ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,626 έως 41,640 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518009

    Ηλία δεν το πρόσεξα ρε φιλε προχθές για τα φυσίγγια. Δώσε καμία παραπάνω πληροφορια.Όχι τιμές , κατασκευαστή και γομωσεις πες μας! Ετοιμάζουμε και εμείς την πρώτη παραγγελία από Ρουμελιώτη , αποκλειστικά 28άρια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518011

    Λοιπόν. Χωρίς καμία διαφήμιση – γι αυτό δεν θα πω τιμές, γιατί αυτές μπορεί να σχετίζονται και με ποσότητες.

    για την τσίχλα έμεινα στο μπλε 32 psb.

    για την φασσα – περιστεροειδή – πέρδικα – μικρά υδρόβια το 34 mb.

    και πρώτη φορά, για λαγό και μεγάλα υδρόβια το 35αρι πορτοκαλί που ξεχνάω τωρα την πυρίτιδα. Κανονικά δεν το γεμίζει σε 4, αλλά θα μου γεμίσει.

    Από ρουμελιωτη όλα.

    Το τσιχλοφυσιγγο και το 34 τα ξέρω και τα ψηφίζω. Το πορτοκαλί ειναι πολυ βαρύ όπως μου είπε ο κατασκευαστής και δεν κάνει καθόλου για μαλακό καιρό και είπα να κάνω το βήμα.

    οι τιμές που παίρνω ειναι μάλλον απίστευτες. Το 35αρι που ειναι πολυ ειδικό το χρεώνει όσο άλλοι τα τσιχλοφυσιγγα των 30γρ. Αλλά το θέμα δεν ειναι η τιμή – ειναι οτι τα εχω χρησιμοποιήσει ήδη τρεις σαιζόν και μου κάνουν και ειναι πολυ σταθερά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518012

    Βασιλη και Μητσο,συμφωνω 100% με τα γραφομενα σας.Γενικα ο Θεος βοηθος! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518013

    Ηλία αυτο μου αρέσει στον συγκεκριμένο επαγγελματία. Περα απο τις τιμές που είναι απλά καταπληκτικές και τις φοβερές καταβολές που έχουν τα φυσίγγια του , είναι και ο τρόπος που σε αντιμετωπίζει σαν πελατη. Θα δώσει απάντηση στις ερωτήσεις σου και αν του προτείνεις κάτι λογικό με τα set up στο κανει. Εριξα περισυ στο τέλος τα 28άρια του και έμεινα άφωνος και θα πάρω πολλά φέτος. Ήδη είμαι πολύ ικανοποιημένος από τα csb32 και έχω φορτώσει από πέρισυ!!! Την πρώτη χρονιά πήρα τα μισά πυρομαχικά αυτον. Την δεύτερη το 70% και από φέτος αποκλειστικά θα ριχνω τα δικά του.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518062

    Καλησπέρα σε όλους….

    Τι κάνουμε ;;

    Όλα καλά;;

    Μήπως πήγε κανένας στο εξοχικό ;; γιατί με την δουλειά , δεν το βλέπω να πηγαίνω πριν πάρω άδεια…

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518063

    Καλημέρα…

    Φραπεδάκι ή εσπρεσάκι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518064

    Kαλησπερα σε ολη την παρεα…….!!!!!

    Ρε παιδια ακουσατε – διαβασατε – ειδατε – πηρε το αυτι σας ……..κατι από την ΚΣΕ για τον νέο υπουργο που είναι αρμόδιος για το κατατρεγμενο μας κυνηγι ……..;;;;;;;;

    Από την επομενη τον εκλογων προσπαθω ο ερμος , να διαβασω καμια ανακοινωση αλλα…….. εις ματειν………!!!!!!!

    Καλα καλα εγω δεν ξερω ποιος από αλλους τους υπουργούς – υφυπουργους , είναι ο πλεον αρμόδιος………..!!!!!!!

    Δηλαδη ….αφου εφυγαν οι Συριζαιοι ……..όλα καλα ……..το θεμα θεωρειται ληξαν ……………;;;;;;; :unsure:  :unsure:  :unsure:

    Οποιος και να είναι θα μας λυση τα θεματα μας …… :unsure: …….η ρυθμηστικη θα υπογραφει στην ωρα της ……. :unsure: ……όλα σωστα και χωρις περικοπες……..;;;;;; :unsure:

    ΑΥΤΗ Η ΣΙΓΗ …….. B-) …..ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ……………………..!!!!!!! :scratch:

    Παντος κατ΄εμε ο Φαμελος ηταν σωστος και δικαιος ………και προ παντος στην ωρα του………!!!!!!! :good:

    Αναμενω στο ακουστικο μου…………και στο πληκτρολογιο μου…..!!!!!!! 🙁

    Αντε να δουμε……!!!!!!

    :unsure: :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518065

    Νωρίς είναι για την ρυθμιστική

    Περίμενε λίγο ακόμα , κάνε υπομονή , όλα θα γίνουν ….

    Ακόμα έχουμε 13 Ιουλίου !!!!!

    Έβγαλες καμμιά βόλτα το μικρό ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518066

    Καλησπέρα στ αγόρια.

    μπιλυ για ρυθμιστική ειναι νωρίς. Οχι γενικά, για Ελλάδα λέμε.

    κανονικα έπρεπε 1 του μηνός που κάποιος μπορεί να φεύγει για διακοπές  να ξέρει το προγράμμα και να μπορεί να έχει την άδεια στα χέρια του – λέμε τώρα…..

    αν με ρωτάς για το γενικά, θα σου έλεγα, όπως αμερικα…..περνας μια φορά την εξέταση και την θεώρηση την παίρνεις σε αυτοκόλλητο από το βενζινάδικο και την κολλάς στην άδεια σου – έχει μοναδικό αριθμό και ιριδίζουσα ταινία – σαν να παίρνεις αριθμημένο παράβολο. Και αν το σκεφτείς και στην άδεια αυτό κανεις, σου αγοράζει η κοπέλα του συλλόγου το παράβολο σου. Τώρα πια το χτυπάει ηλεκτρονικά και κάνει την μεταφορά με τα λεφτά σου. Δηλαδή έπρεπε ήδη να το κάνουμε μόνοι μας, όπως πληρώνεις μονος σου από το κομπιούτερ το παράβολο της ανανέωσης του διαβατηρίου σου. Άλλο το τι θα έκανες και τι θα έδινες στον σύλλογο σου.

    δευτερον: κατι έψαχνα να βρω στα θέματα, και είδα πόσος κόσμος έγραφε το 11 και για ποσα θέματα. Πραγματικά έπαθα πλάκα, δεν το είχα συνειδητοποιήσει.

    μου φαίνεται μάλλον να τα μαζεύουμε και μεις που μείναμε, μη μοιάζουμε γραφικοί…..ένα ποτακι να χαιρετηθουμε και γνωριστούμε από κοντά και λουκετάκι….., καλά τα λέει ο Βασίλης, με το ζόρι το κρατάμε εδώ το έργο!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518067

    Καλημέρα σε όλους….

    Δεν πειράζει , όσοι μείνουμε καλοί είμαστε…

    Σήμερα έχει καθαρισμό οπλισμού….

    Άντε ελάτε για καφεδάκι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518072

    Kαλημερα στα παλικαρια………του αποδεκατισμενου Αρτεμις…..!!!!!!!!! :bye:

    Λιακο καλα τα λες για το Αμερικα ……….αλλα εμεις θα αργισουμε να τους φτασουμε……..αλλα εαν  και όταν τους  φτασουμε αυτοι θα είναι παλι καμια σαρανταρια χρονια ποιο μπροστα………..ειπαμε εδώ ειμαστε μπανανία………..!!!!!!

    Για να κυνηγισεις δεν φτανει το χαρτι του συλογου , θελει την αδεια ………ετσι ???

    Και αν εγω φυγω στο χωριο μου για διακοπες λεμε τωρα 25/7 για ένα μηνα………πως θα εχω την αδεια μου για να κυνηγισω στην εναρξη στο χωριο μου , αφου την αδεια μπορω να την θεωρισω  μονο στο μερος μονιμου κατοικιας μου………….εδώ σε θελω……!!!!!!!

    Λετε να μου την στειλει ο συλογος μολις εκδοθεί με κουριερ…………;;;;;;????? :yahoo:

    Αρα με κανει το συστημα παρανομο ή όχι …….????? :unsure:

    ή νομιζουν ότι δεν θα κυνηγισω στην εναρξη ……ρε κουνια που τους κουναγε… 😉 ….!!!!

    Εσυ ρε αθεοφοβε………τωρα θα καθαρισεις τα οπλα…..?????? :yahoo:  :yahoo:

    Τον Μαρτιο τι εκανες….????? :whistle:  :whistle:  :whistle:

    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518074

    Εγω φιλαρακι δεν εχω παει καμια βολτα στο εξοχικο ………. :negative:

    Ευτυχως που εχω οικοπεδο και τα βγαζω κάθε απόγευμα καμια ωριτσα και τρεχουνε λιγο ……μεχρι να βαρεθουν και να μαζευτουν από μονα τους μεσα ……αλλιως αστα να πανε……..!!! :negative:

    :bye: :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518079

    Καλησπέρα παλικάρια.Ηλία εγω πιστεύω πως  γραφικοί δεν είμαστε εμείς αλλά αυτοί που κάθε 3-4 χρόνια διαλύουν και από ενα κυνηγετικό Φόρουμ για τους ίδιους λόγους που διέλυσαν και το προηγούμενο. Και είναι τα ίδια άτομα διαχρονικά. Όσον αφορά την Ρυθμιστική λογικά προς το τέλος του μηνα θα βγει. Ελπίζω να μην έχουμε τίποτα δυσαρεστα. Φάγαμε στη μάπα Μπιρμπιλες και Τσιρωνηδες τόσα χρόνια σχεδόν αναίμακτα , μην την πατήσουμε τωρα. Κατά τα άλλα δροσιά και ξεκούραση αυτό το Σ/Κ. Κόψανε και τα κοκκαλια και βαριέμαι πολυ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #518080

    γεια σας παιδια επιστρεφω κι εγω στο φορουμ .τασο 2 εκπαιδευτικα στη κωπαιδα παρολο που το πρωι ακουσα λιγες φωνες δε μπορεσα να σηκωσω κανενα. μητσο χαιρετω και σενα προσωπικα πηγα μερικες φορες στο σκοπευτηριο ετσι για να μενει το δικανο ζεστο ρουμελιωτη δεν εχω ριξει θα μεινω και φετος στο κοκκινο οσκαρ.λοιπον αυτα υγεια σε ολους και να πανε καλα και φετος τα πραγματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518081

    Γεια σας συναδελφοι κυνηγοι!Ξημερωνει η 15 Ιουλιου και εχουμε τη μακρινη πλεον ,αλλα παντα μαυρη επετειο του πραξικοπηματος στην Κ υπρο το 1974.Ετσι ανοιξε ο δρομος για την ΑΠΟΒΙΒΑΣΗ των κ@λοτουρκων στο μαρτυρικο νησι!Ημουν σε προσχολικη ηλικια τοτε,οποτε ελαχιστα θυμαμαι.Ο αστυνομικος και κυνηγος,φυσικα,πατερας μου υπηρετουσε στο Μεγαλο Πευκο και μαζι ειχε και την οικογενεια.Αυτο που θυμαμαι καλα ειναι τα εμβατηρια στο ραδιοφωνο και το χαμο κατα την επιστρατευση λιγες μερες μετα.Βλεπετε μεναμε στο κεντρο του χωριου και περνουσαν οι επιστρατοι.Τοτε χρειαζονταν χουντες.Σημερα οι εθνικες προδοσιες γινονται θαυμασια με εκλεγμενες δημοκρατικα κυβερνησεις! :negative: Να ειμαστε ολοι καλα και μαζευει ο καιρος για το κυνηγι μας!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,626 έως 41,640 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων