ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,821 έως 41,835 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518893

    Καλησπερα σε ολους απο τα ομορφα Χανια…νουνοθυελλα ωρεεεε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518894

    Προσοχή!!! Σε τέτοιου είδους θύελλες δεν κρατάμε ομπρέλες ούτε αναζητούμε καταφύγιο. Αφήνουμε το φαινόμενο να μας χτυπήσει με πλήρη δύναμη!!!!

    Πήγα τη βόλτα που ελεγα. Μόνο κορακοειδη  με 5 να ταξιδεύουν προς το αιώνιο φως!

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518896

    νουνοθύελλα…..

    δηλαδή θύελλα από νουνούς….

    τι στην ευχή, τόσα βαφτηστήρια στα Χανιά;;;;;;

    Μήτσο, σε βλέπω να γράφεις εξυπναδούλες,

    και μάλλον η κυρία σου δεν το βλέπει το μαραφέτι

    και τις συμβουλές προς τους λοιπούς να αφεθούν

    στα χτυπήματα του φαινομένου.

    πρόσεχε, γιατί το σαμπώ είναι πάντα σκληρό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518897

    Για τους άλλους τα γράφω βρε Ηλία. Η δικιά μου με τρώει στη μάπα από τη Β Λυκείου χωρίς διακοπη και έχει αναπτύξει ανοσία στις μαλακιουλες που λέω που και που! Η παντόφλα βέβαια καραδοκεί πάντοτε αλλά έχουμε και εμείς αναπτύξει τρόπους αποφυγής!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518898

    Προς αποφυγη παρεξηγησεων….επιτρεπεται το κοιταζειν απαγορευεται το αγγιζειν…..Βεβαια απο το πολυ κοιταζειν , παμε για γυαλια η σε καμμια κολωνα ααχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518899

    απ ότι βλέπω, στις κυνηγετικές αναφορές, όλοι με βραδύτητα ανταποκρίνονται.

    άμα στην κουβέντα μπουν και οι….νονοί, όλοι σε ετοιμότητα να πούνε την

    κουβεντούλα τους……

    Τάσο, εγώ λέω κάτι άλλο, για το τι απαγορεύεται και το τι επιτρέπεται…..

    απαγορεύεται το αγγίζειν, το τρίβειν, το μπαίνειν και όλα τα τοιαύτα, αλλά όλα αυτά ισχύουν ότι απαγορευόντουσαν, ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ……

    Ζαβολιά που δεν βρέθηκε, δεν έγινε…..

    άντε, να πω και ένα κυνηγετικό, πάντα αστειευόμενος, θήραμα που δεν βρέθηκε στον λάθος τόπο στον λάθος χρόνο, δεν τουφεκίστηκε ποτέ……

    Είπα, ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΕΝΟΣ……να προλάβω και κανέναν που δεν παίρνει από πλάκα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518913

    Τι ωραίος καιρός σημερα!!!! Μαυρίλα και ψυχρά επιτέλους! Να φύγει το σιχαμένο καλοκαίρι να ησυχάσουμε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518914

    Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα και να μας προσεχει ο ΑΓΙΟΣ μιας και ειναι και προστατης μας,καλο βραδυ σε ολλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518917

    Ναι ρε Μακη καλα που μας το θύμησες ………χρονια πολλα στους εορταζοντες , αλλα και σε ολους τους κυνηγους……!!!!!!! :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518925

    Ρε παιδια αυτό το πολυδιαφημισμενο προγραμα Αρτεμις που μπορούμε να βρουμε το φυλαδιο ……….;;;;;;;;

    Ολοι τους μονο λογια είναι ………όταν περνω την αδεια από το συλογο μου δινουν μαζι ένα σωρο φιλαδια με διαφορες διαφημιστικες π@π@ριες…………..γιατι οι ταγοι του κυνηγιου δεν το διανεμουν με ολες τις κυνηγετικες αδειες που θεωρουνται κάθε σεζον παρα ο κάθε συλογος διαφημιζει τον εκάστοτε βενζινοπολη………;;;;;;;

    Ελα μου ντεεεεεε….!!!!

    Παλι εγω είμαι ο υπερβολικος……;;;;;;; :unsure:  :unsure:  :unsure:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518926

    Και εδώ διπλα που το γραφει ……..τιποτα ουτε τηλεφωνο , ουτε διευθηνση ……..!!!!!!

    Ρεεεεε καρντασια ………..από που θα το προμιθευτουμε…..;;;;;;;;

    Τιποτα…….;;;;;;; :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518928

    Καλησπέρα σε όλους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518930

    ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ….
    <h5 id=”js_14″ class=”_7tae _14f3 _14f5 _5pbw _5vra” data-ft=”{"tn":"C"}”><span class=”fwn fcg”><span class=”fwb fcg” data-ft=”{"tn":";"}”>Kostas Moraitis<span aria-hidden=”true”>‎</span><span class=”accessible_elem”> </span><i class=”_gb8 img sp_Wtg-k5ao0Ar sx_26812e”><u>προς</u></i></span></span></h5>
    Ενημέρωση προς όλους τους συναδέλφους. Περίπου 11:00 με 12:00 στην Κωπαΐδα στην περιοχή του τυροκομείου, κυκλοφορεί ένα mitsubishi colt με φιμέ τζάμια μασκακι στα φώτα με στρογγυλά ξενον φώτα μπροστά. Μας άνοιξαν το αμάξι, μας πήραν τρεις τσάντες που η κάθε μία είχε μέσα Μπίμπερ κουδούνια φυσίγγια ρούχα και μια από αυτές κλειδιά αυτοκινήτου. Πλησίασαν το αμάξι όταν είχαμε μπει αρκετά μέσα στον τόπο, παρόλο που τους είδαμε δεν δώσαμε σημασία πιστεύοντας πως μας κοιτάνε η ψάχνουν για τόπο. Μεγάλη προσοχή και ντουφεκιά στα γόνατα.
    ( Για καλή μας τύχη δεν είχαμε άλλα όπλα μέσα, και τα χαρτιά απάνω μας )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518967

    Τάσο, ο τι και να κανεις, αν έχουν έρθει με τέτοιο σκοπό, θα στο σπάσουν τ αμάξι. Όσο και να κάτσεις να κοιτάς, κάποια στιγμή δεν θα το χεις στο οπτικό πεδίο σου και θα την κάνουν την ζημιά. Γι αυτό, οχι πορτοφόλια μαζί και οχι όπλο καβάτζα μαζί στα μονοημερα.  Στα διήμερα και πάνω, τα πράγματα στο δωμάτιο. Στα μονοημερα, άδειες και λεφτά στο γιλέκο.

    εγω που τα λέω, πήγα προχθές να αλλάξω για έκτη φορά σπασμένο τζαμί σε αμάξι διετίας…..στην καργκλας νομίζανε οτι κάνω πλάκα…..

    και είμαι και τόσο μ@λ@κ@ς που είχα και πορτοφόλι, και λεφτά μέσα, και ταυτότητα και τρία ζευγάρια γυαλιά ηλίου που κάνανε όλα φτερά……

    μες το κέντρο της Αθήνας αυτά, απόγευμα, μπροστά στο μεγάλο περίπτερο της Εμ Μπενακη……και μετά μου λες στην κωπαιδα…..σιγά μη κάτσουν ήσυχοι.

    αλλα είπαμε, στην αναμπουμπούλα ο λύκος χαίρεται και όπου λείπει ο γάτος χορεύουν τα ποντίκια…..

    α, ξέχασα να πω το καλύτερο, στην αστυνομία που πήγα να δηλώσω την κλοπή για να ξαναβγάλω ταυτότητα, με παρακάλεσε ο αξιωματικός να δηλώσω απώλεια και οχι κλοπή, για να μη κάνουν δικογραφία και τραβιούνται, αφού όπως με διαβεβαίωσε θα την βάλουν στο αρχείο, αφού σιγά μη τους βρουνε……

    και με μερικές χιλιάδες πεινασμένους ακόμη – με σαρίκια και μαντηλες, που θα λιάζονται στις πλατείες όπως έλεγε πρώην υπουργός, σιγά μη βγάλουν άκρη και μαζέψουν τον παρασιτισμό……

    η κατάσταση ειναι αυτή που ειναι, και μόνο με άμυνα, ο καθένας για την πάρτη του, παλευεται – καλά, η άσχημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #518972

    Ρε παιδια αυτό το πολυδιαφημισμενο προγραμα Αρτεμις που μπορούμε να βρουμε το φυλαδιο ……….;;;;;;;; Ολοι τους μονο λογια είναι ………όταν περνω την αδεια από το συλογο μου δινουν μαζι ένα σωρο φιλαδια με διαφορες διαφημιστικες π@π@ριες…………..γιατι οι ταγοι του κυνηγιου δεν το διανεμουν με ολες τις κυνηγετικες αδειες που θεωρουνται κάθε σεζον παρα ο κάθε συλογος διαφημιζει τον εκάστοτε βενζινοπολη………;;;;;;; Ελα μου ντεεεεεε….!!!! Παλι εγω είμαι ο υπερβολικος……;;;;;;; :unsure: :unsure: :unsure:

    εμενα μου το εστηλαν και φετος στο σπιτι ταχιδρομικος απο το προγραμα. Δεν εχω παει ακομα στον σιλογο!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,821 έως 41,835 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων