ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,271 έως 42,285 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523814

    Έχεις απόλυτο δίκιο φιλε. Φέτος έβγαλαν τους μισθούς των θηροφυλακων, τους δικούς τους οι διοικούντες το κυνήγι και αυτοί που πλήρωσαν για ολα αυτα δεν μπορούν να κάνουν αυτό για το οποιο πληρωσαν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523815

    Να μου κοπούν τα χέρια αν του χρόνου , να είμαστε καλά , βγάλω άδεια σε σύλλογο…

    Θα τον βρω τον παρασύλλογο ….

    Κερατάδες , λες και θα κολλήσω ιο στα έλατα και στις καστανιές …

    Αυτός ο κωλόγερος ο Αραμπατζης τι στο διάολο κάνει ;;

    Τα εργοτάξια ανοιχτά , τα σουπερ μαρκετ ανοιχτα , οι Κωτσόβολοι ανοιχτά , οι μπουρδελοτράπεζες ανοιχτές , όλα που γίνεται σαρδελοποιηση από κόσμο ανοιχτά …και βγαίνει της πουτάνας ο γυιός και κλείνει το κυνήγι …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #523816

    Να μου κοπούν τα χέρια αν του χρόνου , να είμαστε καλά , βγάλω άδεια σε σύλλογο… Θα τον βρω τον παρασύλλογο …. Κερατάδες , λες και θα κολλήσω ιο στα έλατα και στις καστανιές … Αυτός ο κωλόγερος ο Αραμπατζης τι στο διάολο κάνει ;; Τα εργοτάξια ανοιχτά , τα σουπερ μαρκετ ανοιχτα , οι Κωτσόβολοι ανοιχτά , οι μπουρδελοτράπεζες ανοιχτές , όλα που γίνεται σαρδελοποιηση από κόσμο ανοιχτά …και βγαίνει της πουτάνας ο γυιός και κλείνει το κυνήγι …

    τα πες ολα ρε τασο οπως πρεπει απλα εγω ημουν λιγο πιο κοσμιος θεατρο του παραλογου φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523817

    Πόσο θα μπορούσε να μας κοστίσει η έκδοση άδειας στο δασαρχείο. Όχι μεμονωμενα. Ας πούμε ότι μαζεύονταν 40-50 ατομα;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523818

    Τάσο δεν φταίνε Χαρδαλιαδες και Μητσοτακηδες. Οι…..ηγέτες του κυνηγιού  φταινε. Υπάρχει νομική κατοχύρωση του κυνηγιού ως αθλημα!!!! Αν είχαν τα αρχιδια,  όπως οι Κύπριοι,  θα πήγαιναν στην ποντικομαμη τον Χαρδαλια,  θα του ετριβαν αυτό το χαρτί στη μούρη και θα απαιτούσαν το αυτονόητο. Όπως όλοι οι άλλοι μπορούν να αθληθουν ατομικά έτσι θα το κάνουν και οι νόμιμοι κυνηγοι. Αλλά εγώ στην τελική πιστεύω ότι κάνα τηλέφωνο η κανα mail θα έστειλαν και θα τους έγραψαν κανονικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523819

    Θα κόστιζε πολύ λιγότερα από αυτά που δίνουμε τώρα στους άχρηστους , αλλά δεν είναι το θέμα τα 20-30 ευρώ φθηνότερα , είναι ότι δεν πρόκειται να ξαναπληρώσω αυτούς ….Να φτάσει εκείνη η εποχή του χρόνου και θα δούμε πόσοι θα μαζευτούμε …εγώ πάντως είμαι ο πρώτος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523820

    Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Δεν είναι τα 20-30 € μειον. Είναι να μην πάρουν ούτε ένα αυτοι. Έχω μιλήσει με 20 ατομα αποψε στο τηλέφωνο και η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι έπεσε φιλε. Αν η  πλειοψηφία τους γυρίσει την πλάτη , θα τον πιουν αυτοί όπως τον πίνουμε εμείς σημερα. Νo money no funny για την ΚΣΕφτιλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523821

    οκ …να φτάσει με το καλό εκείνη η ώρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #523822

    Λάθος απόφαση για το σταμάτημα του κυνηγίου, αλλη μια φορά ανίκανη ΚΣΕ και για άλλη μια φορά μας πυροβολούν και μας επιβάλλουν δυσμενείς αποφάσεις που δεν έχουν λογικά επιχειρήματα.

    Λυπάμαι για το σκυλάκι μου που προσπαθούσα να το ξεκινήσω στην μπεκάτσα, λυπάμαι για την απογόρευση να σταθώ μέσα στην φύση και να νιώσω την γαλήνη της και εκνευρίζομαι για την επιβολή της φυλάκης μου μέσα σε μια αρωστημένη πόλη…….

    Έχω προπληρώσει για αυτή την μοναχική μου δραστηρίοτητα και τις καλύτερες μέρες των μπασιμάτων μου τις κλέβετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #523828

    Οσο για το διπλασιασμο του προστι’μου σε 300 ευρω,τι λετε?Εγω πιστευω οτι τα φασιστομουτρα της κυβερνησης ειδαν οτι αυτη τη φορα θα υπαρχουν αντιδρασεις και για αυτον το λογο το εκαναν γιγαντιαιο.Σου λενε,με 300 ευρω ποιος θα τολμησει να αντιδρασει?Μπραβο στους Κυπρι’ους συναδελφους παντως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #523829

    Ξέχασα να σας πω οτι θα κολλήσω covid μέσα στην φύση απο κανά δένδρο η θα κολλήσω εγώ κανά δένρο αυτή την περιβόητη αρώστια και εσείς για το καλό με προφυλάσετε υποχρεώνοντάς με να είμαι μέσα σε μια πόλη σας αρωστημένη. Επίσης εκεί στην Γερμανία ή και στην Κύπρο έχουν ανοσία τα δένδρα γιατί εκει δεν απογορεύται το κυνήγι σε συνθήκες lockdown. Άντε απο εδώ υπερβολικοί μην πω και τίποτα άλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #523830

    καλημερα τωρα ακουσα το γεωργιαδη να λεει οτι ανοιχτο το ενδεχομενο να ανοιξει το κυνηγι το αλλο σκ για να δουμε ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523831

    Γιάννη καλημέρα. Μην ελπίζεις φιλε μου και πολλα. Είναι ο ίδιος που έλεγε πριν μήνες ότι δεν θα κλείσει καθόλου σε περίπτωση lockdown. Προσωπική μου άποψη , λέει μπουρδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    yanflos στις #523835

    Όλα καλά με το ψήφισμα αλλά υπάρχει κάποιο πρόβλημα όσον αφορά το 3ο (εντός νομού)…

    Π.χ: στην Αττική έχουν μείνει  2 άντε… 1 κυνηγοτόπια. Θα υπάρξει σίγουρα συχρωτισμός και υπάρχει κίνδυνος να δούμε τις φάτσες μας  στην τηλεόραση σε καμιά σύρραξη με τα ματ όπως στις πλατείες Βαρνάβα κ.α.

    Επίσης κίνδυνος σωματικής ακεραιότητας. Υπό κ.σ 1 περαστική στίχλα μπορεί να φάει και >10 τουφεκιές από “ράμπο”. Ας φανταστούμε τι θα γίνει αν φάει 100 και χαμηλές…

    Λίγο χιούμορ παιδιά. Οι παλιοί λέγανε, έκλασε ή νύφη σχόλασε ο γάμος (τουλάχιστον για φέτος).

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,271 έως 42,285 (από 43,267 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων