ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 41,551 έως 41,556 (από 41,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

• Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/9/2012

Αρ. μηνυμάτων:
    1635
    mitsosvinci στις #517537

Καλησπέρα παλικάρια. Μετά από 24 ωρες βροχόπτωσης είδαμε λίγο ήλιο το απόγευμα. Μας σαπισε φετος!!! Ηλία μπράβο για την εξόρμηση στο εξωτερικό για ένα θήραμα που εδώ όχι μόνο η καρπωση αλλά και η θέαση του είναι σπάνια για τους περισσότερους. Σου εύχομαι να πας κι άλλες φορές! Εδώ στην απογευματινή μου βόλτα οι ντόπιοι κοτσυφαραδες έκαναν πάρτυ. Είδα 10-15 πουλιά και ακούγονταν να κελαηδούν παρα πολλά. Που ήταν το χειμώνα αυτα; Επισης βρε Ηλία οι γερακοτσιχλες που είδες ηταν απο αυτές που έγραφαν μερικοί ότι τις εξαφανισαμε  πρόπερσι που μας έκαναν την χάρη να έρθουν στα μερη μας???

i hunt therefore i am

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/9/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    134
    DENTIST στις #517538

Συγχαρητηρια Ηλια!Εγω κυνηγω μερικες δεκαετιες,χηνα ομως ΔΕΝ εχω σκοτωσει ακομη!Σε ποια χωρα πηγες?Υποθετω στη Μ.Βρεττανια οπου σπουδασες…Οπως και ναχει,well come back! :good:

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    3/11/2016

Αρ. μηνυμάτων:
    212
    Ηλίας στις #517545

Γιατρέ μου, οχι στην Αγγλία, όπου πράγματι έκανα το μεταπτυχιακό. Μακριά πολυ, στη Λευκορωσία – στα σύνορα με την Ρωσία.

μητσο, τα λες καλά, όπως συνηθως. Ναι, τα εκατομμύρια γερακοτσιχλες ηταν από αυτές που είχαμε ήδη αφανίσει……μη ξεχνάμε, οτι φασσες, τρυγόνια στην Λατινική Αμερική και χήνες στην πρώην ΕΣΣΔ τις ψεκάζανε με χημικά από αεροπλάνα πολλές φορές.

Αντι να κυνηγηθούν…..και να γίνουν τροφή.

καλο ξημέρωμα

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    2/11/2014

Αρ. μηνυμάτων:
    2015
    ZABALA213 στις #517565

Τις φιλικες και συναδελφικες μου καλημερες σε όλα τα φιλαράκια……. :bye:   :bye:

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    2/12/2017

Αρ. μηνυμάτων:
    219
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517572

Καλησπερα και απο εδω σημερα ειχα παει το απογευμα για καμια σουπια με το καμακι αλλα δεν βρηκα τιποτα,στο δρομο ομως ειδα 2 λαγους ο ενας 7 και μιση και ο αλλος περιπου 9 η ωρα καθοταν με στον δρομο.Γιωργο τι κανεις που χαθηκες;

Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    4/5/2008

Αρ. μηνυμάτων:
    1389
    benetos στις #517573

Καλημέρα :bye: ! Καλή μεγαλοβδομάδα! Κάτι με έπιασε και θυμήθηκα την παρακάτω φώτο, που είχα ψαρέψει εδώ στην παρέα μας πρίν χρόνια

Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 41,551 έως 41,556 (από 41,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων