Επιλογη Ωτασπιδων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 59 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #135419

    Καποιος φιλος εαν γνωριζει…

    Σαν εγω που εχω βαρυκοία στις υψηλες συχνοτητες και δεν μπορω να ακουσω καλα , ειδικα με ανεμο, οταν ειναι λιγο μακρυα ο συντροφος μου η ακομα τις τσιχλες( πολυ σπαστικο πραμα)

    Κατι σαν τα πιο πανω μπορει να με βοηθησει??? εννοω στο να προστατευτω απο τους ηχους αλλα και να μου δυναμωνει την ακοη στο κυνηγι?

    Διοτι για επαγγελματικα ακουστικα που ρωτησα…..η τιμη ειναι ………..κεραμιδα!!!! Ξεκινουν απο 3,500 Ευρω!!!!!( μιλαμε για τα τελευταια μοντελα παντα, οχι καποια που ναι και 5-10 χρονια σε κυκλοφορια)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #376115

    Καποιος φιλος εαν γνωριζει…

    Σαν εγω που εχω βαρυκοία στις υψηλες συχνοτητες και δεν μπορω να ακουσω καλα , ειδικα με ανεμο, οταν ειναι λιγο μακρυα ο συντροφος μου η ακομα τις τσιχλες( πολυ σπαστικο πραμα)

    Κατι σαν τα πιο πανω μπορει να με βοηθησει??? εννοω στο να προστατευτω απο τους ηχους αλλα και να μου δυναμωνει την ακοη στο κυνηγι?

    Διοτι για επαγγελματικα ακουστικα που ρωτησα…..η τιμη ειναι ………..κεραμιδα!!!! Ξεκινουν απο 3,500 Ευρω!!!!!( μιλαμε για τα τελευταια μοντελα παντα, οχι καποια που ναι και 5-10 χρονια σε κυκλοφορια)

    Αυτα που κανουν τα παραπανω του Prowler ειναι να ενισχυουν τους ηχους του περιβαλοντος και την συνομιλια ενω αποκοπτουν σχεδον ακαριαια ηχους πανω απο 85db.
    Οποτε πιστευω θα σε βοηθησουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #135420

    Φίλε μου έχεις ΠΜ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1852
    JIMISTOM στις #135612

    EXO KATI FELOYS SPITI

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #376493

    Παιδιά οι ωτασπίδες που προτείνετε στην αρχή της σελίδας κόβουν και το …ροχαλητό; Πολλές φορές στην καλύβα δεν μπορώ να κλείσω μάτι γιατί κάποιος από την παρέα κόβει ξύλα όλο το βράδυ… <_< . Πήρα κάποιες από ένα φαρμακείο τις οποίες τις πλάθεις και τις βάζεις στα αυτιά σου αλλά ήταν ενοχλητικές και δεν τις άντεξα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #376498

    Χαχαχαχαχα!!!
    Πολυ καλο και δυσκολο προβλημα!
    Εξαρταταιαπο το ροχαλητο!
    Αν ειναι κατω απο το οριο τοτε θα το ενισχυουν για να το ακους καλυτερα.
    Εκτοςαν καποιος κανει σαν τρακτερ και ξεπερνα τα 85 db δηλαδη κανει σαν τον γαιδαρακο στο βιντεο του Κωστα Zed <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    dargo στις #376510

    Φιλοι μου εγω στο κυνηγι χρησιμοποιω τις SONIC II και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.
    Μικρες ,κανουν σιγουρα δουλεια και φτηνες.Το σκοπευτηριο ειναι αλλο πραγμα και σιγουρα χρειαζεται
    κατι πολυ καλυτερο!Καλημερα σε ολους σας. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #376512

    Παιδιά οι ωτασπίδες που προτείνετε στην αρχή της σελίδας κόβουν και το …ροχαλητό; Πολλές φορές στην καλύβα δεν μπορώ να κλείσω μάτι γιατί κάποιος από την παρέα κόβει ξύλα όλο το βράδυ… :lol: . Πήρα κάποιες από ένα φαρμακείο τις οποίες τις πλάθεις και τις βάζεις στα αυτιά σου αλλά ήταν ενοχλητικές και δεν τις άντεξα.

    Οι ωτοασπίδες στην περίπτωση αυτή δεν θα κάνουν τίποτα, θέλει κάλτσα από άρβυλο που έχεις περπατήσει όλη μέρα… αυτό είναι το καλύτερο…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #376520

    Καλά εσείς γελάτε αλλά εγώ πάω άυπνος το πρωί στο καρτέρι… :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #135836

    Και εγω εχω εδω και καιρο ,με πολυ καλα αποτελεσματα τις howard leight απο το αμερικανικο cabelas
    απλα πολυ καλες και αρκετα φθηνες

    http://www.cabelas.com/cabelas/en/template…&hasJS=true

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    dimitris 13 στις #145499

    ΩΤΟΑΣΠΙΔΕΣ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ PELTOR OPTIME III
    Aπομείωση : SNR 35 ( H=40, M=32, L=23)

    χτες αγορασα τις ωτοασπιδες peltor 3 θα σας πω συντομα λεπτομερειες.
    Ειναι μεγαλες ομως πρεπει να ομολογισω!!!!!!

    [attachment=1535:images.jpg]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Blackriton στις #151715

    καλησπερα. τι λετε για αυτες? http://cgi.ebay.co.uk/Peltor-Tactical-Spor…ootingSports_ET με την ισοτιμια κανουν 122 ευρω με μεταφορικα. τις εχετε δει φτηνοτερα Ελλαδα ή σε κάποιο αλλο eshop?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #151724

    Ριξε και εδω μια καλη ματια
    εχει και διαφορα σχολια απο διαφορους αγοραστες
    εχει ποικιλια,και ειναι πολυ αξιοπιστο ηλεκτρονικο μαγαζι,εχω αγορασει πολλες φορες πραγματα χωρις προβληματα

    http://www.cabelas.com/cabelas/en/template…entId=cat602007

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    kostasts στις #151730

    Τις έχω πάρει κι' εγώ από το Cabela's. Η τιμή στην Ελλάδα είναι γύρω στα 250 Ευρώ, για να καταλαβαίνουμε τι κοροϊδία πέφτει. Πάρτες με κλειστά μάτια.

    Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    C_GRIP στις #151925

    Καλησπέρα σε όλους
    Εδώ και ένα περίπου χρόνο, χρησιμοποιώ τα Peltor Tactical 6S (βλ. http://www.envirosafetyproducts.com/peltor…c-headset.html). Η τιμή τους όπως θα δείτε είναι πολύ λογική. Επιπλέον, θεωρώ ότι έχουν πολύ "ελαφριά" αίσθηση όταν τα φοράει κανείς, με αποτέλεσμα να μην προκαλούν δυσφορία μετά π.χ. 1 ώρα συνεχούς χρήσης. Τέλος έχουν βραχεί πολλές φορές (σε καταρρακτώδεις βροχές στο σκοπευτήριο της Πάρνηθας), χωρίς προβλήματα – κάτι σημαντικό στα συνήθως ευαίσθητα ηλεκτρονικά ακουστικά. Τα συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 59 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων