινε μάνα μου γλυκιά, την αλλη Κυριακή παίρνω το χαρτί” που τραγουδούσαμε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #514012

    Καταρχήν καλησπέρα.

    πέρυσι εγω πήρα τα csb5 30γρ και τα csb1 32γρ απο τον ρουμελιώτη και μπορω να πώ οτι πήγαν αρκετά καλά.

    τώρα για φετος λέω να πάρω μισά gm3 και μισά csb1 του ρουμελιώτη γιατί προβλέπω λίγο πιο βαρή καιρό και θελω ενα τακ παραπάνω στο φυσίγγι (πιστεύω να με καταλάβατε τι εννοώ με το τακ).

    Ηλία και εγώ στο ποτάμι πήγα και τα πήρα.

    Μήτσο δεν θα το ρισκάρω φέτος,γιατί προβλέπω οτι θα έχει αρκετά κρύα………Γιαυτό λέω οτι το θελω ενα τακ παραπάνω το φυσίγγι 😉  😉  😉

    Και ο στάθης πέρυσι τα γ@μησε με τα csb5 του ρουμελιώτη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #514014

    Γεια σας!Δεν ξερω αν διαβασατε το αρθρο για τον 22χρονο αγροτη απο την Πιερια,τον οποιο τσιμπησε οχια και κοντεψε να πεθανει επειδη δεν υπηρχε σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το Νομο Πιεριας αντιοφικος ορρος!! :wacko: Τελικα αναγκαστηκε ο πατερας του νεου να ερθει στη Θεσσαλονικη για να βρει,με σημαντικη καθυστερηση φυσικα!Οσον αφορα την υγεια και τη ζωη μας,δεν υπαρχουν πλεον ουτε τα στοιχειωδη!Μονο στο Θεο μπορουμε πια να ελπιζουμε…Καληνυχτα σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514016

    Μάνο μη λες τέτοια με τον καιρο γιατί μου τρέχουν τα σάλια!!!! Κρύο έχω να δω από πρόπερσι!!! Τα 32άρια με csb του Ρουμελιώτη μου άρεσαν καλύτερα και από τα 30άρια και τα  gm3. Πιο καθαρά σκοτωματα και πιο μακρινά. Ειλικρινά τα ευχαριστήθηκα και σε κάτι ψιλοκρυα που έκανε ξυραφιαζαν ανελεητα!!! Μόλις γύρισα από ψαρεματακι. Κάτι κάναμε και αποψε. Γιατρέ μου σε λίγο η Μποτσουάνα θα φαντάζει πρότυπο οργάνωσης σε σύγκριση με εμας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #514033

    Αρχισαν οι θεωρήσεις αδειών από τους συλλόγους.

    Γενική…156 ευρω.

    Υγεία σε όλους μας και καλή αρχή……. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514036

    Γεια σας παλληκάρια μου Έλληνες και Μακεδόνες!!!

     

    όταν λέτε “δοκιμάζετε” φυσίγγια, τι εννοείτε; ποια μέθοδο ακολουθείτε;   :unsure:

     

    εγώ σας είπα :mail:  μια μέθοδο αρκετά απλή αλλά και αποτελεσματική ως προς την εξαγωγή ασφαλών συμπερασμάτων  😉

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514037

    Γεια παλικάρια! Μάριε εγώ τοποθετώ το χαρτόνι μου στην απόσταση που περνάει το 80% των θηραμάτων στα μέρη που κυνηγαω και με το ανάλογο τσοκ. Αφού ρίξω μαυριζω με μαρκαδόρο τις τρύπες και έχω φτιάξει απο διάφανο ρυζοχαρτο το περίγραμμα μιας τσιχλας και το περνάω πάνω από το τουφεκισμενο χαρτόνι και εντοπίζω τα κενά εύκολα.  Επίσης την φονικοτητα την μετράω με…. κουρουνες! Πιστεύω ότι ψιλό φυσιγγι που ξεραινει τα κορακοειδη στα 30 μέτρα στα μικρά φτερωτά σκοτώνει καλά.  Μπακαλιστικες μέθοδοι βέβαια αλλά αυτό κανω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #514044

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους  :bye: καντε στοκαρισμα γιατι φετος βλεπω B-) μια καλη τσιχλοχρονια!!!! :good:  :yahoo:  :good:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514045

    Βαλτος είσαι και εσύ σαν τον άλλο,ε;;; ξεκίνησα ήδη εγω. Η πρώτη 20αδα είναι στο ντουλάπι των πυρομαχικων και κάνει παρέα με τα περσινά απομεινάρια!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514048

    αγόρια καλημέρα.

    στενάχωρα τα πράγματα εδώ…. απίστευτο μου φαίνεται….το πιο απίστευτο οι 26 καμμένοι άνθρωποι μέσα σε ένα χωράφι στο Μάτι, δέκα βήματα από το νερό.

    από χθές, εγώ προσωπικά έχω τρείς φίλους που καήκαν τα σπίτια τους, δύο στην Κινέτα και έναν στο Μάτι – ευτυχώς, είχαν βγεί έξω όλοι και τα κατάφεραν.

    αλλά η οργή που αισθάνεται κανείς, είναι τέτοια που δεν παλεύεται….

    αυτά. καλή δύναμη στους πληγέντες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514067

    Δυστυχώς παλικάρια το ξαναζησαμε . 11 χρόνια μετά δεκάδες συνάνθρωποί μας έχασαν παλι την ζωή τους εξαιτίας ενός μηχανισμού που ποτέ δεν μαθαίνει από τα λάθη του. Γιατί δε εκκένωσαν την περιοχή ρε παιδια; Δεν μπορώ να το χωνέψω να χαθεί τόσος κόσμος αδικα. Τι το έχουμε το ρημάδι το κράτος; Να προστατεύει και να προφυλάσσει τους πολίτες και να προλαμβανει η να μαζεύει πτώματα μετά από κάθε καταστροφή; Δεν μπορώ να το καταλαβω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #514071

    Oι σκέψεις όλων μας είναι μαζί τους……… :heart:

    Οι σανοφάγοι ψηφοφόροι και η ασύμμετρη απειλή των Παπαδημούληδων

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514072

    Ένα μεγαλο ΓΙΑΤΙ ………κι ένα ακομη  ποιο μεγαλο ΚΡΙΜΑ .

    ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..!!!

    :negative: :unsure: 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #514073

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους,ειλικρινα το δις εξαμαρτειν ουκ “Λαου”σοφου! στο ιδιο εργο (θριλερ) παλι θεατες και ολοι αυτοι οι υπευθυνοι αταραχοι να λενε τις π@π@ριες τους και ολοι εμεις οι υπολοιποι αποβλακωμενοι απο την καταντια μας απλα να παρακολουθουμε 😥

    Λουκα αν και τον Μαστορακη δεν τον παω,το αρθρο του με λιγα λογια ειπε παρα πολλα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,071 έως 41,085 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων