ΜΕ ΠΟΣΑ ΣΚΥΛΙΑ

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #334326

     

    1. Αγαπητέ φίλε το ίδιο πρόβλημα είχα αρχικά με ένα kurzhaar, το οποίο είχα αγοράσει από κυνοτροφείο σε ηλικία 20 μηνών και τον πρώτο χρόνο παρά τις προσπάθειες μου ερχόταν πίσω μου και δεν ξανοιγόταν.

    2. Από το δεύτερο χρόνο όταν “τράκαρε” με ορτύκι, που μέχρι τότε ούτε κάν τα μύριζε και με είχε προβληματίσει αρκετά, άναψε flash και από τότε είναι ασυναγώνιστο σε όλα τα κυνήγια.

    3.  Παλιότερα είχα δεί και τέτοια περίπτωση ιρλανδικού setter, που ήταν διστακτικό και φοβισμένο επειδή ήταν παροπλισμένο ως σκυλί σπιτιού, αλλά παρ’όλα αυτά είχε κυνηγετικό ένστικτο και πιστεύω ότι αν δουλευτεί το σκυλί σου με άλλα σκυλιά, θα δείξει τα προσόντα του με την αίρεση να μην έχει κροτοφοβίες,πρόβλημα σωματικό και να είναι προπονημένο γιατί άλλο ο κάμπος και άλλο το βουνό ή τα πυκνά και οι ρεματιές. 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    Θόλος στις #30925

    ευχαριστώ παιδιά (spriger & Theod) Μου δώσατε κουράγιο τώρα. Εκτός από σας, το ίδιο έκανε και η Ελενίτσα (το setter) την περασμένη Κυριακή, που απομακρύνθηκε κανα δυό φορές από κοντά μου για να βρει τις πέρδικες και το έκανε (δυστυχώς δεν πρόλαβε να φερμάρει καθόλου γιατί σηκωνότανε με το τίποτα). Τώρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θέλει μερικές εξόδους ακόμα για να “φυσάει”. για να δούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    174
    spriger στις #30927

    ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΙΡΛΑΝΔΙΚΟ ΣΕΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΡΩΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ.

    Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΞΟΔΟΥΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ 1 ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ.

    ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΠΕΔΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

    ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    paggosb στις #30930

    ΦΦΙΛΟΙ ΠΡΟΣΟΧΗ. ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΟΙΤΗ ΕΡΙΞΑΝ ΦΟΛΕΣ! ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ. ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων