ΨΑΡΟΝΙΑ Η ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #250050

    ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑ (ΣΤΗ ΧΥΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΓΔΑΡΟΥΜΕ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΥ ΤΡΩΓΑΝΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΠΟΡΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ

    οχι απλα ολλα ειναι στο μιαλο του ανθρωπου. :lol:
    επιδη ειναι κορακοιδη γιαυτο υπαρχει αυτη η αντηληψη.

    εμεις παντος οσα σκοτονουμαι τα δεινουμαι δορο στην κερα κατηνα τις γειτωνιας και τα ευχαριστω που ακουμαι δεν περιγραφονται. :lol: :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #194844

    Δεν ειναι κορακοειδη Αντρεα. Eτσι τα λενε εδω, λογω της ομοιοτητας των χρωματων. Ειναι ομως αλλη οικογενεια.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Starlings

    Η αληθεια ειναι παντως οτι εχω φαει και γω αρκετα απο δαυτα, καθως παλιοτερα τα κυνηγουσα συστηματικα γυρω απο το σπιτι μου. Δεν ειναι και το νοστιμοτερο φαι, αλλα δεν ειναι και για πεταμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #250020

    Δεν ειναι κορακοειδη Αντρεα. Eτσι τα λενε εδω, λογω της ομοιοτητας των χρωματων. Ειναι ομως αλλη οικογενεια.

    [url=”http://en.wikipedia.org/wiki/Starlings”]http://en.wikipedia.org/wiki/Starlings[/url]

    Η αληθεια ειναι παντως οτι εχω φαει και γω αρκετα απο δαυτα, καθως παλιοτερα τα κυνηγουσα συστηματικα γυρω απο το σπιτι μου. Δεν ειναι και το νοστιμοτερο φαι, αλλα δεν ειναι και για πεταμα.

    οκ. :lol:

    το αλλο που με εξεπλιξε ειναι πως ο κουκλοπετινος και ο μελισοφας ειναι στην οικογενεια των κορακοιδων., :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #250012

    Δεν ειναι κορακοειδη Αντρεα. Eτσι τα λενε εδω, λογω της ομοιοτητας των χρωματων. Ειναι ομως αλλη οικογενεια.

    [url=”http://en.wikipedia.org/wiki/Starlings”]http://en.wikipedia.org/wiki/Starlings[/url]

    Η αληθεια ειναι παντως οτι εχω φαει και γω αρκετα απο δαυτα, καθως παλιοτερα τα κυνηγουσα συστηματικα γυρω απο το σπιτι μου. Δεν ειναι και το νοστιμοτερο φαι, αλλα δεν ειναι και για πεταμα.

    ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΜΠΟΛΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΦΡΕΣΚΙΑ ΝΤΟΜΑΤΑ, ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΘΟΥΡΙΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #249961

    φετος στην κρητη εχουν ερθει παρα πολα.
    εχει μερικα τεραστια κοπαδια.

    εμεις με 5 τουφεκιες ενα δικανο και μια καραμπινα ρειξαμαι 47 κατω και δεν ξερω ποσα τραβματισμενα θα φιγαναι και ποσα θα χασαμαι. :lol: :lol:

    Δηλαδή ρίξατε 5 τουφεκιες σε θήραμα που δεν θα φάτε έτσι για την πλάκα σας; :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #249848

    Δηλαδή ρίξατε 5 τουφεκιες σε θήραμα που δεν θα φάτε έτσι για την πλάκα σας; :lol:

    δεν με καταλαβες τα πειρε η κερα κατινα τις γειτονιας και ακομα ευχαριστω μας λεει. :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #249847

    οκ. :lol:

    το αλλο που με εξεπλιξε ειναι πως ο κουκλοπετινος και ο μελισοφας ειναι στην οικογενεια των κορακοιδων., :lol:

    Οντως. Ειναι παραξενο παντως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #249575

    ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΡΩΓΑ (ΣΤΗ ΧΥΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΑ ΓΔΑΡΟΥΜΕ) ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΠΟΥ ΤΡΩΓΑΝΕ [u]ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΡΩΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΠΟΡΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ

    [/u]
    Συμφωνω και εγω.
    Φιλος απο Κυκλαδες μου ελεγε οτι τα ζεματουσαν και κατοπιν
    τα τηγανιζαν με αυγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #249567

    [/u]
    Συμφωνω και εγω.
    Φιλος απο Κυκλαδες μου ελεγε οτι τα ζεματουσαν και κατοπιν
    τα τηγανιζαν με αυγα.

    ΤΕΤΟΙΑ ΛΕΓΕ ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΧΟΥΜΕ ΣΕ ΚΟΥΖΙΝΕΣ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #248871

    Σήμερα το πρωί μαύρισε το Γαλάτσι !!!!
    Λίγο ήθελα να κάτσω καρτέρι στην ταράτσα :P :( B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #195388

    Εδω κατω λενε, οτι ειναι σημαδι βαρυχειμωνιας. Φετος εχω δει τοσα πολλα, που δε θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια χρονια που τα ειδα. Οποτε μαλλον καλα το λεγαν οι παλιοτεροι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #248803

    Εδω κατω λενε, οτι ειναι σημαδι βαρυχειμωνιας. Φετος εχω δει τοσα πολλα, που δε θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια χρονια που τα ειδα. Οποτε μαλλον καλα το λεγαν οι παλιοτεροι.

    καθε απογευμα οταν πειγενω στην δουλει πανω απο το νεκροταφειο στο αγιο λουκα γεινεται ο χαμος του λυριου. :P :(

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #248798

    καθε απογευμα οταν πειγενω στην δουλει πανω απο το νεκροταφειο στο αγιο λουκα γεινεται ο χαμος του λυριου. :P :(

    Τα καλυτερα καρτερια ειναι στην Αγορα και στη Νομαρχια. B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #248795

    Τα καλυτερα καρτερια ειναι στην Αγορα και στη Νομαρχια. :P

    ΚΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΝΑ ΠΕΖΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ. :( B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #401815

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΑΣΩΠΙΑΣ -ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΨΑΡΟΝΙΑ

    ΚΑΤΑ ΤΙΣ 08.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕΤΑΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΙΝΟΦΥΤΑ ΑΠΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΠΟΥΛΙΑ ΠΡΟΣ ΑΣΩΠΙΑ

    ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΠΟΥΛΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΩ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΣΠΑΡΜΕΝΟ ΧΩΡΑΦΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΑΝ ΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ 😯

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 151 έως 165 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων