ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,566 έως 41,580 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517680

    Καλησπέρα παλικάρια. Χαθήκαμε γιατί μας έφαγαν οι δουλειές! Γιώργο τα μελίσσια πεινάνε εδώ πάνω. Δεν δίνει τίποτα ο τόπος μέχρι τωρα. Τρυγόνια έχει όσα και κάθε χρόνο τέτοια εποχη. Το Αύγουστο έχουμε έλλειψη!!! Πιστεύω να έχετε πάρει χαμπάρι την πτώση των τιμών στα 28άρια φυσίγγια. Ποικιλία μεγάλη σε μάρκες με τιμές 5€ και λιγότερο!!!! Κάντε καμία καβατζα τωρα γιατί τον Σεπτέμβρη το μολύβι θα τσιμπήσει λιγακι!!! Και τον Οκτώβρη αν γίνουν μεγάλα μπασιματα τότε αυτά επηρεάζουν άμεσα το Χρηματιστήριο και γίνονται μεγάλες αυξήσεις στα φυσίγγια!!!! Οπότε αν μπορείτε φορτωστε!!! Σπάσαμε και την κατοσταρα και αρχίζει πλέον η αντιστροφή μετρηση………


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #517684

    Καλησπέρα φίλοι! Μητσοοοο άστα να πάνε! Μια από τα ίδια και εδώ,περιμένω να περάσει ο καιρός να πάω τα κορίτσια μου στο βουνό,αλλά δεν βλέπω πολλά πράγματα για φέτος, από τρυγόνια κάτι παίζεται και εδώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517696

    Καλημέρα στα καλόπαιδα.

    προς βασιλη – και γω δίπλα σου ήμουν το Πάσχα, αλλά δεν βρήκα το πμ που μου είχες στείλει με τλφ και δεν μπορούσα να σε πάρω. Πιθανώς να εχω ένα μειλ εκεί που έχει κλείσει, αλλά πάνε χρόνια που το εχω γράψει και δεν θυμάμαι.  Θα σου στείλω εγώ πμ με το δικό μου και με παίρνεις εσύ.

    περναει πράγματι ο καιρός και πλησιάζει πάλι η έναρξη – για τους υπόλοιπους δηλαδή, γιατί εγώ έναρξη κάνω στην τσίχλα. Αν και φέτος με ψήνουν να επαναλάβουμε την έναρξη στις ντοπιαρες στα πολυ βόρεια.

    μια ευκαιρία για όλους εμας που οι χρονιές, εκτός από ημερολογιακές, που αλλάζουν Χριστούγεννα, ειναι και αλλου τύπου, που αλλάζουν το φθινόπωρο, να σκεφτούμε τι μας έδωσε το περσυ, τι δώσαμε εμείς, τι κάναμε στους γύρω μας και τι εισπράξαμε από τους γύρω μας,  και τι πρέπει να κάνουμε σε αυτό τον γύρο.

    προς το παρόν, υποθέτω όλοι θα ειναι προσανατολισμένοι στις κάλπες. Βοήθεια μας……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517697

    Μπαααα……….τοσο πολύ που εχω στο μυαλο μου τις εκλογες , που αν δεν διαβαζα το μνμ σου μπορει και να μην πηγενα να ψηφισω λογω αμνησιας………χαχαχαχα :yahoo:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #517698

    Μπαααα……….τοσο πολύ που εχω στο μυαλο μου τις εκλογες , που αν δεν διαβαζα το μνμ σου μπορει και να μην πηγενα να ψηφισω λογω αμνησιας………χαχαχαχα

    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:

    Στο Κ.Ε.Κ. θα τον ρίξω, όπως σε κάθε ευρωεκλογές :good:  Καλημέρα συνάδελφοι και καλή Κυριακή!

    Μέλος
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Kally Cross στις #517716

    Χρειάζονται επειγόντως χρήματα; Μπορουμε να σας βοηθησουμε!
    Είστε από την τρέχουσα κατάσταση που σας προβληματίζει ή σας απειλεί;
    Με αυτό τον τρόπο, σας δίνουμε τη δυνατότητα να κάνετε μια νέα εξέλιξη.
    Ως πλούσιος άνθρωπος αισθάνομαι υποχρεωμένος να βοηθάω ανθρώπους που αγωνίζονται να τους δώσουν μια ευκαιρία. Όλοι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία και εφόσον η κυβέρνηση αποτύχει, θα πρέπει να προέλθει από άλλους.
    Κανένα ποσό δεν είναι πολύ τρελό για εμάς και η ωριμότητα που καθορίζουμε με αμοιβαία συμφωνία.
    Δεν υπάρχουν εκπλήξεις, επιπλέον έξοδα, αλλά μόνο τα συμφωνημένα ποσά και τίποτα άλλο.
    Μην περιμένετε άλλο και σχολιάστε αυτή τη θέση. Προσδιορίστε το ποσό που θέλετε να δανειστείτε και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας με όλες τις δυνατότητες. επικοινωνήστε μαζί μας σήμερα στο k.crosssloans@gmail.com

    Χρειάζονται επειγόντως χρήματα; Μπορουμε να σας βοηθησουμε!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517718

    Ρε τι τον αμολήσατε………..δεστε τον……….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517719

    Βασιλη, πρώτον σου εχω στείλει πμ με τον αριθμό μου – δεν ξέρω αν το είδες.

    δευτερον,σαν αυτό που γράφει,  έχει βάλει και μια τέτοια στις αγγελίες. Δεν ειναι άνθρωπος, ειναι μηχάνημα θέλω να πω. Διαφήμιση αυτόματη, Δεν μαζεύεται……

    αλλα: αν σου δώσει παραδάκι, μου λείπει επειγόντως ένα χαρτι…..οχι τα σούπερ τζόκερ των 6+…..ένα χαρτάκι μόνο…..άρα, αν πάρεις δυο, στείλε μου το ένα, κατα την χριστιανική παραβολή του «ο έχων δυο χιτώνας, αποδωτο τον έναν»……

    εγω προς το παρόν και μέχρι τα 45 μου εχω διαπιστώσει οτι κυρίως εισπράττεις τα τρία……

    καλες εκλογές και ο θεος βοηθός.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517723

    Και απο τα τρία συνήθως σου μένει το μακρυτερο!!! Καλό Σ/Κ παλικάρια και καλό βόλι στις εκλογές. Καλό κουράγιο και σε όσους τους έχουν χώσει στις εφορευτικές άνευ πληρωμής ενώ οι δικαστικοί τα τσεπωνουν χοντρά και σου πουλάνε και υφακι!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517724

    Μητσο,ειναι ακριβως οπως τα λες:απο γνωστη μου δικηγορο πληροφορηθηκα οτι καθε δικαστικος αντιπροσωπος θα εισπραξει,και για τους δυο γυρους των εκλογων,συνολικα 2.200 ευρω!! :wacko:ασυλληπτο ποσον για την κριση των ημερων μας.Μαλιστα το συζητουσε με συμβολαιογραφο μπροστα μου,αρα ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ!Ενω οι δυστυχεις-μελη των εφορευτικων ταλαιπωρουνται αδικα και δωρεαν…Καλη ψηφο σε ολους σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517725

    Γιατρέ μου ξαναρωτα την φίλη σου. 1380 για όποιον κάνει και τις δυο Κυριακές. Εκτός κι αν πηγαίνει εξωτερικό (30 άτομα σύνολο), όποτε παίρνουν και το αεροπορικό εισιτήριο και το ξενοδοχείο.

    Γεγονός ειναι οτι πρέπει να πάψουν οι εφορευτικές, η ν απαρτίζονται μόνο από εθελοντές που θέλουν να μετάσχουν χωρις αμοιβή – συνταξιούχους λχ.

    δεν έχει κανεις πια και δεν ξέρω αν την είχε ποτε, την αίσθηση οτι πηγαίνοντας εφορευτική επιτροπή εκτελεί κάποιο καθήκον του έναντι της πολιτείας.

    αλλα είπαμε, Ελλάδα η χώρα των προφασεων – κανεις δεν πιστεύει οτι έχει ηθική υποχρέωση να παει εφορευτική, αλλά η πολιτεία στο επιβάλει – όλοι κατι άλλο να λένε και κατι άλλο να εννοούν, και κατι άλλο να πρέπει να πεις η να υποχρεώνεσαι να πεις…..

    και κατι για κυνηγι. Βλέπω διάφορες προσφορές τώρα στα 28 γρ, και επειδή δεν εχω ρίξει ποτε 28 γρ σε κυνηγι (μόνο στο σκοπευτήριο), μπορώ να τα πάρω στην τσίχλα; Η θα δω διαφορά από τα 33γρ του Καραμανίδη, η τα 32 του Λάμπρου; Και θα τα κοιτάω σε μια γωνία, ρίχνοντας σε αυτά και τα σκοπευτικα λάθη;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517726

    Ηλια,τι να σου πω?Και ο συμβολαιογραφος και η γνωστη(οχι φιλη μου) δικηγορος “χτυπιοταν” οτι ειναι 2.200 ευρω.Ξερω και εγω?Ισως εχεις δικαιο.Σημειωτεον οτι η κουβεντα αυτη εγινε μεσα Απριλιου.Προφανως ξερεις καλυτερα απο μενα.Εξαλλου “απο πιττα που δεν τρως,τι σε νοιαζει κι αν καει?”.Εγω,φυσικα,δεν επροκειτο να παρω φραγκο.Παντως ακομη και το ποσον που αναφερεις δεν ειναι ΔΙΟΛΟΥ ευκαταφρονητο για τις μερες που ζουμε! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517727

    Ευκαταφρονητα τα 700 σε μια μέρα δεν τα λες! Το να σε καλέσουν εφορευτική μια φορά πας για την εμπειρία. Εμένα μου έχει έρθει χαρτί 7 φορες!!!! Τις 3 πήγα αλλά από την  τέταρτη σηχτηρισα και δεν ξαναπατησα. Ηλία με τα 28άρια στις τσιχλες θα είσαι μια χαρά. Πάρε 8μισαρια η 9άρια για να έχουν λίγο παραπάνω σκάγια ανά γραμμάριο και δώσε πονο. Από καταβολές δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα 32-34 σε όλες τις συνθήκες. Μόλις βρεις αυτό που σου κάνει τα χατίρια θα δεις!!!! Έχω ρίξει του Λάμπρο , του Κενταύρου , τα saga  και του Ρουμελιώτη και όλα κανουν άνετα τη δουλειά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #517728

    7 φορές φίλε Μήτσο? 1 φορά που με κάλεσαν εμένα, καλά ήταν για την εμπειρία, αλλά δεν επιθυμώ να με ξανακαλεσουν. Δυστυχώς το κ.ε.κ. δεν ξαναβαζει ουτε στις ευρωεκλογές….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517729

    Ναι φίλε , 7 φορές μου έχει έρθει χαρτί και πήγα τις πρώτες 3. Στον αδερφό μου 4 και πήγε τις 2. Όσον αφορά τα χθεσινά ηταν απόλυτη απόλαυση για εμένα προσωπικά η εξαφάνιση του κόμματος του ελληναρα Καμμενου. Πήρε λιγότερους ψήφους και από τον Ψινακη!!!!  Πάει χάθηκε ο Ράμπο της πολιτικής και τι θα κάνουμε τώρα χωρίς τις επικές του κωλοτούμπες?????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,566 έως 41,580 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων