Γνώμη για αεροβόλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,786 έως 1,800 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    43
    mannissan στις #433928

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ HATSAN AT44 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΘΤΟ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PCP ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ YOUTUBE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΝΤΙΡΗΣΗ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ! ΑΥΤΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #434001

    Καλο ειναι το χατσανακι φιλε,ειναι το καλητερο στα λεφτα του,και ειναι ευθυβολο αεροβολο και δυνατο

    την τρομπα την περνεις ξεχωριστα,για μενα παρτο σε 5.5 καλητερα

    καθε δυο η τρια χρονια θελει κανα τσιμουχακι και τιποτα αλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #434022

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ HATSAN AT44 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΘΤΟ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ PCP ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΣΤΟ YOUTUBE ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ, ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΝΤΙΡΗΣΗ ΘΕΛΕΙ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ! ΑΥΤΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

    Προτίμησε το ΑΤ44  Long σε 5.5,

    το έχω σε μονόσφαιρο και είναι όπλο με απροβλημάτιστη λειτουργία,

    τρόμπα μπορείς να πάρεις μετά αλλά πιο καλά να πάρεις φιάλη για να το γεμίζεις.

    Από συντήρηση αν χρειαστεί κανα o-ring μετά από πολύ -πολύ χρήση το αλλάζεις Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436329

    vasilikos.com.gr/index.php?MDL=pages&Branch=N_N0000000002_N0000002001_N0000002033_N0000002330_N0000002556_P0000005977
    Τι είν’ τούτες οι ταχύτητες ωρέ παληκάρια;;Θα βρίσκει στόχο;;..κάποιος γνωστός μου που το έχει λέει πως είναι ευθύβολο..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #436345

    Αυτο το αεροβολο ειναι για αυτους που πασχουν απο  μαγκνουμιτιδα,αχρηστο οπλο ειναι φιλε,εκτος και αν θελεις να φας κανεναν

    ευθυβολα αεροβολα σε αυτη την ταχυτητα δεν υπαρχουν,το μικρο βληματακι σε ταχυτητες υπερηχητικες παει αλλου για αλλου

    και ευθυβολο δεν λεμε ενα αεροβολο που μπορει να πετυχεις ενα τενεκε στα 100 μετρα

    αλλα ενα αεροβολο που κανει μεζεμενα γκρουπ σε αυτη την αποσταση,η και σε πολυ μικροτερη,,και αυτο δεν το κανει

    ασε που ειναι και επικινδυνο σε κοντινες βολες,εχει ενας φιλος ενα τετοιο και εκανε βολες στην ταρατσα του, αποτελεσμα

    του γυρισε σφαιρακι πισω και παραλιγο να παει αδιαβαστος,με τα λεφτα που το πουλανε περνεις ενα weihrauch

    και εισαι σουπερ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436386

    Αυτή είναι και η δική μου άποψη απλά ήθελα..επιβεβαίωση ας πούμε..
    Άλλωστε ήμουν πολύ κοντά στο ν’ αποκτήσω το HW80 αλλά δεν τα κατάφερα!Γενικά το ψάχνω ακόμα μιας και δεν βιάζομαι αλλά μάλλον θα πάω για το 80άρι!Με ενδιαφέρει το κυνήγι (εξωτερικό) και όλοι μου συνέστησαν 5.5 HW80!!
    Αλήθεια,σε αυτά τα χρήματα είναι το καλύτερο;;..
    Σε σχέση με τα υπόλοιπα weirauch;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #436419

    Φιλε δεν ειχα ποτε το 80αρι ουτε αλλο τις ιδιας μαρκας,και ετσι δεν μπορω να ξερω αν ειναι το καλητερο απο ολα τα αλλα

    εχω κανει βολες με το 80αρι παντος και ειναι μια χαρα αεροβολο,καλη και στιβαρη κατασκευη

    τωρα για το κυνηγι εγω θα επερνα ενα pcp, ειναι οτι καλητερο για κυνηγι μιας και ειναι τα πιο ευθυβολα αεροβολα

    λογο μηδενικης ανακρουσης,και με ενα καλο κυαλι κανεις παπαδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436680

    Φιλε δεν ειχα ποτε το 80αρι ουτε αλλο τις ιδιας μαρκας,και ετσι δεν μπορω να ξερω αν ειναι το καλητερο απο ολα τα αλλα

    εχω κανει βολες με το 80αρι παντος και ειναι μια χαρα αεροβολο,καλη και στιβαρη κατασκευη

    τωρα για το κυνηγι εγω θα επερνα ενα pcp, ειναι οτι καλητερο για κυνηγι μιας και ειναι τα πιο ευθυβολα αεροβολα

    λογο μηδενικης ανακρουσης,και με ενα καλο κυαλι κανεις παπαδες<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Καλά τα λες αλλά αρκετά τα λεφτά!Διαθέτω μέχρι 350€ (βαριά 400€) οπότε δύσκολα για pcp..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436699

    Στα 300€ με κλειστά μάτια ένα HW95 Smile

    Και δε θα το πουλήσεις ποτέ…δε θα θες !!!

    Πάρε τηλ. τον Μηλιδόνη και κοίτα και από Κύπρο,από ΟΠΛΟΕΜΠΟΡΙΚΗ ΑΕΠ.

    Σε 4.5 ή οριακά 5.5,θα προτιμούσα το 4.5

    Ζήτα όπλο με τα παλιά εναλλάξιμα σκοπευτικά και όχι τα καινούργια truglo.

    To 95 μπορεί να χρειαστεί λίγη φροντίδα σαν καινούργιο αλλά είναι ίσως το καλύτερο ελατηρίου μαζί με το

    πανάκριβο (και θεόβαρο) diana 56.Προσωπική μου γνώμη πάντα<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    WFKS (World Federation of Kalikakia Shooting)

    http://www.wfks.gr

    </div>

    Για το 80άρι (HW) τι λες;;Για ελατηρίου, σπαστή κάνη ή κάποιο άλλο σύστημα;;…η επιλογή μου πάντως είναι σε 5.5

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #436700

    Mε 350-βαρια 400 ευρω που λες περνεις ενα pcp μεταχειρισμενο που θα ειναι σαν καινουριο,και την τρομπα μαζι

    για κυνηγι που λες οτι το θελεις ειναι απλα οτι καλητερο μπορεις να εχεις απο θεμα ευστοχιας,και δυναμης μαζι

    με τα λεφτα αυτα περνεις ενα χατσανακι ΑΤ 44 ανετα,και μπορεις να βρεις και ακομα καλητερη μαρκα

    εγω προσφατα πουλησα ενα fx μαζι με την τρομπα και το κυαλι πανω του,και σιγαστηρα στα 400 ευρω

    καινουρια ολα αυτα ειχαν 900 ευρωπουλα,,οποτε βρισκεις ευκαιριες αμα θελεις,και με λιγα λεφτα

    στο λεω γιατι ειναι μερα με την νυχτα το pcp σε θεμα ευστοχιας με ενα ελατηριου που κλωτσαη σαν μουλαρι

    σε σχεση με το pcp που δεν κουναει ρουπι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436701

    Mε 350-βαρια 400 ευρω που λες περνεις ενα pcp μεταχειρισμενο που θα ειναι σαν καινουριο,και την τρομπα μαζι

    για κυνηγι που λες οτι το θελεις ειναι απλα οτι καλητερο μπορεις να εχεις απο θεμα ευστοχιας,και δυναμης μαζι

    με τα λεφτα αυτα περνεις ενα χατσανακι ΑΤ 44 ανετα,και μπορεις να βρεις και ακομα καλητερη μαρκα

    εγω προσφατα πουλησα ενα fx μαζι με την τρομπα και το κυαλι πανω του,και σιγαστηρα στα 400 ευρω

    καινουρια ολα αυτα ειχαν 900 ευρωπουλα,,οποτε βρισκεις ευκαιριες αμα θελεις,και με λιγα λεφτα

    στο λεω γιατι ειναι μερα με την νυχτα το pcp σε θεμα ευστοχιας με ενα ελατηριου που κλωτσαη σαν μουλαρι

    σε σχεση με το pcp που δεν κουναει ρουπι<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1FcA-Aag6M

    </div>

    Θα πρέπει να το βρω απο χερι,να είναι καλό..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #436703

    Aυτοι που τα περνουν και εχουν αεροβολιτιδα συνηθος εχουν καμια 10αρια αεροβολα,και ετσι τα πιο πολλα

    ειναι σχεδον καινουρια,αλλωστε το βλεπεις αν το οπλο εχει κανει σκληρη χρηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436714

    Άντε τώρα πάλι απ’ την αρχή ψάξιμο για το κατάλληλο pcp..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #436722

    Ριξε μια ματια στις αγγελιες του aerovolo.gr . Ολο και κατι θα βρειςWink

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #436789

    Μπενέτο θα βρω..αλλά δεν γνωρίζω ποια αξίζουν και ποια όχι,ποια είναι τα καλά κτλ κτλ..
    Τα ελατηρίου τα είχα ψάξει αρκετό καιρό και όλοι οι δρόμοι οδηγούσαν στα Weirauch!!Απλά θα έπρεπε να επιλέξω το μοντέλο..(αν και είχα ψιλοκαταλήξει)!!
    Τώρα ίσως σας πρήξω κάθε τρεις και λίγο..(είναι καλό αυτό;;είναι καλο το άλλο;;είναι ευκαιρία;;… κτλ) κάτι που δεν είναι και τόσο “ωραίο”..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,786 έως 1,800 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων