ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,076 έως 42,090 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521786

    Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να είστε ολοι καλα. Αδειούχος από σήμερα στην πιο παράξενη άδεια όλων των εποχών. Το μεσημέρι μετά την δουλειά πήγα στα μελίσσια για τυχόν δραπέτες και έπεσα στα πρώτα τέσσερα τρυγόνια της φετινής χρονιας. Ήρεμα πουλιά και τα χαζεψα 5-6 λεπτά πριν μου δείξουν το υπέροχο πέταγμα τους!!! Καλώς μας ήρθε η ανοιξη λοιπόν και ας ελπίσουμε σε καλύτερες μερες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521787

    Kαλο Σ.Κ.σε ολους τους κυνηγους!Σαββατο 11 Απριλιου ειναι η σταθερη εορτη του αγιου Αντυπα,πρωτου επισκοπου Περγαμου και σπουδαιου οδοντιατρου της εποχης εκεινης(πριν να γινει χριστιανος και ιερωμενος).Ειναι ο προστατης ημων των οδοντιατρων,αλλα και ΟΛΩΝ των νοσουντων απο τα δοντια τους,ελκη,ΚΑΡΚΙΝΩΜΑΤΑ κλπ στο στομα.Μεγαλη η χαρη του!Χρονια πολλα επισης και στους Λαζαρους.Ελπιζω να πανε καλυτερα τα πραγματα και να κυνηγησουμε στις 20 Αγουστου!! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521788

    Συγχαρητήρια στον Τιτάνα της πολιτικής και της οικονομίας Γιάννη με ένα ν Βαρουφακη. Απέδειξε με το να πάει Αίγινα και να κάνει Πάσχα στο εξοχικό του ότι τα μέτρα και τα πρόστιμα είναι για τον λαουτζίκο. Ο νόμος που λέει ότι κυκλοφορούν οι βουλευτές ΔΕΝ τον καλύπτει για να βολτάρει στο εξοχικό. Αν δεν τιμωρηθεί θα είναι σκάνδαλο. Αλλά να μου πεις εδώ μας φεσωσε καμιά εκατοστή δισεκατομμύρια κα του κλασανε μια μαντρα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #521790

    Σημφωνω απολιτα. Αντε να ανοιξουν και τα κομοτιρια γιατι μεχρη να τελιοσεί ή παπαρια-καραντινα θα ειμαι σαν ναυαγος!!!! Αν και απ οτι βλεπω στα καναλια αυτοι φιγορινια βγενουν. Τσοδρας, χαρβαλιας, μητσοτακης κτλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #521795

    γεια σας μαγκες σημερα ειχε μπεκατσες κοκκινιστες ηπια 1 μπουκαλι κρασι μονος μου αντε γιατι απο δευτερα νηστεια πασχα με κυνηγι θα τη βγαλω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #521796

    Κριμα!!!δεν προλαβα να δοκιμασω τα φυσιγγια του!!!

    Πάνο είναι ίδια με του Ζώτου άν τα έχεις ρίξει.

    Ίδια δοσολογία είχαν σχεδόν,ίδια μπαρούτι ,και ίδια σφηξίματα :good:

    Όχι όλα έτσι,το μόνο που άλλαζε ήταν η τιμή,πχ τα 30γρ με aquila τα είχε στα 6,30 ευρώ Είτε 1 κουτί είτε 10.000 φυσίγγια να έπαιρνες δεν κατέβαινε ούτε 1 λεπτό…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #521797

    γεια σας μαγκες σημερα ειχε μπεκατσες κοκκινιστες ηπια 1 μπουκαλι κρασι μονος μου αντε γιατι απο δευτερα νηστεια πασχα με κυνηγι θα τη βγαλω…

    πωωωω εγώ είχα γουρουνάκι κοκκινιστό στιφάδο με μικρά γλυκά κρεμμυδάκια…….

    Άνοιξα και το κρασί το φετινό (έλεγα να το ανοίξω την μέρα του πάσχα) αλλά δεν την πάλεψα με τέτοιο φαγητό και του φέρθηκα με ΑΓΑΠΗ όπως λέει και ο ψιλέας στο master sef…….. :yes: :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521798

    Ρε παλικάρια βαλτοί είστε με τα φαγητά σήμερα;;; Έχω να φάω κρέας 40 μέρες τώρα και όταν πάω στον στάβλο βλέπω πλέον τα κατσίκια με άλλο ματι!!!!

    Όσο για τον Lako όπως λέει ο Μάνος ας προσεχε. Όταν σε μια αγορά εμφανίζονται προϊόντα εφαμιλλα σε ποιότητα , ίσως και καλύτερα , από τα δικά σου και σε πολύ καλύτερη τιμη και εσύ δεν δίνεις σημασία,  στο τέλος την πατας. Δεν γίνεται να βγάζουν οι αλλοι κέρδος και εσύ να λες ότι μπαίνεις μέσα όταν χρησιμοποιείς ΑΚΡΙΒΩΣ  τις ίδιες πρώτες υλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #521799

    Καλημερα φιλοι μου,και εγω Δημητρη νυστευω  και περιμενω το πασχα για να ξεκινησω.Εχτες ειδα και εγω το πρωτο τρυγονι αντε ερχονται με το καλο να φυγει και αυτος ο γαμ……. ος ο κορονοιος να δουμε ασπρη μερα γιατι απο δουλειες τα βλεπω χαλια,ελπιζω να εισται ολοι καλα και στα αλλα παιδια που δεν γραφουνε καλο πασχα να εχουμε με υγεια σε ολλους. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521803

    καλημέρα στα αγόρια.

     

    Μήτσο, τώρα που έγραφα, άκουγα τον ΓιάΝη να λέει τις σάχλες του.

     

    αυτό που δεν καταλαβαίνει είναι ότι ακόμη και αν η μόνιμη κατοικία

    του είναι στην Αίγινα και η δουλειά του, η Βουλή δηλαδή, στην Αθήνα,

    δεν πρέπει να πηγαινοέρχεται, γιατί δείχνει στον κόσμο ότι γράφει

    τους πάντες και τα πάντα στα χαμηλά του.

    όχι ότι δεν το ξέραμε δηλαδή, αλλά μας το βαράει και στο κεφάλι.

    και πιθανώς διασπείρει και τον ιό.

     

    αυτό που δεν έγραψες, είναι ότι στα μέσα Μαρτίου είχε δεσμευτεί

    να δώσει στην δημοσιότητα τις υποκλοπές του, των συνεδριάσεων του γιούρογκρουπ.

    τις περιμένουμε ακόμη και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν

    τις δίνει. Μπας και μεσολάβησε ο πρώην πρόεδρος του;;;;;;

    λέω, μπάς;;;;;;;;;;;

    γι αυτό και δεν θα τον πειράξει κανείς φίλε μου, και γι αυτό

    και πάλι εμείς θα πληρώσουμε τα πειράματα του στην καμπούρα

    μας, ή όπως λέγαν οι παλιοί, στου κασσίδη το κεφάλι……

    με τις θεωρίες παιγνίων του και ότι θα χορεύανε καρσιλαμά

    για την πάρτη του στην γιούροπ……πάντως, στον άξονα

    καθίσαμε εμείς, και όχι αυτός, και τα δανεικά θα τα

    πληρώσουμε όλα.

     

    και κάτι άσχετο και ασήμαντο- διαβάζω που γράφεις για κατσικάκι και πως ξερογλείφεσαι

    μετά σαράντα μέρες νηστεία. Λοιπόν, δυο φορές έχω πάρει σε χωριά

    από τσοπάνη, ολόκληρο

    κατσικάκι, και τις δύο έγινε πεσκέσι σε φίλους……περίεργο πράγμα,

    μόνο το αρνάκι μου κατεβαίνει, μικρό ή μεγάλο. Αλλά το

    κατσίκι, μικρό ή μεγάλο, για κάποιο λόγο δεν μου κάθεται καλά στον ουρανσίσκο…..

     

    outlander, το κυνήγι πάει και με το Πάσχα……

    απλώς βάλε και κάνα λουκανικάκι από κοντά, για

    να τσικνήσει κάτι και να νοστιμίσει περισσότερο το άπαχο

    κυνήγι.

    υπομονή…..

    υγ όπως ακούτε, οι ειδικοί μιλάνε ήδη για το

    “δεύτερο κύμα” το οποίο, ναι καλά το καταλάβατε,

    θα συμπέσει με τα μπασίματα του Οκτώβρη και

    την έλευση του φθινοπώρου. Τι θα γίνει τοτε,

    και τι σμς θα στέλνουμε, βλέπουμε……

    ίσως “τρέχω, μαθαίνω ότι έχει μπάσιμο;;”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521804

    Καλη Μεγαλη Εβδομαδα σε ολους μας!Παντως εγω εμαθα οτι οι εθνοπατερες βολευτες ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ της απαγορευσης κυκλοφοριας μετα την ιστορια που εγινε με το ΓιαΝη Μπαρουφακη…Τα γκεμπελιστικα καναλια πανελληνιου εμβελειας ΔΕΝ το ελεγαν!Νιωθω αηδια με τον τροπο που προπαγανδιζουν και οχι μονο για τον covid19… :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521805

    Ηλια,πολλοι Ελληνες ανησυχουμε για το “δευτερο κυμα” του κορωνοιου:υπαρχει κινδυνος μαζικης απειθαρχιας,μεχρι και εξεγερσεως του Λαου…Δεν ειναι δυνατον να μας εχουν ΜΕΣΑ για τοσο πολυ καιρο,ενω οι λαθρομεταναστες και οι τσιγγανοι να κανουν ο,τι γουσταρουν!Ασε που ως τοτε η Οικονομια μας θα εχει συντριβει ΟΡΙΣΤΙΚΑ και τα περιστατικα ξυλοδαρμου των γυναικων απο τους αντρες τους θα ανεβουν κατακορυφα.Στο τελος σχεδον ολοι μας θα χρειαζομαστε ψυχιατρους… :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521817

    Καλησπέρα σε όλους! Γιατρέ μου από την αρχή είχε δηλωθεί ότι εθνοπατέρες και σώματα ασφαλείας και μερικοί άλλοι εξαιρούνται των περιορισμών μετακίνησης ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ.  Ο αστυνομικός μετά την βάρδια του πάει στο εξοχικό του στο χωριό όπως ο Γιανννης? Δεν νομίζω. Το όλο θέμα ήταν στην στάση του και στο τουπεδακι που έχει πάντα αυτό το τρελό αγορι που ως αρχηγός κόμματος εκλεγμένος από τον λαό θα έπρεπε να δίνει το καλό παράδειγμα σεβόμενος τους νομους. Τι λέω τωρα , ε????

    Λιακο μου εγώ αρνί δεν βάζω ούτε στο στάβλο ούτε στο στόμα μου. Πρώτον γιατί ειναι λίγο βρωμουλικα και δεύτερον γιατί εχουν τρομερό ξύγκι. Τα δικά μου τα απογαλακτιζω  20 μέρες πριν το Πάσχα και τους δίνω ένα μίγμα από καλαμπόκι και κριθάρι και αλατι , τριφύλλι και πολύ κλαδί από σκινο, κεδρο και πευκο. Δεν μυρίζουν γαλατιλα και εχουν το κατάλληλο λιπος για να μην στεγνώσουν στην σουβλα!!!! Σου λέω γίνονται πολύ ωραία. Το παν είναι η διατροφή τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #521818

    Καλησπέρα σε όλους! Γιατρέ μου από την αρχή είχε δηλωθεί ότι εθνοπατέρες και σώματα ασφαλείας και μερικοί άλλοι εξαιρούνται των περιορισμών μετακίνησης ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ. Ο αστυνομικός μετά την βάρδια του πάει στο εξοχικό του στο χωριό όπως ο Γιανννης? Δεν νομίζω. Το όλο θέμα ήταν στην στάση του και στο τουπεδακι που έχει πάντα αυτό το τρελό αγορι που ως αρχηγός κόμματος εκλεγμένος από τον λαό θα έπρεπε να δίνει το καλό παράδειγμα σεβόμενος τους νομους. Τι λέω τωρα , ε???? Λιακο μου εγώ αρνί δεν βάζω ούτε στο στάβλο ούτε στο στόμα μου. Πρώτον γιατί ειναι λίγο βρωμουλικα και δεύτερον γιατί εχουν τρομερό ξύγκι. Τα δικά μου τα απογαλακτιζω 20 μέρες πριν το Πάσχα και τους δίνω ένα μίγμα από καλαμπόκι και κριθάρι και αλατι , τριφύλλι και πολύ κλαδί από σκινο, κεδρο και πευκο. Δεν μυρίζουν γαλατιλα και εχουν το κατάλληλο λιπος για να μην στεγνώσουν στην σουβλα!!!! Σου λέω γίνονται πολύ ωραία. Το παν είναι η διατροφή τους!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    μητσο μαρρωσταινεις μαυτα που κανεις λιακο εννοειται οτι κατι ακομα θα υπαρχει το κυριως ομως θα ειναι τσιχλες και φασσες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #521819

    α  ξεχασα τωρα που βγηκα για το περπατημα μου απ το διπλανο παρκακι βγηκαν 2 τσιχλες εμεινα σα βλακας και τις κοιταγα…….. μες την αθηνα τσιχλες ακομα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,076 έως 42,090 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων