ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΑΟΡΤΗΡΙΟΥΧΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    takiskl στις #39176

    Αγαπητοι φιλοι

    νομιζω οτι για αλλη μια φορα γινεται κατι που πιστευω οτι στους περισσοτερους δεν αρεσει.Ενω ξεκιναει καποιο νεο θεμα μια χαρα, ξαφνικα αρχιζει η πλακα μεταξυ φιλων.

    Δεν νομιζετε οτι ετσι αποθαρυνετε ενδεχομενως καποια μελη του forum ΄να συμετασχουν πιο ενεργα, να γραψουν κι αυτα την γνωμη τους;Γιατι πρεπει παντα να τελειωνουν ετσι τα topics, ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.Πιστεψτε με δεν σας το γραφω θελοντας να σας κανω παρατηρηση, αλλα νομιζω οτι εκφραζω κι αλλα μελη του forum, οχι τοσο ενεργα ενδεχομενως οσο εσεις.

    Νομιζω οτι το επιπεδο του συγκεκριμενου forum ειναι ιδιαιτερα υψηλο κι αυτο οφειλεται κυριως σε σας, τους διαχειριστες των ενοτητων και σε αυτους που το στηριζουν ιδιαιτερα με την καθημερινη “παρουσια” τους!

    Ζητω συγνωμη για την ενσταση μου.

    Φιλικοτατα

    Τακης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #39181


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από takiskl στίς 30 Mάϊος 2004


    Αγαπητοι φιλοι

    νομιζω οτι για αλλη μια φορα γινεται κατι που πιστευω οτι στους περισσοτερους δεν αρεσει.Ενω ξεκιναει καποιο νεο θεμα μια χαρα, ξαφνικα αρχιζει η πλακα μεταξυ φιλων.

    Δεν νομιζετε οτι ετσι αποθαρυνετε ενδεχομενως καποια μελη του forum ΄να συμετασχουν πιο ενεργα, να γραψουν κι αυτα την γνωμη τους;Γιατι πρεπει παντα να τελειωνουν ετσι τα topics, ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.Πιστεψτε με δεν σας το γραφω θελοντας να σας κανω παρατηρηση, αλλα νομιζω οτι εκφραζω κι αλλα μελη του forum, οχι τοσο ενεργα ενδεχομενως οσο εσεις.

    Νομιζω οτι το επιπεδο του συγκεκριμενου forum ειναι ιδιαιτερα υψηλο κι αυτο οφειλεται κυριως σε σας, τους διαχειριστες των ενοτητων και σε αυτους που το στηριζουν ιδιαιτερα με την καθημερινη “παρουσια” τους!

    Ζητω συγνωμη για την ενσταση μου.

    Φιλικοτατα

    Τακης


    Ο.Κ. Τάκη, έχεις δίκιο, και μια κι εγώ άρχισα, σταματάω. Αρκετές παρεξηγήσεις έχουμε.

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    takiskl στις #39192

    Φιλοι Σταυρο και Μπεκατσοφτερε

    βεβαιως και ειναι φυσιολογικο και θεμιτο να ξεφευγουμε καπου καπου.Βεβαιως και ειμαστε μια μεγαλη παρεα που θα κανουμε και την πλακιτσα μας. Σαφως και δεν χρειαζομαστε κανονες αστυνομικου χαρακτηρα για το τι θα γραφουμε.Το θεμα ειναι να μην ξεφευγει παντα και μονιμως απο τους ιδιους, μιας και γνωριζονται ηδη και ειναι φιλοι.

    Νομιζω οτι μεσω διαδικτυου η κυνηγετικη παρεα μας αποκτα μεγαλες διαστασεις και θα πρεπει να υπαρχει αυτοσυγκρατηση.Φανταστειτε να αρχισουν να αστειευονται ολοι με τους φιλους τους διαμεσω των θεματων που δημοσιευονται.Το συγκεκριμενο θεμα το εχει ανοιξει φιλος και συναδελφος με τον οποιο κανουμε απιστευτες πλακες μαζι. Οταν ομως εκφραζομαστε διαμεσω ενος τετοιου “δυνατου” μεσου, σαφως και συμπεριφερομαστε αναλογα. Αλλωστε οι παντος ειδους “φιλοι” μας καιροφυλακτουν.

    Για να τελειωσει το θεμα εχω να πω οτι απο την ημερα που επισκευτηκα για πρωτη φορα την ιστοσελιδα μας και κολλησα, εχω βοηθηθει αρκετα και σε ποικιλια θεματων.Νομιζω οτι η διαθεση προσφορας γνωσης και πειρας που υπαρχει εδω, δεν βρισκεται ευκολα αλλου.

    Ζητω και παλι συγνωμη εαν στενοχωρησα καποιους

    Φιλικα

    Τακης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #39213

     Μην ανησυχεις Τακη, αλλωστε οι αποψεις οταν λεγονται με σοβαρο τροπο, και δεν προσβαλλουν κανενα, ειναι σεβαστες απο ολους.

     Σκεψου ομως σε ποια παρεα που εχεις παρει μερος και ασχοληται με το κυνηγι, ειτε στον κυνηγοτοπο, ειτε σε σπιτι, ειτε σε βολτα η κυνηγομαγαζο, η κουβεντα δεν κατεληξε σε πλακα και πειραγμα (χωρις να υπολογισουμε τους ξερολες φυσικα).

     Πιστευω οτι αυτη ειναι η φυσικη συνεχεια μιας παρεας, ομως η ιδια παρεα με την ιδια ευκολια που αλληλοπειραζεται, θα απαντησει και στην απορια του νεου η παλιου μελους, οπως θα εχεις καταλαβει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    zois στις #39221

    εκτος απο χαβαλε ???? ρωταω να τοποθετησω τον αορτηριουχο η οχι 

     

      Υ.Γ

    ΡΕ ΤΑΚΗ ΜΗΝ ΜΑΛΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #39230

    EGO 8A SOU PROTEINA NA TON TOPO8ETHSEIS KAI BLEPEIS  STHN POREIA AN 8A SOU XREIASTEI H OXI. ANALOGOS TOU KA8E KYNHGIOU POU 8A KANEIS 8A PRAXEIS KAI ANALOGA!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #39287

    ΦΙΛΕ ΖΩΗ,

    ΕΑΝ ΚΥΝΗΓΑΣ ΥΔΡΟΒΙΟ ΣΕ ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΟΡΤΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ, ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΠΤΩΣΗ ΣΟΥ/ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΒΡΕΙΣ!!!

    ΕΑΝ ΟΧΙ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ “ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ”

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #39326

    Για να πω και εγώ την γνώμη μου για τον αορτήρα.

    ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!!!!!

    Μια φορά πήγα για τσίχλες χωρίς αορτήρα και μετά από μερικά χιλιόμετρα περπάτημα, για να φτάσω στο καρτέρι, τα χέρια μου είχαν ήδη πιαστεί!

    Στις πέρδικες, αν δεν είχα αορτήρα δεν θα μπορούσα να διασχίσω κάτι γκρέμια, όπου θες και τα δυο τα χέρια για να σκαρφαλώσεις.

    Έχεις όμως πάντα την πιθανότητα να χάσεις πουλί που θα πεταχτεί όταν εσύ έχεις κρεμασμένο το όπλο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #39331

    Γιατι δεν κοιτας αορτηρες που δεν χρειαζονται αρτηριουχους???

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #39336

    SYMFONO ME TON FILO TRIANTFYLLO. O LOGOS GIA TON OPOIO  EIXA AFAIRESEI ENA DIASTHMA TON AORTHRA PO TO OPLO, HTAN OTI EIXA XASEI POLLA POULIA ATOUFEKISTA LOGO TOU OTI EIXA KREMASMENO TO OPLO. OMOS TON TELYTAIO KAIRO KANO TO EXHS: PAO GIA KYNHGI KAI BAZO TON AORTHRA STO GYLEKO. ETSI AN KOURASTO H 8ELO NA PAO PROS NEROU MOU…..

    BGAZO TON AORTHRA APO TO GYLEKO, TON FORAO STO OPLO KAI SYNEXIZO…. EXEI KAI – EXEI KAI + EXARTATAI TI 8ES ESY O IDIOS. O KA8ENAS EXEI THN DIKH TOU APOPSH!!!

    EPISHS OPOS EIPE O ALEX, AKOMA KAI APO ENA KANALI OTAN 8A 8ES NA PERASEIS, FORAS TON AORTHRA, PAIRNEIS ENA “MATSOUKI” KAI TSOUP STHN APENANTI PLEYRA GRHGORA KAI EYKOLA!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #39337

    Όπως είπαν και οι φίλοι, άλλοτε χρειάζεται κι άλλοτε όχι. Κάποιες φορές είναι σωτήριος κι άλλες φορές ενοχλητικός. ’ν πάρεις αορτήρα, φρόντισε τουλάχιστον να μπαινοβγαίνει γρήγορα, με κλιπάκια, κι όχι με αγκράφα.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #39344

    Aν κυνηγας σε πυκνο καλυτερα , για μενα τουλαχιστον, ειναι να μην εχεις αορτηρα…Θελει προσοχη ! γιατι καπου θα πιαστει…και αν το οπλο σου ειναι ελαφρυ δεν θα εχεις προβλημα..Τωρα αν πας για καρτερι μονο και εχεις να περπατησεις ωρα σιγουρα ο αορτηρας θα σε βολεψει..οπως ειπε και ο Μπεκ…μπορεις καλλιστα να τον εχεις μαζι σου και αναλογα πραττεις. θα θελα να τονισω ομως πως οταν περπατας σε δασος που ευκολα μπορεις να γλιστρισεις να ΜΗΝ εχεις το οπλο στον ωμο!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #39346

    Φίλοι μου να σας πω εγώ τον δικό μου λόγο που έβαλα αορτήρα στο 686 μου; (μη βαράς Κώστα).

    Για να μπορώ να ποτίζω το σκυλί το Σεπτέμβρη στα ορτύκια…με δυσκόλευε αρκετά η συγκεκριμένη ενέργεια με το ένα χέρι και ούτε ήθελα να αφήνω κάτω το όπλο για ευνόητους λόγους και έτσι προτίμησα αυτή τη λύση και με έχει διευκολύνει αρκετά.

    Αργότερα, στη μπεκάτσα ή τώρα στο σκοπευτήριο απλά τον βγάζω…

    Φιλικά,

    Βαγγέλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #39348

    Δεν μας είπες φίλε zois, τι κυνήγια κάνεις;

    Φιλικά,

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    zois στις #39367

    οπως σας ειπα φιλοι μου ειμαι νεος κυνηγος και δεν εχω εξειδικευτει σε καποιο θηραμα. κυνηγω τοσο περπατητο οσο και καρτερατο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων