Γνώμη για αεροβόλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,801 έως 1,815 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #436799

    Εδω θα ‘μαστε να τα λεμε! Εχω το Benjamin Discovery σε 5,5 με την τρομπα για να μην εξαρτωμαι απο φιαλες μιας και ειναι σχετικα φτηνο το συνολο αλλα δε θα στο προτεινα λογω κακης και βαριας σκανδαλης. Γλυκοκοιταζω το HW 100 και το ΑΑ 510Tongue Out


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    piperman στις #436827

    Εδω θα “μαστε να τα λεμε! Εχω το Benjamin Discovery σε 5,5 με την τρομπα για να μην εξαρτωμαι απο φιαλες μιας και ειναι σχετικα φτηνο το συνολο αλλα δε θα στο προτεινα λογω κακης και βαριας σκανδαλης. Γλυκοκοιταζω το HW 100 και το ΑΑ 510Tongue Out

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου</div>

     

    Η σκανδάλη του disco βελτιώνεται πολύ γρήγορα και εύκολα αντικαθιστώντας την βίδα ρύθμισης με μια μακρύτερη,

    αν θες λεπτομέρειες στείλε μου ένα πμ Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #439281

    Εδω θα “μαστε να τα λεμε! Εχω το Benjamin Discovery σε 5,5 με την τρομπα για να μην εξαρτωμαι απο φιαλες μιας και ειναι σχετικα φτηνο το συνολο αλλα δε θα στο προτεινα λογω κακης και βαριας σκανδαλης. Γλυκοκοιταζω το HW 100 και το ΑΑ 510Tongue Out<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    ακριβως και γω αυτα τα δυο γλυκοκοιταζω μηπως κατεληξες εγω τεινω πιο πολυ στο s510 xtra fac .22

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #439284

    Και γώ προς το S510 τείνω λόγω ομορφιάς και λόγω τιμής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #439370

    Και γώ προς το S510 τείνω λόγω ομορφιάς και λόγω τιμής<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    οντως παντως εμενα με οδηγουν και αλλοι λογοι μαλλον στο 510
    1)η AA φτιαχνει πιο πολλα μοντελα προσυμπιεσμενου αερα
    2)στα 5.5 το 510 ειναι 280μ/σ ειναι δηλαδη τ ταχυτητα που θελω se xtra fac version αν και ειναι περιπου τα ιδια με το 100 (255μ/σ)
    3)εχω κανει μια μικρη εως μετρια ερευνα στο net και εχω ακουσει οτι το 510 ειναι πιο αξιοπιστο αλλα και μερικα προβληματακια που παρατηρηθηκαν στο 100 αν και τα φορουμ δεν ειναι 100% αληθεια εντουτης οι πιο πολλοι προτιμουν το 100 τωρα τι να σου πω ειναι λιγακι μπερδεμενη η κατασταση.. ως τιμη αληθευει οτι εχουν διαφορα 250 ευρω περιπου οποτε παιρνεις την διοπτρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #439371

    παιδια, το καλυτερο site για αεροβολα:aerovolo.gr
    μπειτε, και θα…τα δειτε ολα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #439376

    ημουν μελλος 2 χρονια γουντ και δε θυμαμαι ουτε τον κωδικο μου ειναι πολυ εξιδικευμενα θεματα που δε με αφορουν δε προκειται να τα ακολουθησω ειμαι φαν του αερα εως ενα ορισμενο σημειο απο κει και επειτα μιλαει η μπαρουτη….ευχαριστω παντως
    Υ Σ¨στο θεμα AirArms s510 xtra fac δεν εχουν ανοιξει σελιδα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #442875

    εχω αυτο το αεροβολο http://www.gunsnroses.com.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=573&category_id=103&option=com_virtuemart&Itemid=29&lang=el και θα ηθελα να το μετατρεψω σε gas-ram! γηνετε? ξερετε? ποσο λετε οτι μπορει να στιχησει αυτη η μετετροπη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #442939

    Δεν το ‘χω ξανακούσει αυτό, από ελατηρίου σε gas ram…Φαντάζομαι δε θα συμφέρει οικονομικά. Καλύτερα πάρε ένα καινούριο gas ram να έχεις 2 αεροβόλα! Τα όπλα ποτέ δεν είναι αρκετά…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    woodman73 στις #443042

    ημουν μελλος 2 χρονια γουντ και δε θυμαμαι ουτε τον κωδικο μου ειναι πολυ εξιδικευμενα θεματα που δε με αφορουν δε προκειται να τα ακολουθησω ειμαι φαν του αερα εως ενα ορισμενο σημειο απο κει και επειτα μιλαει η μπαρουτη….ευχαριστω παντως<br>
    Υ Σ¨στο θεμα AirArms s510 xtra fac δεν εχουν ανοιξει σελιδα….

    http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,325.0.html
    εαν εννοεις σελιδα για τα airarms…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #443313

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>benetos wrote:</div>
    Και γώ προς το S510 τείνω λόγω ομορφιάς και λόγω τιμής<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    οντως παντως εμενα με οδηγουν και αλλοι λογοι μαλλον στο 510<br>
    1)η AA φτιαχνει πιο πολλα μοντελα προσυμπιεσμενου αερα<br>
    2)στα 5.5 το 510 ειναι 280μ/σ ειναι δηλαδη τ ταχυτητα που θελω se xtra fac version αν και ειναι περιπου τα ιδια με το 100 (255μ/σ)<br>
    3)εχω κανει μια μικρη εως μετρια ερευνα στο net και εχω ακουσει οτι το 510 ειναι πιο αξιοπιστο αλλα και μερικα προβληματακια που παρατηρηθηκαν στο 100 αν και τα φορουμ δεν ειναι 100% αληθεια εντουτης οι πιο πολλοι προτιμουν το 100 τωρα τι να σου πω ειναι λιγακι μπερδεμενη η κατασταση.. ως τιμη αληθευει οτι εχουν διαφορα 250 ευρω περιπου οποτε παιρνεις την διοπτρα

    Σοβαρος εμπορος λεει οτι στο θεμα απλοτητος κατασκευης ειναι καλυτερο το εγγλεζικο.Ο γερμανος ειναι σιδερια και γερη κατασκευη ενω απο ακριβεια εχει αδιαπραγματευτη.Το πηρα τωρα τελευταια με τα 30 ποδολιμπρα που το βγαζουν τωρα αρα εχει την ιδια ταχ με το ΑΑ απο Κυπρο απο την οπλοεμπορικη του Αλεξανδρου.Εξυοηρετικοτατος ο κυριος Αλεξανδρος και καλες τιμες εχει.Προσπαθησα πρωτα απο την αντιπροσωπια και απο κομοτηνη απο το αιργκανσοπ που εχω ξαναπαρει πραγματα αλλα δεν υπηρχε πουθενα συν το οτι ο Αλεξανδρος ειχε μονο 2 οπλα εκ των οπιοων το ενα ηταν οπως το ηθελα δηλαδη το σπορτινγκ αλλα ολα ηταν τα καινουργια μοντελα με τις 30 λιπμρες οπως ειπα.
    Παντως οποιο και να παρεις ειναι οτι καλυτερο σχεδον κυκλοφοραει για τα λεφτα του ενω νομιζω οτι και τα πιο ακριβα δεν εχουν και κατι παραπανω να επιδειξουν απο πλευρα ακριβειας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #443314

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>cuca76 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>benetos wrote:</div><br>
    Και γώ προς το S510 τείνω λόγω ομορφιάς και λόγω τιμής<br><br><br>
    <hr><br><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br><br>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    οντως παντως εμενα με οδηγουν και αλλοι λογοι μαλλον στο 510<br><br>
    1)η AA φτιαχνει πιο πολλα μοντελα προσυμπιεσμενου αερα<br><br>
    2)στα 5.5 το 510 ειναι 280μ/σ ειναι δηλαδη τ ταχυτητα που θελω se xtra fac version αν και ειναι περιπου τα ιδια με το 100 (255μ/σ)<br><br>
    3)εχω κανει μια μικρη εως μετρια ερευνα στο net και εχω ακουσει οτι το 510 ειναι πιο αξιοπιστο αλλα και μερικα προβληματακια που παρατηρηθηκαν στο 100 αν και τα φορουμ δεν ειναι 100% αληθεια εντουτης οι πιο πολλοι προτιμουν το 100 τωρα τι να σου πω ειναι λιγακι μπερδεμενη η κατασταση.. ως τιμη αληθευει οτι εχουν διαφορα 250 ευρω περιπου οποτε παιρνεις την διοπτρα

    Σοβαρος εμπορος λεει οτι στο θεμα απλοτητος κατασκευης ειναι καλυτερο το εγγλεζικο.Ο γερμανος ειναι σιδερια και γερη κατασκευη ενω απο ακριβεια εχει αδιαπραγματευτη.Το πηρα τωρα τελευταια με τα 30 ποδολιμπρα που το βγαζουν τωρα αρα εχει την ιδια ταχ με το ΑΑ απο Κυπρο απο την οπλοεμπορικη του Αλεξανδρου.Εξυοηρετικοτατος ο κυριος Αλεξανδρος και καλες τιμες εχει.Προσπαθησα πρωτα απο την αντιπροσωπια και απο κομοτηνη απο το αιργκανσοπ που εχω ξαναπαρει πραγματα αλλα δεν υπηρχε πουθενα συν το οτι ο Αλεξανδρος ειχε μονο 2 οπλα εκ των οπιοων το ενα ηταν οπως το ηθελα δηλαδη το σπορτινγκ αλλα ολα ηταν τα καινουργια μοντελα με τις 30 λιπμρες οπως ειπα.<br>
    Παντως οποιο και να παρεις ειναι οτι καλυτερο σχεδον κυκλοφοραει για τα λεφτα του ενω νομιζω οτι και τα πιο ακριβα δεν εχουν και κατι παραπανω να επιδειξουν απο πλευρα ακριβειας.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    </div>

    Ναπροσθεσω οτι τα προσυμπιεσμενα χρειαζονται μπουκαλα απαραιτητα αν τα χρεισημοποιεις συχνα ενω ενα γας ραμ πχ το 90αρι ειναι πολυ καλο οπλο και καλης ποιοτητας αλλα εχει αυτονομια και κανει για ολα.Τα φουσκωτα εχουν την τιμητικη τους στο κυνηγι οπου εδω ομως απαγορευεται αυστηρα.Αρα πρεπει να σκεφτει καποιος τι θα το κανει γιατι αμα ειναι να ριχνει πολλα σφαιριδια με τον αερα θελει εκτος απο φακο και μπουκαλα και διαφορα συνεργα γιατι με το τρομπαρισμα δεν βγαινει ακρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #443354

    Δεν το “χω ξανακούσει αυτό, από ελατηρίου σε gas ram…Φαντάζομαι δε θα συμφέρει οικονομικά. Καλύτερα πάρε ένα καινούριο gas ram να έχεις 2 αεροβόλα! Τα όπλα ποτέ δεν είναι αρκετά…!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    ειδα αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=LcSbH7lZQCE και σκευτικα πως θα γινετε και
    στο δικο μου μια αναλογη μετατροπη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    Petritis στις #443469

    Καλημέρα,
    θέλω να αγοράσω σκοπευτικό τύπου Red Dot χωρίς μεγέθυνση Χ1 δηλαδή, για το αεροβόλο μου HW80, μέχρι 100 €.
    Εχει κανείς δοκιμάσει κάποιο ώστε να ξέρει ότι όντως δεν σπάει από τους κραδασμούς σε αεροβόλα ανάλογης δύναμης με ελατήριο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #445658

    Umarex Perfecta 55, 4.5mm, Ελατηρίου. τι γνωμη εχετε για αυτο το οπλακι? το εχει καπιος?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,801 έως 1,815 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων