ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,851 έως 41,865 (από 43,244 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #519086

    καλημέρα στους λεβέντες.

    αυτό που λέει ο Μπαΐκαλάκιας δεν το γνωρίζω βέβαια,

    ας μας το πουν οι Μήτσος και Τάσος, που μένουν

    και στην Ευβοια. αλλά θα μου έκανε

    εντύπωση να το ανεβάζει και σε φωτό

    με τα γκέκικα και συγκεκριμένο τόπο.

    μήπως έχει κάποιο όριο το απαγορευμένο

    στην ιδία περιοχή;;;

    τώρα, για την φόλα τι να πω, δεν κάνει

    να γράφουμε τέτοια, αλλά οτιδήποτε στέλνει

    την αλεπού, δεν είναι για κακό.

    βέβαια, θέλει να το ξέρουν όλοι όσοι

    κυνηγάνε εκεί – ίσως μια ταμπέλα.

    όλα αυτά ανεπίσημα βέβαια, γιατί φόλες

    δεν επιτρέπονται ούτε για τις αλεπές.

    εδώ εννοώ….. γιατί αλλού, τις βάζει ο

    θηροφύλακας από βραδύς, με σήμανση

    gps που τις έβαλε και τα ξημερώματα

    τις μαζεύει, και πρέπει όσες του λείπουν,

    τόσα κουφάρια αλεπές και κουνάβια

    και ασβούς, πρέπει να μαζέψει.

    είπαμε, αλλού….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519088

    Καλησπέρα και καλό Σ/Κ σε όλους…

    Ηλία δεν γνωρίζω τίποτα απο εκείνα τα μέρη , γιατί όπως είπα έχει βαρύ ιστορικό σε φόλες και το έχω διαγράψει τελείως το μέρος αυτό….

    Έβλεπα τώρα τις καταστροφές που έκανε σήμερα η κακοκαιρία….

    Παρατηρώ ότι όπου εκδηλώνονται καιρικά φαινόμενα , είναι πολύ ισχυρά και μικρής διάρκειας με αποτέλεσμα να γίνονται ζημιές…

    Το μεσημέρι στις 12.45 πήγαινα Λιβαδειά για δουλειά και είχα σταματήσει δεξιά από την τρελλή καταιγίδα , δεν έβλεπα στα 5 μέτρα ….όλα αυτά για 15 λεπτά.

    Φεύγοντας από Λιβαδειά πέρασα απο το εξοχικό να δω…

    Τα οργωμένα λίμνες …… βέβαια το πρωι δεν θα υπάρχει τίποτα από νερό , θα το έχει πιεί όλο , αλλά μέσα σε 15-20 λεπτά χαμός….

    Άντε να δούμε αύριο…

    Και για τους παραπονιάρηδες θα έχει μεσημεριανό ρεπορτάζ μπας και πάνε το απόγευμα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #519089

    καλες χελωνες ……..που ελεγε και μια ψυχη……. :yahoo:

    και πολλες καλημερες σε ολους…….. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519092

    Καλημέρα σε όλους….

    Βολτίτσα σήμερα , μέσα στην ομίχλη

    Για να δείς καλά πήγε 8.45…

    Κυνήγαγα στο περίπου να βρω τα σκυλιά…

    Απολύτως τίποτα , έπιασε η ευχή του Βασίλη…..χαχαχαχαχαχαχχα

    Να είμαστε καλά αύριο πάλι…

    Δεν υπάρχει…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519101

    παιδια την περιοχη την σετα την γνωριζω,  πηγαινω χρονια για καστανα  .. υπαρχουν συνορα ουσιαστικα το καταφύγιο ξεκινάει απο την πισω πλευρα της εκλησιας δεν απαγορεύεται ολη η Αμπουδιώτισσα (βαση της εφαρμογης kentavros)  και η περιοχη  οπου ειναι η φωτογραφια ειναι στα συνορα επανω προς το επιτρεπομενο αμα καταλαβαινω οτι ειναι εκει στις καστανιες .. ωστόσο ειτε απαγορευεται ειτε οχι ειναι κατηγοριματικα εγγλημα αυτο με τις φολες !  αμα παει με την οικογενεια του και το σκυλακι του για βολτα  καποιος και την φαει πάλι το κακο θα γινει .. μακαρι να τις φανε αυτοι που τις βαζουν   :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519131

    παιδια την περιοχη την σετα την γνωριζω, πηγαινω χρονια για καστανα .. υπαρχουν συνορα ουσιαστικα το καταφύγιο ξεκινάει απο την πισω πλευρα της εκλησιας δεν απαγορεύεται ολη η Αμπουδιώτισσα (βαση της εφαρμογης kentavros) και η περιοχη οπου ειναι η φωτογραφια ειναι στα συνορα επανω προς το επιτρεπομενο αμα καταλαβαινω οτι ειναι εκει στις καστανιες .. ωστόσο ειτε απαγορευεται ειτε οχι ειναι κατηγοριματικα εγγλημα αυτο με τις φολες ! αμα παει με την οικογενεια του και το σκυλακι του για βολτα καποιος και την φαει πάλι το κακο θα γινει .. μακαρι να τις φανε αυτοι που τις βαζουν :negative: :negative:

    είσαι σετιανός? έχεις καστανιές? σε ποιανού τις καστανιές πας για κάστανα? θες να μου πείς το όνομα του με προσωπικό μήνυμα?

    εμένα φέτος με ΡΙΜΆΞΑΝΕ. δεν έμεινε ούτε ένα κάστανο για τα εγγόνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519134

    νομιζω εστιαζεις σε λαθος θεμα το οποιο λες για τα κάστανα ενω το θεμα ειναι η φολα, αλλα μαλλον δεν σε ενδιαφερει και πολυ πιο σκυλάκι θα την φαει  και τι θα παθει μετα  .. και για να σου φυγει η περιεργια σε ενα μερος  που δεν ειναι περιφραγμένο μάζευα κάστανα που ειχαν πεσει ειδη κατω , αυτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519136

    νομιζω εστιαζεις σε λαθος θεμα το οποιο λες για τα κάστανα ενω το θεμα ειναι η φολα, αλλα μαλλον δεν σε ενδιαφερει και πολυ πιο σκυλάκι θα την φαει και τι θα παθει μετα .. και για να σου φυγει η περιεργια σε ενα μερος που δεν ειναι περιφραγμένο μάζευα κάστανα που ειχαν πεσει ειδη κατω , αυτα

    θα απαντήσω εδώ και όχι σε προσωπικό μήνυμα.

    εμένα αυτό που με κόφτει είναι η περιουσία μου και το βιός μου. όλα μου τα χωράφια είναι άφραχτα (κάστανα, μήλα, καρύδια). τα κάστανα τα μαζεύουμε ΟΤΑΝ πέσουν. αγαπητέ, αν μαζεύεις κατ εντολή του ιδιοκτήτη καλά κάνεις. αν όμως κλέβεις, σε βάζω στο ίδιο καζάνι με αυτούς που βάζουν φόλες.

    δε μου είπες τίνος ήταν οι καστανιές. άρα…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519137

    μπορεί να ήταν και δικές μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519138

    αυτο θελω να σου πω , αμα βάζεις στο ιδιο τσουβάλι μια τσαντα καστανα που παω με την οικογένεια σαν εκδρομη να μαζέψω με τον δολοφόνο που βαζει φόλες εχεις λαθος συγκρίσεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519139

    μια τσάντα εσύ, από μια τσάντα άλλοι καμια 10αριά, για τη δική μου οικογένεια δε έμεινε τίποτα. και εγώ δε πάω εκδρομή εκει πάνω, πάω για ΒΙΟΠΟΡΙΣΤΙΚΟΎΣ λόγους.

    δεν είναι καλό ερέθισμα-παράδειγμα να μαζεύεις κάστανα μαζί με την οικογένεια (παιδιά) από ξένο χωράφι. διαπράτεις αδίκημα, κλέβεις, στερείς από τον κάτοχο το βιος του.

    τώρα για τις φόλες, έχω χάσει 3 σκυλιά πολλά υποσχόμενα. δε μπορείς να μου πεις κάτι για αυτό, δε μπορείς να ξέρεις πως έχω νιωσει για το κάθε ένα.

    θα σε παρακαλούσα, να μη ξαναμαζέψεις κάστανα ή οτιδηποτε άλλου που δε σου ανήκει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519140

    Και στο χωριο μου τις ελιές μου τις μαζευανε αλλοι οταν ελειπα  μεχρι που τις περιφραξα, αμα θες το βιος σου να το προστατεύεις  περίφραξε το να τελειώνει το πρόβλημα σου, ετσι , ρεμπελα ολα μην περιμενεις και πολλα και δεν μπορεις να πεις στον αλλον μην μπαινει απο την στιγμη που το εχεις ελεύθερο
    εγω το σκυλακι μου (επανιελ) το εσωσα απο του χαρου τα δοντια πανω στην χασια που ειχε φαει φολα και το κουβαλούσα σε ολο το βουνο στην αγκαλιά μου για να το τρέχω στους γιατρούς
    Δεν έχω να πω κατι αλλο το θεμα που εστιαζεις τα λεει ολα, η κουβέντα ξεκίνησε για τις φόλες  και μου το πήγες στα μηλα και στα καστανα με σκοπο να τσακωθεις ..
    ευχομαι οποιος τις βαζει να τις φαει ο ιδιος  και ελπιζω να μην διαφωνούμε , τέλος ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #519144

    ειλικρινα το σκεπτικό σου με έχει αφήσει αφωνο. δεν μπορεις να πεις μη μπει??? τι ειναι αυτο ρε? ετσι το εχεις εσυ? οπου βρεις ξεφραγο μπένεις και κλέβεις? δε ντρεπεσε λίγο! λιγούρι! και προσπαθείς τόση ώρα να το γυρίσεις στις φόλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519145

    Την τρέλα Να την πουλησεις αλλού φιλαράκι, ένα μέρος που δεν είναι περιφραγμένο δεν δηλώνει ότι είναι στην κατοχή καποιου,  ευτυχώς που τα γράφεις δημόσια και τα βλέπουν και άλλοι . Το θέμα δεν πάω να το γυρίσω στις φίλες γιατί το θέμα ΕΙΝΑΙ οι φολες!!! Από κει και πέρα βγαλτα πέρα μόνος σου, δεν θα πέσω στο τρυπακι να σε βρίσκω γιατί θα έχω κι καμία ποινη και δεν θα σου κάνω την χάρη  :negative:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,851 έως 41,865 (από 43,244 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων