ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,931 έως 9,945 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3424
    ΛΕΩΝ στις #454121

    Την επόμενη φορά που θα έρθεις θα σε πάω να δεις τα 2 καζάνια της οικογένειας,από πατέρα σε γιο πάνε.Όσο τον αν πίνω εγώ τσίπουρο άστο…μπορεί τώρα η γιατρός να μου το έχει απαγορέψει,αλλά στην καθισιά μου ήθελα 1 1/2 λίτρο.Αφήστε τα σάπια λοιπόν μαζί μου.Βγάζουμε τσίπουρο η οικογένειά μου,εδώ και έναν αιώνα τουλάχιστον,υπάρχουν στοιχεία από το 1880,πριν καν απελευθερωθεί η υπόλοιπη χώρα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    ΑΡΚΑΣ στις #454127

    Δημήτρη μην τσιπμάς…ο ksap δεν ξεχωρίζει το αμπέλι θα ξέρει από τσίπουρο?..
    Μην ξεχάσεις όταν έρθεις να φέρεις ένα μπουκάλι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #454130

    Eυτυχώς που έλειπε ο υτσούκος σήμερα από το Σχιστό γιατί θα με είχε σχίσει 🙂 ……… Άγιο είχα!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3424
    ΛΕΩΝ στις #454132

    Δημήτρη μην τσιπμάς…ο ksap δεν ξεχωρίζει το αμπέλι θα ξέρει από τσίπουρο?..<br>
    Μην ξεχάσεις όταν έρθεις να φέρεις ένα μπουκάλι..

    Μα βρε Αποστόλη τι ψάχνει να πει,ασχολήθηκα εγώ με τα λεμονοπορτόκαλα τους;Άντε να ξέρει να στίβει πορτοκαλάδα,με το τσίπουρο τι μπλέκει;
    Το ΣΚ θα είμαι χωριό,θα ΄χω και μεζέ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #454140

    Το ΣΚ θα είμαι χωριό,θα ΄χω και μεζέ…

    Πολύ σάλιο ρε παιδιά! Φέρτε καμιά πετσέτα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    312
    CHRISB στις #454144

    Αποστόλη μην ξεχαστείς και δεν πας, θα καζανίσετε και γίδα βραστή στα καζάνια της οικογενείας που κρατάνε από πάππου προς πάππου και δεν έχουν λιώσει ακόμα
    από το πολύ καζάνισμα,γιατί ο Μητσάρας ξέρει και από γάνωμα καζανιού του 1880, άσε μη σου πώ ότι εκεί καζάνιζαν και τα κλεφτόπουλα της επανάστασης που ήταν και συγγενείς βεβαίως βεβαίως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3424
    ΛΕΩΝ στις #454161

    Στο καζάνι που βγάζουμε τσίπουρο δε βράζουμε τίποτα άλλο,μην εκτίθεσαι,όπως εγώ δεν ξέρω από σουμάδα και δε μιλάω.Όπως και από πότε είναι τα καζάνια,τα οποία χρησιμοποιούνται κάθε χρόνο για καμιά βδομάδα.Ναι ξέρω κι από γάνωμα,από καλάι.Εξ αιτίας του έχουν πάθει μολυβδίαση τα δόντια μου,από τότε που είχαμε μαγαζί με τον πατέρα μου(λαμαρινοκατασκευαστές).Για τους άπιστους υπάρχουν τα ένσημα ΤΕΒΕ και η άδεια.
    Βεβαίως και είμαι περήφανος για τους προγόνους μου ήρωες που δεν άφησαν να πατηθεί η Δίβρη από τους Τούρκους ποτέ κατά την Τουρκοκρατία.Ο μόνος που πέρασε ήταν ο Ιμπραήμ που τη βρήκε άδεια από κατοίκους και έκαψε το χωριό,τα σπίτια.Το μαντρί μου χρονολογείται από τότε,το είδες.
    Η πρόσκληση για το χωριό απευθυνόταν σε όλους όπως πολλάκις την έχω ξανακάνει,αλλά ο απόγονος του Κωλέτη τη χρησιμοποιεί γκεμπελικά παραπλανητικά,διχάζοντας κι ερμηνεύοντας κατά το δοκούν όπως τους εξυπηρετεί.
    Το ότι εγώ μόνο στοχοποιούμαι δε με απασχολεί,καθώς είμαι από ψηλό χωριό και σκύβω όταν θέλω για να τους ακούσω,να λένε τις κακίες τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #454170

    ……………………αλλά ο απόγονος του Κωλέτη ………………..

    Πω, πω ΠΡΟΣΒΟΛΗ !!!! 👿
    Πρέπει να ξεπλυθεί άμεσα ακούει ο μπουρλοτιερης, ή το ΄ριξε στην ksapla? 😈

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #454275

    ayto-to-tragoudi-μου to-afierose-h-gynaika-μου shμera-to-proi-stis-7:30-kai-ego-to-afierono-se-olo-to-μantri http://youtu.be/c4ElE1H-EQQ 😀 kaliμera sas kurioi
    TRAGOUDARAAAAAAAAAA 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #454276

    ayto-to-tragoudi-μου to-afierose-h-gynaika-μου shμera-to-proi-stis-7:30-kai-ego-to-afierono-se-olo-to-μantri http://youtu.be/c4ElE1H-EQQ :D kaliμera sas kurioi<br>
    TRAGOUDARAAAAAAAAAA :D
    <br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    εχεις κοψει στροφαλο ετσι ? πολυ γελιο που το βρηκες παλι ρε παλαβα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #454278

    Καλως τα παιδια τα φαγανα!!!!
    Και τι μας νιαζει το τσιπουρο ρε παιδια.Το βασικο θεμα ειναι το τραπεζι να ειναι πλουσιο σε προβατινα!!!!
    Και τωρα που το σκεφτομαι τελευταια μπουχτισα στα χοιρινα(αγρια και ημερα).Ψοφαω για καλοψημενη λιπαρη προβατινα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #454323

    στην συναντηση ποιο βορεια τα κρασια και τα τσιπουρα θα ειναι παραγωγης μου δεσμευομαι.


    Ρε φίλε τόσες φορές ήρθαμε και δεν είδαμε ούτε το χρώμα της παραγωγής σου. Και περιμένεις να κάνω τόσες ώρες ταξίδι κλεισμένος σε ένα βαγόνι με τη Ντάλια και τον ψυχίατρο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #454362

    Και περιμένεις να κάνω τόσες ώρες ταξίδι κλεισμένος σε ένα βαγόνι με τη Ντάλια και τον ψυχίατρο?

    Aυτή τη στιγμή είμαι τόσο ‘ντίρλα’…….
    Κάποια στιγμή …αύριο ,μεθαύριο, θα ξεντιρλιαστώ και θα σου εξηγήσω τί γίνεται και με τούς άλλους!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #454395

    Που είστε ρε …..φάλες???

    τι σχολή έχεις τελειώσει;
    > -marketing
    > -και με τι ασχολείσαι;
    > -construction manager of suvlaki(τυλιχτης πιτογυρου)
    >
    > Eβαλα πλυντήριο και εκεί που κάθομαι αραχτός στον καναπέ, το βλέπω να χτυπιέται να κάνει θόρυβο και να περνάει από δίπλα μου…
    > Και λέω τι γίνεται ρε μάγκα μου….Θα τα απλώσει κιόλας???
    >

    > Έστρωσα χτες σατέν σεντόνια…..
    > Έβαλα σατέν πυτζάμες και έπεσα για ύπνο…..
    > Ξύπνησα σήμερα 5 χλμ νοτιοανατολικά!
    >
    > Αν δε φύγει σύντομα το μανάρι από δίπλα μου με βλέπω να πηγαίνω από ανακοπή ρουφήγματος κοιλιάς…
    >
    > Το πρώτο τάμπλετ της ιστορίας ήταν χαλαρά το Καρέλια κασετίνα.
    > Έγραφες από διευθύνσεις και τηλέφωνα έως και σχεδιάγραμμα οικοδομής!
    >
    > Έτσι όπως οδηγούν πλέον στα λεωφορεία, κατά την αποβίβασή μας θα έπρεπε να μας δίνουν και δίπλωμα pole dancing.
    >

    > Κι άλλη άσπρη τρίχα! Μάλλον μεταμορφώνομαι σε κύκνο (.)
    >
    > Το σωστό ζεϊμπέκικο χορεύεται προσπαθώντας να βγεις από θάλασσα που έχει κάτω πέτρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #454401

    Εισαι πολυ ωραιος!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,931 έως 9,945 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων