Σκοπευτηριο Μαλακασας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #423865

    Εγω με τη σειρα μου να πω οτι χαρηκα που γνωρισα τον Saolin και τον  Greg21gr.!!!!!!

    Oλυμπιακος ο ενας,Αεκτζης ο αλλος,τι να πει κανεις!!!!! 😀


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #424095

    Εγω με τη σειρα μου να πω οτι χαρηκα που γνωρισα τον Saolin και τον Greg21gr.!!!!!! Oλυμπιακος ο ενας,Αεκτζης ο αλλος,τι να πει κανεις!!!!!

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

     

    Κι εγώ χάρηκα για την γνωριμία Κώστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #424097

    Μερικα πραγματα με γεμιζουν, με ευχαριστουν και σιγουρα με κανουν να βλεπω και αλλιως την ζωη.Σήμερα δυο μελη του e- artemis o kapnas και ο sniper δεν σταματησαν να προσφερουν την βοηθεια τους σε οσους τους την ζηταγαν σχετικα με το πως πρεπει να εισαι στους βατηρες και να εστιαζεις τους δισκους αψηφωντας την αφορητη ζεστη. Tελικα η επιτυχια αυτου του forum ειναι οτι ολοι εχουμε γινει μια παρεα που μεσα σε αυτην ξεχωριζεις μερικους ανθρωπους με μεγαλη αγαπη για την σκοποβολη και χωρις ανασφαλειες!!!!!!!

     

    Προσυπογράφω τα γραφόμενα του angelo40 όσον αφορά τους kapnas και sniper.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #427167

    Εξακολουθούν να είναι όπως τα ήξερα τα ωράρια στο σκοπευτήριο;

     

    Κλειστό Δευτέρα-Τρίτη, και τις υπόλοιπες ανοίγει στις 10 εκτός Κυριακής που ανοίγει στις 9;

     

     

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #427189

    Εξακολουθούν να είναι όπως τα ήξερα τα ωράρια στο σκοπευτήριο; Κλειστό Δευτέρα-Τρίτη, και τις υπόλοιπες ανοίγει στις 10 εκτός Κυριακής που ανοίγει στις 9; Ευχαριστώ.

    Ναί. έτσι είναι τα ωράρια. Τετάρτη – Πέμπτη – Παρασκευή κλείνει στις 19:00, Σάββατο στις 17:00 και Κυριακή στις 15:00

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #428301

    Επισυνάπτω φωτογραφία από τη χθεσινή απογευματινή βολυτούλα στη Μαλακάσα…. Οπως θα δείτε, είχαμε παρέα ένα μεγαλόσωμο αρσενικό ελάφι, που έκοβε βόλτες στο γήπεδο του Sporting  την ώρα που ρίχναμε τις πούλες μας !!!!

     

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #428303

    Μα καλα,ο Σταθης που κοιταει;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #428380

    κανω πως δεν το βλεπω!χα χα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #429134

    Ωραια σημερα στην  Μαλακασα παρολο τον αερα καναμε τα σπασιματα μας που μερικα ηταν  εντυπωσιακα οφειλω να ομολογησω αλλα πανω απο ολα η παρεα  που μετα απο αρκετο καιρο βρεθηκε μαζι και καναμε τα δικα μας!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3429
    ΛΕΩΝ στις #429142

    Άγγελε χάρηκα που σε είδα σήμερα εκεί κι εσένα και τους Γιώργηδες και τον Κώστα και τον Βαγγέλη και τον γνωστό δάσκαλο,κο Αιγινίτη.Δε χάρηκα όμως καθόλου από τη συμπεριφορά  των υπευθύνων του σκοπευτηρίου.Μετά τη δική σας πούλα,μπήκα με το Γιώργο να ρίξουμε.Κι ενώ είχαμε ήδη ξεκινήσει,την ώρα που ετοιμάζεται να ρίξει το πέμπτο του πιάτο ο Γιώργος έρχεται ένας νεαρός,προφανώς υπάλληλος και μας κόβει την πούλα.Στην ερώτησή μου γιατί,η απάντηση ήταν <<εντολή από μέσα γιατί η λειτουργία των εκτοξευτών 4& 5 ενοχλεί τους αθλητές(σκοπευτές) του σκητ δίπλα και να περιμένετε 10 λεπτά να τελειώσουν και θα συνεχίσετε μετά>>.Δε σήκωνε κουβέντα κι έτσι έγινε.

    Τα λεπτά πέρασαν,φυσικά δεν ήταν 10 αλλά 40 σύμφωνα με το δικό μου ρολόι,25 σύμφωνα με το ρολόι του υπευθύνου εκεί όπως το παραδέχθηκε όταν φεύγοντας διαμαρτυρήθηκα για το συμβάν.Κι όταν του ανέφερα ότι ερχόμαστε από Αθήνα κι αν έχουν αγώνα(θεμιτό και κατανοητό)ας το λεν να το γνωρίζουμε από πριν για να κάνουμε την επιλογή μας κι ότιπερίμενα καλύτερη συμπεριφορά,με αρκετό ύφος μου εξήγησε οτι εκει είναι σκοπευτήριο για αθλητές κι ότι μας δέχονται κι <<εμάς>>τους κυνηγούς .

    Βέβαια την κατάσταση εκτόνωσε ο πρόεδρος όπως μου συστήθηκε του συλλόγου,που μου εξήγησε ευγενικά ,οτι εντάξει τι έγινε μια παρέα  είμαστε,αυτοί είναι αθλητές ενώ

    εμείς οι κυνηγοί κάνουμε εκεί το κέφι μας την πλάκα μας(δεν διαφωνώ σε αυτό),κι οτι κι αυτοί δεν περίμεναν οτί οι αθλητές θα ενοχλούνταν απο τη λειτουργία του εκτοξευτήρα κι έπρεπε να διαλέξουν.Η διαφωνία μου είναι στον τρόπο που έγινε η διακοπή.Αν είχε έρθει με αυτή τη διάθεση εξ αρχής την ας πούμε παρείστικη και το είχε ζητήσει ή προτού πληρώσουμε τις πούλες να μας πουν έστω ,<<παιδιά θα περιμένετε γιατί έχουμε αγώνα>>θα ήταν αλλοιώς.

    Αναφαίρετο δικαίωμα του να μας δέχεται ή όχι στο σκοπευτήριο του εμάς,που δεν είμαστε αθλητές.Κατανοώ επίσης ότι οι αθλητές είναι τακτικοί εκεί με ότι αυτό σημαίνει είτε οικονομικά είτε λειτουργικά.Εαν όμως μας δέχεται, οι διακρίσεις αυτού του είδους <<αποφασίζω και σας διακόπτω>>εμένα προσωπικά με προσβάλλουν.

    Είναι το δεύτερο κρούσμα διάκρισης που δέχθηκα μέσα σε ένα μήνα.Την προηγούμενη φορά,πάλι περιμέναμε κανα μισάωρο τουλάχιστο εως να πάρουν είδηση,οτι αθλητής-φωτογράφος είχε στήσει τρίποδο με φωτογραφική μηχανή στα πευκάκια πάνω απο τον εκτοξευτήρα  3 του sporting για να τραβά φωτογραφίες τους αθλητές που έριχναν πάλι στο δίπλα τεραιν απο το sporting.Βέβαια όταν βαρεθήκαμε να περιμένουμε και διαμαρτυρηθήκαμε στη γραμματεία η κυρία εκεί μας ζήτησε συγνώμη κι έσπευσε να απομακρύνει τον αθλητή-φωτογράφο,από εκεί.Τώρα το πως βρέθηκε εκεί αυτός ο αθλητής-σκοπευτής;-φωτογράφος αγνοώντας στοιχειώδης κανόνες ασφαλείας,μου έκανε εντύπωση.

    Κι όλα αυτά τα γράφω γιατί μου αρέσει που πηγαίνω εκεί και συναντιέμαι με τόσο γνωστό κόσμο αθλητές-σκοπευτές ή απλούς λαϊκούς κυνηγούς όπως κι εγώ και γιατί πιστεύω στη βελτίωση,γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.Αν είναι όμως να μου <<τυχαίνουν>> τέτοια ,ευχαριστώ δε θα ξαναμπώ στην διαδικασία να κάνω  90 χλμ πήγαιν-ελα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #429157

    Άγγελε χάρηκα που σε είδα σήμερα εκεί κι εσένα και τους Γιώργηδες και τον Κώστα και τον Βαγγέλη και τον γνωστό δάσκαλο,κο Αιγινίτη.Δε χάρηκα όμως καθόλου από τη συμπεριφορά των υπευθύνων του σκοπευτηρίου.Μετά τη δική σας πούλα,μπήκα με το Γιώργο να ρίξουμε.Κι ενώ είχαμε ήδη ξεκινήσει,την ώρα που ετοιμάζεται να ρίξει το πέμπτο του πιάτο ο Γιώργος έρχεται ένας νεαρός,προφανώς υπάλληλος και μας κόβει την πούλα.Στην ερώτησή μου γιατί,η απάντηση ήταν <<εντολή από μέσα γιατί η λειτουργία των εκτοξευτών 4& 5 ενοχλεί τους αθλητές(σκοπευτές) του σκητ δίπλα και να περιμένετε 10 λεπτά να τελειώσουν και θα συνεχίσετε μετά>>.Δε σήκωνε κουβέντα κι έτσι έγινε.

     

    Τα λεπτά πέρασαν,φυσικά δεν ήταν 10 αλλά 40 σύμφωνα με το δικό μου ρολόι,25 σύμφωνα με το ρολόι του υπευθύνου εκεί όπως το παραδέχθηκε όταν φεύγοντας διαμαρτυρήθηκα για το συμβάν.Κι όταν του ανέφερα ότι ερχόμαστε από Αθήνα κι αν έχουν αγώνα(θεμιτό και κατανοητό)ας το λεν να το γνωρίζουμε από πριν για να κάνουμε την επιλογή μας κι ότιπερίμενα καλύτερη συμπεριφορά,με αρκετό ύφος μου εξήγησε οτι εκει είναι σκοπευτήριο για αθλητές κι ότι μας δέχονται κι <<εμάς>>τους κυνηγούς .

    Βέβαια την κατάσταση εκτόνωσε ο πρόεδρος όπως μου συστήθηκε του συλλόγου,που μου εξήγησε ευγενικά ,οτι εντάξει τι έγινε μια παρέα είμαστε,αυτοί είναι αθλητές ενώ

    εμείς οι κυνηγοί κάνουμε εκεί το κέφι μας την πλάκα μας(δεν διαφωνώ σε αυτό),κι οτι κι αυτοί δεν περίμεναν οτί οι αθλητές θα ενοχλούνταν απο τη λειτουργία του εκτοξευτήρα κι έπρεπε να διαλέξουν.Η διαφωνία μου είναι στον τρόπο που έγινε η διακοπή.Αν είχε έρθει με αυτή τη διάθεση εξ αρχής την ας πούμε παρείστικη και το είχε ζητήσει ή προτού πληρώσουμε τις πούλες να μας πουν έστω ,<<παιδιά θα περιμένετε γιατί έχουμε αγώνα>>θα ήταν αλλοιώς.

    Αναφαίρετο δικαίωμα του να μας δέχεται ή όχι στο σκοπευτήριο του εμάς,που δεν είμαστε αθλητές.Κατανοώ επίσης ότι οι αθλητές είναι τακτικοί εκεί με ότι αυτό σημαίνει είτε οικονομικά είτε λειτουργικά.Εαν όμως μας δέχεται, οι διακρίσεις αυτού του είδους <<αποφασίζω και σας διακόπτω>>εμένα προσωπικά με προσβάλλουν.

    Είναι το δεύτερο κρούσμα διάκρισης που δέχθηκα μέσα σε ένα μήνα.Την προηγούμενη φορά,πάλι περιμέναμε κανα μισάωρο τουλάχιστο εως να πάρουν είδηση,οτι αθλητής-φωτογράφος είχε στήσει τρίποδο με φωτογραφική μηχανή στα πευκάκια πάνω απο τον εκτοξευτήρα 3 του sporting για να τραβά φωτογραφίες τους αθλητές που έριχναν πάλι στο δίπλα τεραιν απο το sporting.Βέβαια όταν βαρεθήκαμε να περιμένουμε και διαμαρτυρηθήκαμε στη γραμματεία η κυρία εκεί μας ζήτησε συγνώμη κι έσπευσε να απομακρύνει τον αθλητή-φωτογράφο,από εκεί.Τώρα το πως βρέθηκε εκεί αυτός ο αθλητής-σκοπευτής;-φωτογράφος αγνοώντας στοιχειώδης κανόνες ασφαλείας,μου έκανε εντύπωση.

    Κι όλα αυτά τα γράφω γιατί μου αρέσει που πηγαίνω εκεί και συναντιέμαι με τόσο γνωστό κόσμο αθλητές-σκοπευτές ή απλούς λαϊκούς κυνηγούς όπως κι εγώ και γιατί πιστεύω στη βελτίωση,γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.Αν είναι όμως να μου <<τυχαίνουν>> τέτοια ,ευχαριστώ δε θα ξαναμπώ στην διαδικασία να κάνω 90 χλμ πήγαιν-ελα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    </div>

    Δυστηχως η συμπεριφορα των υπευθηνων ηταν απαραδεκτη εγω παντως οπως ειπα και στον Γιωργη που εισασταν μαζι θα πηγαινα να εξαργυρωνα την πουλα μου και δεν θα εριχνα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #429183

    Εγω θα αρκεστω μονο σε αυτο που θα γραψω:”Και οι sportingαδες εχουν ψυχη”.

    Και στην περιπτωση τη σημερινη,θα μπορουσαν να “κλεισουν” το terrain” μεχρι καποια ωρα.(απο το πρωι,ενοειτε)

    Ζητατε την “συνδρομη” των κυνηγων και οσων ασχολουνται με το sporting να γεμισουν τα σκοπευτηρια,μην τους απομακρυνετε με τετοιες  “ριζοσπαστικες” αποφασεις.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #429222

    Εκεί πάνω πρέπει να την έχουν δει πολύ περίεργα.

    Την ημέρα των αγώνων του Άρτεμις, φεύγοντας περάσαμε με τα όπλα στις θήκες (σπαστές)  να πάρουμε έναν καφέ από το καφενείο του σκοπευτηρίου. Μας έκανε ένας παρατήρηση ότι δεν επιτρέπονται τα όπλα εκεί μέσα….!

    Νωρίτερα είχαν πει σε φίλο ότι πρέπει να βγάλει άδεια σκοπευτή γιατί λέει, αν τον σταματήσουν στο δρόμο για έλεγχο, ακόμα και αν έχει άδεια κατοχής μαζί του, θα τον πάνε αυτόφορο επειδή είναι περίοδος που απαγορεύεται το κυνήγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #429232

    Στην σέντρα μητσοοοοοοοοο στη σέντρα με καινούριο τόπικWhat?! που έμ τους δήνουμε τα φράγκα και τους στηρίζουμε έμ θα μας την λένε κιόλας επειδή ενοχλούμε τους φλώρους με τα καπελάκια και τα γιλεκάκια τα χλιδάτα που σκάνε πάνω με τα mercedes τα bmw

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #429236

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>
    Στην σέντρα μητσοοοοοοοοο στη σέντρα με καινούριο τόπικWhat?! που έμ τους δήνουμε τα φράγκα και τους στηρίζουμε έμ θα μας την λένε κιόλας επειδή ενοχλούμε τους φλώρους με τα καπελάκια και τα γιλεκάκια τα χλιδάτα που σκάνε πάνω με τα mercedes τα bmw<br>
    <br>
    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    το κυνηγετικό όπλο είναι μόνο για κυνήγι-σκοπευτήριο<br>
    για το σπίτι και την αυτοάμυνα υπάρχουν άλλα όπλα </div>

    αααα….τωρα εισαι αδικος μαζι τους….. εμενα που μου εστησαν “καυγα” ενα πρωινο γιατι ηθελα να ριξω 9 φυσιγγια στον “καταπληκτικο” τους πινακα δοκιμων και αυτοι μου ειπαν οτι επιτρεπεται μεχρι 5 φυσιγγια…. και οταν ζητησα “εξηγησεις” μου ειπαν οτι ΔΕΝ ειναι πολλα τα χρηματα που τους δινουμε και οτι τα χρηματα δεν πανε στις τσεπες τους διοτι δεν ειναι επιχειρηση και μαλιστα με ρωτησε αν θα ειναι “προτιμοτερο” να χρεωνει χ..ευρω τον πινακα δοκιμων!!!!!! τι να πω….δεν γνωριζω αν λενε αληθεια ή ψεματα εμενα παντος μου “φτιαξανε” την μερα……με το αζημιωτο βεβαια και ας λενε αυτοι οτι θελουν…..!!!!!

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>”οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!” Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!</div>

    μάνο έχουνε καταντήση αηδία εκεί πάνω επειδή τους τα σκάνε οι φραγκάτοι για να παίζουν με τα 5000 και 10000 ευρώ  όπλα μας έχουν χεσμένους εμάς τους κυνηγούς,αλλά να τους δω όταν θα προκείψη ένα μελοντικό ας πούμε κλείσημο του σκοπευτηρίου ποιός θα τους στηρίξει και θα φωνάξει μετά,και τότε θα γελάσουμε όλοι μαζί.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων