ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,191 έως 41,205 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #514409

    Φιλε μητσο και εδω σε μερικα χωρια τιs κισσεs τι ετρω γαν πολυ και οντωs μου ειχαν πει οτι ηταν πολυ νοστιμεs αλλα λιγο σκληρεs,τωρα βεβαια υπηρχε και εναs γεροs παλια που ετρωγε τα σαινια και τα μεγαλα γερακια [Κανιεs]τα λεμε εμειs εδω αυτο το εχω δει με τα ματια πωs την καθαριζε οταν ημουν πολυ μικροs και θυμαμαι οτι οταν το ρωτησα μα αυτο δεν τρωγεται μου ειπε οτι αυτο ειναι ο καλητεροs μεζεs.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514463

    Καλησπέρα σε όλους…

    Τι λέει για αύριο ;;

    Θα κάνετε καμιά εξόρμηση ;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514464

    Την καναμε σημερα αλλα φαγαμε φολα……….! :negative:

    Κοπά’ι’δα παρεα με το φιλαρακι το Νασο και πεντε σκυλια συνολο ………δυο ορτυκια σηκωσαμε αλλα ηταν μακρια από το Νασο και τους τα χαιρετισε ………..!!!! :yahoo:

    Ειδαμε δυο τσαλαπετινους κανα δυο κοπαδια μελισουργους μπόλικες καρακάξες εκτος βολης και καποια κιρκινέζια που κυνηγουσαν ποντικια………!!!! :mail:

    Κατά τα αλλα πεσαν καμια δεκαρια τουφεκιες γυρω γυρω ………….σκετη τρελα σου λεω …………..τοσο πολύ που αποφασισα τις υπολοιπες ημερες της αδειας μου αντι να χαλαω τα λεφτουδάκια μου στα ανυπαρκτα ορτυκια της κοπα’ι’δας να τα αυγατισω κόβοντας την αδεια από αυριο και να παω για δουλεια……….εξαλου θα τα χρειαστω όταν θα ερθουν αυτά που λεγαμε χθες ντε ……..με τις μακριες μυτες …….χαχαχα :yahoo:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514465

    Και καλά θα κάνεις…

    Τόσο χάλια στο εξοχικό ;;

    Δεν πειράζει Βασιλάκη , θα βρούμε και ορτυκάκια…

    Αλλά θα βρούμε και μυτάκιααααα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514467

    Για ορτυκακια δεν με νοιαζει και τοσο παρα μονο για να τρεξω λιγο τα σκυλια να είναι ετοιμα όταν ερθουν τα μυτακια………χεχεχεχεχε

    Αυτό που φοβαμε είναι ότι κάθε χρονο και θα είναι χειροτερα για τα ορτυκια ……..αν δεν γινει κατι με τα κασετόφωνα από την βαλκανικη και κατω και βέβαιος αν δεν γινει κατι με τους ταλιμπαν με τα δυχτια και τα αεροβόλα που τα εξολοθρευουν στην Αφρικη όταν φτανουν κουρασμένα από το ταξιδι ……….! :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514472

    Αχ ρε φουστη μου πότε επιτέλους θα σταματήσουν τις ανουσιες μηνύσεις για λαθροθηρία και θα αρχίσουν να κόβουν προστιμα πολλων χιλιάδων ευρω? Κασετόφωνο δουλεύεις μαστορα;; Τσιμπα ένα ταλιρο στην εφορία για να στα παίρνουν στα σιγουρα και άντε στο καλο. Όσο για την άδεια Bill κράτησα και εγώ 3 μέρες για τα μπασιματα. Μου έχει καρφωθεί ότι κάτι καλό θα γίνει φέτος στα χειμωνιάτικα αποδημητικά. Έχει και ο Μάνος 2 στους 2 χρησμούς  τα τελευταία χρόνια και φέτος ελπίζω να τριτώσει!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514479

    Φέτος δυστυχώς μας έχουν βάλει στο ματι να μας κάψουν . Έβαλαν παλι δύο φωτιές με διαφορά μιας ώρας στην ίδια  ακριβως περιοχή που είχαμε την μεγάλη πυρκαγιά πριν 15 μερες. Ευτυχώς δεν φυσούσε καθόλου σήμερα και τις προλάβανε.  Κάψανε 15.000 στρέμματα με την προηγούμενη αλλά μάλλον θέλουν κι αλλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514483

    Αγόρια καλημέρα/καληνύχτα ( αναλόγως ώρας αναγνώσεως).

    εκανα μια μικρή βόλτα εδώ στα πέριξ (γυναικοχωρι Ζαμπαλοβασιλη) αλλά σκότος μαύρο. Παραδόξως δεν βρήκα ούτε κατι περιστεράκια που ήξερα.

    οποτε κι εγώ από Δευτέρα θα μαζευτω στην δουλειά μη γράφουμε και άχρηστες απουσίες.

    μητσο, όπως το λες, μοιάζει σαν οντως να θέλουν να σας κάψουν…. κι εύχομαι και να μην το πετύχουν, και να πιάσουν κανένα από τα καλόπαιδα που βάζουν τις φωτιές.

    καλη δύναμη σε όλους.

    μαριε και λοιποί συμπολεμιστές, αν δεν είστε για κυνηγι γράφετε αδικαιολόγητες….. από Δευτέρα με τον κηδεμόνα σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514489

    Tάσο το έμαθα χθες ότι τον είχαν πάρει μέσα για ανάκριση και μάλλον καρφώθηκε μόνος του αφού του ξεφύγε κατι στο καφενειο. Δύο απο τα παιδιά που κυνηγάμε μαζί είναι κάτοικοι Σταυρού και μου είπαν ότι είναι κατά κάποιον τρόπο ο χαζός του χωριού. Μακάρι να ηταν αυτος και να μην υπήρχαν τιποτα συμφέροντα απο πισω. Πριν μερικά χρόνια στη Μακρυκαπα είχαμε αντιστοιχο σκηνικο. Αυτός τις έβαζε και μετά βοηθούσε και στην κατάσβεση.!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514490

    Την φωτιά στην Μακρυκάπα την θυμάμαι και ανατριχιάζω…

    Παρά τρίχα δεν κάηκε ένα μπεκατσοτόπι που κυνηγάω 19 χρόνια…και πιο ψηλά κρατάει και λίγες πέρδικες…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514491

    Τι σας έχω , τι σας έχω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514492

    Τι ειπες τωρα ρε φιλε……..;;;;;; :yahoo:

    Παει η ΔΕΗ θα το κλεισει το μαγαζακι………χαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514493

    Tι λες τωρα!!!!!!! Με τον ηλεκτρικό σπινθηριστη του αναπτήρα όλα αυτα????? Τάσο η μεγάλη φωτιά στη Μακρυκαπα έπιασε από αλυσοπριονο. Οι φωστήρες του δασαρχείου Χαλκίδας είχαν δώσει χαρτιά για υλοτομία Ιούλιο μηνα εν μέσω ξηρασίας και καύσωνα. Ο άλλος έβαζε χαμηλά και περιμετρικά του χωριού και μετά έπαιρνε τηλέφωνο την πυροσβεστική και βοηθούσε κιόλας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514494

    Ρε συ σιγουρα δεν είναι καμια οφθαλμαπατη …………;;;;;;; :mail:

    Και αν πραγματι υσχιει για ποση ωρα ……….;;;;;;; :scratch:

    Γιατι αν κραταει πολύ ωρα θα παω να αγορασω αερόθερμα για το χειμωνα……..χιχιχιχιχι :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,191 έως 41,205 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων