Γνώμη για αεροβόλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,726 έως 1,740 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #424310

    Σου απάντησα για το 54 αλλά είχα στο μυαλό μου το 34…

    Στο 54 τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά,

    η κάνη δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να αντικατασταθεί,

    και μάλλον το κόστος κάνη + εργατικά είναι απογοητευτικό .

    Στη θέση σου θα έκοβα μια καλή κορώνα στην κάνη και θα τσεκάριζα το όπλο για την πιθανότητα

    να έχει πλέον πιο πολύ ελατήριο από ότι χρειάζεται.Το σφαιράκι τώρα βγαίνει πολύ γρήγορα από την κοντή

    και ατσοκάριστη κάνη ενώ το πιστόνι συνεχίζει να σπρώχνει αέρα,

    με το που βγεί το σφαιράκι το στρώμα αέρα υποχωρεί και το πιστόνι κοπανάει στο τέλος του θαλάμου,

    κάτι που δεν είναι καλό ούτε για την τσιμούχα ούτε για το αντικραδασμικό που διαθέτει.

    Θα έψαχνα μετά ένα μέσο-βαρύ σφαιράκι που να πηγαίνει το όπλο και τέλος.

    Αν είσαι Αθήνα πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω,εντελώς δωρεάν εννοείται.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #424340

    Σου απάντησα για το 54 αλλά είχα στο μυαλό μου το 34… Στο 54 τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, η κάνη δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να αντικατασταθεί, και μάλλον το κόστος κάνη + εργατικά είναι απογοητευτικό . Στη θέση σου θα έκοβα μια καλή κορώνα στην κάνη και θα τσεκάριζα το όπλο για την πιθανότητα να έχει πλέον πιο πολύ ελατήριο από ότι χρειάζεται.Το σφαιράκι τώρα βγαίνει πολύ γρήγορα από την κοντή και ατσοκάριστη κάνη ενώ το πιστόνι συνεχίζει να σπρώχνει αέρα, με το που βγεί το σφαιράκι το στρώμα αέρα υποχωρεί και το πιστόνι κοπανάει στο τέλος του θαλάμου, κάτι που δεν είναι καλό ούτε για την τσιμούχα ούτε για το αντικραδασμικό που διαθέτει. Θα έψαχνα μετά ένα μέσο-βαρύ σφαιράκι που να πηγαίνει το όπλο και τέλος. Αν είσαι Αθήνα πολύ ευχαρίστως να σε βοηθήσω,εντελώς δωρεάν εννοείται. και θα έβλεπα

    WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr

    Συμφωνο και εγω με τον Piperman,οσα εγραψε ειναι πολυ σωστα,πραγματη ειναι δυσκολη υποθεση να ξεκολλησεις τη σταθερη καννη,αφου διαθετη στοπ που συνηθος δεν φαινονται,και πρεπει να αφαιρεθουν πριν τη ξεβιδωσεις,αυτα που γραφη ο φιλος ο Piperman ειναι μονοδρομος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #428272

    κουναω λιγο τα νερα του αεροβολου ανεβαζοντας ενα βιντεακι που εκανα με το αεροβολο μου  διαμετρηματος 6,35 σε αποστασεις απο 150 μεχρι 220μ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #428327

    κουναω λιγο τα νερα του αεροβολου ανεβαζοντας ενα βιντεακι που εκανα με το αεροβολο μου διαμετρηματος 6,35 σε αποστασεις απο 150 μεχρι 220μ http://www.youtube.com/watch?v=2HNSD77hswE

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> </div>

    Πολύ ωραίο Βιντεάκι φίλε Μάρκο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #428336

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>mark cal20 wrote:</div>
    κουναω λιγο τα νερα του αεροβολου ανεβαζοντας ενα βιντεακι που εκανα με το αεροβολο μου διαμετρηματος 6,35 σε αποστασεις απο 150 μεχρι 220μ http://www.youtube.com/watch?v=2HNSD77hswE <hr /> <div class=»bbp-reply-signature»></div>

    Πολύ ωραίο Βιντεάκι φίλε Μάρκο!

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Φιλικά Μάριος – Prowler ®</div>

    Μαμάτο! Ειδικα την τελευταια βολη στην μπυρα πολυ τη φχαριστηθηκα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #428359

    ΣΑς μερσω για τα καλα σας λογια

    φιλε Μαριε ελπιζω νασαι καλα,,, καιρο ειχα να σε δω ( διαβασω) χαιρομαι που επεστρεψες

    φιλε Μπενετο  κυκλαδιτης κοντοπατριωτης βλεπω ??? μενεις στο νησι .. μονιμα ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #428596

    Καλορίζικο και καλόριχτο το bullpup φίλε Μάρκο,

    πολύ όμορφο βίντεο Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #428604

    Kωστα το αεροβολακι πως το βλεπεις θα κλειση χρονο ,η θα το παρω μεσα στο 2013

    για καντε κανα κουμαντο με το βασιλη αλλιως να ερθω εγω να το παρω

    εδωσα και το fx και εμεινα με τα σφαιρακια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #428722

    Είναι έτοιμο όποτε θέλετε έρχεστε ή έρχεσαι Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #428906

    παιδια μια ερωτηση εχω γεμηση με αερα  στα 200  το  BSA R10 ξεοπλιστο βεβεα θα παθει τιποτα η να το αδειασω ποσο καιρο μπορω χωρις να εχω προβλημα να το εχω γεματο αερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #428907

    Είναι έτοιμο όποτε θέλετε έρχεστε ή έρχεσαι Smile

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting) http://www.wfks.gr</div>

    νομηζω οτι σε ξερω το αεροβολο μου  bsa r10 απο τοτε που φτιaχτικε κενταη δεν χανω βολη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #428912

    παιδια μια ερωτηση εχω γεμηση με αερα στα 200 το BSA R10 ξεοπλιστο βεβεα θα παθει τιποτα η να το αδειασω ποσο καιρο μπορω χωρις να εχω προβλημα να το εχω γεματο αερα

    Eγω δεν τα αδειαζω ποτε,προβλημα δεν εχω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #428924

    ολα τα  psp ανεξαρτητως συχνοτητας χρησεως επιβαλετε παντα να εχουν αερα,, τουλαχιστον καπου κοντα στην πιεση λειτουργειας τους ,,αυτη η διαδικασια εχει να κανει με την υγεια να το πω ετσι των μεσων στεγανοποιησης τους που δεν ειναι τιποτα αλλο απο τα

    O rings  τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #428925

    ευχαρηστω  και στους δυο σας

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #428956

    Σήμερα ξέθαψα από την αποθήκη το παρακάτω αεροβόλο. Πρέπει να βρισκόταν εκεί περίπου 25 χρόνια !!! Πιτσιρικάς είχα ασχοληθεί μαζί αλλά κάποια στιγμή που ήθελα να αλλάξω ελατήριο δεν είχα βρει στην αγορά. Αργότερα έχασα και το σκοπευτικό του και δεν το ξαναχρησιμοποίησα από τότε. Ποια είναι η γνώμη σας; Μπορώ να βρω σκοπευτικό; Θυμάμαι ότι ήταν εξαιρετικά δυνατό. Έχει κοντάκι τύπου μόντε κάρλο και σκέφτομαι να το ανανεώσω το ξύλο αφού έχει αρκετές αβαρίες. Το έχει δαγκώσει αρκετά και η σκουριά αλλά αυτά φτιάχνονται.

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,726 έως 1,740 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων