ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,181 έως 42,195 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522803

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους .

    Η Παναγία πάντα δίπλα μας.

    Ψιλοχαθήκαμε λόγω δουλειάς τον χειμώνα , και τώρα που ξεκινάει ο αγώνας , άντε σιγά-σιγά να μαζευόμαστε ….( ελπίζω )

    Αδειούλα μέχρι τις 24/8 , αλλά μας βγήκε ξινή με την Θάλεια…

    Πλημμύρισα , αλλά ευτυχώς που είναι υπερυψωμένο το σπίτι και μπήκε ελάχιστο νερό μέσα , σχεδόν καθόλου…..

    Στην αποθηκούλα όμως που είχα όλα μας τα πράγματα….bye bye…

    Δοξα τω θεό όμως , γιατί υπήρχαν νεκροί και γκρεμισμένα σπίτια !!!!!

    Ελπίζω να συνεχίσουν να μπαζώνουνε , ποτάμια , σουδες , αμπολες , ρέματα….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522805

    Τάσο χαίρομαι που είσαι καλα. Σχεδόν όλους μας έβαλε χερι η Θάλεια. Σημασία έχει που είμαστε γεροί. Και εγώ Παρασκευή 7/8 βγήκα σε άδεια και Δευτέρα 10/8 τρέχαμε στο εργοστάσιο να βγάλουμε νερά και λάσπη εξω. Χθες πήγα να κανώ μπανιστήρι για τρυγόνια και στη θέση του δρόμου που οδηγεί στο αγαπημένο μου μέρος υπάρχει πλέον ένα χαντάκι 70-80 πόντους βαθος και 1μισή μέτρο πλάτος !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522806

    Γεια σου Μητσαρα…

    Στο χαντάκι φύτεψε 5-6 λιόσπορα στην άκρη , ρίξε του νερό , και στήσου για τρυγόνια….χαχαχαχχα

    Πλάκα κάνω , πάντως κάτι τρυγονάκια έχει…και ειδικά εκεί που βρωμάει και δεν σου αρέσει

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522807

    Εκεί φιλε δεν παω ακόμη και να με πληρώσεις. Και να μου πεις ότι έχει 5000 τρυγόνια παλι δεν παω!!! Οι μαλακές που μαζεύονται εκεί , πέρα τού ότι κινδυνεύεις ανα πάσα στιγμή να φας καμιά γεμάτη με 34 γραμμάρια νο7 , σου εξασφαλίζουν σπάσιμο νεύρων από άλλο πλανήτη. Στη μεριά μου έχουν μείνει καμία 15άρια κομμάτια και είναι ανοιχτό το μέρος και τα 5-6 όπλα που θα βρεθούν εκεί είναι άνετα και ωραία και στο τέλος κάνουμε και κουβεντούλα με ένα τσιγαρακι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522808

    Σωστός…

    Εγώ αν δεν έρθει καμιά αδερφή της Θάλειας , μάλλον εξοχικό…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522809

    Οι φατσούλες χαθήκανε ;;

    Τις πήρε ο Λήλας ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #522811

    Καλησπερα σε ολλους βλεπω μαζευεται η παρεα αντε με το καλο και η εναρξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522814

    <p style=”text-align: left;”>Χρόνια πολλά και καλά, σε όλους και ιδίως στους εορτάζοντες.</p>
    και καλή υπομονή σε όλους, γιατί ξανάρχισε το σέρφινγκ….πάνω στο βήτα κύμα…..

    Στα πιο προσωπικά, με τα παππουδια θα ξεκινήσουμε βέβαια για ψηλά μεθαύριο, αλλά μαγκωμένους τους βλέπω…..και πως να μην είναι βέβαια.

    διαβαζω και ότι πολλοί που πάνε μόνο στην τσίχλα δεν ανανέωσαν, περιμένουν τον Οκτώβρη τα μπασίματα, να δουν μην έχει πέσει κανένα άλλο λοκ νταουν και μείνουν με την άδεια στο χέρι.

    στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη υποθέτω όλοι γενική θα βγάζουν – τοπική για μπασίματα στην Ομόνοια η στην Καμαρα το βλέπω χλωμό.

    οποτε, και όσοι πληρώσουν την ακριβότερη άδεια, πιθανώς θα φάνε τη μεγαλύτερη φόλα.

    βεβαια, αν οδηγηθούμε στα ίδια, η ζημιά της άδειας, γενικής η άλλης, από οικονομική άποψη, θα είναι ασήμαντη μπροστά σ αυτά που θα έρθουν.

    καλη και ασφαλή έναρξη σε όλους τους φίλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522815

    Ηλια,στη Θεσσαλονικη υπερτερουν αριθμητικα οι περιφερειακες αδειες και ΟΧΙ οι γενικες.Βλεπεις η ΣΤ’ ΚΟΜΑΘ περιλαμβανει Μακεδονια-Θρακη,που ειναι τεραστια περιοχη.Φυσικα υπαρχουν και αυτοι που βγαζουν γενικη αδεια.Σας ευχομαι υγεια σε ολους σας και να παμε καλα και στο κυνηγι αυτη τη χρονια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522816

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους…..

    7 μέρες έχουνε περάσει και κανένας ανευθυνοϋπεύθυνος δεν έχει εμφανιστεί να δει αν ζούμε αν πνιγήκαμε ….τίποτα

    Όσον αφορά κάτι αποζημιώσεις που εξήγγειλε ο υπουργός  , α…δια καλαβρέζικα…

    Στην Ελλάδα είναι να μην σου τύχει….

    Σήμερα πάω να βγάλω την άδεια ….είδομεν

    Αν βρείτε σε καμμιά παραλία κουτιά φυσίγγια , και ένα ( 1 ) μποτάκι  crispi , είναι δικά μου….

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522824

    Πέρασε για καταγραφή ένα συνεργείο της Πυροσβεστικής…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522825

    Καλα τα συνεργεια καταγραφής ζημιών είναι πάντα αψογα!!!Γενάρης του 17 και η Αριάδνη με τα χιόνια και τον πάγο μου ξεπαστρεψε το 80% των ελαιόδεντρων. Μετά από 3 μήνες έρχονται 2 και πάμε στα κτήματά. Κάνουν καταγραφή και μετά από 2 χρόνια έρχεται ένα χαρτί που μου λέει ότι δικαιούμαι 2.250€ αλλά θα τα πάρω μετά από έλεγχο των δέντρων. Περνάει ένας μήνας και έρχεται άλλος ελεγκτής. Πάμε στα χωράφια και τον βλέπω να μετράει και να ξαναμετραει και να ξύνει το κεφάλι του. Του λεω όλα καλα? Μου λέει όχι , το συνεργείο καταγραφής έχει κάνει λάθος , δεν δικαιούσαι 2250€ ( φτου λεω εγω απο μέσα μου , πάνε τα λεφτα ) αλλά 7.500€ και δεν γίνεται πλέον να τα παρεις!!!!!!!!!! Η ζημία ήταν σχεδόν ολοκληρωτική και αυτοί είχαν γράψει 60 δέντρα από τα 250 που ειχαν καταστραφει και ακόμη παραγωγή δεν έχω πάρει από αυτα. Ελπίζω τώρα που πρόκειται για τα σπίτια του κοσμάκη να μην κάνουν τέτοια….λαθακια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #522826

    Καλησπερα σε ολλους, παιδες μην στεναχωριεσται δεν θα βγαλεται ακρη με το κρατος.Εγω σας ευχομαι καλη εναρξη σε ολλους και χωρις ατυχηματα,φευγω για το χωριο θα τα πουμε οταν γυρισω με τα αποτελεσματα φυσικα.Τασουλη προσεχε πρωτη μερα εκει που θελεις να πας θα γινεται χαμος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #522827

    Καλημέρα σε όλους…

    Επιστροφη απο το στεγνο εξοχικο στο λασπωμενο σπιτι…

    Σε τριφυλλι 5 σηκωματα…

    Αντε να δουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522836

    Εδώ τρυγόνια τελος!!!! Και όμως στην χρονιά που έβραζε ο τόπος μέχρι πριν 20 μέρες , μας βλέπω ατουφεκιστους την εναρξη. Στο σημείο που παρακολουθώ σήμερα από το ξημέρωμα ως τις 9μισή δεν πέταξε ΤΙΠΟΤΑ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,181 έως 42,195 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων