ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,151 έως 42,165 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522593

    Ωραία νέα για την ρυθμιστική! Ήρθε χθες βράδυ και δω (Πάρος) το πρώτο κρούσμα κορονοιού…Σιγά μη μας άφηνε…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522604

    Συναδελφε Μπενετο,δε γνωριζα οτι εισαι απο την Παρο.Νομιζα,πολυ εσφαλμενα,οτι εισαι απο τα Επτανησα!Οσο για τον κορωνοιο,με τοσους τουριστες που ανεξελεγκτα ερχονται στην Ελλαδα,πιστευα και πιστευω οτι αναποφευκτα θα ειχαμε προβλημα!Ασε τωρα που οι “φωστηρες”του Κρατους τα ριχνουν μονο στα πανηγυρια.Αυτο τους συμφερει,να τα ξαναριξουν ΟΛΑ στο Λαο…Οχι οτι δε φταινε και οσοι συγχρωτιζονται χωρις καμμια προφυλαξη.Παντως η εγκαιρη ελευση της Ρυθμιστικης ειναι για ολους μας κατι πολυ καλο.Να ειστε ολοι καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522605

    Καλημέρα στα αγόρια.

    καλα που σας διάβασα γιατί είχα ξεκινήσει να γράφω γράμμα στο φως στο τούνελ……και στο Σίλβερ αλέρτ,…..

    κάποιος ας βρει αυτά τα παιδιά τα εξαφανισμένα……
    Γιατρε μου, βαρδα να πάει κάπως ομαλά το δεύτερο κύμα, γιατί ποιος θα φταίει και ποσό, δεν θα παίξει ρόλο. Στα ίδια σκ@τ@ θα πλέουμε όλοι.

    και επειδή Μητσο, όλοι θα έχουμε βγάλει εν τω μεταξύ την άδεια, εσυ θα στέλνεις το 4 και θα πηγαίνεις για προσωπική άθληση με την παρέα σου – το τουφέκι δηλαδή, να μη μένει χωρίς άθληση και σκουριάζει.

    και στον θηροφύλακα αυτά που έγραψες, θα πεις. Τα ίδια και ο Μπενέτος.

    εμεις στις πόλεις που θα πρέπει να περνάμε πάλι μπλόκα να δούμε.

    ελπιζω να μη χρειαστεί.

    καλες διακοπές για όσους πάνε

    στις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522617

    Ηλια,δυστυχως αυτο που ειπες ειναι πολυ σωστο.Αν,Θεος φυλαξοι,επιβληθει παλι καθολικη απαγορευση κυκλοφοριας,για ολους εμας που ζουμε στις μεγαλες πολεις,θα υπαρξει ΜΕΓΑΛΟ προβλημα.Αντε να πεισεις τους ΕΛ.ΑΣιτες(που θα εχουν και το Χαρδαλια απο πισω) οτι βγαινεις π.χ απο τον Πειραια(εσυ) για να μεταβεις ΕΚΤΟΣ πολεως για κυνηγι!Μακαρι να δειξει το Κρατος κατανοηση,αλλα στην πρωτη καραντινα θυμομαστε ολοι μας οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΝ οι μετακινησεις με Ι.Χ. και ηταν σιγουρο οτι θα τρωγαμε 150 ευρω,αν το αποτολμουσαμε.Αλλο θεμα που οι λαθρομεταναστες(δηθεν προσφυγες)κυκλοφορουσαν σε μπουλουκια των 10-15 ατομων και ΟΥΔΕΙΣ σχεδον αστυνομικος τολμουσε να τους ελεγξει…Καλο απογευμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522652

    καλημέρα στους συμμετέχοντες.

     

    την Κυριακή βρήκα στρωμένο σε ένα θερισμένο κοντά

    στην θάλασσα, ένα κοπαδάκι να βόσκει.

    άφοβα τα πουλιά, τα σήκωσα περπατώντας

    για να τα χαζέψω, και κλαρώσανε κοντά σε μια

    γκορτσιά.

    Πετάρισε η καρδιά μου με το πέταγμα τους και, κάπως,

    μου έφυγε αυτή η βαριά διάθεση, τα προβλήματα

    στην δουλειά, στην τσέπη, στα παιδιά, στις σχέσεις

    και στους γύρω μας, ο φόβος να ξανακλειστούμε

    σπίτια μας.

    Πέταξε μαζί και το μυαλό μου, στο ποταμάκι

    κάτω από τα πλατάνια, ξεραμένο μες το λιοπύρι, που

    θα δούμε τον ήλιο ν ανατέλλει και θα περιμένουμε

    να τα δούμε να κάνουν τα ακροβατικά τους στον αέρα.

     

    πάει…..με τόση πρέσσα παντού, πέντε πουλάκια είδα

    και μ έπιασε το ποιητικό….

    καλά να είμαστε, να κυνηγήσουμε και φέτος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522655

    Ηλία έτσι είναι. Ενα τρυγονι βλέπεις να πετάει και αμεσως ταξιδεύεις στο ξημέρωμα της έναρξης με τις υπεροχες εικονες και μυρωδιες!!!Να πω ότι επειδή η έναρξη είναι για εμενα μερα που έχει ιδιαίτερη σημασια , αρκετά χρόνια τωρα φροντίζω να την απολαμβάνω σε σημεια που δεν παει κανενας. Η καρπωση μπορεί να ειναι μικρη η και μηδενική αλλα η ψυχή ειναι ηρεμη και γεματη και αυτό ειναι πανω απο όλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #522658

    Καλημέρα στην παρέα. Αδέρφια νικάμε…….μάλλον δεν χάνουμε αφού πάμε μια σαν πέρυσι. Όσο για τις απαγορεύσεις του Νικολάκη μην ανησυχείτε. Φωνάζουν οι γιατροί για καμιά επιδότηση. Το ολικό κλείσιμο τέλος. Κοστίζει πολύ σε καταστροφή και ζωές. Μπορεί να συμβεί καμιά τοπική καραντίνα σε γειτονιά ή χωριό αλλά μέχρι εκεί …..

    Εμείς να είμαστε καλά να έχουμε λεφτά να μπορούμε να πάμε κυνήγι και να υπάρχουν θηράματα. Εκτός από γουρούνια. Αυτά είναι οικόσιτα πλέον.

    Καλή αρχή χωρίς νεκρούς και τραυματίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #522659

    Καλησπερα και απο εμενα,ελπιζω να εισαι ολοι καλα,απο τρυγονια παμε πολυ καλα ,χρονια ειχα να δω τοσα πολλα στα μερη μας  ελπιζω να κρατηθουνε μεχρι την εναρξη θεου θελοντος και κορονοιου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522660

    Καλησπέρα σε όλους. Μάκη ελπίζω να είσαι καλα! Από τρυγόνια φέτος όντως έχουν μείνει αρκετά και τα πρώτα πιτσουνια ήδη σουλατσάρουν! Για την έναρξη δεν θα έχουμε θεμα με τον covid και οπως λέει και ο Λέων ούτε αργότερα γιατί το γενικό lockdown δεν ειναι επιθυμητό για καθαρά οικονομικούς λόγους καθώς κάτι τέτοιο θα ήταν το τελειωτικό χτύπημα σε πολλούς  κλάδους. Οπότε ξεκινάμε με προσοχή και ασφάλεια . Εγώ ήδη έχω βάλει μπρος τις μηχανές για την νέα χρονιά! 2000 τεμάχια ήδη παραγγελθηκαν στον Ρουμελιώτη!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #522661

    Δοξα το θεο Δημητρη καλα ειμαι και πιστευω και εσυ το ιδιο.Αντε με την εναρξη να μας βρει ολλους στις επαλξεις,καλο βραδυ σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    oresthsbaikal98 στις #522665

    Καλημέρα στην παρεα

    παιδια ψάχνω από κάπου να παραγγείλω υλικά γιατι κάνω ίδιογόμωση

    παρηγγελνα από το fantomoutdoors και έχει κλεισει πλέον

    ξερετε από που μπορώ να παραγγείλω ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522666

    Καλημέρα Ορέστη. Πάρε ενα τηλέφωνο τον Ρουμελιώτη.  Νομίζω ότι πουλάει υλικα για ιδιογομωση. Αν έχει και τις τιμές που έχει και στα φυσίγγια του τότε ισως αξίζει τον κοπο το τηλεφώνημα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #522667

    Εν όψη της νέας κυνηγετικής σεζόν,χαιρετώ όλους τους φίλους κυνηγαραίους,

    εξαφανισμένους και μή και εύχομαι να έχουμε όλοι μια εξαιρετική κυνηγετική χρονιά.

    Και τώρα στο ζητούμενο.

    Πήγα μια βόλτα στο κυνηγομάγαζο για καμιά προμήθεια και βρήκα τα φυσιγκάκια

    NSI QUAGLIA 31 grm.10-12 mix. που εριχνα στα ορτυκάκια λίγο κάτω από 17 ευρω.

    το κουτί.

    Επειδή λοιπόν θεωρώ την τιμή παντελώς απαράδεκτη,περιμένω προτάσεις για κάτι

    αντίστοιχο αλλά σε λογική τιμή,μαλινόταπο ή μεσόταπα ή κάτι τετοιο εως 32 grm το

    πολύ.

    Κάντε το λοιπόν μια μικρή αναίρεση στους λόγους που σας έχουν οδηγήσει στην

    αποχή για να μου απαντήσετε και μετά κάντε ότι σας φωτίσει ο θεός των κυνηγών.

    Υγεία σε όλον τον κόσμο………

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522668

    Λουκά έχω ρίξει δύο μισοταπα στα 30-31 γραμμάρια. Του lambro και του gorilla. Το δεύτερο μου άρεσε περισσοτερο. Η τιμή τους , αν θυμάμαι καλά ηταν γύρω στα 10 € χαμηλότερη από τα nsi που λες πιο πανω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522679

    Καλημέρα στην παρέα! Δεν μπορώ να διαβάσω το τελευταίο μου μήνυμα εδώ….Για να δούμε αυτό. 22 και σήμερα για την έναρξη!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,151 έως 42,165 (από 43,265 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων