GUN CAM?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #440789

    Μαρκο πολυ ενδιαφερον!Εγω παλιοτερα ειχα κανει πατεντα με καπελο αλλα ειχα το προβλημα που λετε δηλαδη τα πουλια φαινονταν στην καλυτερη σαν κουκιδες.
    παιδια μεχρι στιγμης εχω βρει τις εξης καμερες.
    ACT 20
    CYCLOPS ACTION CAMERA
    MIDLAND XTC 100
    MINDAND XTC 200
    ACT 40
    Απο αυτες μου αρεσει περισσοτερο η act 40 που ειναι full hd και γινεται και 60 καρε.Εσεις τι λετε;ποσες μοιρες να ειναι αυτη;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #440791

    Μαρκο πολυ ενδιαφερον!Εγω παλιοτερα ειχα κανει πατεντα με καπελο αλλα ειχα το προβλημα που λετε δηλαδη τα πουλια φαινονταν στην καλυτερη σαν κουκιδες.<BR>παιδια μεχρι στιγμης εχω βρει τις εξης καμερες.<BR>ACT 20<BR>CYCLOPS ACTION CAMERA<BR>MIDLAND XTC 100<BR>MINDAND XTC 200<BR>ACT 40<BR>Απο αυτες μου αρεσει περισσοτερο η act 40 που ειναι full hd και γινεται και 60 καρε.Εσεις τι λετε;ποσες μοιρες να ειναι αυτη;

    απαξ και ειναι καμερες σπορ..δηλ καταγραφης σπορ.. για στο καπελο την βαλεις για στο οπλο για την κρατας στο χερι… ευριγωνια θα γραφει…και τα θηραματα θα ειναι..καποιες μικρες κουκιδες στο καδρο
    τωρα η αναλυση οσο και να ειναι η μεγαλητερη υπαρχουσα του κοσμου.. οσα καρε και να γραφει το δευτερολεπτο αν ο φακος ειναι wide δεν βοηθαει πουθενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #440793

    Η σειρα act νομιζω ειναι της turbo x,την ιδια λεμε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #440794

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giannis222 wrote:</div>
    Μαρκο πολυ ενδιαφερον!Εγω παλιοτερα ειχα κανει πατεντα με καπελο αλλα ειχα το προβλημα που λετε δηλαδη τα πουλια φαινονταν στην καλυτερη σαν κουκιδες.<BR>παιδια μεχρι στιγμης εχω βρει τις εξης καμερες.<BR>ACT 20<BR>CYCLOPS ACTION CAMERA<BR>MIDLAND XTC 100<BR>MINDAND XTC 200<BR>ACT 40<BR>Απο αυτες μου αρεσει περισσοτερο η act 40 που ειναι full hd και γινεται και 60 καρε.Εσεις τι λετε;ποσες μοιρες να ειναι αυτη;

    απαξ και ειναι καμερες σπορ..δηλ καταγραφης σπορ.. για στο καπελο την βαλεις για στο οπλο για την κρατας στο χερι… ευριγωνια θα γραφει…και τα θηραματα θα ειναι..καποιες μικρες κουκιδες στο καδρο<br>
    τωρα η αναλυση οσο και να ειναι η μεγαλητερη υπαρχουσα του κοσμου.. οσα καρε και να γραφει το δευτερολεπτο αν ο φακος ειναι wide δεν βοηθαει πουθενα.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee<br>

    </div>

    με ψηφειακο ζουμ να μην γινεται τιποτα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #440796

    Η σειρα act νομιζω ειναι της turbo x,την ιδια λεμε?

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αν όντως η δουλειά κάνει τους άντρες,μας βλέπω σε λίγο όλους πανέμορρφες και μοιραίες!

    Κ.Σ Αχαρνών

    </div>

    ναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #440797

    το ψηφιακό ζουμ πιξελιάζει από ένα σημείο και μετά (pixels, το δίχνει σαν σε πολλά τετράγωνα) και το θέμα πάλι είναι αν είναι στενής δέσμης και μακρινής εστίασης ωστε να μην φαινονται τα πουλιά μύγες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #440801

    το ψυφιακο ζουμ στην περιπτωση αυτη δεν κανει τιποτα απολυτως..συνηθως εξυπερετει καταστασεις οπως για παραδειγμα να θελουμε απο μια καταγραφη της ταξεως του 1,5 χ να παμε στο 3,, 3,κατι.χ
    οκ φυσικα με καποιο κοστος στην ποιοτητα…της εικονας..
    .αλλλα στην περιπτωση αυτη..δηλ να παμε απο το 1χ στα 5- 6χ απλα οπως λει ο φιλος… θα βλεπουμε …μονο… πιξελ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #440812

    φυσικα και δεν εχω προβλημα να εχω φιλο που παει βουλγαρια… μπορει να του εφτιξα την βαση για την καμερα…
    αλλα αυτο δεν σημαινει πως σταματω να τον αποκαλω λιγουρη και ευκολοθηραματιτζη ,,του εξω απο εδω…

    εμ , γι’αυτο δεν σε κανω παρεα για να μην με βριζεις και εμενα διοτι παρεξηγουμε και ευκολα εγω……. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #440813

    παιδια οντως η action cam 20 εχει 60αρη φακο;γιατι τοτε αλλαζουν τα πραγματα.και ο φιλος mitsos μου εδειξε ενα καλο βιντεακι με αυτη την καμερα+οτι ειναι η πιο φθηνη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #440915

    Τι λέτε για αυτο?
    Θα κανει σαν βαση για καμερα – φωτογραφικη μηχανη ?

    http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Bike-Bicycle-Handlebar-Handle-Bar-Camera-GoPro-Mount-Tripod-Screw-Nut-99997/1069110021.html

    Υπαρχει και αυτο αλλα ειναι λιγο πιο τσιμπημένο….

    http://www.actioncamxtc.com/en/product/139555-supporto-per-fucili-tipo-doppietta-sovrapposto-e-semiautomatici-c1064

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #440928

    το πρωτο ειναι για ποδηλατο.. αλλα οπως το βλεπω μαλλον δεν κανει για κατι ,,εκτος για ποδηλατο
    το αλλο.. επισης οχι.. δειχνει την καμερα σε πλαγια τοποθετηση ,,που εκτος του οτι θα ειναι << οπτικο εμποδιο κατα την σκοπευση.. δευτερ..θα δινει τασεις στο οπλο λογω παρακεντρου βαρους να γερνει και κατα την βολη αλλα και κατα την λυψη
    ..ο τροπος στηρηξης δεν με πειθει για το ακινητο της απο βολη σε βολη αλλα..και για την μονιμη ριθμυση σκοπευτικη γραμμη ,,κινηματογραφικη γραμμη.
    αλλα και ο ολος ογκος που αφινει για την μηχανη..δεν επαρκει για καμερα τυπου ποκετ..τυπου σαν πακετο τσιγαρων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #440931

    νομιζω οτι το πρωτο παιρνει κλισεις ωστε να ερθει στην ευθεια της κανης…
    Θα το παραγγειλω και θα δουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    Ηλίας στις #442478

    το ψηφιακό ζουμ πιξελιάζει από ένα σημείο και μετά (pixels, το δίχνει σαν σε πολλά τετράγωνα) και το θέμα πάλι είναι αν είναι στενής δέσμης και μακρινής εστίασης ωστε να μην φαινονται τα πουλιά μύγες.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)<br>
    BENELLI 123 (1η Benelli 70cm *, 2η Manufrance 65cm ***)<br>
    VERNEY – CARRON Sagittaire NT (68cm)

    </div>

    καμια απαντηση για αυτην την ερωτηση απο καποιον που γνωριζει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    ανδρεας123 στις #445230

    καλησπερα παιδια..εχει κανενας να μου προτεινει καμια καλη καμερα δηλαδη με λογικη τιμη μεχρι τα 150ευρω…???να εχει δοκιμασει κανενας και να μου προτεινει γιατι ψαχνω πολυ καιρο και δεν μπορω να βγαλω ακρη..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    ανδρεας123 στις #445231

    καλησπερα παιδια..εχει κανενας να μου προτεινει καμια καλη καμερα δηλαδη με λογικη τιμη μεχρι τα 150ευρω…???να εχει δοκιμασει κανενας και να μου προτεινει γιατι ψαχνω πολυ καιρο και δεν μπορω να βγαλω ακρη..ειδα μια την act20 που εχει το πλαισιο αλλα δεν ξερω αν κανει δοθλεια να φαινονται καθαρα και ζουμαρισμενα λιγο τα πουλια…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων