ΛΑΓΟΣΚΥΛΑ – ΛΑΓΟΤΟΠΟΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 601 έως 615 (από 625 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Ιχνηλάτες

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #177394

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΗ………….

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ…………………..

    http://www.youtube.com/watch?v=RuOh3LoSxvw


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #292190

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΗ………….

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ…………………..

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=RuOh3LoSxvw”]http://www.youtube.com/watch?v=RuOh3LoSxvw[/url]

    δεν μπορω να καταλαβω τι θες να μας δειξεις με αυτο το βιντεο
    οτι τα σκυλια σου ειναι χτυπημενα διπλα απο τα ματια και οτι αυτο το παθανε απο την πολυ διωξη??
    πιο πολυ φαινονται σαν να παλευανε με καποια αλεπου η καποιον ασβο :lol:
    αν τα ταιζεις ξηρα τροφη να την κοψεις γιατι τα βλεπω για καρδιοπαθεια σε λιγο καιρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #292189

    ερμη τελικα εχεις μεγαλη πλακα :)
    λες να πηγαινω να αμολαω τα σκυλια μετα τις 11 και θερμοκρασια 35-37 βαθμους για να σηκωνω τους λαγους μουνταριστους :lol:
    ειπα οτι αυτο το πραγμα παρουσιαστηκε φετος στα μερη μας τα προηγουμενα χρονια δεν ειχαμε τετοια προβληματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #177397

    reload79 εγω θα ελεγα οτι εχεις πλακα εσυ, γιατι δεν επιασες τιποτα απο αυτα που ειπα. Αν ειχες την αναλογη εμπειρια στο λαγο, δεν θα ειχες τις αποριες που εχεις και θα ειχες καταλαβει απολυτα τι λεω. Ειπα εγω να αμολυσεις μετα τις 11 για να τους κανεις μουνταριστους? Αυτο καταλαβες? Αστο λοιπον. Το παιζεις γνωστης, αλλα εχεις μαυρα μεσανυχτα. Πηγαινε ρωτα κανα γερο γνωστη του λαγου και θα σου λυσει αμεσως τις αποριες. Για να σε βοηθησω ρωτα γιατι εκοβαν βολτες οι λαγοι που ειδες 11 η ωρα.
    Εγω παντως προτιμαω τις παραλιες απο τα εκπαιδευτικα σε βολταδορους λαγους.
    Μη βιαστεις να γραψεις κατι. Κανε την ερωτηση που σου ειπα και ελα γραφτην, να δουμε ποοιος ή ποιοι εχουν πλακα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #292185

    κατι τετοιες αποψεις με κανουν να μετανιωνω που εχω καθαροαιμα αλλοδαπα. Πρωτον εμεις ως κρατος ειμασταν κατεστραμενοι μεχρι προσφτα. (τωρα καταστρεφομαστε παλι), και δευτερον αυτοι οι αμερικανοι το μονο που εκαναν ηταν να παρουν απο παντου πολλα ετοιμα. Απο σκυλια μεχρι επιστημονες. Οσον αφορα το κυνηγι δεν τους θαυμαζω καθολου. Θεωρω οτι απο κουλτουρα γενικα αλλα και ειδικα κυνηγετικη ειναι στο μηδεν και θα ειναι για παντα. Καμμια σχεση με αυτο που κανουμε και οπως το κανουμε εμεις, συν το οτι οι δυνατοτητες οι δικες μας σαν ατομα ηταν και ειναι ελαχιστες μπροστα στις δικες τους.

    ermis, καμια σχεση με αυτο που ηθελα να πω,ουτε τους ζηλευω οπως κυνηγανε ουτε τα σκυλια τους μου αρεσουν, τουλαχιστον του συγκεκριμενου!εξαλλου εχω ξαναπει οτι αν χρειαστει καποτε να κυνηγαμε οπως στο εξωτερικο ειτε Αμερικη ειτε Γαλλια ειτε οπουδηποτε αλλου,εγω θα το κοψω το κυνηγι!!
    Αλλου ομως επρεπε να παραδειγματιστουμε,
    ειδες ποσοι ανθρωποι καθονταν σε ενα τραπεζι με εγγραφα κ.τ.λ ωστε να μιλησουν για την φυλη και το μελλον της!!!!!!!!!!!!εδω λες να υπαρχει ποτε τετοια πιθανοτητα;;;;;;;
    ειδες ποσες συμμετοχες ειχαν οι αγωνες και με καλυψη ολοκληρωμενη απο τηλεοραση,μαζι με παρουσιαστη;;;;;;
    ειδες οτι τα σκυλια τα αξιολογουσαν μορφολογικα πριν τον αγωνα;;;;;;

    αυτα επρεπε να δεις και οχι τα σκυλια που πανε σαν χελωνα και σου σπανε τα αυτια με τις φωνες!!

    ερμη τελικα εχεις μεγαλη πλακα :)
    λες να πηγαινω να αμολαω τα σκυλια μετα τις 11 και θερμοκρασια 35-37 βαθμους για να σηκωνω τους λαγους μουνταριστους :lol:
    ειπα οτι αυτο το πραγμα παρουσιαστηκε φετος στα μερη μας τα προηγουμενα χρονια δεν ειχαμε τετοια προβληματα

    θα σας πω κατι,επειδη εχω αμολυσει και 7 το πρωι και στις 11 και στις 1 το μεσημερι και στις 4 και 6 το απογευμα!!
    αν ο λαγος εχει κατσει προχειρα για καποιους λογους τους οποιους βαριεμαι να λεω,γνωριζει οτι το σκυλι με το που αρχιζει να τον πλησιαζει θα τον σηκωσει σιγουρα και ετσι σερνει!!ετσι ακομα και να εχει κατσει ο λαγος, που στην περιοχη μου εχουν κατσει σχεδον ολοι και να μην κανει βολτες αυτος θα σουρει!!!

    επισης αυτο που λεει ο reload οτι εχουν αλλαξει οι λαγοι, ειναι γεγονος,το ειχα γραψει πριν μερικα χρονια και το βλεπω ολοκαθαρα σε συγκριση πριν 15 χρονια και τωρα!!αφου πλεον επιβιωνουν οι λαγοι που σερνουν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #177404

    ermis, καμια σχεση με αυτο που ηθελα να πω,ουτε τους ζηλευω οπως κυνηγανε ουτε τα σκυλια τους μου αρεσουν, τουλαχιστον του συγκεκριμενου!εξαλλου εχω ξαναπει οτι αν χρειαστει καποτε να κυνηγαμε οπως στο εξωτερικο ειτε Αμερικη ειτε Γαλλια ειτε οπουδηποτε αλλου,εγω θα το κοψω το κυνηγι!!
    Αλλου ομως επρεπε να παραδειγματιστουμε,
    ειδες ποσοι ανθρωποι καθονταν σε ενα τραπεζι με εγγραφα κ.τ.λ ωστε να μιλησουν για την φυλη και το μελλον της!!!!!!!!!!!!εδω λες να υπαρχει ποτε τετοια πιθανοτητα;;;;;;;
    ειδες ποσες συμμετοχες ειχαν οι αγωνες και με καλυψη ολοκληρωμενη απο τηλεοραση,μαζι με παρουσιαστη;;;;;;
    ειδες οτι τα σκυλια τα αξιολογουσαν μορφολογικα πριν τον αγωνα;;;;;;

    αυτα επρεπε να δεις και οχι τα σκυλια που πανε σαν χελωνα και σου σπανε τα αυτια με τις φωνες!!

    Συμφωνω. Ολα αυτα ομως χρειαζοντουσαν χρημα για να γινουν. Χρημα το οποιο δεν υπηρχε αν υπολογισεις οτι η μεγαλη πλειοψηφια μετραγε ποσο τρωει το σκυλι, και τα φυσιγγια ενα ενα. Απο αυτη την κατασταση (λογω οικονομικων του καθενα), το να περασεις σε καθαροαιμιες με αγωνες και εκθεσεις δεν ειναι και τοσο ευκολο να το κανεις σε μερικα χρονια.

    αν ο λαγος εχει κατσει προχειρα για καποιους λογους τους οποιους βαριεμαι να λεω

    ο λαγος επισης μπορει να σηκωνεται μονος του για λογους που επισης βαριεμαι να λεω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    348
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ! στις #292139

    Συμφωνω. Ολα αυτα ομως χρειαζοντουσαν χρημα για να γινουν. Χρημα το οποιο δεν υπηρχε αν υπολογισεις οτι η μεγαλη πλειοψηφια μετραγε ποσο τρωει το σκυλι, και τα φυσιγγια ενα ενα. Απο αυτη την κατασταση (λογω οικονομικων του καθενα), το να περασεις σε καθαροαιμιες με αγωνες και εκθεσεις δεν ειναι και τοσο ευκολο να το κανεις σε μερικα χρονια.

    συμφωνω,αλλα πιστευω οτι και τα λεφτα να υπαρξουν δεν θα μπορεσουμε να το πετυχουμε,λογω νοοτροπιας,εγωισμου και παιδειας!
    πιστευεις οτι τοσα χρονια αν ηθελαν καποιοι δεν θα ειχαν καταφερει να γινουν αγωνες εστω και ατυπα;;;;
    αλλα δεν συμφερει κανεναν!!
    εκτος αν πιστευει κανεις οτι οι εκτροφεις που εκπροσωπουν την καθε φυλη τα πανε καλα μεταξυ τους και εχουν ορεξη να μιλησουν να βρουν λυσεις!!!

    ο λαγος επισης μπορει να σηκωνεται μονος του για λογους που επισης βαριεμαι να λεω.

    στον τοπο μου σπανιο!!αν σηκωθει θα παει 15 μετρα απο το γιατακι του,θα κανει την αναγκη του και θα γυρισει αμεσως πισω ή θα κατσει πιο διπλα αν τον πειραζει ο καιρος!!!

    οπως εχω ξαναπει πιστευω οτι ενας κυνηγος μπορει να καταλαβει αν το σκυλι του ιχνηλατουσε,πλησιασε τον λαγο,τον ζορισε και τον αναγκασε να φυγει,ειδικα αν παρει καταδιωξη μεσα απο το σημειο που καθοταν ο λαγος ακομα καλυτερα ή αν οπως εκοβε βολτες ξαφνικα μεσα στο μονοπατι αρχισε να καταδιωκει!!
    αν δεν το καταλαβαινει καλυτερα να κατσει σπιτι του,οπως εγω!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    kyriakos_304 στις #177422

    Θέλω να σας ρωτήσω. Πως μπορώ να πιάσω ένα λαγό σε περιφραγμένο για να το μεταφέρω κάπου αλλού;

    Και όταν τον πιάσω που πρέπει να τον βάλω; Μικρό ή μεγάλο κουτί (για να μην "τσακρίσει");

    Όποια βοήθεια θα μου είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ.

    Φιλικά,

    Κυριάκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kostas27 στις #292132

    δεν μπορω να καταλαβω τι θες να μας δειξεις με αυτο το βιντεο
    οτι τα σκυλια σου ειναι χτυπημενα διπλα απο τα ματια και οτι αυτο το παθανε απο την πολυ διωξη??
    πιο πολυ φαινονται σαν να παλευανε με καποια αλεπου η καποιον ασβο :lol:
    αν τα ταιζεις ξηρα τροφη να την κοψεις γιατι τα βλεπω για καρδιοπαθεια σε λιγο καιρο

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΩΞΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΟ VIDEO ΑΠΟ ΤΟ 5ο ΛΕΠΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ
    5:10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΟΦΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΕΜΙΣΑΝ ΑΙΜΑΤΑ.
    ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΑΒΕΛ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ VIDEO ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #292115

    Θέλω να σας ρωτήσω. Πως μπορώ να πιάσω ένα λαγό σε περιφραγμένο για να το μεταφέρω κάπου αλλού;

    Και όταν τον πιάσω που πρέπει να τον βάλω; Μικρό ή μεγάλο κουτί (για να μην "τσακρίσει");

    Όποια βοήθεια θα μου είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ.

    Φιλικά,

    Κυριάκος

    [font=”Comic Sans MS”]ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΧΤΥ.
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙΣ
    ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΤΟΥΛΗΣΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.
    ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΑ ΤΙΝΑΞΕΙ.
    ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΚΟΥΤΙ.
    ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΠΟ Τ ΑΥΤΙΑ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.
    [/font]

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΔΙΩΞΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΟ VIDEO ΑΠΟ ΤΟ 5ο ΛΕΠΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ
    5:10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΟΦΙΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΓΕΜΙΣΑΝ ΑΙΜΑΤΑ.
    ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ ΑΒΕΛ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ VIDEO ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

    [font=”Comic Sans MS”]ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΨΟΦΙΟ,ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ
    ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΤΑΔΙΩΞΑΝ,ΠΑΛΕΨΑΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΟΠΟΥ ΜΑΤΩΘΗΚΑΝ
    Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΚΟΤΩΣΑΝ. :lol: :) :lol:

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ
    ΛΑΧΑΝΙΑΣΜΑ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΡΕΞΙΜΟ Κ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΔΙΩΞΗ,
    ΕΚΤΟΣ Κ ΑΝ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΨΟΦΗΜΙ ΔΙΠΛΑ Κ ΛΑΧΑΝΙΑΣΑΝ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΒΕΛ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ
    ΠΟΥ ΜΑΤΩΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙΣ.
    ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΚΟΜΩΤΗΡΙΟ ΝΑ ΣΟΥΡΘΟΥΝ ΜΕ ΧΩΡΙΣΤΡΑ,
    ΣΤΑ ΠΟΥΡΝΑΡΙΑ ΜΠΗΚΑΝ.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #292103

    συμφωνω,αλλα πιστευω οτι και τα λεφτα να υπαρξουν δεν θα μπορεσουμε να το πετυχουμε,λογω νοοτροπιας,εγωισμου και παιδειας!
    πιστευεις οτι τοσα χρονια αν ηθελαν καποιοι δεν θα ειχαν καταφερει να γινουν αγωνες εστω και ατυπα;;;;
    αλλα δεν συμφερει κανεναν!!
    εκτος αν πιστευει κανεις οτι οι εκτροφεις που εκπροσωπουν την καθε φυλη τα πανε καλα μεταξυ τους και εχουν ορεξη να μιλησουν να βρουν λυσεις!!!

    Λαθος νοοτροπια και εγωισμο εχουν πολλοι, αλλα οχι ολοι. Ξερω αρκετους που σκανε επειδη ο αλλος εχει καλα σκυλια, αλλα ξερω και αλλους τοσους που ψαχνουν αλλους με καλυτερα σκυλια για να μπορεσουν να βελτιωσουν τα δικα τους. Υπαρχουν κυνοφιλοι κυνηγοι δλδ που μπορουν να στηριξουν καποιες προσπαθειες. Δεν ειναι απαραιτητο να ειναι ολοι ετσι.
    Αγωνες ατυπα, με ημιαιμα και καθαροαιμα, απ' οτι ξερω εχουν γινει καποιες φορες και εχουν γραφτει και αποτελεσματα σε περιοδικα.
    Οι εκτροφεις να βρουν λυσεις μεταξυ τους το βρισκω δυσκολο. Οι ομιλοι πρεπει να το κανουν. (οσοι υπαρχουν). Αλλα κι εκει πιστευω οτι θα φανουν διαφωνιες σοβαρες. Τους ομιλους χωρις να ξερω, υποθετω οτι θα τους κανουν κουμαντο εκτροφεις, οπως συμβαινει και στα πουλοσκυλα, επομενως παλι με εκτροφεις εχει να κανει η δουλεια, δλδ αστα. Γιατι περι δουλειάς προκειται.
    Τελος παντων ισως θα επρεπε να ξεκινησει κατι ισως και οχι, δεν ξερω. Εξαρταται απο το πως γινονται οι αγωνες. Πρωτον πρεπει να ειναι αντικειμενικες οι κρισεις και δευτερον οι κανονες να ειναι τετοιοι ωστε να μπορουν να λαμβανουν μερος ολοι και οχι μονο οι επαγγελματιες. Διαφορετικα να λειπει το βυσσινο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #177455

    ΓΙΑΤΙ ΠΟΡΣΕΛΕΝ

    Είναι σπεσιαλίστας στα βουνά .γρήγορος με συνεχή κίνηση και καλπασμο.ανθεκτικος με μεγάλη αντοχή και διάρκεια…

    Είναι πανέξυπνος με πρωτοβουλία και επιμονη.Αποφευγει τα λάθη η τα διορθώνει πολύ γρηγορα.Εξερετηκος κυνιγος,ευκολος στην εκπαίδευση, υπάκουος και πρόθυμος….

    Φωνή με τόνο ουρλιαχτού ,όχι πολύ μπάσα, ούτε διαπεραστική ,με πολύ χαρακτηριστικό καθαρό χρωματισμό και ωραίο ηχογραμα εναλλάσσοντας την ανάλογα με τις φάσεις του κυνηγιού….

    Δραστήρια ερεύνα γρήγορο ξεφωλιασμα…γρήγορη και δυνατή καταδίωξη με τεράστιες αντοχές ,αίσθηση προσανατολισμού….

    Σκύλος παντού καιρού και εδάφους ,άριστη και εύκολη προσαρμογή σε όλα τα εδάφη ….ΟΙ ΓΑΛΟΙ ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΗΣ ΠΕΤΡΑΣ….Πάθος και μανία στο κυνήγι του λαγού ,χαρακτηρίζεται από θάρρος και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και στο κυνήγι του αγριογούρουνου…

    Η Γαλλία είναι η χώρα με το υψηλότερο κυνολογικο και κυνηγητικό επίπεδο ,με τις περισσότερες καθαροεμαις φυλές ιχνηλατών που μπορούν να ικανοποιήσουν και τον ποιο απαιτητικό κυνηγό….

    ΣΓΟΥΡΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ .

    ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΗΣ ΔΙΩΞΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #177456

    Παράθεση (kyriakos_304 @ 7/7/2011, 18:41)

    Θέλω να σας ρωτήσω. Πως μπορώ να πιάσω ένα λαγό σε περιφραγμένο για να το μεταφέρω κάπου αλλού;

    Και όταν τον πιάσω που πρέπει να τον βάλω; Μικρό ή μεγάλο κουτί (για να μην "τσακρίσει");

    Όποια βοήθεια θα μου είναι χρήσιμη. Ευχαριστώ.

    Φιλικά,

    Κυριάκο σου απαντώ υπεύθυνα αυτό που πρέπει να έχεις είναι ένα δίχτυ ψαρέματος το μήκος το καθορίζεις εσύ αλλά πρέπει να έχει μήκος πάνω από 30 μετρά ανάλογα φυσικά πόσο είναι το πλάτος του κτήματος που είναι μέσα ο λαγός θα τον κυνιγισης και ο λαγός θα πέσει μέσα στο δίχτυ τώρα για το κουτί όσο μικρότερο τόσο καλύτερο και μπορεί να είναι 0,50 μήκος ο,25 πλάτος και 0.30 ύψος και φυσικά πάντα στο μικρότερο σημείο θα είναι το άνοιγμα….φυσικά μπορεί να χρησιμοποίησης και δίχτυα ελιάς αλλά είναι λίγο επικίνδυνο και θέλει μεγάλη προσοχή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    panagiotis70 στις #291942

    XMMMMMMM META APO 10 MERES EIMAI PALI EDO!!!!!!!!
    KIRIE DIAXIRISTA SOFRONISTIKA…………
    KATALAVE KANENAS GIATI EFYGE O MEGALOS? :lol:
    RELOD DEN EXO KATALAVI KALA KOYVALOYSES GIFTO STO VOYNO GIA NA TRAVAI KAMERA?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    ΑΒΕΛ στις #291874

    XMMMMMMM META APO 10 MERES EIMAI PALI EDO!!!!!!!!
    KIRIE DIAXIRISTA SOFRONISTIKA…………
    KATALAVE KANENAS GIATI EFYGE O MEGALOS? :)
    RELOD DEN EXO KATALAVI KALA KOYVALOYSES GIFTO STO VOYNO GIA NA TRAVAI KAMERA?

    Τελικά δεν βλέπω να σωφρονιστικές πρόσεχε για τι είσαι με άδεια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 601 έως 615 (από 625 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων