ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,031 έως 42,045 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    panos citori στις #521000

    Κρυο πολυ και λασπη καργα!!!! Κατα τα αλλα καλα!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #521020

    Αποτέλεσμα εικόνας για χιονι πανω απο 1 μετρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    panos citori στις #521408

    κανεις στο καφενειο!!!!! Οπως ακρυβως εριμονουν το χωρια εδω και 10ετιες!!!!!!! Θλυψη…….. 😥 😥 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521564

    καλη σαρακοστή.

    Πάνο, τώρα που έκλεισε η τσίχλα,

    όλα τα ομορφόπαιδα εδώ θα μαζευτούν…..

    στον γνωστό καφενέ….

    άντε και του χρόνου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521569

    Mετα από οσα εχουν συνεισφερει και θα συνεισφερουν ακομα οι συνάδελφοι κυνηγοι και ψαραδες του νομου Εβρου λετε οι καρακλοκενταυροι των υπουργιων να σκέφτονται ακομα και τωρα να θελουν να τους διωξουν από την εν λογω περιοχη γρεμιζοντας τους τις καλυβες – προκεχωριμενα φυλακια……………………………..?????

    Ισως……………………………..με αυτους όλα είναι πιθανα…….!!!! :negative: :negative:

    Ελπιζω να υπαρξει αισιο τελος συντομα εκει πανω και όχι μονο ( αν και δεν το βλεπω ) για ολους………

    Κουραγιο αδερφια ειμαστε μαζι σας……….και αχρειαστο να είναι ……..αλλα αν χριαστει και κοντα σας………… :bye: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521587

    Μπαίνω να διαβάσω κανα νέο στο ίντερνετ και παντού βρίσκω κείμενα από ανθρωπιστές , νεοταξιτες , ισλαμολαγνους που βρίζουν αυτούς που κρατάνε το τσουνάμι με τους κατσαπλιαδες Πακιστανούς και Αφγανους  στα σύνορα. Να περάσουν όλοι λένε και να τους υποδεχτούμε εγκάρδια. Και από κάτω φουλ σχόλια άλλων αλληλέγγυων παρταλιων που συμφωνούν. Πριν λίγο διάβασα Βασίλη, ανάρτηση Εβριτη δημοσιογράφου που βρίζει απροκάλυπτα αυτούς που έχουν τις καλύβες στο δέλτα και συλλαμβάνουν λαθραιους. Ο αγράμματος αυτός κύριος αποκαλεί τους Πακιδες θυραματα που κυνηγιουνται απο τους κακούς φασίστες Έλληνες. Μάθε ρε αγραμματε πως γράφεται η λέξη θήραμα στην Ελληνική και μετά κρίνε και γραψε. Και αν δεν σου αρέσει εδώ σύρε στο Πακιστάν να μείνεις αφού τους αγαπάς τόσο. Έχω χάσει πάσα ιδέα τις τελευταίες μερες! Πόσους προδότες και μαλακες έχει θρέψει αυτός ο τόπος ρε γαμωτο;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521605

    <p style=”text-align: left;”>Μητσο, αυτό που είναι για γέλια και για κλάματα, είναι που όλοι αυτοί οι ισλαμολαγνοι, και οι «ανοίξαμε και σας περιμένουμε» παριστάνουν ότι δεν βλέπουν το αυτονόητο. Ότι δηλαδή, όλος αυτός ο συρφετός που έρχεται, έρχεται εδώ, στα άπιστα σκυλιά που το κοράνι τους λέει να ξυρίσουν – στον μισητό δυτικό κόσμο, τις ξεβράκωτες και τα Ίντερνετ……..
    γατί δεν μένουν εκεί που είναι καλά, μόνο ο Αλλαχ τους το ξέρει……και γιατί δεν τους το επισημαίνει και κανείς. Αφού φύγανε από τα βάθη της στέπας και της Ανατολής, Πακιστανοί, Αφγανοί και δεν συμμαζεύεται, γιατί δεν μείναν στους αδελφούς τους Τούρκους;;;;

    και ταυτόχρονα, ό τι και να πιστεύεις και ό τι και να ψηφίζεις – θέλει πολύ μυαλό να καταλάβεις ότι αν μπουκάρει όλος αυτός ο κόσμος εδώ, όταν θα πάω τα παιδάκια μου, πέντε και εννιά, στο νοσοκομείο, και βρω μπροστά μου, που στα σαρανταπέντε μου έχω πραγματικά είκοσι πέντε συντάξιμα πληρωμένα συν δυο χρόνια και δυο μήνες θητεία, και αυτή πλασματικά πληρωμένη, εκατό μαντήλες και εκατό αφγανακια στον παιδίατρο, να παίρνουν τσάμπα και με το ζόρι, αυτό που δεν θα μπορώ να πάρω εγώ, έχοντας το πληρωμένο χρυσό τόσα χρόνια, ε, κάποια μ@λ@κια δεν θα κάνω και γώ και ο καθένας;;;;;;;</p>
    οποτε Βασίλη, λέω και γώ, από τις δισκοκηλες θέλω τρία βολταρεν τη μέρα για να σταθώ, και τις δισκοκηλες μου τις έκαναν δώρο τα βατράχια 99 Β ΕΣΣΟ, αλλά να πάει κάτω έτσι αμάσητο, δεν θα πάει, και άμα με φωνάξουν, και γώ στον φράχτη – γιατί έχω και δυο πιτσιρίκια πίσω, και πρέπει να μπορείς να κοιτάς και κάνα καθρέφτη…..

    αυτα, και αχρείαστα να είναι εύχομαι – να καθίσουν όλοι εκεί που κάθονται.

    καλο ξημέρωμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521606

    Ηλια,εκτος απο την πρωτευουσα και εδω στη Θεσσαλονικη μας υπαρχουν πλεον μεγαλες περιοχες οπου “μετα τη δυση του ηλιου ΚΑΝΕΝΑΣ λογικος ανθρωπος δεν κυκλοφορει!!”.Και αυτο μου το ειπε ασθενης μου,που μεχρι προτινος εκοπτετο ΥΠΕΡ των ”προσφυγων και μεταναστων!”.Ακομη και μερικοι απο αυτους αρχισαν πλεον να αντιλαμβανονται την κατασταση…Φυσικα υπαρχουν πολλοι προδοτες και κολλημενοι ακομη,δυστυχως.Εγω,που ειμαι 5 χρονια μεγαλυτερος απο σενα,υπαρχει περιπτωση να  επιστρατευθω σε πορτοκαλι η κοκκινο συναγερμο.Αυτο μου το ειπε ανωτερος αξ/κος Στρατολογος:”Γιατρε,οι εφεδροι αξιωματικοι,φυσιολογικα,επιστρατευονται μεχρι τα 53 ενω εσεις οι εφεδροι αξιωματικοι του Υγειονομικου μεχρι τα 60!!”.Σκεψου οτι περσι(σε μεγαλη ηλικια δηλαδη) μου αλλαξαν το ΕΦΠ απο λευκο σε πρασινο,αναφεροντας ακριβως που θα παρουσιαστω και σε ποσες ωρες…Γενικα ο Θεος να μας φυλαει,διοτι με τους πολιτικους μας δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521629

    Ειδήσεις έβλεπα, τι κάνουν τώρα οι πολιτισμένοι γείτονες μας……

    α ρε π@στηδες…….σας αφήσανε οι πολιτισμένοι δυτικοί τόσα χρόνια να κάνετε ο τι γουσταρετε, και άντε τώρα να σας μαζέψουν……

    ας προσέχουν, οποίος σπέρνει θύελλες, θερίζει καταιγίδες.

    εγω πάντως ανησυχώ, υπερπτηση πάνω από χερσαίο έδαφος, πρώτη φορά….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #521633

    Ειδήσεις έβλεπα, τι κάνουν τώρα οι πολιτισμένοι γείτονες μας…… α ρε π@στηδες…….σας αφήσανε οι πολιτισμένοι δυτικοί τόσα χρόνια να κάνετε ο τι γουσταρετε, και άντε τώρα να σας μαζέψουν…… ας προσέχουν, οποίος σπέρνει θύελλες, θερίζει καταιγίδες. εγω πάντως ανησυχώ, υπερπτηση πάνω από χερσαίο έδαφος, πρώτη φορά….

    Νομίζεις. Ποιός? Που? Πότε? Γιατί?

    Και οι δύο.

    Παντού.

    Συνέχεια.

    Για διάφορους λόγους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #521634

    :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:

    Ελπίζω να σας βρίσκω όλους καλά…..κι όχι υιόπληκτους. Άλλαξαν τα όρια της εφεδρείας.

    Αξιωματικοί έφεδροι έως και 65. Οπλίτες κι υπαξιωματικοί, επίσημα εως τα 45, αλλά πλέον με πολλά αλλά, όπως ανάγκες, τόπος, ειδικότητα κλπ…..Φίλος έφεδρος λοχίας ετών 54 που υπηρέτησε στην 5η Μ.Κ. Δράμα, του άλλαξαν πρόσφατα απολυτήριο σε πράσινο κι όχι λόγω λάθους…….είναι οι μέρες δύσκολες…… 😉 :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521635

    Καλησπέρα παλικάρια. Ελπίζω να είστε ολοι υγιείς και προσεκτικοί με τον κορωνοτετοιο που μας βρήκε. Αυτό με τα απολυτηρια ισχύει!!! Έγινε και σε γνωστό μου εφεδρο λοχία όπως ακριβώς λέει ο Λεων. Δεν πειράζει να είμαστε σε εγρήγορση λέω εγώ. Οι αγαπητοί μας γείτονες τραβάνε το σκοινί και να δείτε πως το μπαμ θα γίνει εξαιτίας ατυχήματος που θα προκαλέσουν με τις αλλοπρόσαλλες συμπεριφορές τους τα μεμετια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521640

    Jhn1,

    όπως καταλαβαίνεις δεν πρόκειται να σε αμφισβητήσω σε αυτό που

    λες, αφού έχεις γράψει ότι είσαι εν ενεργεία αξιωματικός.

    αλλά τουλάχιστον στα χωριά αυτά του Έβρου, πλάΐ στο

    σύνορο, οι ντόπιοι λένε ότι τουρκικά αεροπλάνα να πετάνε

    διακόσια μέτρα πάνω από τα σπίτια, πρώτη φορά.

    κάνοντας ταυτόχρονα και επικίνδυνους ελιγμούς

    δίπλα σε δικά μας ελικόπτερα.

    πάντως, με πήρε για άσχετο λόγο ο παλιός μου διοικητής,

    απόστρατος ναύαρχος, και ήταν ανήσυχος.

    μακάρι να μείνουμε στις ανησυχίες, γιατί έχουμε

    ταυτόχρονα και την δυσκολία της επιδημίας.

     

    καλό σκ.

    εγώ για να είμαι στον καθαρό αέρα,

    από αύριο οι στολές έξω, και αρχή στο

    ψάρεμα….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521641

    Ηλία ξεκινάω και εγω! Φήμες λένε ότι στον αφρό έχει λουτσαρια και στο πάτο καλές μουρμουρες! Λέμε Κυριακή πρωί πριν πιάσει ο καιρός να μουσκεψουμε τα καλάμια μας!!!! Αύριο ολοήμερο στα μελίσσια.

    Επίσης να πω ότι από τον κορωνοτετοιο θα την πάθουμε όπως οι Ιταλοί. Οι καφετέριες είναι τίγκα από πιτσιρικάδες που δεν πάνε σχολείο και τους γονείς τους που πήραν άδεια για να τους κρατήσουν τάχα στο σπιτι. Οι μαλακας είναι ένας εχθρός ανίκητος στη χώρα αυτή τελικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521651

    Γεια σας!Φυσιολογικα οι τουρκαλαδες του σουλτανου θα πρεπει να εχουν πολυ μεγαλυτερο προβλημα απο εμας με τον Covid-19.Σκεφτειτε οτι ειναι μια πολυανθρωπη χωρα των 80 περιπου εκατομμυριων και συνορευει με το Ιραν,το οποιο εχει ΜΕΓΑΛΟ προβλημα με το ιο!Απλως το καρα-φασιστικο τους καθεστως κρυβει τα κρουσματα της νοσου… :negative:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,031 έως 42,045 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων