Γνώμη για αεροβόλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 871 έως 885 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    harry georgiadis στις #175846

    Να'σαί καλά φίλε μου.
    Τώρα σχετικά με την χρέωση.
    Η χρέωση θα γίνεται με το ειδικό βλακόμετρο που διαθέτω.Για την δική σου περίπτωση(αν θές να αγωνισθείς) δέχομαι και επιταγές….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ASTOR στις #294948

    Να'σαί καλά φίλε μου.
    Τώρα σχετικά με την χρέωση.
    Η χρέωση θα γίνεται με το ειδικό βλακόμετρο που διαθέτω.Για την δική σου περίπτωση(αν θές να αγωνισθείς) δέχομαι και επιταγές….

    Μην ανησυχεις και απο εμενα δεν προκειται να παρεις ουτε 5λεπτο.
    Μια και το εφερε η κουβεντα παντως, μια χαρα δουλευει το εργαλειο. Κρινοντας παντα απο τους <<λαγους>> που εχεις πιασει ηδη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    harry georgiadis στις #175857

    Ναί,σίγουρα.Μιλάμε ότι ετοιμάζομαι να αγοράσω ιδιωτικό νησί με τα χρήματα από τους αγώνες.Με τους επόμενους θα αγοράσω και ένα Scarab για να πηγαίνω πιό άνετα.
    Φίλε μου καλά κάνεις και κάνεις την κριτική σου.
    Δυστυχώς όμως από κριτικές έχουμε χορτάσει,από έργα πάλι,όχι.
    Όσο εσύ σπατάλαγες την φαιά σου ουσία για το μήνυμα που έγραψες,εγώ την σπαταλούσα για να βρώ τρόπους να προχωρήσει ο αεροβολισμός στην χώρα μας.
    Αν νομίζεις ότι έτσι συμβάλλεις και εσύ σ'αυτό,οκ πάω πάσο.

    Να σου θυμήσω ότι μέχρι πρίν δύο-τρία χρόνια,τίποτα δεν κινείτο σχετικά με τα αεροβόλα στην χώρα μας.
    Μέσα στους τελευταίους τέσσερις μήνες έχουν γίνει(μαζί με τον Κυριακάτικο αγώνα των Λακεδαιμονείων και του ψυχαγωγικού του ΑΟΦΑ),πέντε αγώνες αεροβόλου.
    Μπορεί εγώ με τα μέλη του ΑΟΦΑ να έχουμε διαφορετικές γραμμές πλεύσης,αλλά ο σκοπός είναι κοινός.
    Το θέμα είναι ότι 25(26 μαζί με μένα)νοματαίοι προσπαθούμε να κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για να ωφεληθούν όλοι.
    Αν εσύ δεν θέλεις να δώσεις ούτε ένα πεντάλεπτο σε μένα(και ενδεχομένως και στον ΑΟΦΑ ή όποιο άλλο σύλλογο)είναι δικαιωμά σου.
    Δεν είναι όμως δικαιωμά σου έτσι απλά και απαξιωτικά να ψέγεις τις προσπάθειες που με τόσο κόπο,χρόνο και χρήμα έχουν γίνει.

    Δικαίωμα κριτικής έχουν όσοι συμμετέχουν(με τον ένα ή άλλο τρόπο).

    Η συμπεριφορά σου,μου θυμίζει τον κλασσικό νεοέλληνα που με την μπύρα στο ένα χέρι και την pizza στο άλλο,κάθεται μπροστά στην τηλεόραση και λέει:"ΑΝ ήμουν προπονητής θα έκανα αυτό,Αν ήμουν υπουργός θα έκανα αυτό…" και πάει λέγοντας.
    Έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέμε όλοι μας.Μέσα στον χορό όμως…..

    Και επειδή λοιπόν τα κονόμησα χοντρά από τους προηγούμενους αγώνες(…και θα κονομήσω και από τους επόμενους…)σου κάνω την εξής πρόταση:

    Κερασμένες από μένα όσες συμμετοχές θέλεις σε όλες τις κατηγορίες,με πληρωμένα τα σφαιράκια σου και σου δίνω και το όπλο μου να παίξεις να μην φθείρεις το δικό σου και το κουβαλάς.
    Μόνο και μόνο να δείς από κοντά πως είναι,τι τρέξιμο έχει και για μένα αλλά και την ψυχολογία αυτών που συμμετέχουν.

    Αααα μην ξεχάσω,
    σε θέλω όμως από τις 08:00 το πρωί, μέχρι να μαζευτεί και το τελευταίο παρελκόμενο περίπου στίς 15:00.Κερνάω και καφεδάκι και νερό και ότι θέλεις να φάς.
    Και μετά έλα μία βόλτα και από το σπίτι να βγάλουμε βαθμολογίες,να τις περάσουμε στο excel,να τυπώσουμε στόχους-διπλώματα,να βγάλουμε πρόγραμμα,να μετρήσουμε τα υλικά(DOW,καρφωτικά,ταινίες, και ότι λείπει να πάμε να το αγοράσουμε),να ψιλοφτιάχνουμε και το blog και ότι άλλο χρειάζεται.

    Τότε ίσως αλλάξεις γνώμη για την κριτική σου…ίσως και όχι,αλλά τουλάχιστον θα έχεις το δικαίωμα να την ασκήσεις.

    Δεν ξέρω τελικά αν θα αποδόσει η προσπάθειά μου,ή του ΑΟΦΑ ή και οι δύο.Ένα είναι το σίγουρο όμως,
    οι αγώνες(ασχέτως ποιός τους διοργανώνει)είναι το προπαρασκευαστήριο για την νέα τάξη πραγμάτων που έρχονται όσον αφορά τον αεροβολισμό στην χώρα μας.
    Οι "λαγοί" που αναφέρεις δεν πάνε στους αγώνες,ούτε επειδή τους "έριξα" τα φώτα,ούτε επειδή έβαλα δολώματα.

    Έρχονται οικειοθελώς και συνειδητοποιημένα.Ξέρουν τι δίνουν,αλλά και τι παίρνουν.
    Δεν θέλω να κουράσω άλλο τους αναγνώστες του topic,αλλά το θεώρησα αναγκαίο να αναφερθώ λίγο σοβαρά σχετικά,πέρα από το χιούμορ(με το οποίο ξεκίνησε η συζήτηση).
    Αν έχεις σοβαρά επιχειρήματα για όλα αυτά,θα χαρώ να τα ακούσω.
    Φιλικά,Χάρης.

    Υ.Γ.:Η πρόταση ισχύει κανονικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    harry georgiadis στις #175865

    Και στο μεταξύ,μόλις ανακοίνωσα επίσημα τα "Ορφανίδεια 2011" Field Target Competition,τοn πρώτο αγώνα Field Target στην Ελλάδα που έχει διοργανωθεί σύμφωνα με τους επίσημους κανονισμούς της WFTF.

    Επίσης ανακοινώθηκε και ο πρώτος πιλοτικός Αγώνας Πρακτικής Σκοποβολής με Αεροβόλο Πιστόλι στην Ελλάδα με την ονομασία "Τηλεμάχεια 2011".
    Λεπτομέρειες εδώ:

    http://greekfieldtarget.blogspot.com/

    (Σημείωση:Αν οι συντονιστές του φόρουμ νομίζουν ότι το τελευταίο μου post δεν συνάδει με το θέμα,παρακαλώ στην διακριτική τους ευχέρεια να πράξουν δεόντως).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    sniperman στις #175871

    Χάρη, γιατι ασχολείσαι με κακοπροαίρετους? Αδικα χάνεις τον καιρο σου και την ηρεμία σου.
    Οποιασδήποτε εχει λιγο μυαλό στο κεφάλι του, μπορεί να καταλάβει το ποσο εχει αρχίσει να προχώρα το αεροβόλο στην Ελλάδα. Αρκει να διαβάσει κανεις τι γραφόταν και συζητιόταν στα φορουμ πριν κανα 2 χρονια, όνειρα θερινής νυχτός οι αγώνες και μάλιστα με διόπτρες.
    Καλο κουράγιο, και σε σενα και στα παιδιά του ΑΟΦΑ, και γερά σκότια και στομαχια να αντέχετε τους ηλίθιους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #175876

    Καλημέρα

    Επειδή έχω ξαναδιαβάσει σχετικές "μπηχτές", "διαμαρτυρίες" και "ειρωνικούς σχολιασμούς" θέλω να πω ότι αυτή η "λασπολογία" είναι αν μη τι άλλο άδικη.

    Κατά πρώτον, αν θέλει κάποιος να κατηγορήσει κάποιον …..κάποιον που έχει σαν username το πραγματικό ονοματεπώνυμό του και που η πραγματική του ταυτότητα είναι πιστοποιημένη, τότε έντιμο και πρέπον είναι να πει ότι επιθυμεί, δηλώνοντας ταυτόχρονα την πρασγματική του ταυτότητα και να μην το κάνει κρυβόμενος πίσω από την ασφαλειοασυλία της ανωνυμίας.

    Κατά δεύτερον, αν θέλει κάποιος σόνι και καλά να κατηγορολασπολογήσει δημόσια, καλύτερα να αναφερθεί σε ουσιαστικές και πραγματικές καταστάσεις (ΑΝ γνωρίζει κάποιες…) και όχι σε …χαζομάρες.

    ***για ενημέρωση γενικά… ούτε τον Χάρη γνωρίζω προσωπικά, ούτε συμμετέχω καθ' οιονδήποτε τρόπο στον "όποιον" ΑΟΦΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    harry georgiadis στις #175966

    Μετά λύπης ανακοινώνω και μέσα από το φόρουμ e-artemis τον τερματισμό λειτουργείας του "Αντικειμενικού blog του αεροβόλου".
    Τον λόγο και λεπτομέρειες επί του θέματος θα αναρτήσω την Κυριακή το απόγευμα στο blog.
    Σας ευχαριστώ πολύ,Χάρης Γεωργιάδης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    MichalisH στις #294652

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ
    Σευχαριστω για τις συμβουλες .Θα ηταν ομως καλο να προσεχεις λιγο τα ψευδωνυμα.Αλλο Nasos100 κιαλλο Nikos Samos.
    Ευχαριστω και παλι

    Φίλε Nasos100 έχεις δίκιο όπως επίσης έχεις και τη συγνώμη μου, πράγματι τον Nikos Samos εννούσα.

    Φίλε SmTakis και για σένα ισχύουν τα ίδια… μας έχεις κουράσει.
    Αν έχει σημασία είμαι ο Μιχάλης Χαροκοπιός και μπορώ και στο λεω επώνυμα, για όλα έχεις άποψη και αυτό είναι πράγματι κουραστικό, δε θα πείραζε απλώς να διαβάζεις καμιά φορά. Όποιος είναι ελάχιστα νοήμων μπορεί να το καταλάβει αυτό, εσύ;

    Μη τρελαθείς, δε πρόκειται να ακολουθήσει κάποια αντιπαράθεση, απλή κριτική είναι την οποία όταν γίνεται την θέλεις επώνυμη. Στη δίνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #294651

    Φίλε Nasos100 έχεις δίκιο όπως επίσης έχεις και τη συγνώμη μου, πράγματι τον Nikos100 εννούσα.

    Φίλε SmTakis και για σένα ισχύουν τα ίδια… μας έχεις κουράσει.
    Αν έχει σημασία είμαι ο Μιχάλης Χαροκοπιός και μπορώ και στο λεω επώνυμα, για όλα έχεις άποψη και αυτό είναι πράγματι κουραστικό, δε θα πείραζε απλώς να διαβάζεις καμιά φορά. Όποιος είναι ελάχιστα νοήμων μπορεί να το καταλάβει αυτό, εσύ;

    Μη τρελαθείς, δε πρόκειται να ακολουθήσει κάποια αντιπαράθεση, απλή κριτική είναι την οποία όταν γίνεται την θέλεις επώνυμη. Στη δίνω.

    Φίλε μου, ειλικρινά λυπάμαι που σας έχω κουράσει…. :D Άλλη φορά θα προσέχω και θα κρατώ τη άποψή μου για τον εαυτό μου, και θα διαβάζω απλώς όπως θα έκανε και ο κάθε ελάχιστα νοήμων …πχ εσύ … που διαβάζεις διαβάζεις…διαβάζεις και γράφεις 9 μηνύματα σε 9 μήνες.

    Τι να κάνουμε φίλε μου? Δυστυχώς σε αυτή την άδικη ζωή δεν έχουμε όλοι την τύχη να είμαστε…έλάχιστα νοήμωνες….

    Α! ,,,Αν επιτρέπεται, μπορώ να κάνω δύο ερωτήσεις?

    1) Γιατί ενώ είσαι ένας , γράφεις ότι "σας έχω κουράσει"? …??? Είναι ίδιον του "ελάχιστα νοήμωνα" εκτός του να διαβάζει να είναι πολλοί και όχι ένας?

    2) την προηγούμενη φορά (λαμβάνω τις τελευταίες σου – απανωτές δύο σαν μία) που έγραψες εδώ στο τόπικ μας, επακολούθησε μια …ας πούμε απαξιωτική συζήτηση δύο συγκεκριμένων Usernames (δεν λέω μελών γιατί ενδεχομένως τα μέλη να μην ήταν δύο…) για τον ΨΑΣΑ….μήπως και τώρα πρόκειται να δούμε κάτι παρόμοιο???

    Φιλικά ε? Μην μου παραρεξηγηθείς… …έτσι από περιέργεια ρωτάω…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #176042

    αμ δεν ειναι 'ενας'….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    MichalisH στις #176043

    Φίλε SmTakis,
    η απάντηση σου δε θα μπορούσε να είναι διαφορετική, έχει τη σφραγίδα σου. Μήπως να κλείσω όσους λογαριασμούς έχω στο διαδίκτυο για να γλυτώσω από τον BIGBROTHER SMTAKIS; Παρατηρώ πως είναι συνήθεια σου η εξερεύνηση του παρελθόντος κάθε μέλους. Με τον Άρτεμη (τον Μάτσα εννοώ) έχεις κάποια συγγένεια (..είναι φίλοι μας οι Γερμανοί κ.τ.λ.).
    Τα ερωτήματα σου σορυ αλλά δεν τα "πιάνω", σε ενόχλησε ο πληθυντικός που χρησιμοποίησα σε πρώτο πρόσωπο; Είναι εγωιστικό από τη πλευρά μου οτι πιστεύω πως είναι και άλλοι που κουράζονται από τις αναρίθμητες παρεμβάσεις σου ή μήπως είναι εγωιστικό από τη δική σου πλευρά να πιστεύεις πως είσαι κουραστικός μόνο για εμένα;
    Η τάση σου να ζητάς ονοματεπώνυμα σε έναν ηλεκτρονικό κόσμο είναι κουσούρι όμοιο με αυτό που κουβαλάς να ξεψαχνίζεις προφίλ και προηγούμενα ποστ;
    Φιλαράκι σόρυ που θα στο πως αλλά αυτό που κάνεις είναι η απόλυτη ξεφτίλα και είσαι ένας από τους σημαντικούς λόγους που γράφω 9 μηνύματα σε 9 μήνες.

    Απαξιωτική συζήτηση για ποια usernames εννοείς; τον Nasos100 και τον NIKOS SAMOS; Όπως είδες στον Nasos100 ζήτησα συγνώμη καθώς αναφέρθηκα εκ παραδρομής, για τον NIKOS SAMOS δεν αναιρώ την άποψη μου καθώς αυτή είναι, είναι άδικό για πολλούς αναγνώστες να υπομένουν αυτή την αναζήτηση της μασημένης τροφής. Ο harry georgiadis του έδωσε όλα τα στοιχεία για την επιλογή μιας σωστής διόπτρας. Το ΨΑΣΑ που κολάει;
    Δε ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά οπωσδήποτε θα είσαι ενήλικας. Καμιά φορά αξίζει να επωφελούμαστε από μια κριτική έστω και αν πιστεύουμε πως μας αδικεί. Σκέψου αυτό μόνο, αν κούρασες εμένα γιατί όχι και κάποιον άλλο, αν έχω διαβάσει ας πούμε 80-100 μηνύματα σου με ποιό ποσοστό εσύ αξιολογείς οτι έχεις ωφελήσει το φορουμ;

    Αν σε ρωτούσα ας πούμε εγώ ποιό διαμέτρημα θεωρείς εσύ προσωπικά καλύτερο για αεροβόλο ελατηρίου, το 4,5 ή το 5,5 τι θα μου απαντούσες για να μου φανείς χρήσιμος; (πρόσεξε η ερώτηση είναι παγίδα).

    Προτιμώ σε γενικές γραμμές να μη γράφω αλλά ορισμένες στιγμές κάποιοι πρέπει να δέχεστε και την κριτική, είτε είστε παλιά μέλη είτε έχετε γράψει κάποιες εκατοντάδες μηνύματα, το μόνο σίγουρο είναι πως το e-artemis δεν είναι τσιφλίκη σας, οπότε λιγότερη έπαρση δε θα έβλαπτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #294629

    [i][color=”#0000FF”]Φίλε SmTakis,
    η απάντηση σου δε θα μπορούσε να είναι διαφορετική, έχει τη σφραγίδα σου. Μήπως να κλείσω όσους λογαριασμούς έχω στο διαδίκτυο για να γλυτώσω από τον BIGBROTHER SMTAKIS; Παρατηρώ πως είναι συνήθεια σου η εξερεύνηση του παρελθόντος κάθε μέλους. Με τον Άρτεμη (τον Μάτσα εννοώ) έχεις κάποια συγγένεια (..είναι φίλοι μας οι Γερμανοί κ.τ.λ.).
    Τα ερωτήματα σου σορυ αλλά δεν τα "πιάνω", σε ενόχλησε ο πληθυντικός που χρησιμοποίησα σε πρώτο πρόσωπο; Είναι εγωιστικό από τη πλευρά μου οτι πιστεύω πως είναι και άλλοι που κουράζονται από τις αναρίθμητες παρεμβάσεις σου ή μήπως είναι εγωιστικό από τη δική σου πλευρά να πιστεύεις πως είσαι κουραστικός μόνο για εμένα;
    Η τάση σου να ζητάς ονοματεπώνυμα σε έναν ηλεκτρονικό κόσμο είναι κουσούρι όμοιο με αυτό που κουβαλάς να ξεψαχνίζεις προφίλ και προηγούμενα ποστ;
    Φιλαράκι σόρυ που θα στο πως αλλά αυτό που κάνεις είναι η απόλυτη ξεφτίλα και είσαι ένας από τους σημαντικούς λόγους που γράφω 9 μηνύματα σε 9 μήνες.

    Απαξιωτική συζήτηση για ποια usernames εννοείς; τον Nasos100 και τον NIKOS SAMOS; Όπως είδες στον Nasos100 ζήτησα συγνώμη καθώς αναφέρθηκα εκ παραδρομής, για τον NIKOS SAMOS δεν αναιρώ την άποψη μου καθώς αυτή είναι, είναι άδικό για πολλούς αναγνώστες να υπομένουν αυτή την αναζήτηση της μασημένης τροφής. Ο harry georgiadis του έδωσε όλα τα στοιχεία για την επιλογή μιας σωστής διόπτρας. Το ΨΑΣΑ που κολάει;
    Δε ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά οπωσδήποτε θα είσαι ενήλικας. Καμιά φορά αξίζει να επωφελούμαστε από μια κριτική έστω και αν πιστεύουμε πως μας αδικεί. Σκέψου αυτό μόνο, αν κούρασες εμένα γιατί όχι και κάποιον άλλο, αν έχω διαβάσει ας πούμε 80-100 μηνύματα σου με ποιό ποσοστό εσύ αξιολογείς οτι έχεις ωφελήσει το φορουμ;

    Αν σε ρωτούσα ας πούμε εγώ ποιό διαμέτρημα θεωρείς εσύ προσωπικά καλύτερο για αεροβόλο ελατηρίου, το 4,5 ή το 5,5 τι θα μου απαντούσες για να μου φανείς χρήσιμος; (πρόσεξε η ερώτηση είναι παγίδα).

    Προτιμώ σε γενικές γραμμές να μη γράφω αλλά ορισμένες στιγμές κάποιοι πρέπει να δέχεστε και την κριτική, είτε είστε παλιά μέλη είτε έχετε γράψει κάποιες εκατοντάδες μηνύματα, το μόνο σίγουρο είναι πως το e-artemis δεν είναι τσιφλίκη σας, οπότε λιγότερη έπαρση δε θα έβλαπτε[/color][/i].

    Καλημέρα

    Με συγχωρείς έχεις δίκιο. Παρασύρθηκα. Εκτροχιάσθην. Νόμιζα ότι μιλούσα σε κάποιον νορμάλ νοημοσύνης και ξεχασα ότι είχα να κάνω με …"άλλη κατάσταση".
    Λοιπόν πάμε πάλι μια αναδρομή στα όσα έγραψα πιο προσεκτικοαναλυτικά αυτή την φορά (εκ μέρους μου)

    Έγραψα λοιπόν…

    ………………………..
    …………………………

    2) την προηγούμενη φορά (λαμβάνω τις τελευταίες σου – απανωτές δύο σαν μία) που έγραψες εδώ στο τόπικ μας, επακολούθησε μια …ας πούμε απαξιωτική συζήτηση δύο συγκεκριμένων Usernames (δεν λέω μελών γιατί ενδεχομένως τα μέλη να μην ήταν δύο…) για τον ΨΑΣΑ….μήπως και τώρα πρόκειται να δούμε κάτι παρόμοιο???
    …………….
    …………..[/
    quote]

    Πάμε λοιπόν…. Με την φράση "προηγούμενη φορά" εννοώ όχι την τελειταία φορά που έγραψες μήνυμα (λαμβάνω τις τελευταίες σου – απανωτές δύο σαν μία) αλλά την προηγούμενη.
    Ποιά είναι αυτή η προηγούμενη??? οκ…άκου : βάλε τον δείκτη του ποντικιού (του ψεύτικου ε? – μην ψάχνεις να βρεις κανένα ποντίκι τώρα…) ΕΠΑΝΩ στην υπογραμμισμένη φρασούλα "προηγούμενη φορά" και κάνε αριστερό κλίκ. Θα δεις τότε ότι θα σου ανοίξει μπροστά σου το μήνυμα που αναφέρομαι.

    Τώρα…πρόσεξε καλά : πήγαινε στην επόμενη σελίδα (από εκείνη που είναι το μήνυμα που σου άνοιξε τώρα) και διάβασε τα υπόλοιπα μηνύματα και τα user names… συνομιλούν μεταξύ τους… μη βιάζεσαι…συνέχισε να διαβάζεις και θα φτάσεις στα απαξιωτικά για τον ΨΑΣΑ μηνύματα.

    Α! μην ψάχνεις να βρεις πάλι το όνομά σου…. το δικό σου user name έκανε την 'δουλειά" του δίνοντας τροφή/πάσα/αφορμή στα δύο άλλα για αυτό που θέλανε να κάνουνε.

    Κατανοητό?????

    Σε ρώτησα επίσης ….μήπως και τώρα πρόκειται να δούμε κάτι παρόμοιο???

    Αυτό δεν χρειάζεται να το εξηγήσω…ή μήπως χρειάζεται λόγω…"ειδικής κατάστασης" οκ λοιπόν σαν επιβεβαίωση 1 ώρα σχεδόν μετά από το μήνυμά μου, πετάγεται σαν….(ξέρεις τώρα) ο άλλος σου εαυτός – ΣΥΓΝΩΜΗ λάθος – ο μπιριγκόγκος ήθελα να πω, και 3 λεπτά αργότερα ξαναγράφεις ..ΟΠ! ΣΥΓΝΩΜΗ…γράφεις ήθελα να πω το τεράστιο κολακευτικό για εμένα μήνυμά σου.

    Είμαι σίγουρος δε, ότι έπεται και συνέχεια (εκ μέρους σας) που αφενός θα συνεχίσεις τα κολακευτικά λόγια θαυμασμού προς το πρόσωπό μου, αφετέρου δε κάπου και κάπως θα κάνεις το ίδιο και για τον ΨΑΣΑ ή τον Χάρη ή τα όσα γίνονται στο σκοπευτήριο του Σχηστού, συνέχεια που την αναμένω.

    Σε αυτό που με ρωτάς "Αν σε ρωτούσα ας πούμε εγώ ποιό διαμέτρημα θεωρείς εσύ προσωπικά καλύτερο για αεροβόλο ελατηρίου, το 4,5 ή το 5,5 τι θα μου απαντούσες για να μου φανείς χρήσιμος; (πρόσεξε η ερώτηση είναι παγίδα)."
    θέλω παίρνοντάς σε πολύ στα σοβαρά να σε ρωτήσω…γιατί μόνο 4,5 ή 5,5??? Γιατί εξαιρείς το 5? ….Το 4,6?…Το 4,7? ή τέλος πάντων τα υπόλοιπα μεταξύ του 4,5 και του 5,5 διαμετρήματα???

    Είδες που και σοβαρά – φιλικά σου απήντησα αλλά ΚΑΙ την παγίδα σου κατάλαβα? …ε?

    ……………………………………………………………………..
    …………………………………….

    Όσον δε αφορά την κριτική που ανέφερες , τότε θα σου πω ότι είναι δεκτή σε δύο περιπτώσεις :
    1) Από άτομα / μέλη που προσπαθούν να βοηθήσουν τον όποιον που ρωτάει να μάθει κάτι (άσχετα αν αυτός τις περισσότερες φορές δεν λέει ούτε μισό ευχαριστώ), διαθέτοντας τον χρόνο τους και την έμπρακτη διάθεση να βοηθήσουν μοιραζόμενοι τις γνώσεις τους τον όποιον άγνωστο.

    2) Από άτομα /μέλη που από το όλο φέρσιμό τους γίνεται αντιληπτό ότι δεν είναι αλαζώνες ή υπερόπτες ή ναρκισιστές ή το κάνουν εγωιστικά ή απλά από κακία, έτσι απλά και μόνο για να στη σπάσουν.

    Οι υπόλοιποι ειδικά οι ασαφείς καινούργιοι, που δεν έχουν προσφέρει ούτε στο φόρουμ ούτε και σε άλλα μέλη τίποτα, καλά θα κάνουν να …περιμένουν

    Αυτά φιλικά, χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης – ευχαριστώντας σε πάλι για τα φιλικά και κολακευτικά σου λόγια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #176054

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ…
    ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΟ ΤΙ ΛΕΤΕ?
    http://cgi.ebay.co.uk/XCORTECH-Airsoft-AEG…=item2c5d2835e4

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
    ΔΙΟΝΥΣΗΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1004
    SmTakis στις #294620

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ…
    ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΟ ΤΙ ΛΕΤΕ?
    [url=”http://cgi.ebay.co.uk/XCORTECH-Airsoft-AEG-Shooting-Chronograph-Tester-X3200-/190541477348?pt=UK_SportingGoods_Hunting_ShootingSports_ET&hash=item2c5d2835e4″]http://cgi.ebay.co.uk/XCORTECH-Airsoft-AEG…=item2c5d2835e4[/url]

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
    ΔΙΟΝΥΣΗΣ.

    Γειάσου Διονύση

    Βασικά ο χρονογράφος που δείχνεις είναι airsoft. Με άλλα λόγια αν και μπορεί να μετρήσει ένα muzzle energy ή ένα muzzle velocity δεν είναι και το ό,τι καλύτερο για μετρήσεις αεροβόλου ή όπλου γενικώτερα.
    Αν θέλεις σόνι και καλά να τον αγοράσεις έμπα στο Alibaba γράψε στο ψαχτήρι του την φίρμα του και μετά 'αναζήτηση". Θα σου βγάλει πολλά μαγαζιά (ενδεχομένως) εσύ α) ψάξε να βρεις ποιά από αυτά γράφουν ότι η πληρωμή γίνεται μέσω ESCROW. Όλα τα άλλα ξέχνα τα. β) θα βρείς μια τιμή σε στυλ 'από …μέχρι ανάλογα με τα κομμάτια που θέλεις" Μην τη λάβεις υπ' όψη σου. – Επικοινώνησε μαζί τους και ζήτα τιμή για 1 κομμάτι και παζάρεψέ την!!!! Θα εκπλαγείς με το τι τιμή μπορείς να πετύχεις.

    Πάρακάτω τώρα. Βασικά λέγοντας "χρονογράφος" εννούμε μια ολόκληρη κατηγορία μηχανημάτων ή συστοιχιών μηχανημάτων και παρελκομένων που μετράνε ταχύτητα και ενέργεια (μπορεί και άλλα, όπως ταχυβολία, διαμέτρημα..) υπάρχουν 3 βασικοί τύποι.
    1) οι χρονογράφοι που προσαρμόζονται στην κάννη πχ αυτός εδώ
    2) οι χρονογράφοι που μετρούν ενώ το όποιο βλήμα/βολίδα περάσει από…ΜΕΣΑ τους…πχ κατ αρχάς αυτός που ανέφερες και εν συνεχεία αυτός εδώ
    3) οι χρονογράφοι που μετράνε σχεδόν τα πάντα που περνάνε μέσα από κάποιους αισθητήρες που έχουν και που διαθέτους αρκετά μεγάλο άνοιγμα ώστε να κάνουν εφικτή και ασφαλή την χρήση τους σε όποια απόσταση από το όπλο μας θελήσουμε να κάνουμε τις μετρήσεις μας. πχ…αυτός ή αυτός.

    Θα σου πρότεινα να ψάξεις για χρονογράφο της τρίτης και τελευταίας κατηγορίας για πολλούς και διάφορους λόγους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    MichalisH στις #294597

    2) Από άτομα /μέλη που από το όλο φέρσιμό τους γίνεται αντιληπτό ότι δεν είναι αλαζώνες ή υπερόπτες ή ναρκισιστές ή το κάνουν εγωιστικά ή απλά από κακία, έτσι απλά και μόνο για να στη σπάσουν.

    Φίλε SmTakis ανέπτυξες πάλι ένα τεράστιο και ανούσιο μήνυμα γεμάτο υπόθεσεις και συνομοσιολογίες. Φυσικά τίποτα από όσα γράφεις δεν ισχύει (αυτό το κομμάτι δεν το αναπτύσω περισσότερο).

    Παραπάνω όπως βλέπεις από ολόκληρο το κείμενο σου κράτησα μια σου φράση και μόνο και ευχαριστώ το Θεό που έστω και ΜΟΝΟΝ στους άλλους μπορείς και διακρίνεις πόσο άσχημη είναι μια τέτοια συμπεριφορά.
    Οι λέξεις που χρησιμοποιείς κατά την ταπεινή μου άποψη σε αντιπροσωπεύουν στο 100% και αυτός είναι και ο λόγος που σε θεωρώ κουραστικό. Επίσης ακριβώς αυτή ήταν η παγίδα μου, με ένα απλό μου ερώτημα θέλησα να σου δείξω πως ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν απαντας απλά και ωραία σε απορίες μελών. Πάντα υπάρχει ένα αλλά, ένα υπάρχουν πολλοί λόγοι που θα μπορούσε…. κ.τ.λ. Θα ήθελα μια μέρα να διαβάσω μια απλή απάντηση του τύπου εγώ προτιμώ το 5,5 διότι το βάρος της βολίδας ενισχύει τη διατήρηση της ορμής και τίποτα άλλο, τόσο απλά. Σε δυο κουβέντες κανείς καταλαβαίνει. Όλα τα υπόλοιπα που συνοδεύεις στις απαντήσεις σου είναι μια μορφή επίδειξης γνώσεων, υπεροπτισμού, αλαζωνίας και κυρίως ναρκισισμού.
    Να συμπληρώσω πως καλό θα ήταν σε δεκάδες-εκαντοντάδες σελίδες να αφήνεις και άλλους να μοιράζονται τα φώτα τους, όπως έγραψα ο χώρος δεν είναι τσιφλίκι σου, μουσαφίρης είσαι, αυτή η εμμονή να είσαι πανταχού παρόν είναι που με κάνει και διαβάζω το θέμα με τα αεροβόλα λιγότερο από όλα, παρ'όλο που γουστάρω το ένα και μοναδικό μου αεροβόλο.
    Φοβάμαι να εκφράσω οποιαδήποτε απορία μου για τον απλούστατο λόγο οτι δεν θέλω με τίποτα άλλη μια γλοιώδη από τις δικές σου απαντήσεις. Για μένα είσαι η σαβούρα του e-artemis (κατ'ελάχιστον), δε το λεω υβριστικά το εννοώ κατά την ερμηνεία της λέξεως΄(σαβούρα: πράγματα άχρηστα, χωρίς αξία, που καταλαμβάνουν ωφέλιμο χώρο).

    Κατά τα άλλα και για να μην γίνω αιτία κακών εξελίξεων όπως περιγράφεις, ζητώ ειλικρινά συγνώμη από όλους όσους μας διαβάζουν για την off topic παρέμβαση μου, αλλά κάπου το πολύ το "Κύριε ελέησον" το βαριέται και ο παπάς.

    Συγνώμη και πάλι από τους υπόλοιπους που μπορεί να μας διαβάζουν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 871 έως 885 (από 1,819 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων