ΨΑΡΟΝΙΑ Η ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #265932

    Δεν γινεται να τρωνε κρεας απο ψοφιμια γιατι πολυ απλα δεν εχουν το καταλληλο ραμφος. Αν δειτε ολα τα πτωματοφαγα, απο τους γυπες ως τις κουρουνες, εχουν δυνατα ραμφη για να ξεσχιζουν το κρεας. Τα πουλια αυτα οπως και τα περισσοτερα, τρωνε καρπους και εντομα, πραγμα που σημαινει οτι ενα πτωμα ζωου, εχει αρκετα εντομα για ενα μεγαλο κοπαδι.

    Ακριβώς αυτό Βίκτωρα. Τα έχω δει να τρώνε τα σκουλίκια από πτώμα γαιδάρου. Τα ντουφεκάω όταν τα βρίσκω και τα δίνω σε κάποιους που τα τρώνε


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #265929

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΘΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΚΟΚΗΝΙΣΤΑ ΣΤΗ ΧΥΤΡΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΑ ΜΠΑΧΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ :blink:

    Στέφανο μην τα τρως τα είχα δει μαζεμένα σε έναν γάιδαρο ψόφιο , παλιά ιστορία όλα τα βρώμια τρώνε :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #265926

    [size=4]Στέφανο μην τα τρως τα είχα δει μαζεμένα σε έναν γάιδαρο ψόφιο , παλιά ιστορία όλα τα βρώμια τρώνε :angry: [/size]

    ΚΑΠΕΤΑΝΙΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΨΟΦΙΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ (ΕΚΤΟΣ ΒΟΥΛΗΣ ΕΝΝΟΩ) :blink: :)

    ΚΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΙΣ ΤΣΙΠΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΜΕ ΠΙΚΑΝΤΙΝΟ ΠΩΣ ΤΙΣ ΤΡΩΣ? :(

    ΚΑΙ ΤΡΙΤΟΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΗΔΗ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ 2 ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΤΗΚΑ ΚΟΠΑΔΙΑ…ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΟΥΝ? :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #265827

    ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΤΑ ΤΡΩΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΜΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΚΚΙΝΙΣΤΑ ΜΕ ΠΙΛΑΦΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΜΕΖΕΣ :angry: :blink: .ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΠΙΟ ΒΡΟΜΕΡΟ ΖΩΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΣΕ ΤΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΜΑΝ ΝΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ :) :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    nivatos στις #188314

    γιατί βρε παιδια τέτοια προκατάληψη με τ ο κουρκουβελάκι !!!!! ο τσιχλοκότσυφας τι τρώει?????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    super_sport στις #188329

    http://www.youtube.com/watch?feature=playe…p;v=Opf3Yd_ISgo

    για δειτε το

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #188790

    χθες ενα καλουτσικο κοπαδι περιξ θεσσαλονικης εψαχνε απο ελαιωνα σε ελαιαωνα δεν τα ντουφεκισα γιατι ειχα ηδη αρκετα τσιχλοκοτσυφα για καθαρισμα μετα το κυνηγι. Ωραιος παντως ο ηχος απο τα φτερα τους που ακουγεται απ το κοπαδι.Ισως παω αποψε και κατσω καρτερι στις ελιες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #264429

    χθες ενα καλουτσικο κοπαδι περιξ θεσσαλονικης εψαχνε απο ελαιωνα σε ελαιαωνα δεν τα ντουφεκισα γιατι ειχα ηδη αρκετα τσιχλοκοτσυφα για καθαρισμα μετα το κυνηγι. Ωραιος παντως ο ηχος απο τα φτερα τους που ακουγεται απ το κοπαδι.Ισως παω αποψε και κατσω καρτερι στις ελιες.

    ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΜΠΟ ΤΩΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΠΑΔΙΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #263537

    ΠΕΡΣΥ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΥΚΡΑΝΟ ……..ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΞΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΨΩΦΙΜΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΚΟΥΡΟΥΝΕΣ.

    Καποτε σ' εναν ψωφιο γα'ι'δαρο καθοντουσταν 5-6 απο δαυτα και τον τσιμπολογουσαν… Το υπολοιπο κοπαδι φανηκε οταν πεταξαν !!! Ητανε ΜΕΣΑ στην τρυπα που ειχαν ανοιξει στην κοιλια του ζωου…. Εγω τα ντουφεκαω οταν δεν βρισκω πουλια και θελω να κανω προπονηση για να ξεσκουριασω. Τιποτα αλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #263481

    Καποτε σ' εναν ψωφιο γα'ι'δαρο καθοντουσταν 5-6 απο δαυτα και τον τσιμπολογουσαν… Το υπολοιπο κοπαδι φανηκε οταν πεταξαν !!! Ητανε ΜΕΣΑ στην τρυπα που ειχαν ανοιξει στην κοιλια του ζωου…. Εγω τα ντουφεκαω οταν δεν βρισκω πουλια και θελω να κανω προπονηση για να ξεσκουριασω. Τιποτα αλλο.

    [font=”Comic Sans MS”]ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ 500 ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΣΑ
    ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ!!!![/font]

    :D ;) :D :D :D ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #189168

    Σαββατο ειδα και γω ενα αρκετα μεγαλο κοπαδι να περναει πανω απο το σπιτι μου. Φανταστητε οτι περναγαν για 5-6 δευτερολεπτα συνεχως. Ειχα καιρο να δω τετοιο κοπαδι εδω κατω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    284
    Royal Hunt στις #263386

    ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΜΠΟ ΤΩΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΑΡΧΙΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΚΟΠΑΔΙΑ :D

    Όντως.Και στο Μαρκόπουλο και στην Κερατέα χαμός από κοπάδια ψαρωνιών εχθές το μεσημέρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/03/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    416
    J.K. στις #263349

    [b][font=”Comic Sans MS”]ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ 500 ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΣΑ
    ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ!!!![/font][/b]

    :D ;) :D :D :D ;)

    ΡΕ ΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ.
    Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΑ ΨΑΡΟΝΙΑ!!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΕΧΕΧΕΧΙΧΙΧΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #263310

    ΡΕ ΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ ΤΟ ΓΑΙΔΑΡΟ.
    Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΑ ΨΑΡΟΝΙΑ!!!!

    ΧΑΧΑΧΑΧΕΧΕΧΕΧΙΧΙΧΙ

    [font=”Comic Sans MS”]ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΙ ΚΑΝΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ
    Κ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑΝ ΜΙΑ ΨΟΦΙΑ ΑΓΕΛΑΔΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥΣ.

    ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΦΑΝΕ…[/font]

    :D ;) ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #262969

    [b][font=”Comic Sans MS”]ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ 500 ΠΟΥΛΙΑ ΜΕΣΑ
    ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ!!!![/font][/b]

    :) :) :) :) :) :D

    φιλεμου δεν μετρησα ποσα βγηκαν, απλα δεν πιστευα στα ματια μου γιατι οταν ημουν πιτσιρικας τα κυνηγουσα. τωρα χαρισμα σ' οπιον πειναει…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων