ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,481 έως 42,495 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #524730

    Τελικά η κοινοβουλευτικη δικτατορία του Κούλη μας ξαναέκοψε το κυνήγι μας!Οι ΦΑΣΙΣΤΕΣ της κυβέρνησης αποδεικνυονται ΚΑΙ αντίχριστοι ΚΑΙ αντικυνηγοί…Καλή απαλλαγή από δαύτους! Υ.Γ. Όχι ότι και τα γαιδουράγκαθα του ΣΥΡΙΖΑ ειναι καλά,αλλά αναρωτιέμαι,πώς θα σωθούμε από όλους τους?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524731

    Καλημέρα σε όλους …

    Επειδή κάποιοι αποφάσισαν με το έτσι θέλω να απαγορέψουνε από τα παιδάκια να πούνε τα κάλαντα και δεν τα ακούσαμε φέτος , ας τα ακούσουμε  …..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524739

    ο….

     

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    ziniatis στις #524741

    Ενδιαφερον.

    Θεοφάνια : Ο αγιασμός… ξεχειλίζει το ποτήρι της οργής για τους ιερείς – Ετοιμάζουν «ιερό» αντάρτικο

     

    Εμεις τι θα κανουμε? Ποσο ακομα θα μας δουλευουν τα τσογλανια?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #524742

    Μεμονωμένα όμως τι μπορούμε να κάνουμε?Αν βγούμε για κυνήγι,ο μικρός Χίμλερ ή αλλιώς Χρυσοχοίδης θα βάλει τους φασίστες του(ΕΛ.ΑΣ) να μας επιβάλλουν πρόστιμα των 300 ευρώ!!Και τότε ο καθένας μας θα είναι ΜΟΝΟΣ του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #524745

    Καλημέρα και καλή χρονιά. Ανατροπή της υφιστάμενης κατάστασης δεν μπορεί να γίνει θεσμικά γιατί αποδείχτηκε ότι όλα τα κόμματα εξυπηρετούν τους ίδους φορείς. Το φρόντισε αυτό ο θρούμπας, κάνοντας ότι χρειαζόταν για να δεσμεύσει έτσι τη χώρα, ώστε να μην μπορεί να έχει ανεξάρτητη γνώμη, εκετελώντας διατεταγμένη εντολή.

    Και μην ακούσω από κανέναν για τανκς, γιατί αυτά θέλουν καύσιμα, επίσωτρα και κυρίως ηγέτες με εθνικό φρόνημα να τα οδηγήσουν. Άσε που πλέον εντός αστικού χώρου είναι ευάλωττα. Άσε που <<απαγορεύεται>>.

    Κι όμως παρ όλα αυτά, βάσει σεναρίου,χωρίς τανκς είναι εύκολο να τους μαζέψουμε και τους 301 και τους γραμματείς και φαρισαίους που τους ακολουθούν.

    Πίστεψε με…..ακόμη κι ανάμεσα σε αυτούς που τους φυλούν, υπάρχουν αγανακτισμένοι….αλλά, ότι και να γίνει, η επόμενη ημέρα είναι το θέμα γιατί:

    1) Δεν θα υπάρχει καμία ανγνώριση διεθνή, ιδιαίτερα εντός ΕΕ, ΝΑΤΟ, Ρωσία, Κίνα για οποιαδήποτε τέτοια πρωτοβουλία.

    2) Δεν έχουμε τέτοια ενεργειακά αποθέματα για να αντέξουμε.

    3) Δεν έχουμε χρηματικά αποθέματα, ούτε χρυσό για να κόψουμε νόμισμα, γιατί φρόντισε να το εκποιήσει ο θρούμπας.

    4) Δυστυχώς δεν παράγουμε στον πρωτογενή τομέα ικανές ποσότητες για να θρέψουν το λαό για ικανό διάστημα.

    5) Δεσμευόμαστε με τέτοιες συνθήκες που θα λειτουργήσουν εις βάρος μας.

    Κοινώς, μπλέξαμε για τα καλά. Ο μόνος τρόπος είναι με υπομονή χρησιμοποιώντας τα τρωτά του αναδυόμενου υπερφίαλου αυτού συστήματος να πολεμηθεί από μέσα………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Spiros-Corfu στις #524746

    καλημερα και καλη χρονια .ξεχασες να πεις οτι ο ΓΑΠ πουλησε τα CDS της χωρας μεσο του αδελφου του νικου ..και τελικα αν δεν παρουμε μια ανασα και τραβηξουμε το τσιροτο δεν θα μαθουμε ποτε πως ειναι τι θελω να πω ? προτα απο ολα δεν πρεπη να  βρουνε ουτε τη δικη τους ψηφο  για να παρουν το μηνυμα ..μετα καπου καταχονιασμενο πρεπει να ειναι το κομα των κυνηγων , και σιγα σιγα να ανασκουμποθει και να εμφανηστει ξανα

    και γιατι το κομα των κυνηγων ?  μπορειτε να εμπηστευθητε καπιο αλλο ?

    πειτε με ρομαντικο η οπος  θελετε δεν βλεπω αλλο δρομο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #524749

    Πάρτε και εναν οικολογο Αμυρα στο υπουργείο Περιβάλλοντος για να δέσει τι γλυκο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    ziniatis στις #524751

    Ολοι σκατα ειναι! Μακαρι να εμφανιζοταν το κομμα! Παραλληλα ομως πρεπει και εμεις να αλλαξουμε τροπο και να δειξουμε στους εξω τις ενεργειες που κανουν οι κυνηγοι!

    Ειμαι μελος εδω μεσα κατι χρονια. Και παντα χαιρομαι να σας διαβαζω, μονο και μονο για να διαβαζω οτι ειμαστε εδω.

    Οι δρασεις σας (και λεω ΣΑΣ διοτι στην Κερκυρα δεν υπαρχει κατι να κανουμε! Η στα 27 χρονια που πληρωνω αδεια και κυνηγαω δεν εχω λαβει ποτε καποια ενημερωση απο τον συλλογο μας για καποια δραση!!!). Οι δρασεις σας λοιπον πρεπει να τονιστουν και να το επικοινωνησετε στον εξω κοσμο.

    Εγω ειμαι σιγουρος οτι με ολους αυτους τους αχρηστους εκει πανω, το κομμα μας θα λαμβανε καλο αριθμο. Και οχι μονο απο κυνηγους.

    Παντα, η αποψη μου.
    Φιλικα
    Αλεξανδρος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #524757

    Εκεί που φτάσαμε,περικυκλωμένοι από εχθρούς,νομίζω και εγώ ότι η μόνη λύση πλέον είναι το Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών(Κ.Ε.Κ).Οι άλλοι,όταν φτάσουν οι εκλογές,απλά θα ξανα-κάνουν τους φίλους προκειμένου να ξανα-υφαρπάξουν την ψήφο μας και μετά,ΤΑ ΙΔΙΑ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #524758

    Άκουσα τι είπε ο τηλεπωλητής μπουμπούκος για το κυνήγι και απλώς ΑΗΔΙΑΣΑ και ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΑ!Μα είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που εκλέγουν αυτόν τον τύπο?Το σκεφτόμουν και παλιά αυτό…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Spiros-Corfu στις #524764

    Άκουσα τι είπε ο τηλεπωλητής μπουμπούκος για το κυνήγι και απλώς ΑΗΔΙΑΣΑ και ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΑ!Μα είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι που εκλέγουν αυτόν τον τύπο?Το σκεφτόμουν και παλιά αυτό…

    δεν τον εκλεγουν , διωριζεται απο το κομα οπος και οι περησοτεροι ….αλους ψυφηζουμε και αλοι κυβερνανε ….. αν θυμαστε οι παλεοτεροι εδω μεσα τον (ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ)  εκηνον τον καραγκιοζη που ολο φωναζε στην τηλεοραση ..στης τελευταιες εκλογες δεν πηρε της ψυφους που επρεπε για να παρει υπουργειο οποτε παρετησαν οσους επρεπε και μπηκε αυτος … τελος η δημοκρατια οπος την δηδαχτικαμε στο δημοτικο ………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Spiros-Corfu στις #524765

    εγω νομηζα οτι το κομα των κυνηγων ειχε προελθει απο τους συλογος τους κυνηγετικους

    αν θελουμε παντος μπορουμε αρκει να θελουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #524785

    Χρόνια πολλά σε όλους σας!Πιστεύετε ότι στις 11/1/21 θα ξαναεπιτρέψουν το κυνήγι ή λέτε να ανανεώσουν τη γενική απαγόρευση εκ νέου?Ελπίζω πως ναι,αλλά με τους αντίχριστους πολιτικούς που δεν έχουν μπέσα δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.Πάντως αφού θα ανοίξουν τα σχολεία,με ό,τι αυτό συνεπάγεται,είναι λογικό να κρατήσουν εμάς μέσα?Αφού στις εξοχές και στις ερημιές θα πάμε…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,481 έως 42,495 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων