Δικαιώματα Θηροφυλάκων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 86 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #181103

    Σήμερα με έλεγξε ομοσπονδιακός θηροφύλακας, για πρώτη φορά στην περιοχή μου. Ήταν ευγενέστατος, τυπικός στη δουλειά του και πολύ διακριτικός. Είδε την άδεια, σημείωσε στο βιβλίο του τον έλεγχο, τσεκάρισε και το όπλο για χωρητικότητα (το πήρε στα χέρια του) με ευχαρίστησε και έφυγε. Μου έδωσε και το κινητό του για οτιδήποτε πέσει στην αντίληψή μου. Ωραίος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #282420

    Σήμερα με έλεγξε ομοσπονδιακός θηροφύλακας, για πρώτη φορά στην περιοχή μου. Ήταν ευγενέστατος, τυπικός στη δουλειά του και πολύ διακριτικός. Είδε την άδεια, σημείωσε στο βιβλίο του τον έλεγχο, τσεκάρισε και το όπλο για χωρητικότητα (το πήρε στα χέρια του) με ευχαρίστησε και έφυγε. Μου έδωσε και το κινητό του για οτιδήποτε πέσει στην αντίληψή μου. Ωραίος.

    την ΑΚΚΟ σου την έλεγξε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #282416

    την ΑΚΚΟ σου την έλεγξε;

    Όχι. Δεν μου ζήτησε τίποτα άλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #181167

    Και μας σήμερα το πρωι,Μ.Πευκα,δυο ευγενέστατα παιδιά
    μας έκαναν ελέγχο, διακριτικότατα αλλα ζήτησαν ΑΚΚΟ,οχι
    για έλεγχο αλλα να μας επισημάνουν οτι,η σφραγίδα που
    αναφέρει οτι απαγορεύεται ο δανεισμός του όπλου σε άλλον,
    εχει μεγάλη σημασία..Δλδ,για να δανείσεις οπλο σε συνάδελφο,
    δεν φτάνει να εχει άδεια κυνηγίου αλλα θα πρέπει να έχεις κάνει
    υπεύθυνη δήλωση οτι δανείζεις επώνυμα το όπλο σου!!!

    Με λιγα λογια,το για σου φιλε τι κάνεις, ωραίο οπλο έχεις,δος το μου
    να κυνηγήσω για μιση ωρα και στο επιστρέφω..ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #269365

    Σημερα ακουστηκε στην εκπομπη πρωινες ιχνηλασιες οτι οι δασικοι εκαναν προσφιγη στο υπουργειο αγροτικης αναπτυξης να καταργηθει η ομοσπονδιακη θηροφυλακη και να παψουν πλεον οι θηροφυλακες το εργο τους και να αναλαβουν αυτοι την φυλαξει τις υπαιθρου και του κυνηγιου. :rolleyes: Ο λογος απο την εκπομπη απο οτι ειπαν ειναι τωρα με τις περικοπες φοβουνται οι δασικοι οτι θα χασουν την δουλεια τους αφου οι θηροφυλακες βαση στοιχειων απο ελεγχους που εχουν κανει φαινεται οτι παραγουν εργο αφου οι μυνησεις και οι ελεγχοι εχουν διπλασιαστη απο τους θηροφυλακες.Αυτο μας ελειπε τωρα να σταματησουν και τους θηροφυλακες :P .Λες και οι δασικοι εχουν τρελαθει στους ελεγχους :P .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #186995

    Παρολο που το δασαρχειο αποροφησε τα ατομα απο την αγροφυλακη και υπαρχει μεγαλος αριθμος ατομων τωρα μιας και ειναι πληρως επανδρωμενοι δυστυχως οι ελεγχοι δεν εχουν αυξηθη και ουτε φαινονται πουθενα οι λεβεντες.Κριμα γιατι με τοσα ατομα δεν θα επρεπε να υπαρχει λαθροθηρας ουτε στην σκεψη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #186998

    Η θηροφυλακή κουτσά στραβά ή ορθά παράγει έργο υπέρ των νόμιμων κυνηγών και χρειάζεται την υποστήριξη μας.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #269102

    Παρολο που το δασαρχειο αποροφησε τα ατομα απο την αγροφυλακη και υπαρχει μεγαλος αριθμος ατομων τωρα μιας και ειναι πληρως επανδρωμενοι δυστυχως οι ελεγχοι δεν εχουν αυξηθη και ουτε φαινονται πουθενα οι λεβεντες.Κριμα γιατι με τοσα ατομα δεν θα επρεπε να υπαρχει λαθροθηρας ουτε στην σκεψη.

    Δεν εχεις αδικο.Παντως υπαρχη πολυ παρασκηνιο,και πισω απο αυτο ειναι καιΟΙΚΟΛΟΓΟΙ,δεν θελουν την ομ.θυροφυλακη,το περιβαλλον εχει ΧΡΗΜΑ,
    φορεις διαχειρησης,πρασινη αστυνομια ,καθηστε και να δειτε.Τοσα παιδια εχουν ανεργα καπου πρεπη να βολεψουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #268856

    Δεν εχεις αδικο.Παντως υπαρχη πολυ παρασκηνιο,και πισω απο αυτο ειναι καιΟΙΚΟΛΟΓΟΙ,δεν θελουν την ομ.θυροφυλακη,το περιβαλλον εχει ΧΡΗΜΑ,
    φορεις διαχειρησης,πρασινη αστυνομια ,καθηστε και να δειτε.Τοσα παιδια εχουν ανεργα καπου πρεπη να βολεψουν.

    [post=”324362″]Μα τα προτείνουν.[/post]

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #268827

    [post=”324362″]Μα τα προτείνουν.[/post]

    Φιλε μου πραγματικα δεν το ειχα διαβαση.Απλως ικασιες εκανα,εδω κολαει η παροιμια [θελη η πουτ…να να κρυφτη μα η χαρα δεν την αφηνη].

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    achilleas στις #191527

    Εγω προσωπικα κυνηγω απο το 1985 και με εχουν ελεγξει μονο μια φορα στα Πολιτικα Ευβοιας δυο ευγενεστατα παλικαρια που εψαξαν και το αυτοκινητο για τον δηθεν χτυπημενο λαγο(καρφωτη ηταν σιγουρα)!Μονο δακτυλοσκοπηση δεν μας εκαναν αλλα φευγοντας και ενω ειχαν μπει στο φιγουρατο τζιπακι τους τους αμολυσα μια κλα…α με πολυ αρωμα!Ειχα βλεπετε φαει το προηγουμενο βραδυ φασολαδα με φασολια καστοριανα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #256496

    Εγω προσωπικα κυνηγω απο το 1985 και με εχουν ελεγξει μονο μια φορα στα Πολιτικα Ευβοιας δυο ευγενεστατα παλικαρια που εψαξαν και το αυτοκινητο για τον δηθεν χτυπημενο λαγο(καρφωτη ηταν σιγουρα)!Μονο δακτυλοσκοπηση δεν μας εκαναν αλλα φευγοντας και ενω ειχαν μπει στο φιγουρατο τζιπακι τους τους αμολυσα μια κλα…α με πολυ αρωμα!Ειχα βλεπετε φαει το προηγουμενο βραδυ φασολαδα με φασολια καστοριανα!!!

    Κοινος πορδη αυτο ειναι νομιμοτατο φιλε κλασε οσο θες εγω να δεις οταν πεσει κρυο και φιλαω κανα παπι ζεστενεσαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    meriva στις #195946

    Για να εχουμε οπλο εχουμε περασει απο γιατρο εχουμε καθαρο ποινικο κτλπ. Η αστυνομια μας χρεωσε οπλο και απαγορευετε η πλημελη φυλαξη δεν εμπιστευομαστε το οπλο μας σε κανεναν γιατι δεν ξερουμε τι καπνο φουμαρη .Δε μπα να ειναι ο παππας το οπλο μου δεν το ακουμπα κανεις , το ιδιο και το δικο σας, για πολους λογους οπος και στον στρατο για θυμηθειτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #209426

    Στην έξοδο aπό Κωπaϊδa κοντά στο Aκρaίφνιο είχε σήμερa μεγάλο μπλόκο του δaσaρχείου Θήbaς κaι της θηροφυλaκής. Ήτaν τουλάχιστον 10 υπάλληλοι με τζίπ ,συμbaτικά aυτοκίνητa κaι μοτοσικλέτες είχaν στaμaτήσει 5-6 aυτοκίνητa γιa έλεγχο κaι κάθε aυτοκίνητο που ερχότaν aπό Κωπaϊδa το στaμaτούσaν. Άδειες ,έλεγχο γιa τον aριθμό φυσιγγίων τa aυτογεμή κλπ. Δεν έχω ξaνaδεί τόσο μεγάλο μπλόκο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #209432

    Μάθανε ότι οι μισοί είναι χωρίς άδειες και έγινε τις ποπης κάτι φιλαράκια στην κορινθια τα ξετιναξανε γυρνάγανε όλη την περιοχή και δεν άφησαν άψαχτη ούτε τρύπα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 86 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων