ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,836 έως 41,850 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #518981

    ΤΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΩ…. <h5 id=”js_14″ class=”_7tae _14f3 _14f5 _5pbw _5vra” data-ft=”{“tn”:”C”}”><span class=”fwn fcg”><span class=”fwb fcg” data-ft=”{“tn”:”;”}”>Kostas Moraitis<span aria-hidden=”true”>‎</span><span class=”accessible_elem”> </span><i class=”_gb8 img sp_Wtg-k5ao0Ar sx_26812e”><u>προς</u></i></span></span></h5> Ενημέρωση προς όλους τους συναδέλφους. Περίπου 11:00 με 12:00 στην Κωπαΐδα στην περιοχή του τυροκομείου, κυκλοφορεί ένα mitsubishi colt με φιμέ τζάμια μασκακι στα φώτα με στρογγυλά ξενον φώτα μπροστά. Μας άνοιξαν το αμάξι, μας πήραν τρεις τσάντες που η κάθε μία είχε μέσα Μπίμπερ κουδούνια φυσίγγια ρούχα και μια από αυτές κλειδιά αυτοκινήτου. Πλησίασαν το αμάξι όταν είχαμε μπει αρκετά μέσα στον τόπο, παρόλο που τους είδαμε δεν δώσαμε σημασία πιστεύοντας πως μας κοιτάνε η ψάχνουν για τόπο. Μεγάλη προσοχή και ντουφεκιά στα γόνατα. ( Για καλή μας τύχη δεν είχαμε άλλα όπλα μέσα, και τα χαρτιά απάνω μας )

    οχι στο γονατο αδερφε, στο κεφαλι θελουνε τα γυφταρια γαμω το μουχαμετη τους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #519006

    Πως το βλέπετε το εργαλείο…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519008

    Καλησπέρα και καλό Σ/Κ σε όλους….

    Επιστροφή από Ξάνθη – Κομοτηνή….

    Απλώς να ενημερώσω ότι εκατοντάδες 20χρονες φοιτήτριες διψάνε για…..μάθηση

    Αντε αύριο εξοχικό με τα σκυλάκια μου να ηρεμήσω……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #519009

    Αχ φίλε Τάσο, τι μου θύμισες…..κρατάει χρόνια αυτή η κολωνια……

    και πριν από 26 χρόνια, το 93, πάλι διψασμένες για μάθηση τις θυμάμαι. Απλώς τότε ήταν αλλιώς τα κουραγια μας, πάνω και κάτω, και δεν ξεδιψουσαμε ουτ εμείς……

    και λέγαμε και το ρητό, αναφερόμενοι στο φοιτηταριο βέβαια, μη παρεξηγηθώ από κανένα φιλαρακια ντόπιο, Ξάνθη και Κομοτηνή, που ναι τζάμπα το μ@@@νι……

    εσυ λες να πας με τα σκυλάκια σου να ησυχάσεις. Καλά θα κανεις.

    καποιος κακεντρεχής που διαβάζει, και ξέρει τα ανέκδοτα της ψαρικης, θα πει το άλλο πείραγμα, το θαλασσινό, δεν γ@μ@σ που δεν γ@μ@σ, δεν πας για κανα ψάρεμα;;;;

    λεβεντες, βλέπω για κλοπές αυτοκινήτων, βλέπω τσιπούρες σε βιντεάκια και τα μηνύματα του Μητσου για τα δικά του ψαράκια, βλέπω για μινακια και μπουστακια, αλλά για κυνηγι απόλυτη σιωπή……

    τι έγινε, από Αρτεμις να το κάνουμε « ψαρέματα και καμάκια του τόπου μας;;;»

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #519010

    Λιακο μου όταν σπουδαζα το 92 στο ηρωικο Μεσολογγι λεγαμε με την  ντοπιολαλιά για τα τρια πραγματα που ειχε σε πληθωρα ο τοπος ……….κνουπ – ψαρ – μν…………..και οποιος καταλαβε …….καταλαβε ……….μη μας κυνηγισει και το ΕΣΡ………χαχαχαχα :yahoo:

    Τωρα οσο για τα κυνηγετικα ………..μαλλον θα το γυρησουμε στο ψαρεμα …..!!! :yes:

    Μετα από 5 Κυριακάτικες εξοδους με μια τουφεκια σε ένα τρυγονι ( αν ηξερα ότι θα παει ετσι δεν θα το βαραγα……… ) τι άλλο να γραψει κανεις………!!!!!! :unsure:

    Καλη νυχτα σε όλα τα φιλαράκια……..!!!!! :bye:

    ΥΣ. Τασουλη….. μετα την επιδρομή – εκδρομη στο εξοχικο ……….αν , λεω εγω τωρα , αν , εχει τιποτα ενδιαφερον χτυπα καμια κληση μπας και παρουμε λιγο τα πανω μας ………όχι κατι……….. απλος μας βλεπω σε λιγο να βαραμε ενεσεις……..!!!! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519019

    ΠΡΟΣΟΧΗ

    ΠΡΟΣΟΧΗ

    ΠΡΟΣΟΧΗ

    ΠΡΟΣΟΧΗ

    Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, σκύλος και υπαίθριες δραστηριότητες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Δημήτρης στις #519025

    Φήμες λένε οτι αυτη την στιγμή μπαίνουν τσίχλες ανοιχτά του Σουνίου…Λέτε να ανηφορίσουμε για Πάρνηθα ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519028

    Αν είναι οι φήμες σαν το βίντεο που μου έδειξαν χθες , μην χαλάσεις χρόνο και καυσιμα. Άκουγε ο άλλος τις  νυχτερίδες και έλεγε ότι γίνεται μπασιμο τρελο. Γελαγαμε με το παιδί που μου το έδειξε στο facebook μισή ωρα.  Πάντως έχουν μπει λιγες. Χθες άκουσα και τα πρώτα κοκκινολαιμια οπότε κοντά είμαστε πλεον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #519043

    Δημήτρη, από φήμες πολλοί φτάσανε πολυυυυυυυυ μακρια……

    λίγα πουλάκια, θα μπούν μέχρι το σκ, ή μάλλον έχουν ήδη μπεί, οπότε αν έχεις τόπο κοντινό και βολικό, δεν χάνεις τίποτα να πιείς καφεδάκι στο καρεκλάκι…..στα σχίνα με τα πόδια, σηκώνεται από καμία.

    αλλά δεν νομίζω ότι είναι για να ξεβολεύεσαι ακόμη. συμφωνώ με τον Μήτσο.

    τάσο, είδα την φωτό και το μέρος το ξέρω χονδρικά, γιατί πήγαινα πάνω από Αμάρυνθο, αλλά ομολογώ ότι δεν κατάλαβα ότι δείχνει φόλα η φωτό…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519049

    Καλο μηνα σε ολλους το λοιπον την Κυριακη που πηγαινα για ορτυκια μου περασε μια τσιχλα ξημερωματα μπροστα απο το αμαξι αλλα ειδα μονο αυτην τωρα οπως λεει και ο Δημητρης κοκκινολαιμια ειδα και ακουσα και εγω αρα σιγα σιγα να ετοιμαζεστε. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519050

    Καλό μήνα σε όλους….

    Ηλία ούτε και εγώ κατάλαβα που είναι η φόλα στην φωτογραφία , αλλά και μόνο που το δημοσίευσε κάποιος για κάποιο μέρος , εμένα επειδή είμαι παθών μου φτάνει και μου περισσεύει. Και επειδή δεν θέλω συνάδελφος κυνηγός να πάθει το ίδιο , αμέσως το αναφέρω. Η συγκεκριμένη περιοχή έχει βαρύ ιστορικό από τέτοια περιστατικά.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #519051

    Φιλοι μου την φολατην κραταει στα χερια ειναι μια ασπρη καψουλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #519075

    καλησπέρα στους συμπολεμιστές.

    Πειραιά μεριά, ανοίξανε οι ουρανοί, αλλά δεν ανοίξανε απλώς,

    παρανοίξανε…..

    που σημαίνει…..μαλακώνει ο τόπος, μαλακώνουν τα χώματα,

    χωνεύει η κουμαριά, και στα τέλη του μήνα, θεού θέλοντος,

    θα κάτσουν και οι μακρομύτες, για τους ασχολούμενους, θα κάτσουν

    και τα τσιχλοκότσυφα, για εμάς τους πιο ταπεινούς, και

    γενικώς, θα αρχίσει λίγο το νταλαβέρι…..

    άντε να φύγει η σκόνη που μας έπνιξε, η ζέστα που μας έβρασε,

    και η υγρασία που μας έκανε να κολλάμε όλη μέρα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519084

    ρε παιδιά, στο πορτάρι που λέει για τη φόλα (αμπουδιώτησα) δεν επιτρέπεται το κυνήγι ούτε και τα εκπαιδευτικά. οι φόλες αυτές είναι για τις αλεπούδες. άρα ο φίλος κακός πάει και κυνηγάει ή εκπαιδεύει τα σκυλιά εκεί.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,836 έως 41,850 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων