ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,581 έως 41,595 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517730

    :bye: :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517745

    Καλησπέρα παλικάρια , ελπίζω να είστε ολοι καλά. Έβλεπα τον αγώνα της Σακκαρη στο Παρίσι πριν λίγο και εκνευριστηκα πολλές φορες. Κάθε λίγο και λιγάκι πεταριζαν νωχελικά πάνω από τα κεφάλια των θεατων……φασσες! Οι ρουφιανες , εδώ στέλνουν τις ειδικές τους δυνάμεις να μας δουλεύουν κάθε χειμώνα και εκεί περνάνε ζάχαρη!!! Άτιμα wood pigeons  :wacko:  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517755

    Μητσο ειναι γεγονός οτι αυτές που εγκαθίστανται στον αστικό ιστό, «περιστεριαζουν» και δεν έχουν έντονο τον φόβο του ανθρώπου. Για σκέψου τι πέρασα και γω δυο χρόνια στο Λονδίνο να τις βλέπεις εκατοντάδες μες τα πάρκα…..

    Τουλαχιςυον εκεί βρήκα την λύση και τα σκ τους ξηγιομουν ελληνικά συστήματά, εκτός πόλης…..

    στο Παρίσι, βάρεσα δυο στον κήπο του αδελφού μου, με…..σφεντόνα…..

    επιτρέπεται, γιατί λερώνουν – και γίνεται, γιατί και αυτές ειναι μαθημένες στον άνθρωπο και ζυγωνονται στα δέκα μέτρα.

    αλλο βέβαια να τις τουφεκας στο έλατο στα μπασίματα τέλη Οκτωβρίου……

    άντε καλο ξημέρωμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517757

    Γεια σας συναδελφοι κυνηγοι και σας ευχομαι καλο ψηφοφορικο βολι,οσοι πατε στις καλπες.Την προηγουμενη Κυριακη 26/5,των ευρωεκλογων,στις 07:15(με τον ηλιο ΨΗΛΑ) θρασυτατα παλιοτομαρα εκαναν προσπαθεια διαρρηξης στο σπιτι μας,με εμας ΜΕΣΑ!!Τους πηραμε ειδηση και τους τρεψαμε σε φυγη,τοσο ατακτη,που παρατησαν το λοσταρι τους χωμενο αναμεσα στα παραθυροφυλλα αλουμινιου του σαλονιου μας!Καλεσα την Ασφαλεια,αλλα δεν εκαναν ΤΙΠΟΤΕ!Ουτε αποτυπωματα δεν πηραν.Ο ανωτερος απο τους δυο μου ειπε:”δεν κατορθωσαν να μπουν,ολα καλα!”.Μιλαμε για τετοιο χαλι…Η κατοικια μας ειναι υπερυψωμενο ισογειο-μονοκατοικια.Σημειωτεον οτι απο τη μια πλευρα του σπιτιου ειχα ανοιχτα παντζουρια,αρα τα τομαρια ηξεραν οτι υπαρχουν ανθρωποι και ΑΝ εμπαιναν θα ειχαμε τα σχετικα βασανιστηρια κ.λ.π Προσοχη λοιπον,κυριως τετοιες μερες! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #517758

    Πω πω λαχτάρα φίλε…! Ευτυχώς όλα καλά! Αλλά και η αστυνομία να μην κάνει τίποτα…. :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517759

    Συναδελφε Μπενετο,αυτο που δεν εγραψα και το λεω τωρα ειναι οτι ο ανωτερος απο τους δυο(και αραχτος δημ.υπαλληλος,οπως προκυπτει) με παρατηρησε γιατι απο το φοβο μου ειχα το πλαγιοκαννο 12αρι μου στο δωματιο μου!Το πηρα μετα το συμβαν και το ειχα δεμενο μεν,φυσικα αδειο δε.Ειχα ομως διπλα του μερικα φυσιγγια.Με ρωτησε,ο γελοιος,αν ειναι νομιμο και μετα μου ειπε να το ΚΡΥΨΩ!!Απαντησα οτι αν ερθουν ξανα,”καλυτερα να με συνοδεψουν χωροφυλακες παρα παπαδες” και μετα εφυγε,ο λεβεντης!Δηλαδη εβαλε χερι στο θυμα ο τυπος… :negative: Να εισαι καλα! Υ.Γ. Του τονισα οτι αν αναγκαστω και προλαβω,θα σπασω τα ποδια του κακοποιου και ΔΕ θα τον σκοτωσω,κατι που το εννοω αλλωστε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517761

    Παλι καλα γιατρε που δεν μπουκαρανε μεσα να φατε και το ξυλο της αρκούδας για να τους πειτε που εχετε κρυμενο το θυσαυρο…….. :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517765

    Το σπίτι προσπάθησαν και εμένα να το ανοίξουν αλλά δεν τα κατάφεραν. Του γείτονα και αλλά 15 σπίτια στο χωριό και πολλα σε διπλανα χωρια τα είχαν ξαφρισει. Όταν έδειξα στο όργανο τα όπλα μου και τον ρώτησα τι γίνεται αν προλάβω , μου είπε ότι θα πάω φυλακη. Τους έπιασαν μετά από ένα μηνα. Αλβανοί όλοι με σταθερό μεροκάματο στην περιοχη για χρόνια παρακαλω.Δύο χρόνια μετά έκλεψαν το αγροτικό του πατέρα μου από την αυλή του σπιτιού. Πήγαμε στο τμήμα και λέει το όργανο γύφτοι από τη Θήβα κατά 99% , τα έχουν ρημάξει τα αγροτικά Εύβοια και Βοιωτία . Και γιατί δεν πάτε να τους πιάσετε,  ρωταω. Σιωπή προς απαντηση. Άβατο τα γυφτικα βλεπεις! Το αμάξι δεν βρέθηκε ποτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517767

    Mητσο,μη λες τους γυφτους “γυφτους”:θα σου βγει το ονομα και θα σε πουν “ακροδεξιο”.Τελευταια φοριεται το ”ΡΟΜΑ!”.Προφανως μερικοι το βρισκουν πιο ”δημοκρατικο”… :negative: Καλημερα σε ολους σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517771

    Kαλημερα , όντως τωρα τελευταία το Ρομα φοριέται πολυ. Τους ειδαμε προσφάτως και ως ένθερμους υποστηρικτές του πρωθυπουργού. Επικροτεί βλέπετε ο Τσιπρας την μη καταβολή φόρων και την αποδεδειγμένη εγκληματικη δραστηριοτητα της….ευπαθους αυτής κοινωνικής ομάδας με επιδόματα τα οποία εξασφαλίζει αρμεγοντας οικονομικά τους συνήθεις μ@λ@κες. Αποτέλεσμα , οι Ρομα γεννοβολανε 5-6 παιδιά από τα 15 τους και εσύ κανεις ένα στα 40 σου και φτύνεις αίμα για να το μεγαλώσεις αξιοπρεπως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Torontolakon στις #517778

    Παιδια, συγγνωμη εαν η επομενη ερωτηση μου ανηκει σε αλλο sub-forum αντι για εδω. Ζω στον Καναδα και ενας γνωστος μου θα ηθελε να παει ως δωρο, ενα κυνεγητικο οπλο στον ανηψιο του, που ζει στην Ελλαδα.

    Επειδη δεν εχω βρει αξιολογες απαντησεις διαδυκτιακα, θα ηθελα να μαθω εαν ενα απο τα μελη εδω εχουν πληροφοριες πανω στο θεμα. Το Ελληνο-Καναδικο “καφενειο” εδω… λεει πως η γραφειοκρατια και η φορολογια καθιστουν την προσπαθεια ανεφικτη. Θα ηθελα εαν μπορω να μαθω απο μελος εδω, εαν εχουν προσωπικη πειρα. Ευχαριστω εκ των προτερων!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517798

    Φιλε μου πριν από πολλα χρονια ειχε φερει ο πατερας μου ένα…… αεροβολο όμως ……από την Αμερική και αφου τρεχαμε για χαρτουρες επι μηνες πληρωσαμε και δεν θυμαμε ποσο προστιμο  για να το παρουμε στα χερια μας …….γιατι όπως μας ειπαν κατατασετε στα πολεμικα οπλα ( ΑΚΟΥΣΩΝ ΑΚΟΥΣΩΝ ) γιατι είναι ραβδωτο ………του τεστειν μακαρι να μην το ειχε φερει………

    Ο θειος μου όμως εχει φερει από Αμερική δυο οπλα ……μια καραμπινα και ένα αληλεπιθετο χωρις πρόβλημα ( βεβαια ο θειος μου εχει Αμερικανικη υπικουοτητα ……εάν παιζει ρολο δεν ξερω  ) αλλα την δευτερη φορα νομιζω ότι του ειπαν για να ξαναφερει άλλο πρεπει το ένα να επιστρεψει στην Αμερική……..

    Αυτά από USA ……τωρα αν ισχειουν ιδιοι νομοι στον Καναδα δεν το ξερω ……αν και σε ότι αφορα την Ελλαδα , λογικα θα είναι το ιδιο………καλη τυχη !!!!! :good:  :bye:

     

     

     

    Οσο για το σα’ι’τ …………………………εχει γινει η χαρα του κάθε πονηριδη…… :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517799

    Και δυστηχως το κραταμε στην εντατικη ……5 – 6 ….νοματαίοι………………….

    Παει για τελιωτικο φουντο ……..μου φαινεται την σεζον την βγαζει δεν την βγαζει ………και οποιος θελει ας με διαψευσει……..τον προκαλω :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517800

    Γεια σου Μπιλυ με τα ιμοτζι σου…..

    Στον φιλο από Καναδά λέω οτι κι εμένα μου έχουν φέρει μια καραμπίνα από Καναδά και μια ανταλλακτική κάννη, χύμα μέσα στην βαλίτσα, αλλά το 1992. Και μετά το όπλο δηλώθηκε ως αδήλωτο και έβγαλε χαρτιά. Αλλά δεν νομίζω οτι μπορεί να περάσει πια βαλίτσα με όπλο από τα μαραφετια. Μπαίνουν όλες σε τομογράφο νομίζω – η έτσι λένε.

    για το άλλο που λες, κι εγώ την ίδια άποψη εχω, οτι δεν τσουλάει καθόλου πια το σάιτ. Οι περισσότεροι εγκατέλειψαν – φαίνεται δεν δημιουργεί κανένα ενδιαφέρον.

    Τι να πω, δεν κρατάνε όλα τα πράγματα – σαν καταδικασμένος γάμος ένα πράγμα!

    το χαρά του πονηριδη, για να το λες κάποιο λόγο θα έχεις προφανώς, που εγώ τουλάχιστον τον χάνω – η δεν κάνω την αναγκαία σύνδεση.

    αυριο κατα το γυναικοχωρι σου για μπάνιο…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517801

    Kαλα να περασεις Λιακο και καλες βουτιες…….χαχαχαχα

    Για τους μαγκες με τις διαφημεισεις που μπαινουν μεσα χωρις λογω και κοτσαρουν το κοντο τους και το μακρυ τους λεω ……και δεν υπαρχει κανεις τουλάχιστον να διαγραφει τις παπαρολογιες τους……….

    Οσο για το να τολμισει καποιος να περασει οπλο μεσα σε βαλιτσα από αεροδρομιο την σημερον ημερα , είναι σαν να υπογραφει την εισοδο τους σε σωφρονιστικο ιδρυμα με την κατηγορια της αεροπειρατιας ………μακακια μεγαλη ……..το δηλωνεις κανονικοτατα και περναει ………..απλος όπως ειπα δεν ξερω εάν θελησει καποια στιγμη να φερει καποιο άλλο , εάν ο νομος τον αφηνει χωρις να επιστραφει το άλλο πισω……..λεω ….δεν ξερω ……….καλα θα κανει ο φιλος να το ρωτησει ………η ερωτηση είναι τσαμπα……χαχα

    :bye: :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,581 έως 41,595 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων