ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,506 έως 41,520 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517306

    καλημέρα στα λεβεντόπαιδα…..

    οι τσίχλες (που δεν βρήκα) με εκδικούνται και με κυνηγάνε εκείνες τώρα…..

    τρέχοντας να προλάβω το καρτέρι την προτελευταία Κυριακή, μετά από

    αργοπορημένο φευγιό λόγω κακής συνεννόησης με την παρέα, είδα

    να αστράφτει πίσω μου το φλάς της κάμερας στην αττική οδό.

    οπότε, οι τσίχλες γίναν ακριβότερες κατά 375€ και η οδήγηση λιγότερη κατά δύο μήνες…..να πω την αμαρτία μου βέβαια, η φωτό δείχνει 103 χλμ /ώρα παραπάνω από το όριο.

    και όπως είπε ο αστυνομικός που μου την έφερε, ρε μεγάλε δεν ήξερα ότι πάνε τόσο αυτά….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517307

    Καλησπερα και απο εμενα τι κανεται εκτος κυνηγετικης περιοδου;Μπεκατσες υπαρχουν για οποιον θελει βολτα με τα σκυλακια του και φραπεδια.Ηλια με τη αμαξι εσπασες το κοντερ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517310

    Καλησπέρα παλικάρια . Μάκη περπάτημα στο βουνό και στον καμπο , μάζεμα χόρτων , πιο μετά ψάρεμα και ατελείωτες ώρες στα μελίσσια που τις ευχαριστιέμαι αφάνταστα. Με καθε τροπο θελω να βγαινω στη φυση και να καθαριζει το μυαλο μου. Ηλία συμβαίνουν αυτά. Όλοι την έχουμε πατήσει με τον ένα ή άλλο τροπο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517311

    Μάκη φίλε μου,

    90 το όριο, + 103 υπέρβαση, 193 το σύνολο….

    απέμεναν 7 για να το σπάσω!!!

    αλλά τις μαύρες τις πρόλαβα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517312

    Ωραιος φιλε μου Ηλια κοντεψες να το διακοσαρισεις συμβαινουν αυτα και αφου ηταν και για καλο σκοπο δεν πειραζει υγεια να εχουμε. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517313

    Kαλημερα …..!!!

    Ηλια το σπασες το ‘ργαλειο …….χαχαχαχα

    Φιλαρακι κι εμεις την πληρωσαμε φετος ακριβος με τον ιδιο τροπο ……….απλος εμεις , στις ανηφορες του Δομοκού με το τρε΄ι’λερ σε σημειο που εχει οριο 50 χιλ/ωρα (πας ανετότατα με 100 ) μας << χτυπησε >> η ρουφιανα η καμερα να παμε με 85 ……….!!!!!!

    Το <<καλο>> είναι ότι εμεις ημασταν 4 ατομα και τσοντάραμε ολοι για την κληση ……..!!!

    Οσο για το διπλωμα μπορεις να κανεις ενσταση και αν ο διηκητης κρινει ότι τρεχει λογος σοβαρος μπορει να στο δωσει πισω στο  δεκαπενθημερο περιπου…………δυστηχως τα ρισκα …….εχουν το ρισκο τους…….. :yes:

    Οι περισοτερες καμερες είναι σε σημεια και με ταχύτητες που πιανουν μονο και μονο για εισπρακτικούς λογους ( βεβαια είναι και καποιοι που το διακοσαριζουν …..παρα κατι ) αντι να τις βαλουν σε διασταυρώσεις με ΣΤΟΠ και φαναρια που κανεις δεν τους δινει σημασια και θρηνούμε κοσμο………ενώ πιανουν οσους αντι για 30 πανε με 60 ………!!!!

    Καλημέρα σε ολους. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517320

    Kαλημέρα σε όλους…

    Έτοιμος ο καφές….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517321

    Βασιλη τα λες καλά και συμφωνώ.

    εγω πολυ καλά έπαθα γιατί το παραξηλωσα από κάθε άποψη. Με φάγανε τα τσιχλακια και ο παρορμητισμός να τα προλάβω.

    αλλα ειναι γεγονός οτι αν την κάμερα την ρυθμίσουν στο 122 αντί του 120 θα τραβάει ένα εκατομμύριο φωτό την μέρα……

    αρα, πρέπει να επιβλέπουν την ουσία όπως λες. Και να έχει κάμερα σε όλες τις διασταυρώσεις – γιατί όταν μες το ξημέρωμα ο τρελός παραβιάσει το στοπ η το κόκκινο, άντε βρες μάρτυρα να το έχει δει το συμβάν εκείνη την ώρα…..

    καλο τριήμερο και καλά κούλουμα

    ερωτηση: έκθεση παίζει φέτος η απλά δεν την διαφημίζουν ακόμη;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517328

    Καλημέρα , και καλή Σαρακοστή σε όλους…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517329

    Καλησπέρα παλικάρια και καλή σαρακοστη. Υπεροχη μερα σημερα αλλα απο αυριο βραδυ ο χειμωνας θα ξαναερθει για λιγο! Φάγαμε χθες τα κοψίδια και σήμερα τα χταπόδια και τώρα νηστεία  50 ημερων! Το έχετε δοκιμάσει ποτε; Εγώ θα το κάνω 15 συνεχόμενη φορα. Όχι για λόγους θρησκευτικούς αλλά κυρίως για αποτοξίνωση. Η έκθεση είναι προγραμματισμένη για 5-7 Απριλιου. Ελπίζω να καταφέρω να πάω φέτος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517330

    Καλησπερα σε ολλους και καλη σαρακοστη.Μητσο και εγω αυτο κανω ελπιζω να με βοηθηση ο Θεος να τα καταφερω.Σημερα γνωρισα και ενα πολυ καλο φιλο μεσα απο εδω και περασα πολυ καλα και ελπιζω να τα ξαναπουμε απο κοντα. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517331

    Για μένα πλέον είναι εύκολο Μακη. Το κάνω και τα Χριστούγεννα και δεν παρασυρομαι απο τιποτα και κανένα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517332

    Εγω το κανω πανω απο 15 χρονια για το πασχα και μονο φετος το εκανα και τα Χριστουγενα αλλα μονο απο κρεας τα Χριστουγενα ενω για το πασχα απο ολα.Καλη δυναμη Δημητρη να εχουμε. :good:  :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #517333

    Καλησπέρα σε όλους και καλή σαρακοστη!καλά ήταν και σήμερα φάγαμε ήπιαμε και τού χρόνου καλά να είμαστε!….ααααα! Ξέχασα να σάς πω ότι σήμερα γνώρισα και έναν τακτικό θαμώνα τού καφενέ! Μάκη παλικάρι μου χάρηκα που σε γνώρισα,να είσαι πάντα καλά ρε φίλε και θα τα ξαναπούμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517334

    Και εσυ μεγαλε Αρχηγε να εισαι παντα καλα και θα τα πουμε συντομα. :bye:  :bye:  :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,506 έως 41,520 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων