ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,176 έως 41,190 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514329

    Ρε δεν παιζεσαι………………χαχαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #514347

    Καλησπερα σαs και απο εδω εκανα μια μικρη ερευνα εχτεs στο χωριο για κανενα τρυγωνι ειχε κατι μκρα αλλα λιγα τα μεγαλα την εχουν  κανει,απο δευτερα εχω παρει 3 μερεs αδεια απο την δουλεια για να ριξουμε καμια τουφεκια και οτι κανουμε θα τα πουμε στιs  23 του μηνοs πρωτα ο Θεοs.Σαs ευχομαι σε ολλουs καλη κυνηγετικη εναρξη σε οσουs πανε με υγεια και να περασουν καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514348

    Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και εορτάζουσες και τις οικογένειες τους.

    Αυριο την κάνω σιγά σιγά προς τα βόρεια…..όπως προς τα κάπου θα την κάνουν και οι υπόλοιποι υποθέτω – όσοι έχουν την δυνατότητα δηλαδή.

    καλη και ασφαλή έναρξη εύχομαι στους φίλους. Προσοχή στον κυνηγοτοπο αλλά προσοχή και στον δρόμο – όσοι πάμε τόσοι να γυρίσουμε.

    και του χρόνου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514356

    Κάποιο λάκκο έχει η φάβα….

    https://www.car.gr/parts/view/13830572-hunting-weapons-double-shot-hunting-weapons-beretta

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514358

    Καλησπέρα. Τάσο όντως πολύ χαμηλή τιμή για ένα τέτοιο οπλο. Απόψε έκανα την τελευταία κατασκοπεία σε μέρος άκυρο τελείως που δεν πάει κανένας μήπως και ρίξω καμία τουφέκια σε τρυγονακι πριν πάω στην κουρνια των καρακαξων!!! Είδα 2 και είναι αρκετά. Μόνο να τα δω να μπαίνουν και να ανεβάσω σφυγμούς μου φτάνει. Άτιμο θήραμα το τρυγονι.Με τρελαίνει όπως την πρώτη φορά που το καρτερωσα. Και ειλικρινά όταν με νικάει το “χαλάλι σου μωρή σα’ι’τα” μου βγαίνει αυθόρμητα παρ’όλο που οι ευκαιρίες για να καρπωθουμε αυτό το θήραμα εδω ειναι πολυ λιγες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514361

    Καλημέρα σε όλους…

    Ο καιρός γαρ εγγύς….

    Μήτσο , αν όντως είναι καλά , την Τρίτη ή Τετάρτη θα παω Αθήνα …περνάω απο Μαρούσι και τσιμπάω κανα φυσιγγάκι….

    Θα κατέβω για να παραλάβω αυτό…

    https://www.car.gr/12445353-porsche-macan-macan-s-diesel

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514365

    Πριν λίγο το έλαβα….ευτυχώς που γίνεται Σαββατόβραδο , για να σηκωθώ το πρωι….

    https://www.fthis.gr/userfiles/f2a61649-0290-4f72-a81d-a64000ecd9cc/gamos-remoy.jpg?w=865

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514368

    Καλησπέρα.

    η κατόπτευση δείχνει κάποια πουλιά. Ακόμη καλύτερα, έδειξε καλά σημάδια για το μετά τις 15-9.

    Πολυ καλη η παρουσία του λαγου όπως φαίνεται.

    σημερα παρακολούθησα από την απέναντι πλαγιά μια αγγέλη ίχνηλατων να βγάζει τρεις φορές τον ίδιο λαγό. Έβλεπα όλη την διαδικασία σαν να τα κυνηγούσα ο ίδιος…..πως τους κλεβοτανε, τι κύκλους τους εφερνε….απίθανο το θέαμα και η μουσική της καταδίωξης. Τόσο που έχασα τον βασικό σκοπό της παρακολούθησης των πουλιών.

    Στα συν και τα ζαρκαδακια που προγκήξα μέσα στην χωραφια.

    αντε Καλη δύναμη σε όλους  για αυριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514369

    Καλησπέρα παλικάρια. Έφτασε λοιπόν και φετος η μέρα! Πουλιά λιγοστά εδώ αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό αυτο. Αύριο το πρωί δουλεύω οπότε θα καρτερωσω το απόγευμα 3μισή με 7μισή. Σε όσους βγουν το πρωί πάνω από όλα προσοχή γιατί η έναρξη κρύβει πάντα κινδύνους και φυσικά ούτε φτερό να μην δειτε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #514390

    Καλησπέρα σύντεκνοι :bye: ! Πολύ ησυχία έπεσε απ’ το πρωί. Ακόμα στα βουνά και στους κάμπους είσαστε? Περιμένω να ακούσω κανένα νέο από την έναρξη! Εδώ στα μέρη μου μόνο κουνέλια και κουρούνες έχει τέτοια εποχή…Τρυγόνια από αρχές Σεπτέμβρη και ορτύκια λιγακι αργότερα, με τις μέρες τους να αλληλοκαλύπτονται. Τα κουνέλια άκουσα πως τα έχει πιάσει αρρώστια, όπως και σε άλλα Κυκλαδονήσια και έχουν λιγοστέψει πολύ… Κι έτσι, χωρίς σκύλο, θα περιμένω το Σ/Κ 1-2 Σεπτεμβρίου να καρτερώσω κανένα τρυγόνι. Κουρούνες βαριέμαι να περιμένω, άσε που είναι και παμπόνηρες. Δεν τρώγωνται κιόλας. Η πλάκα είναι πως πέρισυ βάρεσα 1, την έκοψα κομματάκια, τα μαρινάρισα με λάδι, αλατοπίπερο, ρίγανη και λίγο κρασάκι και τα τηγάνισα :yahoo: . Έφαγα το ένα μπουτάκι :yahoo: (καλούτσικο ήταν, αλλά αρκετά σκληρό), αλλά είπα μην το παραξηλώσω, και το υπόλοιπο το έφαγαν οι γάτες μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514391

    Χρόνια πολλά με υγεία. Και του χρόνου.

    εκανα σεφτέ στις ντοπιαρες φασσες και σε κατι φετειναρια τρυγονακια. Πέριξ των τόπων του Μαριου.

    χαρηκα που σηκώσαμε και τρία κοπάδακια πέρδικες – με τα μικρά να τσουροπετανε.

    αυτα. Νομίζω τώρα θα κάτσω ήσυχα μέχρι τις 15. Να ανοίξει και το γενικότερο κυνηγοτοπι γιατί οι ζώνες με εκνευρίζουν κάπως – με το μέσα έξω.

    ελπιζω και τα λοιπα φιλαρακια να περάσανε καλά. Αν βαρέσανε και τίποτα, ακόμη καλύτερα, αλλά οχι αναγκαίο για να περάσεις καλά. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514393

    Μπενέτο, ξέχασα να πω, και μυξοματωση να έχει πέσει στα κουνέλια δεν χάνεις τίποτα να τουφεκησεις κανένα να δεις τι κάνουν.

    για τις κουρούνες, ο ένας απο την παρέα που ειναι μαζί, και ειναι από τον Πύργο, μου έλεγε οτι όταν ήταν πιτσιρίκια στο χωριό, λίγο πιο έξω τρώγανε τα σταροκορακα….και οτι ήταν σχετικώς καλά, αλλά σκληρά όπως λες και συ. Στην Αγγλία τα τρώνε ακόμη σε πίτα, που την λένε rook pie τουτεστιν κορακοπιτα…..το ταυ με ταυ, οχι με πι…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514396

    Ρε θηρίο beneto έφαγες κουρουνα;;;;;;;;; Εγώ ήξερα κάτι τύπους που τις κισσες τις είχαν πρώτο μεζε πριν τις απαγορεύσουν και είχα δοκιμάσει μια φορά που τις είχαν μαγειρέψει στο χωριό και αν πω οτι δεν ηταν νοστιμες θα ειναι μεγαλο ψεμα!!! Αλλα κουρουνες θα δυσκολευομουν τρομερα να δοκιμασω!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,176 έως 41,190 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων