ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,481 έως 9,495 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #443088

    Χρόνια πολλά στον Λεων, στην Aldoσύζυγο, στον υιο Sniper και ότι επιθυμείτε!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443113

    Χρόνια πολλά στον Λεων, στην Aldoσύζυγο, στον υιο Sniper και ότι επιθυμείτε!!!!!!

    Να ευχηθω και εγω με τη σειρα μου στον Δημητρη και στον Σταθη τα χρονια πολλα και να ευχαριστισω τον Γιαννη για τις ευχες του στον γιο μου.Γιαννακο,να χαιρεσαι τα κοριτσια σου!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #443142

    Ετη Πολλά εις τον αδελφόν Δημήτριον’ΛΕΩΝ’.
    Εύχομαι υγείαν και μακροημέρευσην εισεαυτόν καθώς και εις τα μέλη της οικογενείας του.

    Κώστα και Στάθη να χαίρεσθε τους εορτάζοντές σας….Πάντα με υγεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #443417

    Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.Δυστυχώς γύρισα από τους αγίους τόπους εις το κλεινόν άστυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #443467

    Καλήν ἑσπέραν ἁδελφοί.

    Ζητώ την συγχώρεσιν των ἁδελφών ΛΕΩΝ, DIMAR1039 και dgmagdal διά την καθυστερημένην ἀπόδωσιν τών εὐχῶν μου εἴς αὐτοῦς διά τής παρούσης σελίδος καθώς ἁπουσίαζα ἑπί τριημέρω εἴς τήν ἱδιαιτέρα μου πατρίδαν.

    Κύριοι εὑτυχείτε!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #443468

    Καλήν ἑσπέραν ἁδελφοί.

    Ζητώ την συγχώρεσιν των ἁδελφών ΛΕΩΝ, DIMAR1039 και dgmagdal διά την καθυστερημένην ἀπόδωσιν τών εὐχῶν μου εἴς αὐτοῦς διά τής παρούσης σελίδος καθώς ἁπουσίαζα ἑπί τριημέρω εἴς τήν ἱδιαιτέρα μου πατρίδαν.

    Κύριοι εὑτυχείτε!!!!!

    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Καλώς ήρθες Πατριάρχη μου ………… τα Χρόνια Πολλά και στον Dgmagdal και στο Dimar1039 που ξέχασα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #443476

    καλημέρα αδελφοί!
    και πάλι εδώ μετά απο ένα τριήμερο ρηλάξ και πάλι εδώ στις γνώριμες μυρωδιές.
    Ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω τώρα,μιας και δεν έχουμε net κάτω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #443649

    Αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί,καλημέρα σας.Ευλογία Κυρίου.
    Δια της πειθούς, με τη βοήθεια του Κυρίου και της ποιμαντικής μου ράβδου(γκλίτσα),από χθές το βράδυ,άλλαξε άρδην η απόφαση των πεφωτισμένων εκπροσώπων μας στο κοινοβούλιο της χώρας.Αποφάσισαν να μη φορολογηθούν τα μαντριά και οι στάνες,αι οποίαι αποτελούν τα τελευταία πραγματικά καταφύγια του ποιμνίου.Νέον σημαντικόν και σημαίνον.Δυνάμει της αποφάσεως τούτης ας επανέλθομεν εις φυσιολογικούς ρυθμούς και ορολογία.
    Το χαρμόσυνο αυτό γεγονός οφείλομεν όπως τιμήσωμεν δια δοξολογίας και συνάξεως μετά άρτου και οίνου,τάχιστα,ίνα δοξάσομεν τον Κύριον.
    Παρακαλείται ο σεβασμίωτατος Πατριάρχης πασών των μαντριών να αναλάβει πρωτοβουλίαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #443650

    ΟΧΙ που νόμιζαν ότι θα τους αφήσω να μου πάρουν το μαντρί.Βαιβαι τα ζαμπλακουμένα,θα τα βαζα μπρουστά με τη γκλίτσα τα ζαγάρια και χωρίς Σαββατιάτικο ραντεβού…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #443664

    Δυνάμει της αποφάσεως τούτης ας επανέλθομεν εις φυσιολογικούς ρυθμούς και ορολογία.

    Ἁδελφέ Δημήτριε εὐχαριστώ διά την ἑνημέρωσιν ὁπότε ἐπανερχόμεθα εἵς τήν πρωτέραν κατάστασην.

    Αλλά ρε Μήτσο όλους αυτούς που χειροτονήσαμε τι σκατά θα τους κάνουμε τώρα?

    Και καλά οι ρασοφόροι πες πως κάπου τους στριμώχνουμε….. οι άλλοι?

    Έχουμε νεοκόρους, επιτρόπους αλλά και καλόγρια πλέον. Όλα αυτά τα παλικάρια ρε τι θα γίνουν?

    Άσε που έμαθα ότι ο μάγειρας κάνει προπόνηση για το βαρέλι. Να πάει χαμένος ο κόπος του παιδιού? 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443667

    τι παιγχνιδι ειναι αυτο με το βαρελι;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443672

    να δω ποιος θα ανοιξει την τρυπα στο βαρελι και με ποια κριτηρια…..γιατι στο μαντρι εχει ‘προικισμενους’ αλλα και ‘αδικημενους’……χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #443693

    Το μαντρί να είναι καλά και χωράνε όλοι,θέλουν κι ειδικότητες;
    Η διαδικασία του βαρελιού παραμένει για τους νέους κι όσους θέλουν άλλες …..ειδικότητες,άρα όλα εντάξει.Τώρα κάτι ιεροδιάκονοι,πρεσβύτεροι,καντηλανάφτες και νεκροθάφτες ας βολευτούν ως μέλη του μαντριού(είναι το σημαντικώτερο) ή ας επιλέξουν τη βάσανον του βαρελιού,όπως επιθυμεί ο επίδοξος μάγερας,τον οποίον παρεπιμπτόντως ας αντιμετωπιστεί με συμπάθεια(βαζελίνη) καθώς εθελοντικώς προσέρχεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #443697

    καλα….καλα…ελα και εσυ μητσο’μ θα φας καλα…….εσενα θα σε περιποιηθω ιδιαιτερα….θα σε φροντιιιισω,θα σε ταιιιισω, θα σε ποτιιιιισω, και θα σε π….ξω , φλααααααπππ και μεσα….ουτε που θα βελαξεις….. 😀

    και οποιος αλλος θελει, εδω ειναι ο μαγειρας να τους περιποιηθει ολλους…..αλλα ενας-ενας…μην ζπρωχνετε…θα σας ζμπρωξω ολους τους ενδιαφερομενους…..με βαρελι ή χωρις!!!! τι να κανω?? αφου ετσι οριζει το καταστατικο του μαντριου…..!!!!!
    παντος μην φοβαστε…ιδιαιτερα εσεις οι ασπρομαλληδες…..απο καποια ηλικια και επειτα κανεις δεν θα σας πει αδερφες….εμπειρους θα σας πει που συλλεγετε εμπειριες….μπουχαχαχαχα 😀

    και εδω κολαει και το ανεκδοτο……

    ηταν ενας ναυτικος γυρω στα 60 του και κατουρουσε σε μια μαντρα μονολογοντας…
    -α,ρε μητσαρα(πουλι του) τι εμπειριες ζησαμε ρε τοσα χρονια στα καραβια,τι δοξες….θυμασε ρε εκει στην χαβαη με τις χαβανεζες,στο μαροκο με τις μαροκανες,στην βενεζουελα με τις βενεζουαλεζες,στην ταυλανδη με τις ταυλανδεζες…εε,ρε εμπειριες που ζησαμε μαζι…….ριξαμε κατι γαμ….
    -πριιιιιιιττσσσσσ……πριιιιιτσσσσσ εκανε κλανοντας ο κολος του …και γυριζει ο ναυτικος και απαντα (του κολου του)
    -ελαααααα, μην παραπονιεσαι….στο τελος σε ‘εφτιαξα’ και εσενα!!!!!

    βουρ στον μαγειρα για ‘πατσα’ μαγκες……..χαχαχα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443702

    40 χρονια μαγειρας…..εχω ψησει……..

    υσ.ξεχασες την Τijuana-Mexico.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,481 έως 9,495 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων