ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    gppapetr στις #140765

    Καλησπέρα φίλοι μου βλέπω , διαβάζω ακόυω τον κάθε άνθρωπο την κάθε γνώμη που έχει για το κυνήγι και για τον κυνηγό δέν μπορω να πω ότι έχω ακούσει και τα πολί τρελλά ,δηλαδί οτι είμαστε εγκλημτίες δεν είμαστε οικολόγοι κ.τ.λ απλός κάποια μειονότητα των κυνηγών είναι αυτή που μας χαλάνε την εικόνα όπως ξέρουμε εμείς οι κυνηγί, ΄πιώς δημιούργησε την θυροφυλακί?Τώρα όλλα τα άλλα που λέει οι μπιρμπίλη και κάθε μπιρμπίλη γίνονται για το χρήμα και μόνο [τρέλλο χρήμα θα μαζέψουν από επιδωτήσεις]οι άποψει οι δικιά μου το τη μπορούμε να κάνουμε απλό μια φωτογραφική μηχανή και όπου βλέπουμε απόβλητα και σκουπίδια στα βουνά ανάρτησει στο INTERNET οι σε κάποιο σημείο αυτής της σελίδας γιατί φίλοι μου το τη γίνεται απο χημοικα ασε μην πάμε μακριά στην τανάγρα ρε παιδιά χαμός.Αλλά οι ποιό πολλοί κυνηγοί είμαστε συνηδητοποιημένη ρε παιδιά απλός θέλει ποιό πολλί δουλεία απο τους συλλόγους μας και εάν υπάρχει και κάποιος άλλος φορέας,ασπούμε εμένα μία φορά στα τώσα χρόνια που είμαι κυνηγός δεν μου έχει έρθει μια ειδοποίηση για συνέλευσει δέν κάνουν ποτέ ήθελα να ξερα καμία συνέλευσει??Έχει γίνει καμία διαφύμισει για τα ζώα που εκτρέφουμε και τα αφήνουμε μετα ελέυθερα έστω αυτά τα λίγα βρε παιδία !!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #140832

    Στελιο μου, με καλυψες πληρες,σε ευχαριστω.Εχω μπλεξει με το θηριο μου (Harley Davidson)το οποιο ετοιμαζεται για την Πανευρωπαικη συναντηση ΗD στην Πατρα στα τελη Μαιου και δεν ειχα χρονο να βρω τις φωτο κ να τις ανεβασω.
    Ειναι φανταστικη η φωτο ειδικα με την συριγγα/ναρκωτικα που λεει οτι διαλεξα την ζωη ωρα 06,30
    κ δειχνει εναν κυνηγο στην φυση.Κ ακομα καλυτερη αυτη με τον πατερα κ γιο στο κυνηγι ενω στον αντιποδα δειχνει εναν εφηβο να κανει χρηση κοκκαινης την ιδια ωρα!
    Τι να πω μιλανε μονες τους.
    Εχω σκοπο εδω κ καιρο να φτιαξω ενα σποτακι που να μιλαει κατα του καρτεριου της μπεκατσας,ηχομιμητικων συσκευων,κτλ αλλα κ κατι παρομοιο με τις παραπανω αφισες,και να παιζει στο Φύση Τν-www.fisi.tv
    Δυστυχως αλλοι επρεπε εδω κ χρονια να τα εχουν κανει για να αποκτησει κυνηγετικη παιδεια η χωρα μας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    Woody στις #141027

    ΟΙ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
    Από την δικτατορία, που μετέτρεψε τους συλλόγους σε επιχειρήσεις θανάτου, με τα εκκολαπτήρια παραγωγής άμοιρων και ασθενών όντων,
    (επιμελώς χωρίς τη σήμανση με δακτύλιο) προς θανάτωση από τις παρέες ημετέρων, για την εξαγορά ψήφων και αλλα πολλά, χάθηκε ο πατροπαράδοτος σεβασμός
    προς τον κυνηγό και το κυνήγι θεωρείται πλέον μπίζνα παραγωγής και διασκέδασης θανάτου και του τελειωτικού αφανισμού του ενδημικού θηράματος.
    Με την μεταπολίτευση το 1974 διαλύθηκαν οι περιφερειακοί κυνηγετικοί σύλλογοι, δεν διαλύθηκαν όμως και τα δικτατορικά κουμάσια,η χουντική κληρονομιά της ντροπής
    του κυνηγού,για πολλά και ποικίλα συμφέροντα πλην κυνηγετικά.
    Μην κουράζεστε λοιπόν να γράφετε διάφορα, χειρότερα τα κάνετε.
    Κάποιος φίλος στο forum έγραψε ότι θέλει να παραδώσει το κυνήγι στα εγγόνια του όπως το παρέλαβε από τον παππού του.
    Αυτό να το συζητήσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141370

    Κατά την περιβαλλοντική εκπαίδευση που λαμβάνουν τα παιδιά μας, ο λαγός είναι θηλαστικό προς εξαφάνιση στην Ελλάδα. Σύμφωνα με τη wikipedia είναι τόσο σπάνιος όσο τα περιστέρια, οι άνθρωποι και ο ποντικός…

    [b]Least Concern (LC)[/b] is an IUCN category assigned to extant species or lower taxa which have been evaluated but do not qualify for any other category. As such they do not qualify as threatened, Near Threatened, or (prior to 2001) Conservation Dependent. Many common species such as the [b]Rock Pigeon[/b], Common Juniper, [b]Human[/b], the Snail Kite, Sacred Kingfisher and [b]House Mouse[/b] are assigned the Least Concern category.

    Προφανώς η Ελληνική κατάταξη του έχει γίνει σύμφωνα με την προσφιλή οικολογική μέθοδο τεκμηρίωσης γνωστή και ως :

    “Σύμφωνα με τις γραφές”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #141371

    ….αντίθετα ο λαγός της Ν.Ευρώπης έχει πρόβλημα.
    Ποιο απο ολα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141372

    Πενηνταράκια για Γούδι:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141373

    αντίθετα ο λαγός της Ν.Ευρώπης έχει πρόβλημα.
    “Σύμφωνα με τις γραφές” Γούδι, “Σύμφωνα με τις γραφές”, μη ξεχνάς την τεκμηρίωση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #141377

    Επί του θέματος (του τίτλου)
    τα βιβλία έχουν και ασκήσεις με κυνηγούς. Σίγουρα μια που μου έρχεται τώρα στο νου είναι μια για έναν κυνηγό στην Γεωμετρία της Β Γυμνασίου. Θα δω αύριο και θα σας πω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141381

    Το IUNC 3.1 [2] είναι στα κόκκινα αυτής της κατηορίας,δηλαδή έτοιμος να βγει και αν βγει δεν είναι απαραίτητο ότι θα πάει μόνο μια κατηγορία πίσω.
    Να περιμένεις την καινούρια έκθεση του IUNC που συμπεριλαμβάνει και τον διαχωρισμό του λαγού της Ν.Ευρώπης και τα λέμε.

    Σύμφωνα με τις γραφές”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #141579

    Υπάρχουν και αυτές οι κινήσεις:

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=130…;pubid=10604956#

    Ο γυμνασιάρχης έλαβε τιμητική πλακέτα για την ανταπόκριση στο κάλεσμα του συλλόγου μας. Αδριάντα έπρεπε να του φτιάξουμε! Μπράβο στο σύλλογο και χίλια μπράβο στο γυμνασιάρχη που ξεπέρασε τις αντιοπλικές υστερίες και το γενικότερο κλίμα που επικρατεί σήμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #141586

    Λεο, δεν πρεπει καν να χρησιμοποιησεις την λεξη αυτοπροβολη.Ολοι μας εδω μεσα εχουμε μαθει ενα σωρο πραγματα απο εσενα γιατι εισαι ο πρωτος που θα γραψει για οτιδηποτε αφορα την σκοποβολη κ τα οπλα γενικα.Οταν απαντας στα περισσοτερα ερωτηματα ξερουμε οτι το κανεις για να βοηθησεις πραγματικα το φορουμ.Αλλωστε τοσα χρονια γνωριζομαστε εδω μεσα.
    Βασικα τετοια θεματα πρεπει να μπαινουν στην πρωτη σελιδα των Κυνηγετικων μεσων ενημερωσης ακομη κ βιντεο να παιζοντε.Για να βλεπουν κ οι αντικυνηγοι καποια πραγματα κ οσοι δεν ειναι σχετικοι με τα σκοπευτηρια,οπλα κ να μπορουν να εχουν μια εικονα,οχι το πιπιλισμα που τους οριοθετούν μερικοι.
    Ο γυμνασιαρχης εκανε κατι που κανεις δεν τολμησε.Εαν η ΚΣΕ ειχε ατομα που να ασχολιουντε με επικοινωνιακη διαφημιση θα μπορουσαν πολλα αντιστοιχα να γινουν.Σκεψου μονο ποσα παιδια θα ασχολιοταν με το αεροβολο αντι να παιζουν ηλεκτρονικα το ιδιο, αλλα αχαρο παιχνιδι στο κομπιουτερ.
    Ποσα παιδια θα αποκτουσαν νεα χομπυ κ ποσο αναγκη τους εχει η σκοποβολη τετοιους νεους??
    Για αυτο αξιζουν ολοι συγχαρητηρια για την κινηση τους αυτη!
    Μακαρι να δουμε κ αλλες τετοιες σχολικες εκδρομες σε σκοπευτηρια!

    και για να μη χαθεί το θέμα μέσα στα μηνύμτατα

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=130…;pubid=10604956

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141588

    Μήπως να'μπαινε στην Αρχική;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #141617

    και μια που λες οτι μιλαμε για κυνηγι πες μου ποτε μιλησες εσυ για κυνηγι?για μια εξορμηση σου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #141624

    Γούδι σταμάτα το bitching!
    Είναι καλό και είναι για την αρχική!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    131
    fitnessman στις #141649

    καλησπερα!! πριν μερικες μερες ειχα γραψει κατι γι αυτο που διαβασα στο εθνος κυνηγι αλλα σε αλλο λαθος topic..και βεβαια αξιζουν συγχαρητηρια σε ολους που συνεβαλαν σε αυτο!! η ενημερωση και προτροπη για ασχολια των παιδιων με καποιο αθλημα μονο καλα μπορει να τους προσφερει ειδικα σε τουτη την εποχη που εχουν ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΚΕΣ προκλησεις..ΕΙΔΙΚΑ η σκοποβολη ειναι ενα αγνο(απουσια ουσιων) αθλημα με πολυ μελλον..και μεσα απο την σκοποβολη μπορει να γνωρισουν και το κυνηγι,που και αυτο με τη σειρα του μονο καλα μπορει να προσφερει στους νεους!! επισης χαιρομαι πολυ που ενα μελος απο το artemis συνεβαλε και αυτος σ αυτην την προσπαθεια!! συγχαρητηρια και παλι σε ολους που συνεβαλαν γι αυτην την προσπαθεια!! φιλικα Γιαννης!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων