ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,106 έως 42,120 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521896

    Γεια χαρα σε ολους σας!Τελικα η κυβερνηση το ΠΑΡΑΚΑΝΕ!Μεγαλα προστιμα για την περιφορα της εικονας της Παναγιας στο Αιγιο,υπαιθρια συναυλια της Πρωτοψαλτη στην Αθηνα.Και το χειροτερο οτι ο πρωθυπουργος και ΠΟΛΛΟΙ ακομη ανθρωποι υποδεχτηκαν την καλλιτεχνιδα,χωρις μασκες και χωρις αποστασεις ασφαλειας!Οσο για τη Θρακη μας?Εκει κραυγαζουν απο τα μεγαφωνα οι μουσουλμανοι ιερωμενοι ΟΣΟ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ!Τελικα μαλλον μεταβληθηκαμε σε Κρατος αντιχριστων…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521910

    Γεια σας συναδελφοι κυνηγοι!Μακαρι να εχουμε ολοι υγεια.Νωριτερα ειδα το βιντεο που οι αστυνομικοι-μπραβοι του επισημου πλακωσαν στο ξυλο τον ανθρωπακο,που ειχε δικαιο κιολας!ΑΙΣΧΟΣ!ΑΝ λειτουργουσε ομαλα το Κρατος μας,θα επρεπε να τους ξεσκισουν!Και μη μου κανει κανενας παρατηρηση οτι δε χωνευω την ΕΛ.ΑΣ,διοτι ο πατερας μου ηταν ανωτερος αξιωματικος της Αστυνομιας…Απλα μερικα πραγματα ειναι απαραδεκτα,κυριως για το ΣΗΜΕΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521922

    Αντε να ειμαστε καλα και απο Δευτερα 4/5/2020 να απολαυσουμε τουλαχιστον τη δυνατοτητα να παμε με το αυτοκινητο μας μια βολτα στην εξοχη,εστω και στα ορια του Νομου μας.Μου ελλειψε πολυ αυτο ολον τον καιρο που η κυβερνηση μας ειχε μαντρωμενους!Καληνυχτα σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521934

    Καλημέρα και καλο μήνα.

    γιατρε μια βολτούλα με τ αμάξι μου έλειψε και μένα. Κατά προτίμηση για τον κοντινότερο χωματόδρομο και το κοντινότερο πεύκο, να χαζέψω κάνα κοκοράκι και κάνα τρυγονακι……

    κίνηση δεν θα χει την Δευτέρα – την κίνηση την κάνουν τα σχολικά και οι μαμάδες που πηγαινοφέρνουν τα πιτσιρίκια μας.
    αλλα κι αυτό, ποσό καιρό θα τραβήξει;;; Ιδίως στην μεγάλη πόλη, ήρθε η κόπωση πια. Ξαφνικά, μια παγωμένη μπιρίτσα δίπλα σε φρέσκο τηγανισμένε κουτσομούρα, στο τραπέζι πλάι στις βαρκούλες,  με την παρέα μα, μοιάζει μεγάλη πολυτέλεια……

    αυτό κάπου να το σημειώσουμε όλοι, για να έχουμε επίγνωση ποσό σημαντικό είναι το κολατσιό με την παρέα και πόση πολυτέλεια είναι το ψωμοτύρι και η ντοματούλα στο βουνό, με την παρέα μας, και με την ανθρώπινη συντροφικότητα……

    αντε καλο μήνα σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521953

    Χαζεύοντας στο internet διάβασα ότι οι οικωλογικες οργανώσεις (ευρωζητιανοι και ευρωφαγοι) έκαναν συγκέντρωση στο Σύνταγμα κατά εκατοντάδες και πάλι οι κρατάμε αποστάσεις και απαγορεύουμε μαζωξη πανω απο 10 ατομα της αστυνομίας δεν έκαναν τίποτα όπως και στην συγκέντρωση του ΚΚΕ. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! Δύο μέτρα και δύο σταθμά σε αυτή την χώρα πάντα. Τον παπά στη Χαλκίδα που είχε βάλει τα μεγάφωνα του έκαναν ντου στην Ανάσταση. Στα κομματόσκυλα-εργατοπατέρες που μαζευτηκαν σαν ουγκανοι Βορειοκορεατες και στους οικωλογους δεν τολμησαν.

    Την έκδοση άδειας πως την βλέπετε φέτος;;; Θα μας πάρουν τα €€€ τον Αύγουστο και θα μας πουν τον Οκτώβριο στοπ;;; Ε ρε γλέντια που θα έχουμε αν γίνει κάτι τέτοιο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #521955

    Kαλησπερα σε ολη την παρεα και καλο μηνα εστω και λιγο αργα.Συμφωνω Δημητρη το ιδιο κανανε και εδω με ενα παπα που εβαλε τα μικροφωνα βλεπεις δεν ειναι ολοι κοματοσκυλα.Παντως και εδω στον συλογο που τα λεγαμε με κατι παιδεια αυτο λενε οτι το φθινοπορο βλεπω να το κλεινουν και παλι το κυνηγι,ελπιζω να πανε ολα καλα.Να ειμαστε ολοι καλα μεχρι τοτε και βλεπουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521957

    Σας χαιρετω συναδελφοι κυνηγαραδες!Κανονικα,ακομη και σε περιπτωση νεου κυματος ιου το φθινοπωρο,θα πρεπει να απαγορευσουν τη θηρα ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ απο καθε αλλη δραστηριοτητα!Αφου για κυνηγι παμε στην εξοχη και συνηθως στην ερημια.Με ποιον τροπο θα μεταδιδαμε τη νοσο?Αντε να μας πουν να πηγαινουμε μονοι μας η δυο-δυο σαν τους χιωτες…Καληνυχτα και χρονια πολλα σε καθε γυναικα που ονομαζεται ΕΙΡΗΝΗ(5 Μαιου)!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521968

    Γεια σας!Μολις διαβασα στο e-artemis οτι ο ΤΕΩΣ πριγκηψ Χαρυ πουλησε δυο κυνηγετικες του καραμπινες αντι 57.000 ευρω!Δηλαδη παλι περασε της αμερικανας…Καλα λενε οτι “τριχα απο αιδοιον σερνει καραβι!!”.Εστω και αν προκειται για πριγκηπικο καραβι.Κριμα στο χαλβα το Χαρυ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521969

    Καλημέρα παλικάρια. Εδώ γιατρέ μου τον έπεισε η τύπισσα να παραιτηθεί από τα βασιλικά του αξιώματα , το κυνήγι θα του αφηνε? Είναι και γνωστή vegan η κυρία και θα τον κάνει και αυτον! Μιλάμε για κανονικό ευνουχισμό. Το νινι αυτό δεν σέρνει καραβι. Όλο τον στόλο σερνει και ας μην είναι και από τα ωραιότερα !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #521970

    γειά σου ρε Μήτσο με τα νινι-καλλιστεία σου !!!!!

     

    φαίνεται ότι τα (τέως) βασιλικά καλαμπαλίκια

    είναι πιο ευαίσθητα στην κρεβατομουρμούρα, και σου

    λέει, γ@μ@ τους ντρίβεν φασιανούς (εκτός κι

    αν νόμιζες ότι πάει περπατητό στην τσίχλα και είχες

    υπόψιν σου να θέσεις υποψηφιότητα για τον θρόνο,

    μια που σίγουρα στο τσιχλοπερπατητό είσαι καλύτερος!!!),

    να χούμε λίγο ησυχία να δούμε κανα μπακ του μπακ στο

    νετφλιξ εν μέσω κορωνοΐού…….και μπάς και

    πάρουμε και νινι-μεζεδάκι.

     

    βέβαια, όλοι κάνουμε τα παλληκάρια με

    το ευαίσθητο αυτό ζητηματάκι του κυνηγίου,

    αλλά εγώ ομολογώ ότι κάνω κάποιες εκπτώσεις,

    γιατί άμα έκανα όλα τα κυνήγια και όλα τα ψαρέματα,

    δεν θα απέμενε και χρόνος για τίποτ άλλο, και μοιραία,

    και μεσ τη σαιζόν, κάπου θα χαλάσεις ένα Σάββατο, κάπου

    θα χαλάσεις μια Κυριακή, κάπου θα την πας την κυρά και

    τα κουτσούβελα μια εκδρομή, και πάει λέγοντας…..

    όπως σε όλα τα πράγματα, και εδώ η επιτυχία κρύβεται

    στην ισορροπία.

     

    αλλά άσε να δούμε και πως θα πάει, γιατί πολύ ακούω

    να μας συζητάνε αυτό το “δεύτερο κύμα”, ότι εμβόλιο δεν

    θα έχουμε μέχρι τα τέλη του 21 το μάθαμε πιά, και να θα

    μπορούμε να βγούμε για το χόμπι, ή και αν θα μπορούμε

    να βγούμε και κάπως γενικότερα, παραμένει ερωτηματικό.

    καλή δύναμη

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521972

    Όλοι κάνουμε εκπτώσεις βρε Ηλία αλλά δεν μας το έκοψαν κιολας!!! Όσο για το δεύτερο κύμα που όλοι λένε δεν θα είναι η κατάσταση όπως τους προηγούμενους μήνες θέλω να πιστεύω. Ελπίζω ότι θα είναι όλοι καλύτερα προετοιμασμένοι για ένα τέτοιο ενδεχόμενο και δεν θα υπάρχουν γενικά lock down. Βέβαια θα είμαστε από τα πρώτα…θύματα σε τέτοια περίπτωση ( βλέπε ψάρεμα,  ψαροτουφεκο).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #521983

    Γεια σας κυνηγοι και ψαραδες!Ενα ανεκδοτο που προ ολιγου διαβασα:μια ομορφη μεν,χαζη δε ξανθια ερωτευτηκε εναν Ποντιο οδοντιατρο.Ηταν αμοιβαιο το αισθημα,ετσι καθε λιγες μερες η ξανθια εκλεινε ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ βραδινο ραντεβου με το γιατρο,ταχα για τα δοντια της.Μετα απο περιπου εξι μηνες λυπημενος ο Γιωρικας της λεει:”αγαπη μου δυστυχως πρεπει να σταματησουμε να βλεπομαστε καθως και τα νινι-παρτυ μας,διοτι ο αντρας ΣΟΥ θα μας υποπτευθει και τοτε αλοιμονο μας!”.”Μη φοβασαι χρυσε μου,ειναι τελειως ΤΟΥΒΛΟ!Σκεψου οτι επι εξι μηνες δεν υποψιαστηκε τιποτα”.Και απαντα ο Γιωρικας:”Nαι καλη μου,αλλα εχεις μεινει με ενα μονο δοντι!Και τι θα κανουμε μετα?”.Υ.Γ. Αυτο το ανεκδοτο ΔΕΝ αφορα φυσικα τους εξυπνους Ποντιους ουτε τις εξυπνες ξανθιες…Π.χ. ξανθωπη ηταν η Δημητρα Λιανη,αλλα μονον χαζη ΔΕΝ ηταν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522077

    Καστοριανε αρχιτεκτων Μαριε Prowler,ΧΑΘΗΚΕΣ!Εξακολουθεις να εισαι μελος του e-artemis η μηπως το εγκατελειψες οριστικα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522079

    Πάει και ο Μάριος , πάει και ο Τάσος. Βασικά όλοι πανε εκτός από 4-5!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522085

    Καλημέρα συνάδελφοι κυνηγοί! Μπαίνω σχεδόν κάθε μέρα, αλλά δεν έχω νέα να γράψω…Μπαίνω συνήθως ως επισκέπτης (βαριέμαι να συνδεθώ), εκτός αν θέλω να δω καμιά φωτογραφία ή να γράψω κάτι. Ανησυχώ για τη σαιζόν που έρχεται με τον κοροναϊο και το δεύτερο κύμα, που λένε πως θα έρθει. Θα στέλνουμε sms που θα λέει πως πάμε για κυνήγι και σε ποία περιοχή? Ίδωμεν. 3 μήνες έμειναν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,106 έως 42,120 (από 43,262 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων