ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,631 έως 42,645 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #526095

    Καλημέρα σας. Είναι αισχρό αυτό που γίνεται. Η εκμετάλλευση της πανδημίας για προσωπικό, κομματικό, πολιτικό όφελος. Με το πρόσχημα της πανδημίας κλείνονται ή ανοίγονται <<δουλειές>>. Τελευταίο παράδειγμα η Μύκονος…… Μόλις διευθετήθηκε σε υψηλό επίπεδο, η προμήθεια επί των εισπράξεων της διάθεσης………..ξαφνικά έβαλε η Παναγιά, ο Άγιος, ο πληρωμένος επιστήμονας, το χέρι του κι όλα βαίνουν καλώς…….

    Άντε να σε δω να πας να κλείσεις το Ρέθυμνο…….Μόνο που εκεί οι <<δουλειές>> ρυθμίζονται υπερατλαντικά……

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526126

    Αύριο θα ρωτήσω το δασαρχείο Χαλκίδας τι χρειάζεται και πόσο κοστίζει να βγάλω άδεια …..

    Να δω τι θα μου πούνε και βλέπουμε….

    Πάντως στο Ληλάντιο που έβγαζα άδεια , ούτε τον πυρετό μου δεν τους δίνω….

    Ξεφτιλισμενοι , μόνο τα λεφτά ξέρανε να πάρουνε…..ένα μηνυμα στα μέλη του να πάμε 10 χιλιόμετρα πιο πέρα στην Νομαρχία Χαλκίδας να διαμαρτυρηθούμε , τιποτα……

    Γι’αυτό θα πάρουνε από 4 άτομα τον γκιώνη….

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526129

    Καλησπέρα σε όλους….

    Από το δασαρχείο μου είπανε ότι πρέπει πρώτα να βγει σε ΦΕΚ η ρυθμιστική και μετά να τους ρωτήσω για ποσά…..

    Δηλαδή από Δευτέρα……

    Η περιφερειακή από ότι λένε θα κοστίζει φέτος 80 ευρώ….

    Για 2-2.5 μήνες κυνηγίου καλά είναι…..χοχοχοχο….

    Άιντε να με βρείς στο κουτουρλομετοχι χαρδαλιαααααααα……..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526138

    Καλησπέρα σε όλους….

    Άντε πάμε , συνεχίζεται η προπαγάνδα , Φόρτσα Γκαίμπελς….

     

    https://ergasiakanea.eu/enischysi-20-ekat-eyro-se-mme/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #526139

    https://www.osth.gr/news-odont/ypochreotiko/

    Το Γ’ Ράιχ ΞΑΝΑΖΕΙ, ό,τι δικαιολογία και μπαρούφα να μας λένε τα φασιστάκια που μας κυβερνούν,με αρχηγό τον ΚΟΥΛΗ βέβαια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #526140

    https://kynigesia.gr/index.php/epikairotita/4842-proti-profylakisi-gia-zooktonia-stin-ellada-stin-fylaki-23xronos-gia-thanatosi-gatas-vid

    Καλά του έκαναν του αντίχριστου καθάρματος!!Παρατηρείτε όμως ότι η κοινωνία μας διολισθαίνει προς την τρέλλα,την αναίτια εγκληματικότητα ΚΑΙ τη βαρβαρότητα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #526141

    Καλημέρα σε όλους. Τι άκουσα τι έμαθα……Βρήκαν ευκαιρία οι σύλλογοι μας που τόοοοσο έτρεξαν, βοήθησαν και προσπάθησαν όλη τη χρονιά που πέρασε κι έκαναν αυξήσεις. Σου λέει αφού δεν θα πληρώσετε το δημόσιο, ας κάνουμε μια αύξηση να βγάλουμε τίποτα παραπάνω. Στον Γ Κυν. Αθήνας που βγάζω άδεια, πέρυσι 156 φέτος 166, αν κάποιος νέος θέλει να εκδώσει γενική άδεια. Ναι εντάξει εγω θα πληρώσω φέτος 98 αλλά του χρόνου; Γιατι τα μαθηματικά είναι απλά…..156-78(υπερ Δημοσίου)= 78. Από τα 78 της διαφοράς έως τα 98 τι έγινε; Τι καλό παραπάνω προσέφεραν οι σύλλογοι; Να πω ότι πλήρωναν θηροφύλακες; Σε αναστολή ήταν….. Γιατί τέτοια αύξηση και γιατί αύξηση; Σε μια καταστροφική για όλους χρονιά ……Κάποιος θα πει, έλα μωρέ για το χόμπι σου 20 παραπάνω σιγά το ποσό….. Ναι μεν εγώ ακόμη μπορώ να το δώσω, άλλοι όμως; Κι αν πολλαπλασιάσουμε επί τα χιλιάδες μέλη πόσο γίνεται και που πάει; Πραγματικά όμως που; Μήπως να το ξανασκεφτούν; Είναι αντικίνητρο για την έκδοση αδειών.

    Στο δικό σας σύλλογο τι γίνεται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526142

    Αντικίνητρο για έκδοση άδειας δεν υπάρχει , γιατί με την τρελα που μας δέρνει και 300 ευρώ να την χρεώνουνε , θα τρέχουμε όλοι να βγάλουμε…..

    Βέβαια τώρα με την αναμενόμενη και φυσιολογική πτώση μετά τα περσινά , στον αριθμό των αδειών , βρήκανε την ευκαιρία να ανεβάσουνε τις τιμές….

    Στον δικό μου σύλλογο δεν έχω μάθει για τιμές ….περιμένω το δασαρχείο και θα δω τι θα κάνω….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    490
    panos citori στις #526144

    Μην βιαστιτε να βγαλετε αδειες…… εγω λογο δουλειας ΑΝ θα βγαλω μετα της 15/9…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526145

    Πανο αν μπορούσα από τις 19 θα έβγαινα…..όσες περισσότερες φορές πριν μας κλείσουνε ξανά…τα σκυλάκια μετράνε αντίστροφα 21 και νύχτωσε….χαχαχαχα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526151

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους……

    Αύριο δασαρχείο και ενημερώνω πάραυτα ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #526158

     

    Οι Κυνηγετικές Ομοσπονδίες και οι Κυνηγετικοί Σύλλογοι διαθέτουν τουλάχιστον το ήμισυ των ετησίων
    εσόδων τους (50%) για φιλοθηραματικές δαπάνες, ενώ η Κυνηγετική Συνομοσπονδία διαθέτει τουλάχιστον το
    ενενήντα πέντε τοις εκατό (95%) των ετησίων εσόδων της για φιλοθηραματικές δαπάνες, συμπεριλαμβανομένων σε αυτές οπωσδήποτε των δαπανών μισθοδοσίας και απασχόλησης των ιδιωτικών φυλάκων θήρας των
    Ομοσπονδιών και του εξοπλισμού τους.

    Από τις διατάξεις αυτής της απόφασης δεν προκαλείται δαπάνη σε βάρος του κρατικού προϋπολογισμού.
    Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.

    Αθήνα, 26 Ιουλίου 2021
    Ο Υφυπουργός
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΜΥΡΑΣ

    Πήξαμε στους φασιανούς , στις πεδινές ………ουουουου ρε λαμόγια κλεφταραδες
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #526159

    Σας ενημερώνω ότι ρώτησα στον Κ.Σ.Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης στις 2/8/21 και μου είπαν ότι για μας που,άδικα τελικά,βγάλαμε πέρσι Περιφερειακή το κόστος για ΙΔΙΑ άδεια φέτος θα είναι 102€.Μου φάνηκε αρκετά αλμυρή η τιμή!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,631 έως 42,645 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων