Σκοπευτηριο Μαλακασας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 466 έως 480 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #480449

    Φιλε επρεπε να τους δειξεις οτι εισαι απο τους χλειδατους !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #480466

    1η του Μαρτη ξεκινα το Πανελληνιο Πρωταθλημα Compak Sporting.Οποιος επιθυμει μπορει να παει και να δει τον αγωνα (100 πιατα)

    Έχει κανείς το πρόγραμμά των αγώνων του 2015 ???

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #480468

    Eδώ είναι Πέτρο….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #480478

    Σ` ευαριστω Τακη !!!

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #480487

    Tην Κυριακή 22-03-15 στο σκοπευτήριο στη Μαλακάσα [το μοναδικό μέχρι στιγμής εντός Αττικής] θα διεξαχθεί
    ο δεύτερος αγώνας ΚΥΠΕΛΛΟΥ COMPAK SPORTING 100 πιάτων.

    Καλές επιτυχίες σε όλους όσοι λάβουν μέρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #480490

    Πέρσι πριν κλείσει το Σχιστό…ανέβαινα σχεδόν συνέχεια Μαλακάσα…

    Το σκοπευτήριο….βαρούσε μύγες…. είχα κάνει αρκετές κουβέντες με την “κυρία” την οποία προσωπικά…συμπάθησα. Μέχρι τότε…η κουβέντες μας ήταν γύρω από την μιζέρια που υπάρχει στα σκοπευτήρια….αλλά κυριώς για το δράμα της Μαλακάσας που δεν πατούσε σχεδόν κάνεις!!

    Ανέβαινα σχεδόν κάθε Πέμπτη….και πραγματικά ήμουν σχεδόν μόνος μου…

    Λιγότερο από ένα χρόνο μετά….χρειάζεσαι…λίστα αναμονής για ρίξεις μια πούλα!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #480493

    Τι καμακι ψαρεψες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλεξη ? :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #480495

    Τι καμακι ψαρεψες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Αλεξη ? :rose:
    <hr>

    » Οι Ανωτεροι Ανθρωποι Αντεχουν Τις Προσβολες Των Κατωτερων »
    ” Το Ποσο Ανδρας Ειναι Καποιος , Χτιζεται Δεν Οριζεται ”
    * Αυτογνωσια = Ηθος ανθρωπων δαιμων.*

    Είμαι και το πρώτο καμάκι!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    254
    .G.A.D. στις #480496

    :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose: :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #480596

    Τα αποτελέσματα του δεύτερου αγώνα ΚΥΠΈΛΛΟΥ COMPAK SPORTING
    που έγινε χθές Κυριακή στο Σκοπευτήριο της Μαλακάσας……

    https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/10872760_729876450465954_6063457375652717128_o.jpg

    https://scontent-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/s960x960/11080595_729876533799279_6313099481230001422_o.jpg.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #480605

    Φίλοι εχω καιρο να γράψω αλλά θα ήθελα την αποψή σας γι αυτό που θα σας περιγράψω πιο κάτω.
    Την προηγούμενη Κυριακή αποφασίσαμε με τον γιο μου ,απο την στιγμή που το Σχιστο είναι κλειστό να πάμε στην Μαλακάσα για πρώτη φορά στο συγκεκριμένο σκοπευτήριο να προπονηθουμε.
    Πρώτα τηλεφωνήσαμε και μια κοπέλα που απαντησε στο τηλέφωνο μάς ενημέρωσε οτι δεν γινόταν προπόνηση και οτι μπορούσαμε να προπονηθούμε στο σπορτινγκ.
    Αφου πήραμε τα όπλα μας με τα νομιμα δελτία κατοχής φτάσαμε στην Μαλακάσα.
    Οταν συναντήσαμε την κοπέλα που προφανώς απηντησε στο τηλέφωνο προς εκπληξή μας δεν μας άφησε να ρίξουμε με επιχειρήματα του τυπου ναι μεν δεν εχει αγώνες αλλα ελάτε καθημερινή καλύτερα να σας υποδείξει καποιος τι θα κανετε κ.λ.π.
    Εντάξει δελτιο σκοπευτή δεν διαθέτουμε αλλα εχουμε ρίξει σε άλλα σκοπευτήρια
    χωρις να μας τα ζητήσουν.
    Φυγαμε αξιοπρεπώς χωρίς έριδες, χρήματα θα τους δίναμε δεν θα τους παρακαλέσουμε άλλωστε.
    Είναι λυπηρό όμως η Αττική να μην διαθέτει εναλλακτικες λυσεις για αυτούς που δεν είναι σκοπευτές αλλα απλοί κυνηγοί που θέλουν να προπονηθούν οι ιδιοι αλλα και να εκπαιδεύσουν τα παιδια τους. :wacko:
    Δεν εχω διάθεση να καταγγείλω κάτι αν άλλος συνάδερφος εχει αντιστοιχη εμπειρία η και αντίθετη απο την δική μου ας την αναφέρει . :bye:

    [/quote

    Ακριβώς το ίδιο είπε κ σε εμένα και το φίλο που πήγαμε να ρίξουμε το Σάββατο στις 14 του μήνα. Μας άρχισε τα ότι έχει πολύ κόσμο, δεν θα προλάβετε να ρίξετε, δεν ξέρετε τη διαδικασία, ελάτε κάποια καθημερινή και τέτοια. Της είπα κανένα πρόβλημα, αλλά έπρεπε να μου το έχεις πει το πρωί όταν πήρα τηλέφωνο και σε ρώτησα αν μπορώ να έρθω να ρίξω και όχι τώρα που έκανα 40χλμ και έχω άλλα τόσα για να γυρίσω πίσω. Εκεί κάπου άρχισε να τα μασάει. Απαράδεκτη η κυρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #480611

    Η κατάντια είναι που έχουμε ένα σκοπευτήριο .. και όχι η Μαίρη που δεν ξέρει που της πάνε τα τέσσερα. Από την δίκια της την πλευρά είμαι βέβαιος ότι κάνει τα προβλεπόμενα σκοπευτικές ταυτότητες δελτία κατοχής και ότι της πει ο πρόεδρος. Μέχρι εδώ θα έλεγα ότι όλα βαίνουν καλώς. Ο μεγάλος τσαμπουκάς γίνεται με τους κυνηγούς που δικαίως έρχονται και θέλουν να ρίξουν Σπόρτινγκ. η ένσταση μου προς το σκοπευτήριο δεν είναι ότι δεν τηρούν τα προβλεπόμενα άλλα ότι θέλουν να βγάζουν όλη την δουλειά με ένα άτομο για όλα τα σταντ… προσωπική μου γνώμη είναι ότι ειδικότερα για τα σταντ του Σπόρτινγκ άσχετου σκοπευτηρίου θα έπρεπε να υπάρχει ένας άνθρωπος του σκοπευτηρίου .. ειδικά για το ΣΚ.. οπου θα επιβλέπει το όλο θέμα το ποιος ρίχνει ΠΩΣ ρίχνει εάν τηρούνται η κανόνες ασφάλειας και όλα τα αλλά .. το να είσαι μέσα στο γραφείο και στο σταντ να γίνεται ο κακός χαμός ..εεεεεεεε δεν σε κολακεύει σαν σκοπευτήριο που θες να λες ότι τα έχεις όλα στην εντέλεια… εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι επί αειμνήστου Γεώργιου Τσάκωνα είχε τρία άτομα για τέσσερα σταντ, ανά πασα ώρα και στιγμή ο Τσάκωνας ήξερε τι είναι που και το τι έλειπε και αν έλειπε .. αφήστε δε που και στο σκητ αν θες να ρίξεις με χειροκίνητο έχεις θέμα.. δεν θέλω πουλα θέλω να ρίχνω βατήρες.. γούστο μου καπέλο μου δεν κατάλαβα δεν ρίχνω τσάμπα τα πληρώνω και μάλιστα πολύ ακριβά.. θα πρέπει να έχουν τελειώσει σε ένα από τα δυο εναπομείναντα σταντ του σκητ, και μετά να ρίχνω με χειροκίνητο… άμα δεν ανοίξει η Πάρνηθα και το σχιστό … προκοπή μην περιμένετε … μπάχαλο και μάλιστα πολύ μεγάλο.. ειδικά τώρα που έχει μετακομίσει όλο το σχιστό στην Μαλακάσα τους βλέπω τους φίλους κυνηγούς να το ρίχνουν στο μπανιστήρι…. Με πουλες τις τρεχάλας και με την ψύχη στο στόμα δεν κάνεις ούτε δουλειά μα μήτε και προκοπή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #480651

    Μια απλη αποψη,απο τη στιγμη που διαθετει 2 γηπεδαγια σπορτινγκ,να διατεθει το ενα για τους “προχωρημενους” και το αλλο για κυνηγους.με διαφορετικο βαθμο δυσκολιας στα σχηματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3423
    ΛΕΩΝ στις #480657

    Κώστα δε νομίζω ότι φταίει αυτό.Έχω τύχει ανάλογης αντιμετώπισης,που με διέκοψαν χωρίς καν μια εξήγηση,εν μέσω πούλας γιατί ενοχλήθηκαν δίπλα στο skeet,που είχαν αγώνες,από τις δικές μας τουφεκιές.Είναι θέμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗΣ ελιτίστικης νοοτροπίας που έχουν., κι έχει επιδεινωθεί λόγω της μοναδικότητας που έχουν.Από τότε έχω να πάω,κοντά 2 χρόνια.Νομίζω ήσουν εκεί.Και φυσικά διαφημίζω τη <<φιλοξενία>>τους όπου σταθώ και βρεθώ.Μαγαζί τους,δικαίωμά τους να είναι κλειστό κύκλωμα,αλλά να το λένε από πριν.Τα σοβαρά κλειστά club,το λένε το δηλώνουν,έχουν κάρτα μέλους και σε όποιον αρέσει.Αυτοί απλά το παίζουν <<όπου κάτσει>>. :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #480658

    Κώστα δε νομίζω ότι φταίει αυτό.Έχω τύχει ανάλογης αντιμετώπισης,που με διέκοψαν χωρίς καν μια εξήγηση,εν μέσω πούλας γιατί ενοχλήθηκαν δίπλα στο skeet,που είχαν αγώνες,από τις δικές μας τουφεκιές.Είναι θέμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗΣ ελιτίστικης νοοτροπίας που έχουν., κι έχει επιδεινωθεί λόγω της μοναδικότητας που έχουν.Από τότε έχω να πάω,κοντά 2 χρόνια.Νομίζω ήσουν εκεί.Και φυσικά διαφημίζω τη <<φιλοξενία>>τους όπου σταθώ και βρεθώ.Μαγαζί τους,δικαίωμά τους να είναι κλειστό κύκλωμα,αλλά να το λένε από πριν.Τα σοβαρά κλειστά club,το λένε το δηλώνουν,έχουν κάρτα μέλους και σε όποιον αρέσει.Αυτοί απλά το παίζουν <<όπου κάτσει>>. :negative:
    Ευτυχως που υπάρχει και ο Αγγελος Καλυκάς στον Πύργο που σέβεται τα χρήματα πού αφήνει κάποιος και πάντα είναι πρόθυμος να βοηθήσει αυτους που το έχουν ανάγκη με ευγένεια και ηρεμία.Κρίμα όμως που είναι αρκετα μακρυά απο την Αττική.
    <hr>

    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 466 έως 480 (από 510 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων