Σκοπευτηριο Μαλακασας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 391 έως 405 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #432248

    Τωρα το ειδα !!! Ωραιος ο Sniper !!! Και σ` ανωτερα Κωστα !!! Φιλικα Πετρος

    Πετρο,σ΄ευχαριστω.

    Κανονισε να τα πουμε στο Σχιστο κανενα απογευμα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #432250

    Μπράβο  Κώστα , πάντα τέτοια και καλύτερα !!!

    ΥΓ 1. Μακάρι να κάνεις και στις γαλάζιες  κυρίες τα ίδια ποσοστά και  νούμερα, !! Ha HaHa Ha  Ahh!

     

    ΥΓ 2. Ξέρεις Κώστα αν στη  Μαλακάσα θα είναι ανοιχτά  αυτή την εβδομάδα ????  Ισως πεταχτούμε με το Στάθη κανένα απόγευμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #432253

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>xxpetros wrote:</div>
    Τωρα το ειδα !!! Ωραιος ο Sniper !!! Και σ` ανωτερα Κωστα !!! Φιλικα Πετρος

    Πετρο,σ΄ευχαριστω. Κανονισε να τα πουμε στο Σχιστο κανενα απογευμα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

     

    Οποτε θες ειμαι μεσα !!! Να το κανονισουμε Κωστα

    Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #432263

    ΥΓ 2. Ξέρεις Κώστα αν στη  Μαλακάσα θα είναι ανοιχτά  αυτή την εβδομάδα ????  Ισως πεταχτούμε με το Στάθη κανένα απόγευμα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #432274

    Ουδέν κακό αμιγές  καλού Big Boss

     

    Το  κακό:  δεν θα κάνουμε μια τελευταία προπόνηση πριν τα τρυγονάκια, να δοκιμάσουμε και ένα καινούριο τσοκάκι….

    Το καλό: θα γλυτώσουμε  τη ζέστη και τα 30 ευρουλάκια της εξόρμησης !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #432281

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Menios wrote:</div>
    ΥΓ 2. Ξέρεις Κώστα αν στη Μαλακάσα θα είναι ανοιχτά αυτή την εβδομάδα ???? Ισως πεταχτούμε με το Στάθη κανένα απόγευμα…

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.</div>

    και εγω που ελεγα να παω την πεμπτη μαλακασα…..Too Sad

    το σχιστο λειτουργει??? απο τι ωρα???

    αν ειναι να παρω το κρανος και το αλεξισφαιρο μου και να παω εκειBig Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #432426

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Sniper645 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Menios wrote:</div>
    ΥΓ 2. Ξέρεις Κώστα αν στη Μαλακάσα θα είναι ανοιχτά αυτή την εβδομάδα ???? Ισως πεταχτούμε με το Στάθη κανένα απόγευμα…

    <hr /> <div class=»bbp-reply-signature»> http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».</div>

    και εγω που ελεγα να παω την πεμπτη μαλακασα…..Too Sad το σχιστο λειτουργει??? απο τι ωρα??? αν ειναι να παρω το κρανος και το αλεξισφαιρο μου και να παω εκειBig Smile

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>”οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!” Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!</div>

    καλα ρε πως θα πας την πεμπτη??? αφου εκεινη την μερα θα μιλας σλαβικα!!!!Big SmileHa HaBig Smile

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #432432

    καλα ρε πως θα πας την πεμπτη??? αφου εκεινη την μερα θα μιλας σλαβικα!!!!

    αλλαξανε τα σχεδια τρελο αγορι….. τα πουλια ειναι στα βουνα  διοτι τα ηλιοσπορα ειναι πρασινα ακομα και το αναβαλαμε για 2-3 εβδομαδες…..οποτε….βουρ για προπονησηWink

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #439850

    Άσχετο αλλά μηπως μπορεί να δώσει κάποιος ένα link με τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα τραπ που εγινε στη Μαλακάσα? Ελαβαν μερος γνωστοί μου απο τον Σκ.Ο.Παρου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #439852

    Άσχετο αλλά μηπως μπορεί να δώσει κάποιος ένα link με τα αποτελέσματα του τελευταίου αγώνα τραπ που εγινε στη Μαλακάσα? Ελαβαν μερος γνωστοί μου απο τον Σκ.Ο.Παρου<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    </div>

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #440532

    Καλη επιτυχια σε ολους αυριο και την Κυριακη στον τελικο του πανελληνιου πρωταθληματος compak sporting 2013 (200 πιατα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #440733

    Σημερα τελειωσε τυπικα το πρωτο πρωταθλημα sporting που διοργανωθηκε στην Ελλαδα.
    Νικητες του σημερινου αγωνα των 200 πιατων ειναι ο Γ.Ψυλλακης με δευτερο τον Γ.Γκινη και τριτο τον Γ.Κοσσαρα.
    Τα συγχαρητηρια μου σε ολους!!!!!
    Αναφερθηκα πριν λεγοντας “τυπικα”,ουσιαστικα (απ’οτι ακουσα)θα διεξαχθει αλλος ενας αγωνας 50 πιατων φιλανθρωπικου χαρακτηρα οπου στο τελος θα βραβευθει και ο νικητης του Πανελληνιου πρωταθληματος απο τη ΣΚΟΕ.

    ΥΣ.Καλο θα ηταν οσοι σκοπευτες και κυνηγοι θα μπορουσαν να συμμετασχουν σε αυτον τον αγωνα,να το κανουν, λογω της ιδαιτεροτητας του.Ειπαμε ειναι για φιλανθρωπικο σκοπο.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #441012

    ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SPORTING.

    Ξεκινω απο το σκοπευτηριο της Μαλακασας οπου ξεκινησε και η ιδεα του πρωτου Πανελληνιου Πρωταθληματος sporting.
    Οταν ανακοινωθηκε απο τη ΣΚΟΕ η διεξαγωγη του πρωτου ΠΠS κατι μεσα μου με ωθουσε να λαβω μερος.
    Κατι μεσα μου μου ελεγε να κανω κατι περαν των δυνατοτητων μου και των προσδοκιων μου.
    Τελικα δεχτηκα να βαλω ενα στοιχημα με τον εαυτον μου.Τωρα κερδισα ή οχι,αυτο θα το απαντησω στο τελος.
    Αρχισα σιγα-σιγα και καθε βραδυ να γεμιζω τα φυσιγγια μου (παντα σε καινουργιους καλυκες λογω κανονισμων)μεσα στα πλαισια οπου οριζουν οι κανονισμοι.
    Καθε βραδυ το μυαλο μου ηταν στο που παω ξυπολητος στ΄αγγουρια,αλλα το γεμισμα-γεμισμα.Κατι σαν “τραβατεμε κι ας κλαιω”.
    Μεχρι που ηρθε η ημερα της εναρξης.Σαβατο 27/04/13.
    Το αγχος με ειχε κυριευσει.Ματαια προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου να coolaρι.
    Η βαρυτητα του αγωνα αυτου ,το δεος που ενιωθα για τους συναθλητες μου και η μεγαλη μου αποχη απο τα σκοπευτηρια,ειχαν σαν αποτελεσμα να τελειωσω τον πρωτο αγωνα με 67/100 πιατα.
    Το ιδιο σκηνικο και την επομενη 28/04/13 με τη μονη διαφορα οτι εφυγα με 68/100.
    Η απογοητευση μεγαλη και σκληρη.Αλλα απο την αλλη ηξερα ποιος ημουν.Σκευτηκα προς στιγμη να τα παρατησω,”τι ειχαμε-τι χασαμε”.Αλλα η αγαπη για το αθλημα και το οτι ηταν το πρωτο πανελληνιο πρωταθλημα με τη σφραγιδα της ΣΚΟΕ,με εκαναν να συνεχισω αυτη την προσπαθεια.
    Αναμονη και προετοιμασια για τον επομενο αγωνα στα Χανια με περισοτερη αυτοπεποιθηση αυτη τη φορα.
    9 Ιουνιου η μεγαλη μερα.Εξαιρετο σκοπευτηριο και οι συντελεστες αυτου.
    Το ιδιο “μικροβιο” αρχισε να με πολιορκει ξανα.Αγχος και αβεβαιοτητα.
    Το παλεψα οσο ηταν δυνατον και κατεληξα με ενα σκορ 72/100.Θα μπορουσα και καλυτερα.
    Το καλο στα Χανια,για να ξεφυγουμε απο τα τετριμενα των αγωνων,ηταν που γνωρισα τον Γιωργη τον Σαλαβαντακη και τον Παρασχο τον Κουφο.Δυο ονοματα τρανταχτα στον χωρο του πηλινου στοχου οπου εδωσαν δινουν και εχουν πολλα να δωσουν στους νεους αθλητες.Θηρια με ψυχη αγνη και καθαρη.
    Αφηνουμε πισω τα Χανια και προετοιμαζομαστε για τον επομενο στοχο.Λαγκαδας.
    Προετοιμασια ξανα,γεμισμα και κοντρα γεμισμα.Θυμαμαι οτι σε δυο νυχτες γεμισα 150 φυσιγγια με τη Lee.Οne by one.Ξηρες επωμησεις στο σπιτι με φακο.Απουσια απο τα σκοπευτηρια λογω ελειψης της “κινητηριας δυναμης”.
    και ερχεται το Σαβατο 3/8/13 οπου στις 11μμ ανεβαινω στο τραινο για τη “μεγαλη φυγη”.Αυπνος ολο το βραδυ,πινοντας καφε και οποτε φταναμε σε καμια πολη εκανα επωμισεις στις κολωνες με τις λαμπες.μιλαμε για τρελα.
    Φτανοντας στο σκοπευτηριο σχετικα κουρασμενος και πινοντας τον καφε της τονωσης ξεκινα ενας ωραιος αγωνας.Εδω να πω πως ολα τα σχηματα σε ολους τους αγωνες ηταν φτιαγμενα απο τους ειδικους με τετοιο τροπο ωστε να ικανοποιησουν καθε γουστο του αθλητη.Πραγματικα υπεροχα.
    Τελικο αποτελεσμα,74/100.Αρκετα ικανοποιητηκο για μενα.
    Παρελθον και ο Λαγκαδας.Επομενη πιστα.
    Χανια.Μετα απο μια αδυναμια της Σκυδρας ο “κυβος ερριφθη” στα Χανια.Παλιο και γνωριμο το μερος.Αυτη τη φορα διεθεσα στον εαυτον μου δυο μερες περισοτερες οσο αφορα την παραμονη μου στο μερος.Ευκαιρια να γνωρισω και το περιφημο σκοπευτηριο του Παρασχου.Πραγματικα ο ανθρωπος εχει κανει υπεροχη δουλεια.
    Στα του αγωνα,μια υπεροχη παρουσιαση με αποτελεσμα 85/100 και ενα χαλκινο μεταλιο.Ενα πολυ καλο αποτελεσμα σε ολη μου την προσπαθεια.
    Υπηρξε αλλο ενα καλο αποτελεσμα σε ατυπο αγωνα της ΠΣΕ πριν τα Χανια στη Μαλακασα με 77/100.
    Και ερχομαστε στο φιναλε αυτου του ονειρου,διοτι για τον καθενα ξεχωριστα ηταν ενα ωραιο ονειρο.Και ολα τα ονειρα ετσι και αυτο ειχε γρηγορο τελος.
    Μαλακασα,”the final Showdown”.
    Ωραιος αγωνας,ωραια πιατα.Και εδω παλι και στις δυο ημερες (ηταν 200ρης ο αγωνας) το τρεμουλο εκανε την εμφανηση του ξανα.Πιστευω οτι μεχρι ενος σημειου το διαχειριστηκα καλα.Μεχρι ενος σημειου διοτι το αποτελεσμα ηταν 143/100 (68+75)οπου και εδω ειχα δυνατοτητα για κατι παραπανω.
    Αυτα εν ολιγης ηταν το ιστορικο κατα καποιον τροπο κομματι της διαδρομης μου στο πρωτο Πανελληνιο Πρωταθλημα Sporting.

    Τωρα οσο αφορα τον “απολογισμο μου”,θα σας πω.Στο μονο πραγμα που καταλαβα οτι υστερω ειναι στη σκοπευτικη ψυχολογια η οποια ερχεται σε συναρτηση με την απουσια μου στα σκοπευτηρια και φυσικα σε ελλειψη πουλων.Πρεπει να μαθω να διαχειριζομαι το αρνητικο “εγω μου”.Και να το αποβαλλω στην τελικη.Χαρακτηριστικο παραδειγμα,οταν την δευτερη μερα στη Μαλακασα εκανα ενα 14,μακαρι να ανοιγε η γη να με καταπιει.Μεγαλη απογοητευση.Ετσι αποφασισα στις επομενες δυο πουλες να αφεθω ελευθερος χωρις ιδιαιτερες σκεψεις,παρα να κοιτω το πιατο και να του ριχνω.Χαλαρα και παλι χαλαρα.Αποτελεσμα εκανα 2χ21.Γιατι να μην το αποφασισω νωριτερα;;,Γιατι ημουν σφηγμενος; και την προηγουμενη μερα επισης.Η ψυχολογια επι του βατηρα ειναι το παν.
    Αυτο δε που με βοηθησε πολυ ηταν η πρακτικη στο σπιτι.Πολυ dry shooting.
    Τελικα το κερδισα το στοιχημα με εμενα;;;

    υσ.Ενα ευχαριστω στον Καπνα και στον Τσαρουχακη.
    Τα συγχαρητηρια μου στους νικητες αυτου του πρωταθληματος καθως και σε ολους τους συναθλητες που ελαβαν μερος σε αυτο το “ΟΝΕΙΡΟ”.

    http://i259.photobucket.com/albums/hh320/sniper645/shooting1_zps9fdec659.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    tedzan στις #441167

    τα λες πολυ ωραια!!!!!!συνχαρητηρια κωστα μου σε εσενα αλλα και που ειχα την τιμη να γνωρισω τον γιο σου που ειναι εξισου πολυ καλο παιδι σαν τον πατερα του!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    gunner στις #441171

    καλησπερα η αυτοκριτικη ειναι απ τα δυσκολοτερα στη ζωη μας!!!φιλε μου sniper645 πραγματικα συγχαρητηρια για την τοση ειλικρινια και την τοσο σκληρη αυτοκριτικη σου!!!πραγματικα σπανιζει στις μερες μας!συγχαρητηρια για τις επιτυχιες σου!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 391 έως 405 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων