"ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΣ ΤΥΠΟΣ & ΚΥΝΗΓΙ" – ΣΚΛΗΡΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ-ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΕΝΘΕΤΑ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 196 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #136355

    anyway, χόντρηνε η κουβέντα.

    Εγώ θέλω να κρατήσω το ζουμί, πως δεν μιλάμε επειδή "τα εν οίκω μη εν δήμω". ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ έφερε το κυνήγι στην κατάστασή του. Καταλήξαμε να μην μιλάμε ούτε μεταξύ μας και πλέον είναι "τα εν οίκω μην εν οίκω", δεν ξέρουμε τι γίνεται ανάμεσά μας! Εάν δεν γράφουν οι εφημερίδες για τα ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ τότε ποιος;;;; Τα έντυπα των οικολόγων στην στήλη "οι κακοί κυνηγοί";;; Πως θα ενημερωθούμε για τις εξελίξεις;;; Πολύ απλά από αυτούς που περιμένουμε την ενημέρωση δεν μας την δίνουν!!! Και έτσι οδηγούμαστε στο διαδίκτυο….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #136359

    Κυριε Αντωνακη

    Προσωπικα με καλυψατε απολυτα!!!!!
    Χαρηκα για την γνωριμια και παλι ευχομαι το καλυτερο!!!

    Με εκτιμηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #136366
    «κοινέ» μήπως είναι η ώρα σου να τα ακούσεις κι εσύ;
    ..την Κυριακή ελάτε κατά Μόδι μεριά, πάρε και την παρέα σου, μόνο τον έξω από δω ξέρεις εσύ ποιόν να μη πάρεις….
    [/size]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #136367

    Τι εννοείς Σωτήρη, για τον κο Αντωνάκη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #136371

    Νομίζω πως οφείλω μια εξήγηση στον Κο Αντωνάκη, μιας και εγώ είμαι αυτός που μίλησε για τα 2,5 ευρώ.
    Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα όταν διάβασα για σκληρές αποκαλύψεις και ιδιαίτερα αυτό το "ποιοι φταίνε". Ενθουσιάστηκα τόσο που αμέσως προώθησα το μήνυμα που μου ήρθε με κάθε τρόπο. Το κοινοποίησα εδώ, σε όλη τη mailing list μου, καθώς επίσης και σε πάνω από 3000 άτομα με τα οποία είμαστε μαζί σε μια ομάδα του facebook. Σκέφτηκα "επιτέλους, ώρα να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους. Ώρα να ακούσουν αυτοί που σε όλα τα χρόνια της 20χρονης κυνηγετικής μου πορείας (πρώτη άδεια κυνηγιού το 1990), αλλά και από πιο πριν, βρίσκονται σε καίριες θέσεις και δεν με ακούν ποτέ."
    Βασιζόμενος σε αυτόν τον ενθουσιασμό μου προέτρεψα γνωστούς και αγνώστους να σας αγοράσουν για να ενημερωθούν. Έτρεξα από την προηγούμενη στο ψιλικατζίδικο και προπλήρωσα την εφημερίδα για να είμαι σίγουρος ότι θα την βρω στις 15:00 που σχολάω. Έφτασα στο σπίτι μου και δεν έκατσα καν στο τραπέζι για φαγητό. Άνοιξα το ένθετο με πραγματική λαχτάρα και …. απογοητεύτηκα. Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό εκείνη τη στιγμή ήταν η παρόμοια αντίδραση όλων εκείνων των γνωστών και αγνώστων μου που πήραν το μήνυμά μου και περίμεναν και αυτοί κάτι αντάξιο αυτού που τους έστειλα. Πιστεύω ακόμα ότι τους όφειλα τη συγνώμη που τους είπα και γι' αυτό την είπα.
    Να είστε σίγουρος ότι αν και όταν αποφασίσετε να γίνετε σκληροί και αποκαλυπτικοί, πάλι δίπλα σας θα είμαι και θα σας ξαναπροτείνω σε υπερδιπλάσιους από ότι αυτή τη φορά, επιτρέψτε μου όμως να περιμένω πρώτα να δω, γιατί τώρα "φυσάω και το γιαούρτι".
    Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας και μιας και τέθηκε και θέμα DVD, θα 'θελα να σας πω ότι προτιμώ να μην ξαναδώσετε DVD και το ένθετο να μοιράζεται μαζί με την εφημερίδα στην κανονική της τιμή. Η παραπάνω πρότασή μου δεν έχει να κάνει με το κόστος που θα πληρώσω για να σας διαβάσω, αλλά με το κέρδος που θα αποκομίση το κυνήγι όταν τα κυνηγετικά θέματα πλέον θα "μπαίνουν" στα σπίτια όλων και όχι μόνο των κυνηγών. Ας μην γελιόμαστε, την έκδοση με το ένθετο την παίρνουν μόνο οι κυνηγοί, οι απλοί αναγνώστες της εφημερίδας σας δεν έχουν κανένα λόγω να αγοράσουν την έκδοση με το ένθετο και θα προτιμήσουν την απλή. Είναι μια πολύ γενναία απόφαση, αλλά νομίζω ότι είναι η σωστή.
    Στο θέμα της ανωνυμίας που θίξατε, θα 'θελα να σας πω ότι ουδέποτε είχα πρόβλημα να μιλήσω επώνυμα και το έχω κάνει πάρα πολλές φορές και από εδώ και από αλλού είτε στηρίζοντας το ΚΕΚ, είτε στέλνοντας επιστολές διαμαρτυρίας, είτε καταγγέλλοντας λαθροθήρες. Σημειωτέον ότι η παραπάνω "επωνυμία" μου είχε και επαγγελματικό κόστος, άτομο με το οποίο συνεργάζεστε (ΝΑΒΑΧΟ) μπορεί να σας το διαβεβαιώσει.
    Τελειώνοντας θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι τα εδώ γραφόμενά μου δεν έχουν σκοπό την υπονόμευση της φιλότιμης προσπάθειά σας αλλά την βελτίωσή της.

    Φιλικά

    Αρμούτης Κ. Νικόλαος
    Μέλος Κ.Σ. Διδιμοτείχου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #136374
    Για να ξεκαθαρίσω κάτι ακόμα. Οι κατηγορίες , όποιες κι αν είναι αυτές, δεν είναι για σένα Νίκο. Εσύ παρασύρθηκες , όπως και πολλοί άλλοι, από την διαφήμιση.
    Αλλά όπως σου έγραψα και πριν είναι Ο.Φ.Α.
    Οι κατηγορίες είναι για το ένθετο. Και ναι με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο η πρόταση σου να μην υπάρχει το DVD, απλά και μόνο το ένθετο. Αν και υπάρχει και κάτι καλύτερο ακόμα. Το ένθετο, όπως και το ένθετο σε άλλη εφημερίδα να ενσωματωθεί στην ίδια την εφημερίδα. Να αποτελεί ύλη της εφημερίδας. Έτσι θα διαβάζουν ακόμα περισσότεροι. Γιατί όπως εγώ κράταγα το ένθετο και πέταγα εφημερίδα και DVD, έτσι και κάποιοι άλλοι πετάνε το ένθετο.

    [/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #136386

    ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΩΝΑΚΗ.
    ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ Κ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑ ΕΝΘΕΤΑ Κ ΕΚΤΙΜΩ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΤΑ DVD ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΟΠΩΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΔΙΟΤΙ ΕΚΤΩΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΙΧΟΥΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΠΕΙΝΑ,(αυτο βεβαια το ξερετε γιαυτο κ τα βαζετε) ΟΠΩΣ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ(δεν ειναι παντα οτι καλυτερο, αλλα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ).
    ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΕΝΘΕΤΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ DVD.
    ΜΕ ΦΙΛΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ
    Ν.ΝΙΚΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #136417

    Ευχαριστω Woody για τα καλα σου λογια.
    Ειναι αληθεια οτι αδραξα την ευκαιρια να πω και εγω καποια πραγματα.
    Αυτο που θελω να στηλω προς καθε κατευθυνση ειναι οτι δεν πληρωνομαστε φυσικα για να βρισκομαστε εδω μεσα σαφως και δεν υπαρχει κανενα συμφερον πλην της μεγαλης αγαπης.
    Δεν εξυπηρετουμε τα συμφεροντα καποιου ανταγωνιστη, ουτε γινομαστε φερεφωνα των συμφεροντων του site.
    Οποιος εχει αλλη αποψη , ας το πει ………..ελευθερα……!!!!!!
    Ειμαστε ελευθερα σκεπτομενοι ανθρωποι που εκφραζομαστε μεσα απο την δυνατοτητα που μας προσφερει ο χωρος, σε μια αμφιδρομη αυτονοητη(πιστευω για ολους) σχεση καποιας συναλλαγης .
    Φιλοξενουμαστε μεν,ειμαστε η υπαρξη του δε, και οποια μεμονομενη αδικια αποτελει διακριση.
    Εγω προσωπικα θα πω οτι εχω παψει να αγοραζω το Εθνος Κυνηγι οταν καποια στιγμη θεωρησα οτι προπαγανδιζει σχετικα με κατι που με ενοχλησε προσωπικα, και προσεβαλε την νοημοσυνη μου.
    Εκτος κι αν επρεπε να θεωρησω οτι ο δημοσιογραφος τοσα ξερει- τοσα λεει. Τεσπα.
    Ο κυνηγος σημερα εχει απαιτησεις απο τα ΜΜΕ ,οπως και οποιος πολιτης. Εναι ανθρωπος του σημερα και οχι του χθες. Προσπαθει και εχει αρχισει να καταλαβαινει τι συμβαινει γυρω του. Θελει να ξερει, και <ψαχνεται>!!!!!!!
    Δεν φτανουν μονο οι λαίκοι δημοσιογραφοι,να διασκεδαζουν με φτερα ,πουπουλα και τουφεκιες τα πληθη!!!!! Χρειαζονται και επιστημονικοι συνεργατες για το θεμα ενημερωσης(θηραματολογοι αμεροληπτοι κλπ κλπ) τιμιοι και ενημερωμενοι.
    Μπορει να λεγεται οτι το επιπεδο των κυνηγων ειναι χαμηλο , και με βαση αυτο να κινουνται αναλογα οι παντες…..αυτο δεν σημαινει οτι ειναι ολοι………!!!! Ουτε παλι ολοι μας εχουμε την διαθεση να εκμεταλευτουμε το μυαλο μας ως ηγετες ή επιχειρηματιες, μην παει χαμενο!!!!!
    Και σαφως ο καθενας εχει αλλες απαιτησεις απο την ενημερωση.
    Και σαφως για να επιβιωσει ενα περιοδικο ειναι απιστευτη ιστορια, και δεν σχετιζεται με οποια παραλογη ατομικη απαιτηση ή επιθυμια του καθε επιδοξου,απο δω μεσα.
    Και σαφως αν καποιος δεν ειναι σε θεση να καταλαβει πολλα ,δεν σημαινει οτι πρεπει να αποχαυνωθει εντελως, απο τα ΜΜΕ!!!!!
    Τελος παντων το θεμα ειναι τεραστιο,ατερμονο και επισης γνωριζουμε οτι η μικροκοινωνια μας ειναι απλα κομματι της μεγαλυτερης, με οτι συνεπαγεται αυτο.
    Η ουσια ειναι οτι ενας συνειδητοποιημενος ανθρωπος(με την δικη μου ενοια) δεν χειραγωγειται ευκολα απο κανεναν επιτηδιο (γενικολογοντας μην παρεξηγηθω)
    Καποιος σοφος ειπε οτι : Ο μεσαιος ανθρωπος ασχολειται με τους ανθρωπους……..Ο μετριος με τα γεγονοτα……..και ο ανωτερος………με τις ιδεες!!!!!!
    Ας προπαθησουμε να βελτιωθουμε σε καθε τομεα!!!!! Κατι κρυβεται πισω απο καθε πετρα. Το περιτυλιγμα δεν ειναι η ουσια.
    Και ας μην ξεχνουμε οτι το μεγαλυτερο οπλο του εικοστου πρωτου αιωνα ειναι η ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.

    Συγνωμη αν σας κουρασα ή αν ξεφυγα καπως………..πολυ!!!!
    Να ειστε καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #136468


    Με την ευκαιρία της επικοινωνίας μας και μιας και τέθηκε και θέμα DVD, θα 'θελα να σας πω ότι προτιμώ να μην ξαναδώσετε DVD και το ένθετο να μοιράζεται μαζί με την εφημερίδα στην κανονική της τιμή. Η παραπάνω πρότασή μου δεν έχει να κάνει με το κόστος που θα πληρώσω για να σας διαβάσω, αλλά με το κέρδος που θα αποκομίση το κυνήγι όταν τα κυνηγετικά θέματα πλέον θα "μπαίνουν" στα σπίτια όλων και όχι μόνο των κυνηγών. Ας μην γελιόμαστε, την έκδοση με το ένθετο την παίρνουν μόνο οι κυνηγοί, οι απλοί αναγνώστες της εφημερίδας σας δεν έχουν κανένα λόγω να αγοράσουν την έκδοση με το ένθετο και θα προτιμήσουν την απλή. Είναι μια πολύ γενναία απόφαση, αλλά νομίζω ότι είναι η σωστή….

    Θα συμφωνήσω απόλυτα. Τα ένθετα προσφέρουν πολύ περισσότερο όταν μπαίνουν σε όλα τα σπίτια.

    Με εκτίμηση,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    kostas19 στις #136479

    Κύριε Αντωνάκη δεν νομίζετε οτι πρέπει αυτοί που ξαφνικά τους βαφτίσατε δημοσιοφράφους η συνεργάτες να σταματήσουν πριν την κυκλοφορία του ένθετου σας να βγαίνουν στα διάφορα sites και να διαφημίζουν το έντυπο περνώντας μας για χαζούς;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #136489

    Οι όποιες διευκρινίσεις δόθηκαν "δια στόματος" του κ. Απ. Αντωνάκη άμεσα, ήταν χρήσιμες, προσδοκούμε όμως να μας "κάνει παρέα", εφόσον έχει χρόνο, γιατί την ειλικρινή διάθεσή του, ήδη την έδειξε.
    Είναι σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσα η παράθεση των όποιων απόψεων από συντάκτη κυνηγετικού εντύπου και μάχιμο δημοσιογράφο, δεν θέλουμε φυσικά ούτε τις "αποκλειστικότητες" ούτε και παράθεση άρθρων που "θα ανέβουν" στο ένθετο, πριν από όλους για μας…
    Απλώς ελπίζουμε να συνδράμει την κυνηγετική μας παρέα, που έχει αποδείξει ότι και να εκτιμά μπορεί και να "διαβουλεύεται".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    kostas19 στις #136520

    Εγώ επιφυλλάσομαι απλώς για την ερχόμενη εβδομάδα που θα βγούν πάλι τα παδάκια και θα διαλαλούν την πραμάτεια τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #136523

    Μα νομίζω ότι μέσα στο ίδιο το ένθετο αναφέρει ότι την επόμενη εβδομάδα υπάρχει και συνέχεια αυτών που ξεκίνησαν να γράφονται, τα οποία προσωπικά βρήκα αρκετά επικοδομητικά γιατί έμαθα πράγματα που δεν γνώριζα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #136571

    Τον Απόστολο Αντωνάκη δεν τον γνωρίζω προσωπικά ….
    Είναι όμως ο μόνος από τους έχοντες υπό την ευθύνη τους Κυνηγετικά ένθετα , ο οποίος είναι μαχητικός, τίμιος ,αξιοπρεπής και με τα γραφόμενά του (αν τα διαβάσει κανείς προσεκτικά)
    έχει θίξει πολλά κακώς κείμενα του χώρου μας.

    Εγώ θα ήθελα αυτά που πιστεύει να τα γράψει φόρα-παρτίδα και να θέσει τα δάκτυλά του επί των τύπων των ήλων…όπως έκανε και με την υπόθεση της απαγόρευσης του Έβρου…

    Πάντως (επαναλαμβάνω ) είναι ο ΜΟΝΟΣ που δεν μπορεί να χαρακτηριστεί Ο.Φ.Α.

    Και είναι ο ΜΟΝΟΣ που τόλμησε να μπει και να γράψει στο forum εκθέτοντας την άποψή του…Οι άλλοι μόνο να βρίζουν ξέρουν και να τα παίρνουν από την ΚΣΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    kostas19 στις #136572

    Για να γίνω κατανοητός γιατί ίσως δεν έγινα.Εγώ δεν αμφισβητώ τον κ. Αντωνάκη τον οποίο όλοι ξέρουμε τους αγώνες του για το κυνηγι.Αμφισβητώ αυτούς που χωρίς καμμία εξουσιοδότηση βγαίνουν και κάνουν προπαγάνδα λες και ο κ. Αντωνάκης έχει ανάγκη απο αυτή.Αυτούς να μαζέψει.Πιστεύω πως σαν έμπειρος που είναι θα καταλάβει και θα το κάνει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 196 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων