ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,166 έως 42,180 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522709

    καλημέρα.

    τελευταία ημέρα στη δουλειά σήμερα.

    ευτυχώς η άδεια πιάνει και την έναρξη. οπότε, ήδη το μυαλό πετάει

    στα τρυγονάκια, και αν τα καταφέρω, λέω να το κάνω και

    μακρινό το έργο – εντός συνόρων, αλλά μακρινό.

    τυχερός και πάλι ο Μήτσος, σε δέκα λεπτά, θα κάνει

    το κέφι του χωρίς ταλαιπωρία.

    καλή συνέχεια στις παραλίες όσοι

    είστε.

     

    Μπενέτο, αυτό που σου ξανάγραψα, τις γούλες βάλε

    μπροστά, και άστα τα πετούμενα!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522712

    Ένα μήνα άδεια Ηλία μου;;; Εγώ σταματάω την άλλη Παρασκευή για δυο εβδομαδες αλλά θα μου βγει το λάδι μέχρι τοτε! Όντως εδώ γύρω θα φέρνω βόλτες για τα τρυγονακια. Σε απόσταση 20 λεπτών το πολυ. Και όπως πολύ σωστα λες θα κάνω το κέφι μου και θα γεμίσω μπαταρίες γιατί τις θηλιές στο κρεμασταρι αποκλείεται!!! Αν και έχει πουλιά ως τωρα και πιστεύω πως όλο και κάτι θα μείνει ως την εναρξη! Μπενετο 19 και σήμερα φίλε!!!! Έρχεται το ευλογημένο ξημέρωμα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522713

    Καλημέρα συνάδελφοι και καλό μήνα! 18 και σήμερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522747

    Μητσο κοιτα μη με ματιάσεις……ένα μήνα, ναι, αλλά πάντα με δύσκολες χρονιές. Όχι ότι ο υπόλοιπος κόσμος δεν κοπιάζει – απλώς δεν είμαι εξαίρεση σε αυτό το ετήσιο κόμπιασμα.

    και βέβαια, το ρημάδι όλη μέρα βαράει εννοείται, και όλο και κάτι πρέπει να γίνει επειγόντως στο λαπτοπ.

    οποτε, εν αναμονή της ενάρξεως, σχετική υπομονή, και αν με λυπηθούν τα τέκνα μου, καμια βουτιά με το θαλάσσιο τουφέκι. Βγαίνει και ο μάζες για τα κάρβουνα. Προχθές, παραπάνω από μεζές και ΠΟΛΥ ρηχά…,..

    τωρα, βαράει το ρημάδι και από τα παππουδια, έβγαλες άδεια, πήρες φυσίγγια, τι άκουσες, τι άκουσα, ένα σιγουρακι που μου δώσανε και ποτε ειπαμε θα περάσεις;;;;;

    τα γνωστά, που προσθέτουν στο όλο πανηγύρι.

    αντε, κοντοζυγώνει και το μπαμ, για οποίον το κάνει εννοώ……

    μπενετο, σε σένα το ξαναπα φιλαράκι……άσε τα εναέρια και πιάσε τα επείγια. Όπως ακούς τα εναέρια (Που δεν έφτασαν ποτε) φάγανε και αρχηγούς και θα φάνε και μερικούς ακόμη……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #522752

    Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω από όλα αυτά που μου προτείνατε.

    Να είστε όλοι καλά βρε……..

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Υ.Γ.       Μήτσο σ’ευχαριστώ ρε φίλε. Είπα να πάρω τα SPECIAL GAME της NSI γιατί

    αυτά που μου είπες δεν τα βρήκα.Θα τα ψάξω όμως να τα δοκιμάσω.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #522762

    Καλημέρα στα φιλαράκια…..καλες διακοπες και με το καλο και ηεναρξη ……!!!

    Ελπιζω όλα τα παιδια από την Ευβοια την πολυπαθη να είναι καλα ….αυτοι και οι αγαπημενοι τους ανθρωποι………!!!!

    Την οδυνη μου και στους νεκρους της θεομηνειας και κουραγιο στους οικείους τους………!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522764

    Μητσο και λοιποί φίλοι Ευβοεις, ο τι και να πεις, δεν σας πάει καλά, ούτε με την φωτιά ούτε με το νερό.

    φιλικη μου οικογένεια στους Αγίους απόστολους σήμερα ήταν στην παραλία μπροστά σε μια θάλασσα καφεπρασινη από τα φερτα και τη λάσπη, όταν ξεβράστηκε ο αγνοούμενος.

    να πω καλά κουράγια και μη χειρότερα; Όχι ότι λέει κάτι, αλλά να το πω.

    μπιλυ, στα πεύκα πάνω από το γυναικοχωρι σου, κοντά στο μοναστήρι, με ζαλίσανε τα γου γου…….

    υπομονή για λίγο ακόμη……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522765

    Βασίλη χαίρομαι που είσαι καλα. Το δικό μου χωριό δεν πλημμυρίζει. Μόνο δρόμοι εξαφανίστηκαν και έχουμε ζημιές σε καλλιέργειες. Για τον Τάσο δεν ξέρω αν έπαθε ζημιες. Τα Ψαχνά και τα Πολιτικά τα ξεπατωσε κυριολεκτικά. Τι να λέμε τωρα;;; Ο όγκος του νερού ηταν απιστευτος. Δεν έχω ξαναδεί τέτοια νεροποντή και ως φανατικός καιροφιλος έχω παρακολουθήσει πολλές καταιγίδες . Πριν πιάσει καλά η βροχη είχαμε και φωτιες απο κεραυνούς στους Καθενους που έσβησαν ευτυχώς γρηγορα. Ηλία τρίτο Αύγουστο γαζί μας παει. Φωτιά , πιο μεγάλη φωτιά και τώρα πλημμύρα. Τα ποτάμια και τα ρεματα ηταν καθαρά , τουλαχιστον στα σημεια που κυκλοφορουσα εγω, αλλα η ποσότητα του νερού που έπεσε ηταν εξωπραγματική και δυστυχώς θρηνούμε ανθρώπους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #522774

    Kαλησπερα σε ολλους και καλη αρχη να εχουμε σημερα εμβγαλα και εγω την αδεια κυνηγιου 110 ευρω τοπικη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    489
    panos citori στις #522775

    Καλησπερα και απο μενα. Καλη αρχη σας ευχομαι. Εγω λογο ενος μηκρου ατυχιματος δεν θα κανω εναρξη τον αυγουστο, θα ξεκινησω και τριγο οταν σινελθω, οποτε σεμπτεμβρι στην μεγαλη εναρξη. Ολα καλα να πανε για ολους μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522776

    Γεια σας και καλη αρχη και απο μενα!Τιμη περιφερειακης αδειας θηρας για ΣΤ’ ΚΟΜΑΘ δλδ Μακεδονια-Θρακη ειναι φετος 145 ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522777

    Καλημέρα σε όλους. Πανό περαστικά και γρήγορα να επιστρεψεις δυνατός σε δουλειά και κυνήγι. Άντε γιατρέ και Μάκη καλή αρχή να εχουμε. Εγω σήμερα θα τις βγαλω. 3 τοπικές , τη δική μου , του πατερα μου και του ανέργου ξαδέρφου μου που του την κάνω δώρο για την γιορτή του. Ειδα και 5-6 τρυγονια να σουλατσάρουν χθες και ανέβηκε λίγο η ψυχολογία!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522800

    Σημερα 15 Αυγουστου,χρονια πολλα σε ολους μας και η Παναγια να μας βοηθα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522801

    Σημερα 15 Αυγουστου,χρονια πολλα σε ολους μας και η Παναγια να μας βοηθα!!

    Αμήν φίλε γιατρέ! Να είμαστε καλά όλοι μας!!! Καλημέρα και χρόνια πολλά και καλά σε όλους!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522802

    Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους και κάλη δύναμη για να αντιμετωπίσουμε όσο μας επιφυλάσσει το μέλλον. Μπενετο 4 και σημερα ρε φιλε!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,166 έως 42,180 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων