ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,596 έως 41,610 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517802

    Καλημέρες σε όλους…..

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517803

    Καλημέρα παλικάρια. Πλάκωσε η ζέστη σήμερα. Από το πρωι ημουν στα μελίσσια όπου επικρατεί απόλυτη πείνα φέτος. Τουλάχιστον τα γουργουρητα απο τα τρυγόνια και οι μελωδίες από τα κοτσύφια βοηθάνε να ξεχνιεσαι καπως. Το βράδυ ψάρεμα ολονυχτίς. Βρήκα ένα σημείο με κακαρελους παντόφλες και να δούμε τι δε μας δώσει και αποψε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #517823

    Καλημέρα κόσμε! Πολύ ησυχία επικρατεί τελευταία…Και οι αγγελίες του forum τι απέγιναν? 67 και σήμερα για την έναρξη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Torontolakon στις #517826

    Zabal213 και Ηλια, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας! Εχω εναν πολυ καλο Ελληνοκαναδο φιλο, ο οποιος κανει εμποριο οπλων στην περιφερεια. Παρολο που εχει στην κατοχη του παντοτε ανω των 100 οπλων, προτιμησε να αγορασει ενα οπλο καινουργιο για τον πατερα του, απο οπλοπωλειο στην Ελλαδα, παρα να τραβιεται αλυπητα στα γραφεια, κατα την διαρκεια των διακοπων του.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517827

    Kαλο τριημερο Αγιου Πνευματος σε ολους σας!Ειμαι,δυστυχως,σχεδον σιγουρος οτι και με τη Ν.Δ. που ερχεται επελαυνουσα δε θα αλλαξει κατι σχετικα με τα εθνικα θεματα.Προχθες καλεσμενος σε τοπικο καναλι ηταν υποψηφιος της Ν.Δ  στη Χαλκιδικη,ο οποιος αναμασουσε τα περι δυσκολιας αλλαγης της συνθηκης,τωρα που ηδη υπεγραφη…Αρα τιποτε δε θα γινει.Μονη ελπιδα μας να βελτιωθουν καπως τα οικονομικα και να μπει φραγμος στη λαθρομεταναστευση και εγκληματικοτητα.Αν δε γινουν και αυτα,τι να πουμε?Ευτυχως ολο και ζυγωνει η εναρξη της ευλογημενης κυνηγετικης περιοδου! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517840

    Tι γινεται ρε παιδια?Ολοι σας εχετε παει διακοπες Χαβαη,Μαλδιβες και απω Ανατολη?Νομιζω οτι οοολοι οι κυνηγοι την “εχουν κανει” απο την Ελλαδα…Και ποιος θα μεινει να ψηφισει τους εθνοσωτηρες μας στις 7 Ιουλιου? :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517847

    Καλησπέρα παλικάρια. Πλάκωσαν οι δουλειές γιατρέ μου και τρέχει ο κοσμος. Βάλε και τα μπάνια του λαου. 7 Ιουλίου εγώ πάντως θα το ρίξω το μαύρο στον Πινοκιο με την ελπίδα αυτοί που θα έρθουν να κάνουν κάτι καλό για τον τοπο. Ζυγώνει και το Άγιο Ξημέρωμα της 20ής Αυγούστου και ανεβαίνει η ψυχολογία. Για όσους  σπιναρουν έχουν πέσει πολλά κοκκαλια και σαφριδια και κάνας λουτσος που και που :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517857

    Mητσο,βαλε στην καταψυξη 2-3 κιλα ΛΟΥΤΣΟΥΣ να τους στειλεις στον Τσιπρα και την παρεα του στις 7 Ιουλιου…Σε δυο μηνες κυνηγι!Παντως με ανησυχει λιγο η διαδοχη του οχι-αντικυνηγου Φαμελλου απο καποιον της Ν.Δ. Υπαρχουν και εκει πολλα αντικυνηγετικα “λουλουδια”… :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517865

    Καλησπέρα σε όλους…

    Γιατρέ  μου , ναι , όντως υπάρχουν κάποιες τσουκνίδες εκεί….

    Όμως δεν μπορούν να κάνουν τίποτα , γιατί πρέπει να εισπραχθούν τα προυπολογισμένα χρήματα απο όλους εμάς…

    Πρόχειρα-πρόχειρα 150.000 κυνηγοί Χ 125 ευρώ ( περιφερειακή βάζω τυχαία) = 18.750.000 γιούρια…..!!!!!

    Που θα τα βρούμε αλλού εεεεε;;;

    Κατά τα άλλα , πραγματικά πολύ δουλίτσα , ούτε χρόνος για να βγάλουμε τα σκυλάκια ….

    Δεν πειράζει , όλα στην ώρα τους…

    Από 25/7 και μετά, σιγά-σιγά ξεκινάμε…

    Αν κάποιο μέλος του φόρουμ , έχει γυιό ή ανηψιό ή γειτονόπουλο μέχρι 17-18 χρονών που να κλωτσάει καλά την μπάλλα και να μην έχει υψηλές οικονομικές απαιτήσεις ( μέχρι 30 ευρώ τον μήνα ) να τον συστήσουμε στον Νταμπίζα μπας και τον πάρει στην Πανάθα…….

    Γιώργη θα κατέβω Πέμπτη ή Παρασκευή….

    Να είμαστε όλοι καλά , και σιγά-σιγά να εμφανιζόμαστε…

    Τα λέμε…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #517872

    Χαιρετώ όλους τους φίλους! Που είσαι Τάσο;;; έλα να πιούμε κανα καφέ ρε φίλε! Μήτσο πώς πάνε τα μελίσσια; εδώ έχουμε την σκόνη απο τους ανεμογεννητριαδες,γεμίσαμε και πεταλούδες….όλα καλά!! :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517873

    Λεβεντόπαιδα καλησπέρα.

    αντε, 57 και σήμερα…. με βάζω και μένα στο μέτρημα γιατί στην έναρξη μπαμ θα κάνω. Μετα, είπαμε, αναμονή για τα μπασίματα…..

    βαρδα μόνο να μας αφήσουν οι καλοί μας γείτονες να ησυχάσουμε και να κυνηγήσουμε, γιατί προχθές έψαχνα το απολυτήριο και τα συνθηματικά…..

    αντε καλο σκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517874

    Γιώργο πολύ δύσκολη χρονιά για τα μελίσσια. Πείνα μεγάλη έχει πέσει παντου. Τα μισά τα έχω στην καστανια και σήμερα που πήγα τα είδα λίγο καλύτερα και έχουν μπλοκάρει από γυρη. Τα άλλα μισά τα έχω σε περιοχη με λυγαριες, θυμάρι και πολυ μπλε αγκαθι και ελπίζω να ανακάμψουν και αυτα. Για τρυγους ούτε κατα διανοια και τώρα περιμένουμε το πεύκο μήπως και ρεφαρουμε. Από πεταλούδες χαμός και εδώ. Τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδει ποτέ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517875

    Αντε Μητσάρα ….20 Αυγούστου αν δεν έχει τρυγόνια θα τουφεκάμε πεταλούδες….

    Καλημέρα σε όλους…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #517876

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #517893

    Τασο,με κατι τετοιες φωτογραφιες που ανεβαζεις,θα αυξησεις την ΑΠΟΧΗ κατα τη διαρκεια των εκλογων της 7 Ιουλιου για την επιλογη των νεων μας εθνοσωτηρων! :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,596 έως 41,610 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων